Maďarsko - Černá hora 10:11 (kon.) | Chorvatsko - Španělsko 8:7 (kon.)
Austrálie - Kazachstán 7:4 (kon.) | Řecko - Itálie 7:7 (kon.)
Srbsko - Velká Británie 21:7 (kon.) | USA - Rumunsko 10:8 (kon.)

(2:1, 3:2, 2:4, 1:0)

Úterý 31.07.2012, 12:30 • Water Polo Arena • Olympijské hry - Vodní pólo (muži)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:20.

Krásný den přeji, dnes Vás budu provázet onlajn reportáží z utkání vodního póla Chorvatsko - Španělsko, které se odehraje v rámci LOH v Londýně.

Vodní pólo je sport, který se hraje v bazéně. Hrají proti sobě dvě družstva, která se skládají ze šesti hráčů a jednoho brankáře. Hraje se na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Na olympíjské hry byl tento sport zařazen už v roce 1900 na hrách v Paříži. Přesně o sto let později, v roce 2000 byla v Sydney přidána i soutěž žen.

Chorvaté v úvodním utkání na turnaji porazili Řecko 8:6 a získaly tak první dva body do tabulky.

Španělé si v úvodním zápase poradili naprosto přesvědčivě s Kazachstánem, který doslova smetli 14:6.

Chorvatům patří ve skupině A průběžná třetí příčka, Španělé jsou po úvodní vysoké výhře průběžné první.

V celém turnaji startuje 12 týmů, které jsou rozděleny do dvou šestičlenných skupin. Z každé skupiny postupují dále čtyři nejlepší týmy. Za vítězství se udělují dva body, za remízu jeden bod a za porážku pochopitelně bodů nula.

Sestavy:

Chorvatsko: Pavic, Buric, Boskovic, Dobud, Jokovic, Buljubasic, Muslim, Buslje, Sukno, Barac (C), Hinic, Obradovic, Vican

Španělsko: Aguilar Vicente, Garcia Rodriguez, Martin Lozano, Sziranyi Somogyi, Molina Rios (C), Minguell Alferez, Mallarach Guell, Espanol Lifante, Valles Trias, Perrone Rocha, Perez Vargas, Garcia Gadea, Lopez Pinedo

Vzhledem k delšímu průběhu předchozího zápasu mezi Maďarskem a Černou Horou začne utkání s mírným zpožděním.

Týmy sice nyní přichází na stadion, ale ještě bude probíhat představení jednotlivých aktéru zápasu.

1

1
    V úvodním plaveckém sprintu byli úspěšnější Chorvaté a mohou tak založit první akci. Chorvaté nastoupili v bílo-červených čepičkách, jejich soupeři v modrých.

1
    Ani na jedné straně se nepodařilo nijak zvlášť ohrozit branku.

2
    Úspěšný zákrok si připisuje Lopez Pinedo (ESP).

2
    Espanol Lifante (ESP) se prosazuje technickou střelou k levé tyči, kterou nedal šanci brankáři Chorvatska. (0:1)

2
    Garcia Gadea (ESP) vyslal zajímavou střelu, ale brankář Chorvatů byl pozorný.

3
    Josip Pavic (CRO) chytl trestný hod nebo chcete-li penaltu. Nádherným zákrokem zabránil navýšení vedení.

3
    Na druhé straně se rychlou střelou prosazuje Sandro Sukno (CRO) a srovnáná. Staré známé nedáš - dostaneš se potvrdilo. (1:1)

4
    Rychlý protiútok Chorvatska byl zbržděn nepřesnou rozehrávkou. U míče Španělé.

4
    Minguell Alferez (ESP) nepříjemně vystřelil, ale našel pouze pozorného Pavice (CRO)

5
    Míč před Pavicem (CRO) nepříjemně skočil, ale chorvatský brankář situaci bravůrně vyřešil.

6
    Minguell Alferez (ESP) byl potrestán a musel si na dvacet vteřin odpočinout, tuto výhodu dokázali Chorvaté rychle využít zásluhou Andre Busjleho (CRO). (2:1)

7
    Na druhé straně vyloučen Obradovic (CRO), Španělé však svou šanci nevyužili.

7
    Maro Jokovic (CRO) nepříjemně pálil, ale svou levou ruku dokázal brankář Lopez Pinedo (ESP) vymrštit rychle.

8
    Poslední šance na útok pro Chorvaty, navíc je vyloučen Espanol Lifante (ESP) a šance je tak o to větší.

8
    Jenže střelu opět kryl výborný Pinedo (ESP).

Skončila první čtvrtina.

Máme za sebou úvodní čtvrtinu a hlavní roli v tomto utkání zatím hrají oba brankáři. Jak Pavic (CRO), tak i na druhé straně náhradní brankář Španělů Lopez Pinedo (ESP), předvádí výborný výkon.

9
    Začala druhá čtvrtina.

9
    Úvodní sprint zvládl rychleji chorvatský hráč a ti tak mohou založit svou první akci ve druhé čtvrtině.

9
    Dobud (CRO) však fauloval a Chorvaté tak o míč rychle přišli.

9
    Molina Rios (ESP) vypálil přesně do náruče Pavice (CRO).

10
    Perrone Rocha byl vyloučen na dvacet vteřin a tento přestupek je okamžitě potrestán tvrdou střelou Niksy Dobuda (CRO).

10
    Andro Buslje (CRO) vyloučen, ale Španělé nedokázali ani zakončit.

11
    Hezkou střelou se prezentoval Sukno (CRO), ale skóre se nemění.

11
    Skvělý protiútok Španělů, nejrychlejší byl v bazénu Perrone Rocha (ESP) a nekompromisní ranou snižuje. (3:2).

12
    Perrone Rocha (ESP) se ocitl i v další nadějné akci svého týmu. Snažil se o technické přehození Pavice, ale ten si situaci pohlídal. Nakonec sice až nadvakrát zkrotil neposedný míč, ale povedlo se.

12
    Další španělské vyloučení málem využil Boskovic (CRO), jeho střelu však vyrazil brankář Pinedo (ESP).

13
    Španělé se dožadovali faulu, ale ten se nepíská a tak mohou do protiútoku Chorvaté.

14
    Dalším potrestaným hráčem Španělska je Garcia Rodriguez (ESP) a opět před bránou Španělů hořelo.

14
    Další střela Igora Hinice (CRO) se navíc ujala a Španělé zatím doplácí na své fauly. (4:2)

14
    Na druhé straně svou početní výhodu španělští hráči využít nedokázali. Vše zmařila nepřesná přihrávka.

15
    Tohle téměř nešlo nedat! Rychlá rozehrávka Španělů skončila přečíslením dva na jednoho. Situaci vyřešili Španělé skvělou přihrávkou a Minguell Alfredez (ESP) sám proti brankáři nezklamal. (4:3)

15
    Paulo Obradovic (CRO) na nic nečekal a poslal nechytatelnou dělovku pod horní tyčku. Míč se o tyč ještě otřel a tak z toho byla krásná branka. (5:3)

16
    Ivan Buljabasic (CRO) je vyloučen čtyřicet vteřin před koncem druhé čtvrtiny. Španělský kouč si bere oddechový čas a zřejmě tak poradí svým svěřencům nějakou kulišárnu.

16
    Španělé svou výhodu promarnili. Již v době, kdy byl vyloučený hráč zpět došlo k nepřesné střele.

Skončila druhá čtvrtina.

Druhá čtvrtina nabídla podobný obraz hry jako ta předchozí. Španělé byli trestáni za své fauly a i tuto část hry prohrály o jednu branku, v celkovém součtu utkání tak prohrávají 5:3.

Mezi druhou a třetí čtvrtinou je pauzu pět minut, počas které si obě družstva vymění strany.

17
    Začala třetí čtvrtina.

17
    U míče opět rychleji Chorvaté, založení úvodního útoku je tak na nich.

17
    Se založením útoku si moc starostí nedělal Miho Boskovic (CRO), který se opřel do míče a přesnou střelou zvyšuje vedení Chorvatů. (6:3)

17
    Na druhé straně předvedl úspěšný zákrok svou levou rukou Pavic (CRO).

18
    Vyloučení Buljabasice (CRO) potrestal dobrou střelou k pravé tyči Espanol Lifante. (6:4)

19
    Jenže Španělé se opět nechali vyloučit a nechat hrát Chorvaty v početní výhodě, se většinou rovná inkasované brance. Po nádherné kombinaci Chorvaté opět odskakují na tři branky. (7:4)

20
    S brankami se nám nyní roztrhl pytel a může za to opět vyloučení. Potrestaným hráčem byl Damir Buric (CRO) a přesnou střelou na vdálenější tyč se prosadil Espanol Lifante (ESP). Pro tohoto hráče je to již třetí branka v utkání. (7:5)

20
    Martin Lozano (ESP) je vyloučen a chorvatský kouč si bere oddechový čas, aby poradil svému týmu.

21
    Vyloučení se nepodařilo využít a Španělé tak mohou založit protiútok.

21
    Střelec Espano Lifante (ESP) dostal možnost zahrávat trestný hod. Míč napálil do levé tyče, ten se však odrazil poslušně k němu a napodruhé už se tento ostrostřelec nespletl. (7:6)

22
    Chorvatům docházel čas na útok a tak musel pálit Andro Buslje (CRO), který však nemířil vůbec špatně - jeho rána orazítkovala břevno.

22
    Další rána do břevna a na tribunách to jenom zahučelo, Maro Jokovic (CRO) byl autorem jedovaté střely.

23
    Španělské vyloučení ještě posílilo tlak Chorvatů. Španělé mohou opět děkovat Pinedovi (ESP), který zachránil situaci povedeným zákrokem.

24
    Plyne poslední minuta třetí čtvrtiny a Španělé se dostávají k míči.

24
    Deset vteřin před koncem třetí části je srovnáno! Perrone Rocha (ESP) vymetl pavučinku chorvatské brány. (7:7)

Skončila třetí čtvrtina.

Španělům se tato část hry náramně povedla. Dokázaly nejdříve snížit a poté i deset vteřin před koncem čtvrtiny vyrovnat. Před poslední částí je tak vše otevřené a začíná se prakticky od začátku.

Můžeme se těšit na opravdu velice zajímavou čtvrtou čtvrtinu.

25
    Začala čtvrtá čtvrtina.

25
    U míče jsou opět dříve Chorvaté a mají tak výhodu prvního pokusu na ohrožení brány soupeře.

25
    Chorvaté navíc hráli dvacet vteřin v početní výhodě, rychle si předávali míč a dostali se do zajímavé pozice, ze které pálil Sukno (CRO), ale skvělého španělského brankáře nepřekonal.

26
    Na obou stranách skončilo útočné snažení chybou.

27
    Španělská lavička zažádala o oddechový čas.

27
    Málem se kombinace podařila. Perrone Rocha (ESP) se snažil napálit míč odrazem od vody, ale balón vyskočil až nad břevno.

28
    Třetí čtvrtina je plná nepřesností. Po zbytečné ztrátě Chorvatů přichází stejná věc i na druhé straně.

28
    V publiku to po střele Maro Jokovice (CRO) jenom zahučelo.

29
    Uspěchaná akce Španělska - míč pro Chorvaty.

29
    Chorvatský kouč Ratko Rudič (CRO) cítí šanci a proto si bere po vyloučení Espaneho Lifanty (ESP) oddechový čas.

29
    Lopez Pinedo (ESP) předvádí další neuvěřitelný zákrok. Míč vyrazil a ten se pomalu dostával za brankovou čáru. Brankář Španělů však předvedl rychlou reakci a zachytil ho.

30
    Do konce utkání již mnoho času nezbývá a každá branka již může být tou rozhodující - míč mají Španělé.

31
    Andro Buslje (CRO) je vyloučen, ale Španělům se tlak nepodařilo využít.

31
    Minutu a sedm vteřin před koncem dostal Sandro Sukno (CRO) výhodu trestného hodu, kterou proměnil a posílá svůj tým do vedení. (8:7)

32
    Plyne poslední minuta utkání u míče Španělé.

32
    Molina Rios (ESP) minul a míč tak mají Chorvaté.

32
    Chorvaté pouze drželi třicet sekund míč a šanci tak mají Španělé.

32
    Zmatek na stadionu dvě vteřiny před koncem! Španělé se dožadovali branky, ale míč nepřešel celým objemem brankovou čáru! Pereze Vargas (ESP) se tak nestane šťastným střelcem.

Hlavní kouč Španělska ještě ukazuje rozhodčímu záznam z kostky, podle kterého byl míč za brankovou čárou! Rozhodčí a trenér Rafael Aguilar Morillo nyní spolu vedou bouřlivou debatu.

Utkání je ukončeno! Branka neplatí a Chorvaté se tak mohou radovat z vítězství ve velice dramatickém utkání.

Tohle bylo panečku utkání. Španělé se dokázali před závěrečnou čtvrtinou dorovnat svému soupeři. 67 vteřin před koncem utkání však vystřelil Chorvatům vítězství Sandro Sukno (CRO) a nic na tom nezměnila ani situace, která nastala dvě vteřiny před koncem zápasu.

Perez Vargas (ESP) vypálil a jeho míč zřejmě nepřešel celým objemem brankovou čáru a nemohl být uznán gól. Španělům se to nelíbilo a odvolávali se na záznam, který byl puštěn na obrazovce - nic to však na výroku rozhodčích nezměnilo.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží z LOH. (13:43:58)