Toronto – Florida 6:1 (kon.) | Philadelphia – Nashville 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 2:1 (kon.)
Carolina – Detroit 1:4 (kon.) | Boston – Anaheim 3:1 (kon.) | Columbus – New Jersey 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 2:5 (kon.) | Calgary – Tampa 4:5 (1:2 po s.n.) | Arizona – Montreal 1:2 (kon.)
Vegas – NY Islanders 4:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 5:1 (kon.) | San Jose – Winnipeg 3:5 (kon.)

3. Brandon Pirri (VGK) 1+0 (06:44:54)

Statistiky: Střely na bránu: 47-21; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 24-25; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 6-6.

Mathew Barzal a Brock Nelson v závěru první třetiny skórovali v rozpětí pouhých 68 sekund a Islanders vstupovali do prostřední části utkání s dvoubrankovým vedením. Vegas ovšem bylo střelecky aktivnější a podařilo se mu zápas zaslouženě otočit, když uprostřed druhé třetiny nejprve snížil Brandon Pirri a ve třetí části v rozpětí 63 sekund dokonali obrat William Karlsson a Paul Stastny. Skvělý obrat Golden Knights ještě završil střelou do prázdné brány Nate Schmidt. Konečný výsledek zápasu v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 4 New York Islanders 2.

59:45 Nate SCHMIDT - 4:2

59:45
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Golden Knights skvěle napadali rozehrávají Islanders a NATE SCHMIDT z obranného pásma obloukem poslal puk do prázdné brány hostů!

59:10
    Islanders se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a Thomas Greiss se zase vrací do brány.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:46
    Puk byl sražen mezi střídačky a Islanders si ihned po přerušení hry vyžádali oddechový čas.

58:38
    Thomas Greiss naskočil na střídačku a Islanders zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře!

56:44
    Marc-André Fleury předvedl v rychlém sledu další dva zákroky, když se dvakrát marně snažil překonat Anthony Beauvillier, a Vegas se poté ocitlo v postavení mimo hru.

56:26
    Vyloučený Pierre-Édouard Bellemare je zpět na ledě a Vegas přečkali klíčovou přesilovou hru utkání.

55:07
    Marc-André Fleury předvedl skvělý zákrok a Golden Knights se poté podařilo kotouč vyhodit.

54:26
    Pierre-Édouard Bellemare byl vyloučen na dvě minuty za držení a Islanders si zahrají po krátké reklamní přestávce druhou přesilovou hru.

54:22
    Johnny Boychuk vypálil na pravém křídle od modré čáry a Marc-André Fleury puk lapačkou vytáhl mimo.

52:53
    Islanders se nepodařilo rozehrát a hra byla kvůli zakázanému uvolnění hostí přerušena.

51:29
    Dnešní utkání sleduje 18226 diváků.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:29
    Vegas mohlo udeřit počtvrté v řadě, jenže Cody Eakin našel střelou z pravého kruhu lapačku Thomase Greisse, který předvedl krásný semafor. Komerční přestávka.

50:42
    William Carrier se dostal u pravé tyče ke střele, kterou Thomas Greiss hrudí vyrazil za svou bránu.

49:50
    Marc-André Fleury si poradil s nahozením Islanders a před jeho bránou se strhla mela. Komerční přestávka.

48:02
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Skóre: 3-2.
    47:25 Paul STASTNY - 3:2

47:25
    Reilly Smith předvedl u pravé tyče parádní obrat a poté ještě lepší přihrávkou napříč útočným pásmem našel na vzdálenější levé tyči PAULA STASTNYHO, který rychlou střelou z úhlu skóroval do prázdné brány a otočil utkání pro Vegas! Asistence: Reilly Smith a Nick Holden.
    46:22 William KARLSSON - 2:2

46:22
    WILLIAM KARLSSON na levém křídle zavezl puk v rychlosti do útočného pásma a na bodu levého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která prošla jednomu z hráčů Islanders mezi nohama a zamířila nad lapačkou Thomase Greisse ke vzdálenější pravé tyči! Je vyrovnáno 2:2! Asistence: Shea Theodore a Nate Schmidt.

45:21
    Johnny Boychuk byl u střídaček tvrdě naražen na hrazení Oscarem Lindbergem, který ihned po návratu na led zase usedne na trestnou lavici, a společně s ním Anthony Beauvillier. Bude se hrát ve hře 4 na 4.

45:06
    Vyloučený Oscar Lindberg naskočil zpět na ledovou plochu a Golden Knights hrají v plném počtu.

43:06
    Oscar Lindberg byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Vegas bude čelit první přesilové hře.

42:47
    Marc-André Fleury nejprve vychytal Islanders v samostatném úniku ve stylu Dominika Haška, když šel rychle na bok, a poté si poradil se střelou z mezikruží, kterou sevřel mezi betony!

42:07
    Paul Stastny se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže ani nadvakrát hostujícího brankáře Thomase Greisse nepřekonal! Stále je to 1:2.

41:42
    Brad Hunt využil volného prostoru v mezikruží k bekhendové střele, jenže bránu Islanders přestřelil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:57
    Shea Theodore vystřelil od modré čáry a Thomas Greiss puk dobře vyrazil svým pravým betonem.

40:01
    V T-Mobile Areně začala poslední třetí třetina a jedna zajímavost na úvod. Golden Knights přestříleli během posledních 13 minut a 48 sekund Islanders 15:0! Obrovská převaha.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 34-13; Zablokované střely: 8-13; Vhazování: 50%-50%; Hity: 19-18; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné min.: 0-4.

Třetí třetina začne přibližně v 6:01.

T-Mobile Arena byla během prostřední části svědky dvou branek Vegas, když nejprve snížil Brandon Pirri a poté vyrovnal Alex Tuch, jeho gól byl ovšem kvůli postavení mimo hru po Coach Challenge hlavního trenéra Barryho Trotze odvolán. Skóre po druhé části klání. Vegas Golden Knights 1 New York Islanders 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:41
    Mathew Barzal se dostal v levém kruhu pro vhazování k odraženému puku a krásnou střelou zápěstím orazítkoval horní tyč brány Islanders!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:25
    Islanders hýřili pohybem v útočném pásmu, za branou ale sebral puk Brayden McNabb a vyhodil ho.

36:33
    Paul Stastny se snažil prosadit střelou z levého kruhu, Thomas Greiss ale dokázal puk zmrazit pod lapačkou.

35:50
    Johnny Boychuk napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila nad horní tyč brány Vegas a skončila v ochranné síti.
    35:31 Golden Knights si musí na vyrovnání počkat. Gól neplatí!

35:31
    Alex Tuch si najel před bránu na nahození Williama Karlssona z vrcholu levého kruhu a Thomas Greiss sevřenými betony puk vyrazil před sebe, vzápětí si ho ale klečící Ryan Pulock srazil po ztrátě stability do vlastní brány! Barry Trotz si ovšem vyžádal Coach Challenge kvůli postavení mimo hru a rozhodčí gól Vegas po přezkoumání videa odvolali! Komerční přestávka.

34:46
    Shea Theodore na levém křídle napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Thomas Greiss ale puk lapačkou vytáhl.

34:17
    Islanders se nepodařilo rozehrát a puk znovu zamířil na zakázané uvolnění. Buly před bránou hostí.

33:49
    Anders Lee vyhrál souboj za bránou a posílal puk rychle zpoza ní do mezikruží, jeho pas byl ale zablokován a Islanders se po předchozím nahození k ničemu nedostali.

32:46
    Cody Eakin napřáhl na bodu pravého kruhu k táhlé střele zápěstím, která skončila na hrudi Thomase Greisse.

31:24
    Islanders se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
    30:38 Brandon Pirri měl na hokejce druhý a vyrovnávací gól!

30:38
    Reilly Smith rychle objel bránu a zpětnou přihrávkou našel v mezikruží Brandona Pirriho, který mohl skórovat podruhé v řadě, jenže Thomas Greiss ho vleže dokázal vychytat a zmrazil puk pod lapačkou! Mohlo to být 2:2.

30:15
    Islanders se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění a prostor dostává krátká komerční přestávka.

29:08
    Ryan Carpenter mohl skórovat u levé tyče, jenže Thomas Greiss jeho pokus z blízkosti vyrazil za bránu.
    28:48 Brandon PIRRI - 1:2

28:48
    BRANDON PIRRI odvedl skvělou práci, když clonil před bránou dobře ve výhledu Thomasovi Greissovi a po nahození Natea Schmidta z levého křídla se prosadil z dorážky bekhendem! Puk se odrazil od pravé tyče těsně nad ledem do sítě a Vegas v přesilové hře snížilo skóre zápasu na 1:2. Asistence: Nate Schmidt a Cody Eakin.

28:37
    Brandon Pirri napřáhl na vrcholu pravého kruhu po přihrávce z osy útočného pásma ke tvrdé střele s příklepem, která bez přípravy zamířila nad bránu Thomase Greisse a skončila v ochranné síti.

28:18
    Nate Schmidt vypálil od modré čáry a Thomas Greiss bez problému lapil puk do své lapačky.

27:56
    Vegas se v rychlém sledu dostalo ke dvěma střelám, jenže ani jedna na bránu Islanders neprošla.

27:26
    Valtteri Filppula odvedl v obranném pásmu dobrou práci a vyhodil kotouč až za bránu Golden Knights.

26:56
    Nick Leddy sestřelil za vlastní bránou Codyho Eakina a vzápětí dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

26:46
    Islanders na levém křídle nemohli pokračovat v útoku kvůli postavení mimo hru a Anders Lee naskočil na střídačku. Hosté vedou v T-Mobile Areně stále 2:0.

26:16
    Nate Schmidt ihned po vhazování vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím minula pravou tyč.

26:12
    Brayden McNabb vystřelil na levém křídle od modré čáry a Thomas Greiss bez problému jeho pokus zachytil. Následuje krátká komerční přestávka.

25:50
    Mathew Barzal se dostal v mezikruží k bekhendové střele, která přes obranný blok Vegas neprošla.

25:01
    Marc-André Fleury vyrazil táhlou střelu Lucy Sbisy pouze před sebe, dorážka hostí se ale neujala.

24:46
    Puk byl po ofenzivním snažení Islanders sražen mimo ledovou plochu a hra byla v Las Vegas přerušena.

24:14
    Nick Holden vystřelil po přihrávce z pravého křídla na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela zápěstím minula levý horní roh brány Islanders.

23:01
    Golden Knights na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Thomas Greiss úspěšně puk vyrazil mimo.

22:38
    Anthony Beauvillier si na pravém křídle najel na dlouhou kolmou přihrávku podél střídaček a v kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Marc-André Fleury ale přiložil vyrážečku k ledu a puk usměrnil do rohu kluziště.

22:13
    Nick Leddy se dostal ne levém křídle ke střele, kterou Deryk Engelland přizvedl do ochranné sítě.

21:55
    Marc-André Fleury zmrazil nahození Islanders pod lapačkou a poté rychle rozehrál za svou bránu.

20:49
    Jordan Eberle na pravém křídle nedokázal zpracovat přihrávku z levého křídla, poté se ale opřel do poskakující puku a donutil brankáře Vegas k zákroku.

20:26
    Luca Sbisa se dostal na levém křídle k nahození od hrazení a Marc-André Fleury ho našel v lapačce.

20:01
    Ve Vegas začala druhá třetina utkání, do které Islanders vstupují s dvoubrankovým vedením, přestože během první části byli střelecky aktivnější domácí.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-8; Zablokované střely: 6-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 9-10; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

Druhá třetina začne přibližně v 5:02.

Golden Knights byli během úvodní části střelecky aktivnější, jenže Thomas Greiss svůj tým podržel nad vodou a krátce před přestávkou přišly dva údery ze strany Islanders, když se během 68 sekund prosadili Mathew Barzal a Brock Nelson. Skóre po první části. Vegas Golden Knights 0 New York Islanders 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:38 Brock NELSON - 0:2

19:38
    Islanders právě vstřelili branku!
    BROCK NELSON si v mezikruží krásně potáhl puk a mezi třemi protihráči napřáhl k parádní střele zápěstím, která zamířila nad lapačku Marca-Andrého Fleuryho a poté pod horní tyč brány Vegas! Asistence: Jordan Eberle a Ryan Pulock.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    18:30 Mathew BARZAL - 0:1

18:30
    Josh Bailey vyhrál vhazování v levém kruhu a MATHEW BARZAL po rychlém zamíchání s pukem z jeho vrcholu zamířil nad lapačkou Marca-Andrého Fleuryho, který měl zacloněný výhled, do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Islanders vedou 1:0. Asistence: Josh Bailey.

18:26
    Mathew Barzal na bodu levého kruhu napřáhl k rychlé střele zápěstím, která minula bránu a skončila v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

17:38
    Golden Knights mají střeleckou převahu, zatím ale ani po jedné ze dvanácti střel neskórovali.

16:51
    Golden Knights na levém křídle vypálili od modré čáry a Thomas Greiss tečovanou střelu vytáhl mimo.

16:36
    Utkání má velice dobré tempo a hra se přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem čekáme na úvodní branku.

15:57
    Islanders museli rychle vyklidit útočné pásmo kvůli signalizovanému ofsajdu, což se jim podařilo.

15:13
    Mathew Barzal vystřelil v pravém kruhu od hrazení a Marc-André Fleury vyrazil puk mimo svou bránu.

13:49
    Islanders se během pár okamžiků dostali ke dvěma prudkým střelám, obě dvě ale byly zablokovány.
    12:31 Alex Tuch se řítil sám na bránu, úvodní gól ale nevstřelil!

12:31
    Alex Tuch se z ničeho nic řítil sám na bránu, před kterou zpomalil a Thomas Greiss ho po rychlém zamíchání s pukem a bekhendovém zakončení u levé tyče výtečně vychytal! Velká příležitost.

11:53
    Islanders na levém křídle vystřelili od modré čáry a puk byl na přední tyči nepříjemně tečován, Marc-André Fleury ale zůstal pozorný a puk vyrazil.

11:21
    Jonathan Marchessault vypálil od modré čáry a Thomas Greiss po úspěšném zákroku kotouč zastavil.
    10:31 Anders Lee po přečíslení dva na jednoho trefil tyč!

10:31
    Anders Lee u pravé tyče zakončoval přečíslení dva na jednoho střelou od zdánlivě odkryté brány, jenže trefil přední tyč, od které se kotouč odrazil do lapačky Marca-Andrého Fleuryho!

10:03
    Rozhodčí řešili nějakou situaci s boxem časoměřičů a poté i se střídačkami. Časomíra? Reklamní přestávka.

10:03
    Mathew Barzal se dostal v mezikruží k bekhendové střele, kterou Marc-André Fleury podržel ve své výstroji.

09:24
    Vyloučený Matt Martin je zpět na ledové ploše a Vegas se během přesilové hry dostalo k jedné střele, o kterou se v domácím dresu postaral Brandon Pirri.

08:48
    Brandon Pirri na vrcholu pravého kruhu vypálil po přihrávce z levého křídla bez přípravy, jeho ránu s příklepem ale Thomas Greiss na přední tyči podržel v náručí.

07:56
    William Karlsson ztratil puk ve středním pásmu a Valtteri Filppula mohl skórovat v oslabení, když na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která prošla Marcovi-Andrému Fleurymu mezi betony a těsně minula vzdálenější levou tyč! Islanders málem udeřili v oslabení.

07:24
    Alex Tuch na pravém křídle míchal s pukem a Matt Martin ho fauloval. Následovaly dvě minuty za hákování.

06:31
    Nate Schmidt ihned po vhazování vypálil od modré čáry a po zákroku Thomase Greisse se dostal k dorážce Alex Tuch, ani dorážka se ale neujala a puk skončil v lapačce brankáře hostů. Komerční přestávka.

06:19
    Brock Nelson podél hrazení nahodil puk od střídaček do útočného pásma, v rohu ledové plochy ho ale poté proti dvěma protihráčům nedokázal vybojovat.

05:07
    Oscar Lindberg krásnou střelou z bodu levého kruhu pro vhazování mířili do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Thomas Greiss ale puk levým ramenem vyrazil.

04:23
    William Carrier se nedokázal protáhnout mezi dvěma protihráči a v levém rohu útočného pásma alespoň tvrdým hitem přišpendlil na hrazení jednoho z hráčů Islanders.

03:25
    Puk byl sražen mimo ledovou plochu a vhazovalo se v blízkosti obranné modré čáry New Yorku Islanders.

02:49
    Johnny Boychuk si počínal jako zkušený mazák, když na pravém křídle od modré čáry napálil puk za bránu, aby se od hrazení odrazil před ní, což se povedlo, a u levé tyče se ocitl v první velké šanci Joshua Ho-Sang, pozorný Marc-André Fleury ale jeho pokus vyrazil.

02:06
    Luca Sbisa, bývalý hokejista domácího Vegas, na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl na přední tyči zablokován. Marc-André Fleury zatím čeká na první zákrok.

01:20
    Brayden McNabb se zastavil za svou bránou, kde pomalu míchal s pukem a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají.

00:44
    Thomas Greiss musel být během úvodních sekund hodně pozorný, obě střely Golden Knights ale úspěšně vyrazil. První střela přišla z blízka, zatímco druhá od modré čáry.

00:02
    Puk dopadl na led T-Mobile Areny, kde úvodní vhazování zápasu vyhráli domácí hráči Golden Knights. Oba týmy se střetávají podruhé během osmi dnů. Poslední duel rozhodl Tomáš Nosek, který dnes ovšem v dresu Vegas chybí.

00:01

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pirri, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, Sbisa, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Komarov, Filppula, Ho-Sang – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert. Čároví: Travis Gawryletz, Darren Gibb.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Holden, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare, Reaves.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, Sbisa, Mayfield – Lee, B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Komarov, Filppula, Ho-Sang – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

NEW YORK ISLANDERS

Hlavního trenéra Barryho Trotze čeká návrat do Las Vegas, kde se naposledy představil na lavičce týmu z Washingtonu během finále Stanley Cupu. Tentokrát ovšem povede tým Islanders, kteří budou v T-Mobile Areně usilovat o čtvrté vítězství v řadě. Mathew Barzal během posledních šesti zápasů zaznamenal 6 bodů.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Marc-André Fleury je v letošní sezóně s 19 výhrami nejlepším brankářem a v případě vítězství nad New Yorkem Islanders se může osamostatnit na devátém místě historické tabulky. Bývalý brankář Penguins vychytal během své kariéry v NHL společně s Tonym Espositem shodně 423 výher. Překoná ho již dnes?

Hokejisté Vegas si užili dva dny volna a po návratu z Columbusu je čeká utkání proti New Yorku Islanders, který dnes bude pokračovat ve svém venkovním tripu. Islanders vyhráli třikrát v řadě, když po domácí výhře nad Detroitem dobyli Colorado a naposledy Arizonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Pirri (Schmidt, Eakin), 47. W. Karlsson (Theodore, Schmidt), 48. Stastny (R. Smith, Holden), 60. Schmidt – 19. Barzal (Jo. Bailey), 20. B. Nelson (Eberle, Pulock)

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert. Čároví: Travis Gawryletz, Darren Gibb

Diváci: 18226