AS Řím – Atalanta BC 2:0 (kon.) | Catania – Parma 2:0 (kon.) | Fiorentina – Bologna 1:0 (kon.)
Pescara – Lazio 0:3 (kon.) | Siena – Juventus 1:2 (kon.) | Turín – Cagliari 0:1 (kon.)
AC Milán – Inter 0:1 (kon.) | Neapol – Udinese 2:1 (kon.)
AC Siena
1:2 (1:1)
Juventus FC
Neděle 07.10.2012, 15:00 • Artemio Franchi, Siena • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké odpoledne ze stadionu Artemio Franchi v Sieně. Dnes se v 7. kole nejvyšší italské soutěže střetne domácí AC Siena s hostujícím Jufentus FC. Domácí toskánci to dnes nebudou mít vůbec lehké, čeká je totiž neporazitelný Juventus, který neprohrál již 47 utkání v řadě.

AC Siena

Siena si vede poměrně slušně, odpočet 6ti bodů již dohnala a celkově by měli 8 bodů, jako AS Roma nebo Fiorentina. V tabulce jsou však až na předposledním místě. Tým Serse Cosmiho v neděli zastavilo Lazio. Jinak si ale nevedli špatně. Proti Juve chtějí bianconeri předvést výkon na 100% a zastavit šampióna. Kdo do zápasu nezastoupí je playmaker D'Agostino a obránce Contini.

Juventus FC

Hosté, taktéž bíločerní si vedou nadmíru dobře. V lize tento tým dominuje a je první po 6ti výhrách a jedné remíze. Tým z Turína hraje zároveň Ligu Mistrů, ve které v úterý remizoval s Šachtarem Doněck. Pozitivní zprávou může být nový verdikt it. soudu, a to zkrácení trestu pro trenéra Antonia Conteho z 10 na 4 měsíce. Ovšem proti Sieně bude tento muž zase jen v provizorní VIP lóži. Jeho místo na lavičce doposud drží Massimo Carrera, jenž dnes bude postrádat vykartovaného Bonucciho a zraněného Pepeho.

Vzájemná bilance obou týmů jde výrazně navrch pro Juventus. Poté, co se Siena probojovala historicky poprvé v roce 2004 do Serie A schytala 7 proher v tomto duelu. Napoosmé už ale vyhrála 1:0.
    Loni Juventus domácí Sienu obral o všechny 3 body po góle Matriho. Na Juventus Stadium pak toskánci ubojovali cennou remízu 0:0.

AC Siena: Pegolo - Neto, Paci, Felipe - Angelo, Vergassola, Rodiguez, Del Grosso - Rosina, Ze Eduardo - Calaiò.

Juventus FC: Bufffon - Barzagli, Marrone, Chiellini - Lichtsteiner, Marchisio, Pirlo, Vidal, De Ceglie - Giovinco, Vucinic.

Rozhodčí: Mazzoleni - Romeo, Palazzino.

Domácí Siena v černobílých proužkovaných dresech, hostující Juve v růžové sadě. Zápas, co nevidět začne!

1

1
    Marroneho pas skončil v zámezí, odkop od brány Sieny.

2
    Angelo se protáhl po pravé staně, přihrál volnému Rosinovi, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci.

4
    Giovinco nachytaný v ofsajdu.

4
    Felipe fauloval Giovinca, přímý volný kop pro Juventus.

5
    Rozhodčí píská další faul. Tentokrát se provinil Ze Eduardo ve středu pole.

6
    Pirlův pas nenašel žádného hráče. Odkop od brány Sieny.

8
    Balón se dostal za čáru, vhazuje Juventus.

8
    Znovu vhazuje Juve, tentokráte z opačné strany po Netově skluzu.

9
    Neto fauloval De Ceglieho na hranici 30 metrů.

10
    Calaio si ukopl míč, odkop od Buffonovy branky.

11
    Marchisiova rána letěla nad. Pegolo neměl problém.

12
    Angelo se hněvá, když pomezního verdikt zní: vhazování pro Juventus.

13
    Žlutá karta za faul poblíž 16ky pro Felipeho. Pirlo má nyní výbornou příležitost skórovat.

14
    Juventus právě vstřelil branku!
    A ANDREA PIRLO potvrzuje předchozí slova! Z přímého kopu vyslal pozemní střelu k levé tyči Pegolovy brány. 0:1 pro Juventus.

17
    Juve nyní tlačí na domácí.

19
    Lichtsteiner mohl být rád, když nedostal žlutou kartu za střelu po odpískání.

20
    Vhazování pro Juventus zprava.

21
    Giovinco pálil z malého vápna ve výskoku po nečekané přihrávce od Vidala.

22
    Žlutá karta pro hráče Juventusu Chielliniho za loket na unikajicího Rosinu.

23
    Rosina se protáhl kolem hráčů hostí a přihrávkou našel Calaia, jenž jen těsně minul levou tyč Buffonovy brány.

23
    Odkop od brány hostí.

25
    Vhazuje Del Grosso.

25
    Hned po vhazování fauloval Giovinco Vergassolu poblíž středového kruhu.

26
    Žlutá karta za protesty pro hráče Sieny Ze Eduarda.

27
    De Cegliemu písknutý faul za držení Rosiny na půlce Sieny.

27
    Pas na Calaia zachytil Buffon.

28
    Ze Eduardo stažen Barzaglim. Juventus hraje agresivně na soupeřově půlce.

28
    Vidal stažen Rodriguezem ve středu hřiště.

30
    Právě se ošetřuje Felipe, kterého sešpláp Chiellini.

32
    Vidal podkloul a vhazuje Siena, respektive Del Grosso.

34
    Přímý kop pro Sienu, marchisio zahrál rukou ve středu pole.

36
    Giovincova rána mířila nad Pegolovu bránu.

37
    Vucinic teď tvrdě vypálil z 25 metrů, rána ale letěla doprostřed brány, Pegolo neměl problém.

38
    Neto fauloval Marroneho. Další nebezpečná sitauce břed bránou Sieny.

39
    Zase Pirlo z přímého kopu. Tentokráte ale mířil do břevna.

41
    Standartní sitauce taky pro Sienu z 30 metrů.

41
    Rána Ze Eduarda mířila nepřesně.

43
    Trenér Serse Cosmi vyhoštěn sudím Mazzolenim na tribunu. Přes menší zdržení hry se už opět hraje.

44
    Pegolo nyní vytáhl excelentní zákrok po střele Marchisia, roh pro Juventus.

45
    Žlutá karta pro hráče Sieny, Rosinu.

45+1
    Sudí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Siena právě vstřelila branku!
    Angelo se prosmýkl po pravé straně hřiště a nacentroval míč tam, kde se výborně orientuje hlavičkář EMANUELE CALAIO. Na konci poločasu srovnáno 2:2

Máme tady prvních 45 minut za sebou. Zápasu zatím dominuje Pirlo a jeho nebezpečné standartky, ze které už v 14. minutě otevřel skóre. Domácí vyrovnali až ke konci poločasu, konkrétně Calaio. V zápase se objevila zápletka v podobě vyhoštění domácího kouče Cosmiho. Druhý poločas je tedy stále otevřen a začne přibližně v 16:02.

46

46
    Tým hostí po poločase vyšpekuloval jedno střídání. De Ceglieho, kterému utekl Angelo při vyrovnání, střídá Asamoah.

46
    Ze Eduardo fauoloval Pirla při rozehrávce. Rozehrává juventus.

47
    Další faul, tentokrát se provinil Rodriguez. Druhá půle začíná zostra.

48
    Giaovinco v dobré příležitosti, ale ofsajd...

49
    Pirlo fauloval Vergaossolu poblíž postranní čáry. Zahrávat bude Siena.

49
    Centr lapil Buffon do své náruče.

50
    Asamoah neprošel přes Angela, ale vybojoval rohový kop.

50
    Siena se ubránila.

51
    Rosina fauloval Giovinca. Přímý kop pro Pirla ze vzdálenosti 30 metrů.

53
    Neto nyní zachránil Sienu od inkasované branky, když na brankové čáře odhlavičkoval Giovincův pokus.

54
    První střídání taky pro Sienu. Ze Eduardo odchází, nahrazuje ho Sestu.

55
    Dlouhý balón od Sestu nezachytil calaio, ale Buffon, žádné nebezpečí.

56
    Pirlova rána míří vysoko nad Pegolovou bránou.

57
    Chiellini a jeho malá domů málem skončial v bráně. Buffon na poslední chvíli míč odboxoval na roh.

58
    Vhazuje Juventus poblíž pravého rohového praporku Sieny.

59
    Mirko Vucinic a jeho chytrá střela se stáčela k tyči, ale nakonec padla jen mírně vedle. Velká příležitost pro Juventus.

59
    V ofsajdu nachytán Calaio.

60
    Faul pískaný Marchisiovi za stáhnutí Rosiny poblíž brány Sieny.

61
    Příliš dlouhý míč poslal Barzagli. Odkop od Pegola.

62
    Giovincův centr na poslední chvíli vyškrábl Pegolo do bezpečí.

63
    Nyní tlačí Juventus a chce jít do vedení.

63
    Goivonco v průniku na poslední chváli ztratil míč. Situace 1 na 1 mohl vyřešit lépe.

65
    Marchisio pálil doprostřed brány . Pegolo kryje.

66
    Giovincovi písknut faul na Angela v pokutovém území Sieny.

66
    Neto obrdžel žlutou kartu za protesty.

67
    Na hranici 16ky Juve písknut faul na Calaia. Nebezpečná situace před Buffonem

68
    Rosinův centr skončil v zámezí. Odkop od brány Juve.

68
    Druhé střídání hostí je zde: Lichtsteinera střídá Giaccherini.

68
    Taky Siena střídá. Angela nahrazuje Bolzoni.

69
    Vidalův centr kryje do náruče brankář Sieny Pegolo.

70
    Pegolo kryje ránu Vucinice jenž pálil z úhlu.

71
    Roh pro Sienu.

72
    Rodriguez si seběhl na Del Grossův centr, ale rána mířila vedle.

73
    Faul na Asamoaha na levé straně hřiště. Provnil se Sestu.

74
    Teď pro změnu Marchisio fauluje Rosinu ve středu hřiště.

75
    Pegolo kryje míč, který se po nepřesné přihrávce dostááv do zázemí. Odkop od tohoto brankáře.

75
    Bolzonimu je pískán faul na soupeřově půlce.

76
    Nyní faul pískán na půce Sieny. Připraven Pirlo.

76
    Paci obdržel žlutou kartu za držení.

78
    2 velké šance pro Sienu! nejdříve centroval Sestu a Calaio jen těsně minul bránu, poté Rosina minul míč. Vše před Buffonovou bránou.

79
    Pegolo kryje Marchisiovu ránu.

80
    Střídání na straně Juve. Marroneho střídá útočník Quagliarella.

81
    Poslední střídání taky na druhé straně. Rosinu střídá Reginaldo.

82
    Faul pískán Rodriguezovi za stáhnutí Marchisia.

83
    Reginaldo nachytán v ofsajdu.

84
    Neto hraje další velký zápas. Míč odvrací na aut...

85
    Chiellini odhlavičkoval míč za sebe v šestnáctce Sieny, kde se zjevil CLAUDIO MARCHISIO a zvoleje posílá svůj tým do vedení. 1:2

87
    Žlutá karta za ošklivý faul na Giovinca pro Sestua.

88
    Další faul, tentokrát Rodriguez poslal na zem Vucinice.

89
    Střela Giovinca míří nad.

90
    Sudí přidává 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

91
    Faul na půlce Sieny zastavil hru. Provinil se Vidal.

91
    Paciho hlavička našla jen připraveného Buffona.

92
    Neto zastavil Guagliarellův průnik, roh pro Juve.

93
    Žlutá karta za protesty pro Vergassolu.

93
    Žlutá karta taky pro turínského Vucinice.

94
    Roh pro Juve, z pravé strany.

Střetnutí dvou černobílých končí vítězstvím pro Starou Dámu v poměru 1:2, když v druhé půli přesně mířil Marchisio. Juventus se tak dostává do čela s 19ti body. Sieně naopak po tomto kole zývá poslední příčka. To je ode mě pro dnešek vše. U dalšího reportu naviděnou. (16:57:29)
    Branky: 45+2. Calaio - 14. Pirlo, 85. Marchisio

Karty:   13. Felipe (SIE), 26. Zé Eduardo (SIE), 45. Rosina (SIE), 66. Neto (SIE), 76. Paci (SIE), 87. Sestu (SIE), 93. Vergassola (SIE) - 22. Chiellini (JUV), 93. Vučinič (JUV)

Rozhodčí: Mazzoleni - Romeo, Palazzino