Michalovce – Trebišov 9:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Bardejov 2:3 (kon.) | Prešov – Pov. Bystrica 8:1 (kon.)
Topoľčany – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.) | Detva – Prievidza 4:0 (kon.) | Senica – Trnava 5:3 (kon.)
HC Prešov 07
8:1 (4:0, 1:0, 3:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Pátek 26.10.2012, 17:00 • Ice aréna Prešov • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vítam vás pri 13. kole 1. Slovenskej hokejovej ligy. Do Ice arény zavítajú "panteri".

Prešov si naposledy poradil s Bardejovom futbalovým výsledkom 0:1. Zápas to bol vyhrotený, ako každý. Za Prešov nastúpila aj nova opora Milan Varga, ktorý pôsobil v Rumunskej Corone Brasov. V závere 1. tretiny, ale inkasoval trest 2+10min. Prešov napokon zvíťazil aj keď pomer striel jasne ukazoval v prospech domácich 37:27. Jediný gól v zápase dal Ladislav Hopkovič.
    Najproduktívnejším hráčom je Ján Románek (11/8+7).
    V bránke ma Ivan Fedor úspešnosť 89.83% a priemer 3 gólov na zápas.

Považská Bystrica si to v poslednom zápase namierila do Liptovského Mikuláša. Stav po 1. tretine bol 2:0, čo bolo ešte priaznivé, no to čo nastalo potom hádam ani opisovať nemusím. V 2. tretine inkasovali 4 góly a v 3. tretine dokonca 5. Prehrali vysoko 11:1. Jediným strelcom za panterov bol Roman Bujdák. Strelecky to nebolo veľmi nevyrovnané 37:25. Bohužiaľ, Považská inkasovala priveľa gólov.
    Najproduktívnejším hráčom je Michal Kluka (12/9+6).
    Do bránky by sa mal postaviť David Bačikovský , ktorý ma úspešnosť 88.27% a priemer 4.75 gólov na zápas.

Tu je favorit hádam jasný. Prešov by si mal pripísať 3 body, aj keď v domácom prostredí už zo 6 zápasov skončilo hneď 5 predĺžením.

Dočkáme sa výhru favorita, alebo sa hostia budú snažiť prekvapiť favorizovaný Prešov? Sledujte stretnutie s nami. Zápas začína o 17:00.

Zápas sa začne s menším meškaním. Hráči Považskej Bystrice ešte cestujú do Prešova.

Hráči už dorazili do Prešova.

Stretnutie sa začne za pár minút. Rolba ešte pripraví ľadovú plochu.

Prichádzajú hráči Považskej Bystrice.

Úvodné zostavy:

HC 07 Prešov: Fedor, Školiak, Varga, Románek, Gavač, Kubiš, Hajduk, Hopkovič, Segľa, Caban, Opatovský, Sabol, Kadlubiak, Náhlik, Kubus, Schneider, Loydl, Tomčák, Kivader, Mikluš

HK 95 Považská Bystrica: Bačikovský, Pozník, Krecháč, Hajník, Slávka, Koleda, Nemčík, Niník, Kluka, Adamec, Kudlej, Vereš, Jarab, Benko, Valach, Boško

Rozhodca: Sýkora Peter, Jurko Michal, Pribula Maroš.

Taktiež aj domáci a rozhodcovia.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:15
    Prvá strela od Kubiša nebola úspešná.

00:23
    Hajduk nahadzoval na Segľu, no neúspešne.

01:01
    Hajdukova zrazená strela končí na ochrannej sieti.

01:45
    Prešov dal gól!
    Domáci sa dostávajú do vedenia 1:0! Strelu Náhlika Bačikovský len vyrazil, tá sa dostala pred RENÉHO SCHNEIDERA, ktorý zakončuje do prázdnej bránky. Asistencia Náhlik.

03:33
    Vylúčený domáci hráč Gavač - hra zo zdvihnutou hokejkou.

03:51
    Niník nahadzoval na Fedora, ktorý vyráža a Prešov sa oslobodzuje.

04:59
    Hostia sa nevedia usadiť v pásme.

05:33
    Domáci v plnom počte.

06:52
    Opatovský strieľa na vyrážačku Bačikovského.

07:07
    Vylúčený domáci Segľa - podrazenie.

07:25
    Pozník strieľa od modrej, Fedor vyráža.

08:15
    Považská si nevypracovala zatiaľ vážnejšiu príležitosť.

09:07

09:56
    Prešov skóruje. Za domácich sa presadil VLADIMÍR KUBUS. Asistencie Opatovský a Segľa.

11:16
    Náhlik v ofsajde.

11:59
    Sám na brankára sa rútil MICHAL KIVADER a blafákom dáva gól. Asistencia Tomčák.

13:34
    Hostia sa po dlhšej dobe dostali k puku. Ich slabá strela Fedora neohrozila.

14:05
    Caban strieľal mimo, puk sa odrazil k Vargovi, ktorý prestrelil.

15:01
    Už je to 4:0! Za domácich sa raduje LADISLAV HOPKOVIČ. Asistencia Náhlik.

17:32
    Varga si zasekol jedného z obrancov, nahrával Kubišovi, ktorý v tiesni tesne míňa bránku.

18:47
    Ďalšiu útočnú akciu domácich prerušil hvizd rozhodcu.

18:55
    Zakázané uvoľnenie hostí.

19:57
    Románek sa ihneď po vhadzovaní dostal k zakončeniu. Bačikovský chytá.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V tejto tretine sa hralo prevažne na jednu bránku a skóre je toho dôkazom.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:34
    V úvode tretiny snaha hostí.

21:01
    Kubiš strieľal, ale efektívnym zákrokom sa blyskol Bačikovský.

21:15
    Boško strieľal do proti pohybu Fedora a veľa nechýbalo a hostia sa mohli radovať z gólu.

22:13
    Pred bránkou sa ocitol Kubus. Trestuhodne zahodil.

22:37
    Vylúčený domáci Kadlubiak - faul lakťom.

23:04
    Hajník prešiel cez všetkých hráčov. Posledného obrancu sa snažil obhodiť, no nepodarilo sa mu to a končí na ľade.

24:37

25:01
    Kubiš z pravej strany trafil len bočnú sieťku.

26:24
    Vylúčený domáci Školiak - nebezpečná hra zo zdvihnutou hokejkou.

27:56
    Hajník netrafil prázdnu bránku. Korčuľou vyráža domáci brankár Fedor. Nádherný zákrok a smola hostí.

28:24

30:02
    Jarab strelou pomedzi nohy jedného z domácich obrancov neprekvapil Fedora.

30:31
    Náhlik nahrával Vargovi, ktorý z veľkého uhla neprestrelil Bačikovského.

31:50
    Náhlik len o centimetre míňa bránku.

34:13
    Z poza bránky si nakorčuľoval jeden z prešovských hráčov. Po menšej skrumáži získava vhadzovanie.

34:35
    Valach posiela ľahký puk na Fedora. Považská získava útočné pásmo.

35:44
    Technická chyba hostí - príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

36:31
    Prešov využil presilovú hru. Po strele Románeka sa puk odráža k voľnému STANISLAVOVI GAVAČOVI a ten bez problémov dáva gól. Asistencie Románek a Hopkovič.

38:33
    Fedor len prikrýva puk a umožnil prestriedať obom tímom.

39:21
    Románek z jednej namieril priamo na brankára.

39:44
    Pozník od modrej čiary nahodil len na Fedora.

39:54
    Caban sa v samotnom závere dostal do šance. Blokovaný jedným z obrancov zakončil mimo.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V 2. tretine sme videli len jeden gól. Domáci aj hostia si vypracovali zopár šancí, no na viac to nestačilo.