Žilina – Martin 3:2 (kon.) | Nitra – Skalica 3:1 (kon.) | Trenčín – Zvolen 4:3 (po pr.)
Košice – Banská Bystrica 4:0 (kon.) | Piešťany – Poprad 4:1 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HK Poprad
sk Pátek 26.10.2012, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Najkrajší čas v týždni - piatok podvečer je tu a ja zdravím z Piešťan.
    Máme tu ďalšie ligové kolo a v Piešťanoch vítame výpravu Popradu. Ambiciózny nováčik ŠHK 37 Piešťany vs. ašpirant na titul HK Poprad ponúka zápas tímov, ktorých v tabuľke delí momentálne 8 bodov. Pri pohľade napr. na skóre, ktoré majú hostia o gól lepšie ako Piešťany, je paradoxom, že sa krčia až na predposledom mieste, zatiaľ čo domáci azda nad očakávanie na tretej priečke. Poprad má o zápas menej, prvý vzájomný zápas vyhrali Popradčania 3:2 po predĺžení.
    V ostatnom kole sa havrani naozaj vytiahli, keď dokázali pod Pustým hradom stopnúť rozbehnutý Zvolen a po výsledku 3:2 po nájazdoch si určite hráči zdvihli sebavedomie. Pod výhrou je podpis dvojky havranov, Jozefa Ondrejku, ktorý nastúpil na nájazdy a všetky tri chytil. Napriek tomu si myslím, že prednosť od začiatku dostane Tomáš Tomek. Už len pri pohľade na štatistiku hráčov Piešťan je zrejmé, že sily sú rozhodené do všetkých formácií, čo je určite plusom. V Piešťanoch sa nerozlišuje, kto je prvá a kto štvrtá lajna, všetky sú plus mínus vyrovnané.

Štatistika:
    3. ŠHK 37 Piešťany 14 6 1 4 3 45:39 24
    Najproduktívnejší hráč: Tomáš Tatar (5+5)/ Jakub Ručkay (5+4)
    Brankár: Tomáš Tomek - 92,93%

HK Poprad
    Pod Tatrami ale spokojní byť nemôžu. Po tradične katastrofickými víziami zaplnenom lete vstúpili Popradčania do sezóny dvoma výrokmi, ktoré zarezonovali. Prvý výrok o dopriatí dlhej dovolenky pre hráčov a druhý o ašpirácii na titul, si verejnosť všimla. Skutočnosť je však zatiaľ iná a Popradčania sú na nepríjemnom deviatom mieste. Zápas so Žilinou, ktorý Poprad vyhral hladko 5:1 by však mohol znamenať odraz k vyšším poschodiam tabuľky a hosti dúfajú, že si nejaký gól odložili aj na dnes. Do kádra pribudol Lukáš Hvila, opustil ho Filip Macejka.

9. HK Poprad 13 4 2 0 7 45:38 16
    Najproduktívnejší hráč: Peter Klouda (3+17)
    Brankár: Nikkila Tomi - 91,15%

Tipéri favorizujú domáci tím, s kurzom 1.9, na hostí je to 2.84, remízka za 4.3. Domáci teraz ťahajú sériu štyroch remíz po 60 minútach, natiahnu túto sériu ešte o jeden zápas?

Tak si tento zápas užime, nezabúdajme, že je to len šport a potom si užime víkend. Ďakujem za Vašu voľbu otvoriť onlajny.eu a práve tento zápas. Dííky.

Zostava hostí zatiaľ neoficiálna, víťazná z minulého kola. Ak je tam zmena, príde ku korekcii. Príde určite, na ľade sa rozcvičuje aj napr. Buc, v zostave nie je napísaný. Prosím o trpezlivosť. Domáci tak ako je napísané. A čo som si všimol, tak veľmi pekné zdravoťáčky, radosť predstierať zranenie.

Píšťalku má v moci v Piešťanoch mimoriadne nepopulárny rozhodca Goga, takže sa dá očakávať zvýšená citlivosť domácich fans na jeho verdikty.

Rytmusova hymna buráca zimákom, hráči sa idú k brankárom hecovať a o chvíľu začíname.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:01
    Buly vyhral Buc.

00:30
    Prvé buly pred Nikkilom. Alebo ako sa to skloňuje.

01:00
    Puk na hokejkách hostí, domáci s vyčkávacou taktikou. Obvykle ale majú v úvodných minútach zo tri nevyužité tutovky.

01:21
    2 min. Cuník (PIE), hákovanie.. celkom jasné, ale ako som vravel, prvá nevôľa divákov.

01:51
    Prvých 30 sekúnd za popradskou bránkou.

02:21
    Suchý pekne hľadal krížnou prihrávkou spoluhráča, Stupka dobre prečítal hru a na chvíľu domácich oslobodil.. Štadiónom už znie Goooga, Gooooga.. ale ten faul bol jasný.

03:09
    Nemastný neslaný puk končí u Tomeka.

03:30
    Hrá sa už 5 na 5, slabá to presilovka Popradu.

03:48
    H. Ručkay pekným bodyčkom poslal na ľad Petikainena, o hlavu vyššieho a o pár kíl ťažšieho.

04:30
    Peško to potiahol až do pásma, puk napokon na ochrannej sieti a buly v strednom pásme.

04:55
    Puk v lapačke Tomeka. Cieľom tejto akcie bolo iba získať pásmo, čo sa podarilo.

05:22
    Prvá šanca, zaslúžene pre do teraz lepší Poprad. Po nedôraznom Kolníkovom vyhodení sa na kruhoch dostal k strele Balán, netrafil bránu.

05:50
    Domáci akosi pridriemaní, hostia pôsobia hokejovejšie.

06:13
    Piešťany dali gól!
    Ale nič to Popradčanom teraz nie je platné. Z ľavého kruhu poslal presný puk na bránkovisko Saliji, VLADIMÍR NEMEC iba nastavil čepel a doťukol. Asistencia: Saliji, Otčenáš.

07:24
    Pekná kombinácia Stupku s Mišurom, druhému menovanému chýbal do gólovky polkrok.

08:05
    H. Ručkay sa nebojí hrať, pustil sa medzi štyroch, jeho odrazená strela doputovala k J. Ručkayovi, ten kúsok za modrou ťahom vystrelil, Nikkila na dvakrát zachránil.

08:42
    Vandasovi chýbal teraz ten polkrok ku gólu dovolím si povedať.

09:01
    2 min. Špelda (POP), hákovanie.

09:16
    V samostatnom nájazde Peter Klouda, trafil ponad lapačku Tomeka, zazvonila tyčka.

10:28
    Veľké chvíle maličkého Brňáka, najprv povozil sám puk, kým domáci nedostriedali, potom krásne na teč našiel Nemca, ten aj dobre tečoval, Nikkila reflexívne chytá. So šťastím.

10:51
    Buly pred Tomekom. Popradčania až na ten Nemcov teč bránia výborne.

11:04
    5 na 5, H. Ručkay zase v objatí troch statných kamzíkov prišiel o puk.

11:45
    Cuníkovi nedal pri rozohrávke dýchať Tomas, domáci napokon na icing.

12:40
    Haring zaviezol puk za bránku, prihral pred ňu Chylovi, ten sa obtočil okolo obrancu a bekendom zakončil. Dobrý zákrok Nikkilu.

14:02
    Z domácich v najlepšej forme zatiaľ Salji, Nemec a Otčenáš, Nemec sa po peknej prihrávke od Salijiho ocitol medzi kruhmi v tutovke, zmaril mu ju Nikkila.

15:05
    Melichárek obkrúžil celé pásmo, aj vystrelil, nedal. Tieto minúty patria domácim, ktorým sa podarilo vyrovnať umelecký dojem.

16:00
    Ale je to taký nemastný zápas nejaký, aj atmosféra je veľmi nemastná.

16:15
    V dobrej pozícii netrafil bránku Koskinen.

16:51
    Icing domácich.. dovoľte pozdrav, ahoj Maťa :)

17:00
    Špelda nahodil, Tomeka azda takto nachytať nemohol.

17:28
    Toto ale bolo nádejnejšie, na prihrávku Homu si pekne nabehol Paločko, ale puk mu trochu poskakoval na hokejke, tak nemohol lepšie namieriť.

17:58
    2 min. Balán (POP), seknutie.. úplne zbytočný faul v útočnom pásme.

18:25
    Puk za Tomekom, zobral ho a k sólu sa nadýchol Melichárek, len tesne netrafil.

19:24
    Ukážkovo zahratý presilovkový vzorec, Nemec podržal puk, vymenil si miesto s H. Ručkayom, vrátil mu puk na modrú, ten ho posunul ADAMOVI DRGOŇOVI, ten spravil tri kroky na kruh a bombou prestrelil Nikkilu. Asistencia: H. Ručkay, Nemec.

19:56
    Poprad dal gól!
    Také neuveriteľné chvíle teraz, domáci kruto podcenili sólo STANISLAVA BALÁNA, ten z pravej strany nakorčuľoval za bránu, obkorčuľoval ju a od betónu pomaly sa presúvajúceho Tomeka dostal puk do siete. Asistencia: Vandas.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Po prvej tretine je teda stav 2:1, keď sa veci diali na konci. Poprad sa zaslúžene dotiahol, prehrávať o dva góly by si podľa predvedenej hry nezaslúžil. Domácim sa ale toto podcenenie záverečných sekúnd nemusí vyplatiť. Hokej je to priemerný. Druhá tretina začne asi o 18:46.

Už aj zostava Popradu je oficiálna.

Hráči sa nejako nevedia dočkať, už sú na ľade, minutu a pol pred koncom prestávky.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:15
    Popradčania v pásme.

20:37
    2 min. Mertel (PIE), hákovanie.. No a je tu možnosť vyrovnať, tentoraz ani nik neprotestuje.

21:02
    Skúsil to Hvila, doteraz nie moc viditeľný. Tomeka neprekvapil.

21:31
    Slabú, hoci vysokú prihrávku Hvilu sklepol zo vzduchu Haring a vyhodil.

22:32
    Samir Saliji má fazónu, teraz získal snáď 15 sekúnd k piešťanskému dobru.

23:34
    2 min. Kramár (POP), hákovanie.

24:00
    Piešťanci sa sami dostali z pásma. Už sú v ňom ale zase.

24:26
    Zákrok Nikkilu po nahodení od modrej. Menšia strkanica.

25:00
    Tri obrovské šance, tri krát obrovské šťastie hostí. Najbližšie ku gólu mal výborne hrajúci Nemec. Puk do siete neprešiel.

25:50
    Tlak domácich pokračoval, tak Nikkila radšej puk podržal.

26:22
    Puk na hokejke hostí, ktorí sa snažia usadiť v pásme.

27:04
    Nemec lobom hľadal pred bránou osamoteného Otčenáša. Nepodarilo sa mu to. Každopádne, táto lajna je dnes z domácich najlepšia a má aj čoraz väčší icetime.

28:15
    Richard Filip mohol dať gól, pekne si zbehol medzikruhy, jeho strela z prvej po ľade, gólman vyrazil.

29:05
    Klouda s Tomasom to teraz točia v pásme. Pred Tomeka sa zatiaľ nepretlačili a domáci vyhadzujú.

30:00
    Polka zápasu za nami, polka pred nami, badať zvýšenú snahu Popradu.

30:20
    A Kramár mohol vyrovnať, pekne si nakorčuľoval na prihrávku, jeho strelu poriešil Tomek.

30:47
    A poradil si aj s príklepom Paločka.

31:05
    2 min. Saliji (PIE), podrazenie.

31:15
    Puk sa zaplietol Vandasovi, a už je z pásma von.

32:00
    Hostia rozostavení, Tomek bez hokejky kryje Vandasov blafák. Fanclub zaslúžene vyvoláva na jeho slávu.

32:15
    Krušné chvíle pred Tomekom, nahodený puk, zo tri dorážky až napokon odískané postavenie v bránkovisku. Domáci si vydýchli z hlboka.

33:05
    5 na 5, dobrá presilovka, bez hosťmi želaného efektu.

33:34
    Pri chuti je H. Ručkay, toho puk poslúcha, zatiahol z ľava do pásma, nabil na stred bratovi a JAKUB RUČKAY strelou tuším pomedzi nohy zvyšuje vedenie domácich. Asistencia: H. Ručkay.

34:22
    Bucova lajna 3 na 2, ale neporadili si. Zase sa ktosi postavil do bránkoviska.

34:40
    Saliji medzi nohy brániaceho hráča nabil na modrú Hruškovi, jeho strela azda pýtala teč, len tam nestál nik, kto by mohol.

35:18
    Klouda s prehľadom našiel spoza brány na pravom kruhu Tomasa, tomu strela nesadla podľa predstáv a Tomek dobre zasiahol.

35:25
    Mertel sa obtočil do šance, ale trafil iba nohu brániaceho hráča. Hokej sa zlepšil.

36:40
    Buly pred Tomekom, hra trošku nepresná na oboch stranách v tejto minute.

37:06
    Ďalšie prerušenie hry, zašlapnutý puk v strednom pásme.

37:42
    2 min. Suchý (POP), zovretie puku. Z takej nijakej akcie sa zrazu domáci Ručkayovci s Mišurom dostali až do dobrej šance, prerušil ju hvizd Gogu. Radovi sa rozhodnutie nepáči.

38:25
    Domáci točia ten kolotoč. Čo sa ale nestáva často - Tomáš Brňák trafil prvého brániaceho hráča. Aj majster tejto kategórie Tomáš sa občas utne.

39:12
    2 min. Sabolic (POP), údery..
    10 min. Nikkila (POP), nešportové správanie.

Trochu nervozity teraz na strane hostí po závare pred ich bránkou.

39:44
    Drgoň skúšal tak ako v prvej tretine, tentoraz jeho strela, dlho signalizovaná, skončila zrazená úplne hore.

39:56
    Delovka Urbana narobila starosti Nikkilovi. Melichárek už nestihol doraziť. Príležitosť to ale bola.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V tejto časti, hokejovo o čosi lepšej, sme videl iba jeden gól. Pošťastilo sa domácim po peknej akcii bratov Ručkayovcov. Nejaké šance mali aj hostia, Tomek je zatiaľ vo forme. Ale tie šance, ani na jednej strane, nie sú nejaké 100 perc. tutovky, že by ľudia híkali. Tretia tretina začne asi o 19:33.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:10
    Ešte minuta domácej presilovky, v pásme zatiaľ nie sú.

40:46
    Buc s Balánom opáčili zaútočiť, ich snahu ukončil Brňák, ktorý vzal puk balánovi. Následne Špeldovi zobral puk Melichárek.

41:34
    Klouda neprešiel cez J. Ručkaya.

42:16
    Koskinenov pokus z pravej strany prepadol až za Tomeka, kotúľal sa po bránkovisku, na šťastie domácich ho jeden z obrancov dokázal vyhodiť.

42:27
    2384 divákov, buly v strednom pásme.

43:04
    2 min. Urban (PIE), podrazenie. Trest za laxnú rozohrávku.

43:21
    Prvé ohrozenie, Kovačevič neprekonal tomeka.

43:33
    Mertel s Melichárkom 2 na 1, Marek tak predhodil Tiborovi, že ten sa mohol brankára spýtať kam si prosí. Trafil mu však len lapačku.

43:33
    2 min. Kovačevič (POP), hákovanie. Tak aspoň hru 4 na 4 z tejto obršance domáci vyťažili.

44:55
    Bučka si spomenul, že kedysi bol útočník, prešiel za modrú a opáčil vyrážačku Nikkilu.

45:24
    Nemec teraz reklamuje zdržiavanie hry. Podľa sudích ten vyhodený puk bol tečovaný.

45:56
    Otčenáš teraz ukázal svoju silnú disciplínu. Za bránou si, hoc všemožne atakovaný Suchým, prikryť puk a vykorčuľovať s ním až do šance. Na kvalitnejšie zakončenie chýbali sily a priestor.

46:35
    Kloudovu strelu Tomek vyrazil, nemal však puk v moci, Tomas 3x štuchal, že prepasíruje. Ale nepodarilo sa mu to.

47:16
    Na druhej strane Ručkayovci a Mišura vytvorili pekný zámok, Nikkila podržal.

47:35
    Buc na ľavej strane až k strele, obetavo sa hodil Brňák a zblokoval.

48:20
    Ondrej Otčenáš ukázal aj kus majstrovstva. Peknou sťahovačkou sa zbavil obrancu na modrej, jeho bekendový pokus zastavila tyčka. Mohlo byť azda aj rozhodnuté.

48:51
    Stupka dobre vystrelil do vinkla. Vyrážačka Nikkilu.

49:15
    Nepotrestaná vysoká hokejka na Melichárka. Popradčania by sa už azda viac mohli tlačiť do Tomekovej brány.

50:54
    Balán za vlastnou bránou zakladá útok.

51:34
    Formu zase ukázal Nemec, pekné kľučky, číhajúceho Salijiho si ale nevšimol.

51:52
    Klouda vypálil z pravého kruhu, zrazená strela na ochrannom site.

52:09
    Peknú akciu rozohrali domáci, zakončil ju zoči voči brankárovi Brňák strelou švihom, lapačka Nikkilu pekne zaúradovala.

52:30
    Popradčanom sa mi zdá, že viac ako kvalita, chýbajú sily. Čakal by som väčší nápor. Už v tejto fáze hry.

53:54
    Haring si na Špeldu netrúfol, ale získal nejaké sekundičky k dobru.

54:45
    Chylo trochu nepresne na modrú Kolníkovi. Ten musel puk spracovávať nohou, brániaci hráč ho stihol dostúpiť a puk tak končí na hornom site.

54:59
    Icing hostí. Domáci stále na všetky lajny a zdá sa mi, že fyzicky majú navrch.

56:00
    Bucova lajna, najlepšia z hostí to skúša, ale nedarí sa kamzíkom usadiť pred Tomekom a dostať sa do šance.

56:39
    Icing domácich.

57:15
    Popradčania v pásme, Pentikainen nahodil na Tomeka, ten s istotou kryje. Domáci prestriedajú, hostia nie.

57:43
    Ofsajd domácich. Tí sa zameriavajú na pozorné bránenie.

58:03
    Icing hostí. Neviem, či dobre vidím, ale tí točia už len dve lajny a ono je to poznať.

58:19
    Icing domácich. Teraz mrzká hra veru.

58:37
    Suchý poslal Otčenáša na mantinel. No neviem, neviem, či čisto.

59:11
    Stupka v nájazde faulovaný, bude z toho penalta. Fauloval Šterbák.

59:11
    Stupka nájazd nedal, jeho strelu medzi nohy si Nikkila v pohode vychutnal.

59:34
    Pri hre bez brankára sa presadil VÁCLAV STUPKA, ktorý sa konečne dočkal. Asistencia: Mertel, Urban

59:50
    Stending ovejšn.

60:00

Zápas v Piešťanoch teda končí na pohľad jasným víťazstvom nováčika. Prvá polka zápasu bola vyrovnaná, dôležitý bol tretí gól a najmä fyzická dominancia Piešťancov, ktorí si to už potom s prehľadom postrážili a zaknihujú cenné tri body.

1. hviezda zápasu: Vladimír Nemec (PIE)
    2. hviezda zápasu: Henrich Ručkay (PIE)
    3. hviezda zápasu: Tomáš Brňák (PIE)

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan sa prihlásim už v nedeľu, keď príde Žilina a zdravím ešte aj Katarínu :) Pekný večer. (20:11:08)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 7. Nemec (Saliji, Otčenáš), 20. Drgoň (H. Ručkay, Nemec), 34. J. Ručkay (H. Ručkay), 60. Stupka (Mertel , Urban) - 20. Balán (Vandas)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (Ondrejka) - Urban, Brňák, Filip (C), Drgoň, Cuník, Kolník, Bučka, Hruška - Stupka, Mertel, Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Haring, Peško, Chylo - Otčenáš, Nemec, Saliji
    HK Poprad: Nikkilä (Sidor) - Šterbák, Špelda, Kovačevič, Suchý, Pentikäinen, Kramár, Jáchym, Kurali - Hvila, Klouda (C), Tomas - Vandas, Balán, Buc - Sabolič, Koskinen, Takáč - Paločko, Rapáč, Homa

Rozhodčí: Goga - Tvrdoň J., Tvrdoň R.