Kladno – Vítkovice 4:1 (kon.) | Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 2:4 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 2:6 (kon.)
HC Kometa Brno
5:3 (0:2, 3:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 26.10.2012, 18:15 • KAJOT ARENA - Brno • Tipsport extraliga

57:36
    Další smůla pro Třinec. Josef Hrabal trefil kostku nad ledem a dostává dvě minuty za zdržování hry.

57:30
    Střela od modré. A před brankou ještě dorážel Divíšek, ale pouze těsně vedle.

57:14
    Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváků, vyprodáno.

55:23
    Vyloučen Jakub Orsava (TRI) na dvě minuty za vysokou hůl.

53:56
    Divíšek chystal milimetrovou přihrávku na Jakuba Svobodu, kterému se však puk nepovedlo usměrnit do brány.

51:12
    Závar před Trvajem, ale nikomu z Třineckých se nepovedlo puk dotlačit do brány. Třinec hraje hodně na riziko. Žižka s Hruškou teď jeli dva na jednoho, akce se jim však nepovedla. Přesto o malou chvíli musel Hamerlík zasahovat.

50:39
    Kometa hrála v šesti a Třinec se ještě může vrátit do hry. Trest odsedí za hráčskou lavici Miroslav Holec (KOM)

48:48
    Kometa právě vstřelila branku!

Třinec nejprve od modré nastřelil tyč. Jenže pak propadl v obraně a Brněnští jeli v oslabení tři na jednoho. JAKUB SVOBODA to vyřešil po svém a vymetl šibenici. Asistence: Tomáš Divíšek.

45:55
    Vyloučen Jan Švrček (KOM) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl a za sekání. Třinec tak bude hrát čtyři minuty přesilovou hru.

43:27

TOMÁŠ DIVÍŠEK zachytil před bránou nahození od modré čáry. Sice měl chvíli potíže se zpracováním puku. Nakonec se mu to ale povedlo a puk dokázal dostat za ležícího Hamerlíka. Aisistence: Radim Bičánek.

39:59
    V samotném závěru třetiny ještě smůla pro Třinec. Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za zdržování hry.

38:17
    Kometa bude hrát přesilovku. Vyloučen je Lukáš Zíb (TRI) na dvě minuty za sevření puku. Poněkud podivuhodné vyloučení.

37:32
    Třinec právě vstřelil branku!

Vedení ale Kometě dlouho nevydrželo. Orsava pálil od modré a před Trvajem puk tečoval šikovně do sítě VÁCLAV VARAĎA. Je srovnáno. Asistence. Jakub Orsava.

36:14

Domácí dokonávají obrat. Koreis dostal puk za brankou a zpoza ní se rozhodl zakončit, co se mu nakonec jeho buldočí silou povedlo. Asistence: Dlouhý, Valach.

33:48
    Kometa bude hrát přesilovku. Jan Peterek (TRI) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

30:26

Hlavní sudí dlouho telefonovali a nakonec branku uznali. JAKUB KOREIS si tak připisuje poněkud kuriózní trefu, kterou muselo hned dvakrát řešit video. O tom se určitě po utkání bude hodně dlouho mluvit. Bez asistence.

30:26
    Tak to jsou věci, video se bude zkoumat ještě jednou.

30:26
    Video kotouč za brankovou čarou neukázalo. Skóre tak zůstává nadále stejné.

30:26
    Koreis zkoušel z úhlu překvapit Hamerlíka a po chvíli se ukázalo, že nejspíše uspěl. Celá situace se však bude ještě řešit s pomocí videa.

28:08

Dlouho to vypadalo s brněnskou přesilovou hrou bledě. Hráči Brna jakoby nevěděli co s pukem. Jenž pak našel Žižka na vrcholu pravého kruhu RADIMA BIČÁNKA, který se trefil k levé tyči. Asistence: Tomáš Žižka, Jakub Svoboda.

27:28
    Jeden z třineckých hráčů vyhodil puk do hlediště. Byl to Radek Bonk (TRI), který tak dostává dvě minuty také za zdržování hry. Třinecký kapitán se ale zlobil, protože reklamoval ještě teč brněnského hráče. Nicméně Kometa i přesto hraje přesilovku pět na tři.

27:03
    Tomáš Klouček (TRI) odpálil rukou puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

24:42
    V přerušení se zkoumalo video a nakonec to opravdu byla branková konstrukce, takže vše při starém.

23:42
    Třinec Kometu v přesilovce pořádně motá a Třinečtí stříleli do břevna a možná to byl i gól.

22:38
    Milan Hruška (KOM) vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Třinec.

22:27
    Hruška dostal puk na pravou stranu, kde byl úplně volný a mohl si svou pozici náležitě nachystat. Jeho střelu tečoval Holec a také třinecká brusle, od které se puk odrazil do tyče.

17:25
    Kometa má šanci rychle odpovědět. Vyloučen je Vladimír Roth (TRI) za pád pod nohy.

16:38

Jde vidět, že Oceláři mají přesilovky perfektně sehrané. Varaďa se dostal na mezikruží k puku, dával naslepo na levou stranu, kde stál připravený MARTIN RŮŽIČKA a potvrdil svoji kanonýrskou formu. Asistence: Václav Varaďa, Radek Bonk.

16:23
    Přesilovku si poprvé zahraje Třinec. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Roman Erat (KOM).

15:04

Oceláři dávají vedoucí gól. JAKUB ORSAVA dostal po vhazování puk na vrchol kruhů a pak parádní střelou švihem nedal Trvajovi žádnou šanci. Asistence: Jan Peterek, Martin Adamský.

11:15
    Podruhé dnes faulovaný Hynek Zohorna, kterého podrazil Josef Hrabal (TRI) a odsedí si dvě minuty.

08:45
    Při předchozí akci fauloval Tomáš Klouček (TRI) Hynka Zohornu a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

06:40
    Tomáš Divíšek si najížděl na bránu z levé strany a napřáhl na levém kruhu, jeho střela měla skvělé parametry a orazítkovala vzdálenější tyč.

04:34
    Ovšem teď se Oceláři museli bránit šanci Holce. Ten už si položil Hamerlíka, objel ho, ale puk do poloprázdné brány se mu do sítě nepovedlo dostat.

00:49
    Hrabal nahazoval puk od modré čáry a těsně před Trvajem tečoval puk nebezpečně Varaďa, už to vypadalo, že tečí přelobuje Trvaje, ten však předvedl efektivní zákrok a na poslední chvíli vyrazil puk hokejkou.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 29. Bičánek (Žižka, J. Svoboda), 31. Koreis, 37. Koreis (Dlouhý, Valach), 44. Divíšek (Bičánek), 49. J. Svoboda (Divíšek) - 16. Orsava (Peterek, Adamský), 17. Růžička (Varaďa, Bonk), 38. Varaďa (Orsava)

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Valach, Žižka, Švrček, Bičánek (C), M. Hruška, Malec, Valábik - H. Zohorna, Koreis, Dlouhý - J. Hruška, Divíšek, J. Svoboda - Erat, Petrovický, Holec - Hořava, Dočekal, Wasserbauer. Trenér: Zdeněk Venera.
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) - Zíb, Hrabal, Galvas, Klesla, Roth, Klouček, Lojek - Růžička, Bonk (C), Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - Květoň, Rákos, Polanský - Zagrapan, Klimenta, Hrňa. Trenér: Josef Turek.

Rozhodčí: Minář, Stricker (SUI) - Lhotský, Svoboda

Diváci: 7200 (vyprodáno)