Bohemians B – Domažlice 1:3 (kon.) | Dukla B – Hostouň 3:3 (kon.) | Plzeň B – Králův Dvůr 3:1 (kon.)
Povltavská – Č. Budějovice B 2:1 (kon.)
Bohemians Praha 1905 B
1:3 (1:0)
TJ Jiskra Domažlice
Neděle 01.10.2023, 10:15 • Uhřiněves • Česká fotbalová liga (A) • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu České fotbalové ligy skupiny A, ve kterém se střetnou Bohemians Praha 1905 B a TJ Jiskra Domažlice. Začínáme v 10:15.

Rezerva českého pohárového zástupce hraje Českou fotbalovou ligu od sezony 2019/20, kdy byla zrušena Juniorská liga. Klokani chtějí v letošní sezoně navázat na druhou pozici z minulé sezony, kdy zaostali jen za Domažlicemi. V probíhajícím třetiligovém ročníku zapsali tři vítězství (Plzeň B, Přeštice, Písek). Ve svém posledním vystoupení nestačili na nováčka, béčko druholigového Táborska. Jihočeši rozhodli o svém triumfu trefou ve druhém poločase.

Domažlice v loňské sezoně opanovaly skupinu A a ve vysněném postupu do F:NL jim zabránil Žižkov. V létě posílily exligistou Václavem Procházkou a Martinem Fillem. Místo trenéra Vaigla, který odešel do divizní Doubravky, přišel Pavel Horváth. Hosté mají i v tomto třetiligovém ročníku velké ambice. Zatím platí, že v osmi duelech nasbírali čtrnáct bodů a čtyřikrát zvítězili. Naposledy deklasovali Motorlet 4:0. V týdnu pak sahali po postupu do osmifinále MOL Cupu. V souboji s Jabloncem vedli 1:0, ale Náprstek v 84. minutě srovnal. Celek z FORTUNA:LIGY pak vyhrál až penaltovým rozstřelem, kdy jako jediný neproměnil hned v úvodní sérii Václav Procházka.

Vzájemné zápasy z loňské sezony
    Domažlice – Bohemians 2:0
    Bohemians – Domažlice 5:0

Bohemians Praha 1905 B: Valeš – Kadlec, Petrouš, Farkaš (C), Lehovec, Pomahač, Bělaška, Těšínský, Damašek, Skořepa, Marhoul.
    Náhradníci: Pčelovodov – Müller, Nekvasil, Koutský, Doležal, Pluhař.
    Trenér: Dalibor Slezák

TJ Jiskra Domažlice: Čerepko – Mužík (C), Rychnovský, FIllo, Dvořák, Jedlička, Svoboda, Vávra, Procházka, Fedak, Vais.
    Náhradníci: Brych – Sojka, Aubrecht, Jahn, Černý, Zajíček, Došlý.
    Trenér: Pavel Horváth

Rozhodčí: Tryzna – Matějka, Jiříček.

1

1
    Bohemka nastoupila v zelenobílém, zatímco Domažlice v modrém.

2
    Svoboda nakopával, ale na levé straně dobře pracoval Lehovec a domácí budou vhazovat.

3
    Lehovec srazil rozehrávku Čerepka na levé straně k Valešovi.

4
    Zatím se hraje hlavně mimo vápno.

6
    Marhoul postupoval po pravé straně, byl podražený Vaisem, domácí rychle rozehráli nakrátko.

7
    Bohemians B právě vstřelili branku!
    Lehovec seběhl na křižnou přihrávku na pravou stranu a nacentroval na hlavu malého vápna, odkud TOMÁŠ BĚLAŠKA z prvního doteku překonal Čerepka.
    7. BĚLAŠKA - 1:0

9
    Jiskra se ubránila akci po levé straně a může rozehrávat Procházkou, ten čelí presinku Marhoula.

10
    Svoboda nepřihrál přesně Rychnovskému na levé straně na dva metry, aut pro Bohemians.

11
    Mužík přenášel na pravou stranu, tam ale hosté přišli o balón.

12
    Jiskra pustila nahrávku Marhoula z pravé strany k Čerepkovi a potom získala zkrácený roh.

13
    Klokani nadvakrát poslali míč z vápna, ale Domažlice ještě zůstávají na balónu Mužíkem na levé straně.

14
    Hosté sklepli pod sebe a Mužíkovu střelu k pravé tyči vyrážel Valeš, Bohemka pak zablokovala dorážku.

15
    Lehovec prodlužoval výkop Valeše na pravé straně hlavou do zámezí.

16
    Lehovec odhlavičkoval centr z pravé strany k Vaisovi. Jiskra se zvedá po relativně nepovedeném úvodu.

17
    Lehovec podstoupil souboj u přední tyče a tlak na hraně malého vápna skončil přesunem Valeše ke své pravé tyči.

19
    Procházka na posledním nechyboval, nicméně Bohemka pokračovala v presinku a otravovala hostující beky.

20
    Na zemi zůstal ležet někdo z domácích fotbalistů, sudí se běží podívat, jak to s ním vypadá.

21
    Bělaška pustil hrací plochu, ale měl by se na ní vrátit. Domácí jsou chvíli o deseti.

22
    Valeš dobře četl přihrávku na levou stranu a byl u míče včas.

24
    Marhoul zkazil přihrávku z pravé strany na Bělašku, ale hosté si neužili míče příliš dlouho.

25
    Sudí domlouvá po zákroku na Svobodu na levé straně.

26
    Valeš boxoval centr z pravé strany na vzdálenější tyči, vzápětí míč putoval z šestnáctky.

27
    Lehovec se dostal na pravé straně přes dva hráče až k přední tyči, kde jej přece jen zastavil třetí fotbalista Domažlic.

28
    Za skluz na polovině hřiště uděluje sudí kartu domácímu Skořepovi.

29
    Faulovaný Fillo se zvedl a může pokračovat, rozehrávky se ujal nákopem Procházka.

30
    Fedak získal roh z levé strany.

31
    Procházka vyhrál souboj při nákopu Bohemians a hosté volí útok po pravé straně.

32
    Marhoul obdržel zbytečně kartu za faul zezadu na patu Procházky.

33
    Také druhý fotbalista v hostujícím dresu se zlínskou a plzeňskou minulostí byl ošetřovaný.

34
    Damašek nezpracoval balón za vápnem a na tahu jsou opět Západočeši.

35
    Procházka se při tom žlutém zákroku Marhoula zranil, střídá jej Jahn.

36
    Domažlice prošly přes levou stranu do vápna a následovala skákavá střela vedle zadní tyče.

37
    Farkaš napadal rozehrávku Domažlic a udělal faul na polovině hřiště na Mužíka.

38
    Čerepko dobře vybíhal při pasu za obranu a odehrál balón nohama do bezpečí.

39
    Pomahač přebíral míč na pravé straně, ale hned jej dostoupil Svoboda.

40
    Domácí hráli rukou těsně před vápnem. To nic nemění na tom, že to velmi dobrá pozice pro hosty.

41
    Domácí protečovali nebezpečný nástřel na rohový kop.

43
    Bohemians jsou na míči daleko od vlastní brány a snaží se neinkasovat gól do šatny.

43
    Vais nastřelil při rozehrávce zleva Marhoula a Jiskra chtěla druhou kartu pro domácího hráče za nedodržení vzdálenosti.

45
    Vais překřížil Bělašku z levé strany, Lehovec má aut nedaleko šestnáctky Domažlic.

45+1
    Skořepa hrál docela důrazně z pravé strany na to, že už má jednu kartu. Bohemians se spoléhají na tvrdou hru proti Domažlicím a chtějí jim tím i fotbal otrávit.

45+2
    Dobrou akci přes pravou stranu hatí nepřesný pas na Marhoula.

45+3
    Valeš se vrhl na zem proti střele z pravé strany na druhou tyč, ještě roh pro hosty.

45+3
    Domažlickou loženku hlavou vyškrabuje Valeš rukou pod břevnem.

45+4

Tím pádem vede Bohemka 1:0. Domácím vyšla v úvodu akce přes pravou stranu zakončená Bělaškou z hrany malého vápna. Domácí hrají docela tvrdě, spoléhají na zodpovědnou defenzivu. Hosté jsou více na balónu, ale hra do plných jim zatím moc nevoní. Šance volající srovnání si rozhodně vypracovaly například Mužíkem, nebo v závěru při rohu. Nicméně Valeše doposud nepřekonali.

46

47
    Úvod druhého poločasu doprovází velké emoce po tvrdém zákroku ve středovém kruhu v podání hostů.

49
    Odmáván ofsajd hostů.

51
    Hosté si přihrávali na půli, domácí je vyhnali až k Čerepkovi.

53
    Bohemians srazili míč z velkého vápna na rohový kop z pravé strany.

53
    Valeš lapil míč směřující do malého vápna a rozehrávkou si vybral pravou stranu.

54
    Jiskra neuspěla na levé straně a potom faulovala. Jinak ale hosté pokračují ve své aktivitě z prvního poločasu.

55
    Emoce stoupají. Ne, že by to vadilo.

55
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905 B:
    ze hřiště odchází Bělaška, přichází Nekvasil,
    ze hřiště odchází Pomahač, přichází Müller.

55
    Střídání v týmu TJ Jiskra Domažlice:
    ze hřiště odchází Rychnovský, přichází Zajíček.

57
    Domácí centr z levé strany šel do ofsajdu.

59
    Druhý poločas má grády. Byť jsme tedy zatím nezaregistrovali nějakou pořádnou střelu na bránu.

59
    Mužík si prohlédl kartu za přerušení akce ve středovém kruhu.

60
    Na konci nadějné akce pálili domácí z hrany malého vápna do protipohybu Čerepka a zároveň vedle brány.

61
    Fillo měl proti sobě beka na pravé straně, centroval, po odrazu míče hosté překopli bránu.

61
    Fedak si vyměnil míč na pravé straně a poté šikovně strčil tělo před Müllera.

61
    Domažlice právě vstřelily branku!
    MARTIN FILLO se nejprve zbavil obránce na pravé straně, hosté roztáhli hru doleva a bývalý hráč Plzně, Zlína či Baníku zavřel hlavou zadní tyč. Domácí protestují, protože se domnívají, že MARTIN FILLO zprvu fauloval.
    61. FILLO - 1:1

65
    Domácí zablokovali centr z pravé strany, kope se roh.

67
    Fillo si našel odražený míč a posunul na střed, domácí se postavili do následné střely.

68
    Fillo byl zdvojený po převzetí pasu Fedaka na prvé straně, domácí se ubránili.

69
    ze hřiště odchází Těšínský, přichází Doležal,
    ze hřiště odchází Skořepa, přichází Koutský.

70
    Jeden z domácích fotbalistů zůstal ležet ve vápně, v pokračující hře přišla přihrávka zprava na střed na PETRA MUŽÍKA a ten skóroval po zemi k levé tyči Valeše. Po obdrženém gólu to rozhodčí od diváků docela schytali.
    70. MUŽÍK - 1:2

73
    Ofsajd Domažlic.

73
    Akce Bohemians přes pravou stranu přinesla rohový kop.

74
    Čerepko zaváhal v malém vápně a vyrážel nad sebe, Bohemians potom nedoklepli míč do sítě.

74
    Souhra na hranici šestnáctky skončila domácí střelou nad břevno.

75
    Lehovec tečoval centr z levé strany nečistě do rukou brankáře Valeše.

77
    Jahn ještě chtěl vracet centr zleva do ohně, ale trefil obránce před sebou.

79
    Je veselo po zákroku před domažlickou lavičkou. Emoce je to poslední, co druhému poločasu schází. Sudí to řeší kartou pro Fedaka a Marhoula.

79
    Zatímco pro Fedaka to je první žlutá karta, tak pro Marhoula již druhá a zápas pro něj končí. Domácí budou dohrávat o deseti.

79
    Domácí střídačka ještě debatuje s pomezním rozhodčím.

81
    Bohemka přestála centr Fedaka z pravé strany, Valeš nezasahoval.

82
    Domácí zablokovali rozehrávku z pravé strany a hned vhazovali, na středu získali standardní situaci.

83
    Čerepko se přesunul ke své pravé tyči a neměl problémy s tímto volným přímým kopem.

84
    ze hřiště odchází Petrouš, přichází Pluhař.

85
    ze hřiště odchází Jedlička, přichází Došlý.

86
    Došlý začal svůj pobyt na hrací ploše tím, že se nacházel v ofsajdu.

87
    Zajíček podržel míč na pravé straně a po centru Fedaka se prosadil v šestnáctce KAREL JAHN.
    87. JAHN - 1:3

89
    V domažlickém vápně leží někdo z hostujících fotbalistů.

90
    Po faulu Filla útočili domácí přes levou stranu, ale nedostali se k zakončení, ani do vápna.

90
    Žlutá karta pro tým TJ Jiskra Domažlice (Došlý).

90+1
    Lehovcovi utekl míč na levé straně, hosté asi nebudou pospíchat s autovým vhazováním.

90+1
    Žlutá karta pro tým TJ Jiskra Domažlice (Dvořák).

90+3
    Zajíček táhl přečíslení po pravé straně, Bohemians srazili jeho střelu do boční sítě.

90+4

Domažlice otočily vyhecovaný duel na půdě rezervy Bohemians třemi góly ve druhém poločase. Zejména druhé dějství bylo vyhrocené. Domácím se dvakrát vůbec nelíbil zákrok předcházející dosaženému gólu. Ze stavu 1:2 měla Bohemka možnost na srovnání, té nevyužila. V závěru pak rozhodl střídající Jahn, který nahradil v první půli zraněného Procházku. (12:12:13)