Leverkusen – Schalke 0:2 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 1:2 (kon.)
FC Schalke 04
Neděle 25.02.2018, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 24. kolo

To je ode mě vše, na počtenou. (17:40:55)
    Vítězem vestfálského derby je Schalke 04

Vestfálské derby opanovalo Schalke 04! Gelsenkirchenský klub zvítězil v Leverkusenu o dva góly a posunul se na třetí pozici bundesligové tabulky. Bayeru hodně uškodilo vyloučení Kohra, který se rozloučil se spoluhráči ještě v prvním poločase. Přesto domácí tým dlouho držel naději na remízu. Definitivní rozuzlení celé zápletky přinesl až závěr duelu, ve kterém soupeř z penalty zvýšil na konečných 2:0.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 1:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 14:17.

90+4

90+2
    Žlutou kartu za podražení si z dnešního utkání ještě odnese Lucas Alario (Bayer Leverkusen).

90+1
    Ofsajd a v něm Di Santo (FC Schalke 04).

90
    Nastavený čas: 4 minuty.
    89. Nabil BENTALEB - 0:2

89
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! K nařízené penaltě se postavil NABIL BENTALEB a proměnil ji s přehledem, když balon kopl na opačnou stranu, než kam skočil Leno. Vestfálské derby vyhraje s největší jistotou tým z Gelsenkirchenu.
    86. Penaltový zákrok

86
    Penalta! Embolo se dostal za záda obránců a vracející se Panagiotis Retsos (Bayer Leverkusen) ho podrazil. Celou situaci šel sudí raději prozkoumat na video, ještě než tak učinil, ukázal faulujícímu hráči žlutou kartu.

84
    Z něj už žádné riziko nevzniklo.
    83. Breel Embolo (SCH)

83
    Definitivně rozhodnout derby ve prospěch Schalke 04 mohl Embolo! Po přijetí přihrávky v pravé části pokutového území se objevil přímo před vyběhnuvším Lenem a toho se chytře snažil přelobovat. Taky by se mu to povedlo, kdyby gólman míč otevřenou dlaní nevyrazil na roh.

82
    Leverkusen zahrozil dvěma rohovými kopy. Ani po jednom z nich ovšem neuspěl.

80
    Ze zdvojnásobení náskoku se hosté nemůžou radovat ani po důmyslně zahrané standardce. Po lehkém přiťuknutí totiž Naldo vypálil vysoko nad.

77
    Tím akce neskončila. Balon si vzal na starost Bentaleb (FC Schalke 04) a povedenou střelou donutil Lena k pádu na zem.

76
    K samostatné vedení akci se nadechl Di Santo (FC Schalke 04). Dva hráče zkušeně oklamal, ale na toho dalšího už kličkou nevyzrál.

74
    Útočný faul. Hříšníkem je Di Santo (FC Schalke 04).

71
    Bayer Leverkusen provedl poslední dvě změny v sestavě: svůj pobyt na hrací ploše ukončili Tin Jedvaj a Julian Brandt, novou krví je dvojice Stefan Kießling, Karim Bellarabi.

71
    Amine Harit (FC Schalke 04) nasimuloval pád před pokutovým územím, jeho herecký výkon ohodnotil Daniel Siebert žlutou kartou.

70
    Dvacet minut. Přesně tolik času zbývá oslabeným fotbalistům Leverkusenu na vyrovnání.

69
    Rozehrávka nakrátko, pro kterou se rozhodl Wendell (Bayer Leverkusen), se nesetkala s úspěchem.

68
    Rohový kop pro Bayer Leverkusen.

66
    Třetí a zároveň poslední střídání v týmu FC Schalke 04: Leon Goretzka pustil do hry Nabila Bentaleba.

65
    Na brankáře domácího klubu nevyzrál ani z otočky zakončující Alario (FC Schalke 04).

64
    Jedvaj (Bayer Leverkusen) pozdravil Fährmanna nevýrazným pokusem letícím do středu jeho kasy.

62
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: po hodině odstoupil Kevin Volland, své schopnosti předvede Lucas Alario.

61
    K zakončení došlo také na druhé straně. Z hranice vápna střílející Naldo (FC Schalke 04) pálil slepými.

60
    Havertz (Bayer Leverkusen) nakonec přenesl hru na Brandta a ten střelou po předchozím zpracování na levé straně pokutového území donutil Fährmanna k jednoduchému zákroku na zemi.

58
    Leverkusen má zájem o konstruktivní rozehrávku.

56
    Leno vyběhl daleko z brány, aby odkopl volný balon. Hned poté ho tvrdě atakoval dobíhající Breel Embolo (FC Schalke 04), kterého ani následná omluva neochránila od žluté karty.

55
    Domácí nechtěli zůstat pozadu. Vollandova dalekonosná rána si ale našla cestu jen doprostřed brány, kde stál připravený Fährmann.

53
    A dokonce tam vybojovali roh. Oczipka (FC Schalke 04) z něj posadil balo na hlavu Nalda, který přibližně o metr minul pravou tyčku!

51
    Hosté v tuto chvíli operují na území Leverkusenu.

49
    Nezvykle několik minut po začátku druhé půle provedl Domenico Tedesco (FC Schalke 04) hned dvojitou výměnu hráčů. Stáhl Maxe Meyera a Guida Burgstallera, místo nich povolal do boje Benjamina Stambouliho a Amineho Harita. Zajímavá taktika.

48
    Napodruhé byl Volland (Bayer Leverkusen) úspěšnější, centr ovšem nebyl proveden kvalitně.

47
    Při snaze obejít svého strážce se Volland (Bayer Leverkusen) provinil útočným faulem.

46

Hlavní aktéři se vracejí na travnatý porost.

Vestfálské derby vyznívá lépe pro Schalke 04, které po prvním poločase vede v Leverkusenu tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jediný gól úvodních pětačtyřiceti minut zařídil Burgstaller. Přestože do zakončení se dostávala obě mužstva, to domácí pokaždé trápila přesnost. Největší rána pro něj nastala ve 38. minutě, kdy se po druhé žluté poroučel ze hřiště Kohr. Ačkoliv nechci nic předjímat, otočit nepříznivý vývoj bude mít Bayer složité.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Rodící se protiútok zastavil Max Meyer (FC Schalke 04) jen za cenu žluté karty.

44
    Fährmann (FC Schalke 04) se ukázal jako král pokutového území, když si k sobě stáhl Jevajův centr.

43
    Oslabený Leverkusen kombinuje na útočné půlce.

42
    Evidentní šlapák. Karetně je za něj napomenut Guido Burgstaller (FC Schalke 04).

39
    Embolo (FC Schalke 04) se nechal ošetřit. Naštěstí je v pořádku a pokračuje ve hře.
    38. Červená karta po 2. žluté

38
    Dominik Kohr (Bayer Leverkusen) šel proti Embolovi podrážkou napřed a bolestivě ho trefil do stehna. Červenou kartu si sice nezasloužil, ale žlutou ano, a jelikož je to už jeho druhá, derby má pro něj velice předčasný konec.

37
    Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.

35
    Na opačné straně byl k vidění roh. Brandt (Bayer Leverkusen) při jeho exekuci nikoho ze svých poluhráčů neoslovil.

33
    Goretzka (FC Schalke 04) se z předchozího zákroku rychle oklepal a nadechl se k útoku, ten zhatil ofsajd.

32
    Hra se posunula doprostřed hřiště, kde Dominik Kohr (Bayer Leverkusen) nešetrně dohrál Goretzku. Za podražení obdržel žlutou kartu.

30
    Domácí uklidňují hru kombinací na vlastní polovině.
    29. Leon Goretzka (SCH)

29
    Pozorný musel být také Leno (Bayer Leverkusen), jemuž natropila nepříjemnosti Goretzkova hlavička po nadýchaném centru z přímého kopu. Kdyby sebou gólman nemrskl o zem, lovil by míč ze sítě podruhé.

27
    Hra se otočila a Embolo (FC Schalke 04) stál v metrovém ofsajdu. Asistenti měli v dosavadním průběhu více práce, než hlavní arbitr.

26
    Vítězem hlavičkované v blízkosti středového kruhu je tým leverkusenského Bayeru.

25
    Při dalším ofenzivním tažení zapomněl Volland (Bayer Leverkusen) na ofsajdové pravidlo.

23
    A tak zaútočil Wendell (Bayer Leverkusen), který zleva odcentroval balon do Fährmannových rukavic.

22
    Podruhé během čtyř minut se hosté vystavili do ofsajdu. Linii si tentokrát nepohlídal Embolo.
    20. Leon Bailey (LEV)

20
    Vyrovnání měl po rohovém kopu na kopačce Bailey (Bayer Leverkusen). Dostal se k němu Fährmannem vyboxovaný míč, kterým málem vymetl pravý horní růžek brány!

18
    Toho chtěl využít Di Santo (FC Schalke 04), jenomže v době náběhu se nacházel v postavení mimo hru.

17
    Domácí tým je neschopný projít středem hřiště.

16
    Leno znovu v akci. Gólman Bayeru tentokrát musel zkrotit Goretzkův prudký centr ze strany.

14
    Rychle zdvojnásobit náskok měl v úmyslu Di Santo (FC Schalke 04), nicméně s jeho pokusem doprostřed brány neměl Leno sebemenší potíže.
    11. Guido BURGSTALLER - 0:1

11
    Úvodní branka padla po deseti minutách. Caligiuriho chirurgicky přesný pas našel rozběhnutého GUIDA BURGSTALLERA, ten si ukázkově obhodil vracejícího se Retsose a zkoprnělý Leno jen sledoval, jak balon zaplul k pravé konstrukci jeho brány.

10
    Na ten se leverkusenská defenziva důkladně připravila a hrozící riziko odvrátila do bezpečí.

9
    Po výhozu gólmana postupovali hosté vpřed a díky dobré práci Caligiuriho mají možnost rozehrát roh.

8
    Fährmann (FC Schalke 04) si pohlídal Aránguizův pas ze strany a poté rozdal míč svým kolegům v poli.

6
    Bailey (Bayer Leverkusen) hledal někoho na zadní tyči, ale útočící hráč se přes chumel fotbalistů k míči neprobojoval.

5
    Wendellovu přihrávku do Vollandova běhu srazila hostující obrana mimo branku. Následuje roh.

4
    Aránguiz (Bayer Leverkusen) byl při přechodu přes středovou čáru opět nepřiměřeně atakován, takže jeho tým zůstane u balonu.

2
    Od úvodních vteřin se hraje tvrdě. Embolo (FC Schalke 04) teď doslova vlétl do Aránguize a přinutil tím rozhodčího k prvnímu přerušení hry.

1
    Zápas začal kombinační souhrou Beyeru Leverkusen.

1

V BayAreně je vše připraveno, vestfálské derby mezi Leverusenem a Schalke 04 může začít!

Fotbalisté se nacházejí v útrobách stadionu, na hřiště je spolu se svými asistenty přivede Daniel Siebert.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, P. Retsos, S. Bender, Wendell – Aránguiz, Kohr – Brandt, Havertz, Bailey – Volland.
    Náhradníci: R. Özcan – Baumgartlinger, Kießling, Bellarabi, Henrichs, Frey, Alario.

FC Schalke 04: Fährmann – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, Goretzka, Meyer, Oczipka – Embolo, Di Santo, Burgstaller.
    Náhradníci: Nübel – Bentaleb, Konopljanka, Stambouli, Pjaca, Schöpf, Harit.

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Neitzel.

Do zahajovacího výkopu zbývá přibližně třicet minut, zkrátit čekání si můžete třeba prohlédnutím sestav.

Vážení sportovní přátelé, ještě jednou vás vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání 24. kola Bundesligy mezi Leverkusenem a Schalke 04.

Poslední vzájemná utkání

29.09.2017 Schalke 04 – Leverkusen 1:1 (1:0)
    28.04.2017 Leverkusen – Schalke 04 1:4 (0:3)
    11.12.2016 Schalke 04 – Leverkusen 0:1 (0:0)
    23.04.2016 Schalke 04 – Leverkusen 2:3 (2:0)
    29.11.2015 Leverkusen – Schalke 04 1:1 (0:0)

Také klub z Gelsenkirchenu zvítězil v únoru až na třetí pokus. V bitvách s Brémy a Bayernem Mnichov padl shodně o gól a porazit dokázal teprve Hoffenheim – 2:1. Když se Schalke 04 představilo v Leverkusenu naposledy, slavilo přesvědčivou výhru 4:1. Kdyby se podobný výsledek zrodil znovu, myslím, že by se "Horníci" vůbec nezlobili. Jednoduché to ale nebude.

Bayer nevstoupil do únorového měsíce nejlépe. Nejprve si připsal bezbrankovou remízu na hřišti Freiburgu a poté v domácím prostředí nečekaně podlehl berlínské Hertě. Náladu si leverkusenský klub spravil až v Hamburku, kde zvítězil 2:1. Před vlastním publikem Bayer odehrává vyrovnaná utkání a nejinak by tomu mělo být také tentokrát.
    Vestfálské derby hostí leverkusenská BayArena

Souboj celků bojujících o účast v evropských pohárech uvidí v neděli neměcká Bundesliga. Na hřiště čtvrtého Leverkusenu dorazí šesté Schalke. Vestfálské derby začíná v 15:30 a vy si ho rozhodně nenechte ujít!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.