Excelsior – Feyenoord 2:1 (kon.) | Eindhoven – Sittard 5:0 (kon.) | Zwolle – Utrecht 4:3 (kon.)
Den Haag – Heracles 2:0 (kon.)
HFC ADO Den Haag
2:0 (0:0)
Heracles Almelo
Neděle 03.02.2019, 16:45 • Cars Jeans Stadion (Den Haag) • Nizozemská Eredivisie • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Hosté se naopak pohybují v horní polovině tabulky a s 26 body drží sedmou příčku, která znamená play off pro kvalifikaci EL. Avšak v minulém zápase si připsali druhou porážku v řadě za sebou, když na svém hřišti nezvládli zápas se Zwolle (0:2). V dnešním zápase je Heracles mírným favoritem, avšak domácí potřebují nutně sbírat body a určitě se nebude jednat o jednoduchý zápas..

Domácí okupují čtrnáctou pozici s 21 body. Pouze dva body mají náskok od barážových příček a pro domácí bude v následujících zápasech každý bod klíčový v boji o záchranu. V minulém zápase Den Haag remizoval 1:1 na hřišti Bredy, posledního celku Eredivisie.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Troupee, Beugelsdijk, Kanon, Meijers – Immers, El Khayati, Bakker – Becker, Falkenburg, Lorenzen
    Náhradníci: Goossens, Goppel, Gorter, Groothuizen, Habekotte, Hooi, Kishna, Malone, Necid, Pinas, Zhang Yuning

Heracles Almelo: Blaswich – Droste, Rossmann, van Hintum, Czyborra – Osman, Drost, van Nieff – Kuwas, Dalmau, Konings
    Náhradníci: Brouwer, Bucker, dos Santos, Duarte, Knoester, Peterson, Van de Berg, Van den Buijs, van der Water

Rozhodčí: Mulder.

1

2
    Hned z kraje utkání jsme se dočkali branky domácího celku, ta ale nakonec nemohla být uznána pro ofsajd!
    2.

6
    Zatím vidíme velmi aktivní začátek utkání od obou celků. Na vážnější šanci však krom neuznaného gólu čekáme.

8
    Hosté teď dlouho kombinovali s míčem, až se na levé straně dostali k centru. Ten byl ale domácí obranou odvrácen. Heracles ale zůstává u míče.

10
    Domácí fotbalisté nyní hodně vytáhli svůj presing a donutili tak soupeře chybovat. Žádná větší příležitost z toho ale neplynula.

13
    Sheraldo Becker dostal dobrý dlouhý pas za obranu a snadno tak došel do pokutového území soupeře, kde střílel z levé strany na vzdálenější tyč. Blaswich ale dokázal míč bravurně vyrazit mimo tři tyče!
    13.

16
    Hosté si nyní vybojovali svůj první rohový kop.

17
    Po rohovém kopu se z halfvoleje dostal k zakončení Drost, branku ale minul!

18
    Rohový kop se zahrával také na druhé straně, ale nebylo z něj nic jiného, než rychlý brejk hostujícího celku, který byl ale těsně před pokutovým územím zastaven.

22
    El Khaytati se dostal k velmi zajimavému zakončení ve vápně soupeře, bohužel pro domácí ale trefil jen rukavice připraveného brankáře.

25
    Hostující van Nieff ve středu hřiště nedovoleně bránil El Khayatiho, což neuniklo pozornosti hlavního sudího.

26
    Domácí se nyní dožadují odpískání pokutového kopu po hlavičkovém souboji Beckera a Rossmanna. Sudího píšťalka ale zůstala němá a jeho verdikt potvrdil i kolega u videa.

28
    Zmatky před hostující brankou opět musel hasit Blaswich ve spolupráci s obranou a nakonec byl také úspěšný.

29
    Kuwas nyní zatáhl míč po levé straně a chtěl překvapit domácího brankáře střelou zpoza vápna, jenže netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

32
    Nyní vidíme spíše klidnější část utkání, kdy se oba týmy střídají v držení míče kolem středu hřiště.

35
    Konings byl při útočném snažení soupeře těsně před svým pokutovým územím faulován. Domácí se tak připravili o slibnou šanci.

36
    Hosté zahrávali rohový kop, domácí však perfektně bránili a míč je nyní na polovině Haracles.

37
    Bakker přerušil útok hostí jen za cenu faulu. Je tu zajímavá příležitost na centr do šestnáctky.

38
    A centr z pravé strany také přišel, jenže spadl jen přesně do rukavic připraveného Groothuizena.

41
    Pomalu se blížíme ke konci prvního poločasu a utkání je stále bez branek. Vyložených šancí bylo také zatím poskromnu.

42
    Blaswich nyní výborně četl hru a doběhl si na kraj vápna pro dlouhý pas na domácí útočníky.

44
    Lorenzen vybojoval u rohového praporku tísněn dvěma protihráči autové vhazování. Poté se domácí opět dožadovali odpískání pokutového kopu pro údajné hraní rukou jednoho z hostujících obránců. Opět s reklamacemi ale u sudího neuspěli.

45
    A úspěch domácím fotbalistům nepřinesl ani následný rohový kop. Rozhodčí bude v prvním poločase nastavovat jednu minutu.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas, který branku nepřinesl. Domácí fotbalisté ale byli rozhodně aktivnější a hned z kraje utkání se jim podařilo překonat hostujícího brankáře, ale branka nemohla být pro ofsajd uznána. Poté ještě přišly nějaké slibné šance, s těmi už si ale dokázal poradit Blaswich či pozorná obrana hostí. Heracles se do žádné vážnější šance během prvního poločasu nedostalo. Druhý poločas začne přibližně v 17:48.

46

46
    Do druhého poločasu už nezasáhne domácí Loreznzen, místo něj si zahraje Hooi.

48
    Domácí opět začali aktivně, centr z levé strany však skončil jen v rukavicích hostujícího brankáře.

49
    Další zákrok si Blaswich připsal poté, co si došel pro nepřesný centr Trupeeho.

50
    Domácí zahrávali rohový kop, jenže k ohrožení hostující branky se nedostali. Stále jsou však na útočné polovině s míčem.

51
    Hosté se nyní dostávali do zajímavého přečíslení, ze kterého mohl těžit Kuwas, který v pokutovém území dokázal obejít jednoho ze soupeřů, poté ale nastřelil jiného bránícího hráče a domácí brankář tak nemusel zasahovat.

52
    To však vzápětí neplatí, když musel domácí brankář rychle na zem po přízemní střele k tyči od Drosta. Zwinkels ale svou úlohu zvládl na jedničku a podržel svůj tým.

54
    Konings se nyní odhodlal k velmi odvážné individuální akci, kterou mu ale jeden z obránců nakonec utnul až v okamžiku, kdy se hostující útočník chystal ke střele! Důležitý obranný zákrok.

56
    Heracles hrají hlavně na přečíslení a v poslední době se jim poměrně dařilo se do těchto situací dostávat, ale na štěstí pro domácí se nedokázali prosadit.

58
    Domácí se nyní snažili prosadit po své levé straně, ale díky nepřesnosti bude moci od své branky jen odkopávat Blaswich.

61
    Hosté se opět dostali do brejkové situace, domácí se ale včas vrátili v dobrém počtu a celou ubránili.

62
    Van Hintum nyní doslova sestřelil u postranní čáry domácího hráče a může být hodně rád pouze za žlutou kartu.

63
    Ve středu hřiště si Hooi počínal nedovoleně a také on za to vidí od sudího žlutou kartu.

65
    Domácí jsou nyní usazeni na polovině soupeře, kterého dostávají pod tlak. Ze své aktivity vytěžili rohový kop.

66
    Nakonec z toho byly dva rohové kopy a po tom druhém už skoro zvedali domácí ruce nad hlavu. Na centr si totiž skvěle naskočil Beugelsdijk a jen o malý kousek minul hostující svatyni!

67
    Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Immers, ta ale postrádala razanci, a tak s ní neměl Blaswich žádný problém.

68
    Droste nyní fauloval nevybíravě z boku Meijerse a po zásluze vidí žlutou kartu. Navíc tu bude zajímavá standardní situace.

69
    Ještě před ní se ale na hřiště dostane český útočník Tomáš Necid, který nahradí Falkenburga.

69
    Nakonec trochu překvapivě přišla ze standardní situace střela, která skončila vysoko nad brankou hostí.

71
    Becker zatáhl míč po pravé straně a vyslal do vápna nebezpečný střílený centr. Míč se však nedostal k žádnému z jeho spoluhráčů.

72
    Czyborra šel po levé straně a chystal se odcentrovat, ale tomu zabránil faulem Beugelsdijk, který už vidí od sudího žlutou kartu!

73
    Hosté ale standardní situaci nezahráli vůbec dobře a u míče jsou tak opět domácí.

74
    Necid byl nyní zatažen v pokutovém území za dres a situace se zkoumá u videa!

75
    Tak nakonec video ukázalo, že se o nedovolený zákrok nejednalo a hraje se tedy dále za stavu 0:0!

77
    Hosté budou zahrávat standardní situaci připomínající zkrácený rohový kop.

77
    Z ní ale nakonec nedokázali vytěžit vůbec nic. Zwinkels tak bude moc rozehrávat od své branky.

78
    Becker po faulu na jednoho ze svých spoluhráčů zahrával standardní situace, ze které pořádně protáhl hostujícího brankáře. Ten však stále odolává a drží svůj celek!

80
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Domácí se přeci jen dostávají do vedení! TOMÁŠ NECID dostal přesnou přihrávku do vápna, udělal kličku protihráči a přesnou ranou k tyči otevřel dnešní gólový účet!
    80. Tomáš NECID - 1:0

84
    Tomáš Necid se nyní zapsal do statistik i žlutou kartou po faulu ve středu hřiště.

86
    Poprvé v utkání střídají hosté, místo Koningse přijde Peterson.

87
    Hosté se nyní snaží tlačit kupředu, z jejich aktivity vzešel rohový kop. Centr poté ale bez potíží lapil domácí brankář.

89
    A je rozhodnuto! Domácí se dostali do brejkové situace, kterou táhl po pravé straně Becker. Ten se nejprve pokusil sám zakončit, ale vychytal ho brankář, poté však zahrál centr přesně na hlavu TOMÁŠE NECIDA a ten je v těchto situacích jako ryba ve vodě! Český útočník tak dává dnes již druhou branku!
    89. Tomáš NECID - 2:0

90
    Ke konci utkání ještě domácí střídají, El Khayati přepustí místo Malonemu.

90
    Hlavní sudí nastaví ještě tři minuty nad rámec hrací doby.

90+2
    Nebezpečná střela hostujícího Kuwase mířila díky teči domácího obránce nad branku. Bude z toho tedy rohový kop.

90+3
    Ten však nedokázali hosté přetavit v šanci a čas se jim tak velice krátí.

90+3

A je dobojováno! Dlouho to vypadalo, že domácí hráči nenajdou recept na hostující obranný val. V 69. minutě ale vyslal domácí trenér na hřiště Tomáše Necida, který nejprve v 80. minutě otevřel skóre přesnou ranou k tyči a o devět minut později český dlouhán skóroval podruhé a stanovil tak stav utkání na 2:0!

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám hezký zbytek neděle a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. Na počtenou! (18:42:15)