Kometa Brno – Havířov 3:2 (kon.) | HC Kladno – Chomutov 1:6 (kon.) | Letňany – HC Litvínov 3:5 (kon.)
Liberec – Motor ČB 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Vsetín 7:1 (kon.) | Olomouc – Zlín 6:0 (kon.)
Pardubice – Písek 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:0 (kon.) | Jihlava – Hr. Králové 3:0 (kon.)
Třinec – Přerov 9:2 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 3:2 (po s.n.)
HC Dukla Jihlava
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Královští lvi Hradec Králové
Pátek 26.10.2012, 18:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dnešním utkání se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě utká domácí Dukla proti hostům z Hradce Králové.

Domácí jsou aktuálně na třetí příčce extraligové tabulky s minimální, čtyřbodovu ztrátou na vedoucí Bílé Tygry z Liberce. Jihlavě se doma zatím nadmíru daří, ze sedmi zápasů na domácím kluzišti odešla poražena pouze jednou.

Hosté naopak okupují v osmičlenné tabulce až šesté místo zejména díky špatným výsledkům v začátku soutěže, kdy si během deseti zápasů připsali pouze sedm bodů. V posledních čtyřech utkáních však Hradečtí třikrát vyhráli.

Oba vzájemné zápasy v sezoně zatím vyhrála Dukla, když v prvním kole porazila na vlastním stadioně Hradec 3:2 v prodloužení. Utkání v Hradci Králové pak vyhrála Jihlava v poměru 2:1.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Vacek) - Mandát M., Čermák, Košař, Port, Žuček, Půža, Brussmann - Anděl, Jícha, Mandát J., Severa, Bambula, Beran - Mahút, Dvořák, Vykouk - Hotař

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Müller) - Matějček, Voříšek, Havránek, Skála, Bezděk, Novotný, Souček, Pumr - Šeps, Pilař, Jebavý - Tvrdík, Wolf, Voženílek - Šeda, Gančarčík, Drašnar - Matouš, Malinský

Rozhodčí: Honza - Jeletz, Rampír.

Nejproduktivnější hráči:

HC Dukla Jihlava: Kanadské bodování hokejistů Dukly vede Jan Mandát, který ve čtrnácti zápasech posbíral úctyhodných 20 bodů (11+9). Mandát je i nejlepším střelcem týmu.

Královští lvi Hradec Králové: Na opačné straně vede v bodování Daniel Voženílek - 14 zápasů / 15 bodů (5+10). Nejvíce přesných zásahů si připsal Radek Pilař, který má průměr půl vstřeleného gólu na zápas (7 gólů ve 14 utkáních).

Hosté a rozhodčí již krouží po ledové ploše.

Také domácí právě nastupují na ledovou plochu. Utkání tak může začít.

00:01

00:29
    První střelu z mezikruží si mohl připsat po nahrávce od J. Mandáta domácí Anděl, hosté však střelu zblokovali.

01:57
    První zákrok hostujícího brankáře. Vykouk zavezl puk do útočného pásma, přihrál od modré Mahútovi, jeho střelu však brankář vyrazil.

02:33
    Dukla je v úvodu aktivnější. Její snažení však nyní zastavuje ofsajd.

02:40
    A máme tu první přesilovou hru. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Martin Matějček (HKR).

03:47
    Pěkná kombinace Dukly, J. Mandát však z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Veselého.

04:40

04:45
    Hosté první oslabení přestáli bez úhony, Dukla však nepolevuje v útočení.

05:19
    Po chybě v rozehrávce Dukly se k puku dostal Daniel Šeps, neměl však potřebnou rychlost a hráči Dukly svojí chybu napravili. Ne však na dlouho, odražený puk našel Drahoše Jebavého, jenž z levého kruhu netrefil domácí svatyni.

06:55
    Severa s Beranem motají hlavu obráncům Hradce, nepodařilo se jim však vystřelit a hosté vyhazují do středního pásma.

08:02
    Zakázané uvolnění Dukly.

08:13
    J. Mandát číhal na útočné modré, puk se k němu však nedostal.

08:54
    Beran si nabruslil do obranného pásma hostů, ke kotouči se dostal Bambula, jenže ani ten nadvakrát nepřekonal Veselého.

09:37
    Beran střílel z mezikruží, jeho střela však byla opět zblokována a hostující brankář nemusel zasahovat.

10:09
    Snaha Hradce při založení útoku končí zakázaným uvolněním.

10:27
    Hradečtí vyhráli buly a podnikli rychlý útok až před branku Jihlavy, Svoboda však puk pokryl. Hned po vzahování se pokusil rychle vystřelit další hráč hostů, ale i tentokrát byl domácí brankář pozorný.

11:40
    Dukla právě vstřelila branku!

Pěkná akce Dukly končí prvním gólem utkání. Jihlava zavezla puk do útočného pásma, Anděl předložil LUKÁŠI JÍCHOVI krásnou přihrávku do prostoru mezi kruhy, který si vychutnal hostujícího brankáře Veselého. Asistence: Lukáš Anděl, Michal Mandát.

13:28
    Dukla je nadále aktivnějším týmem.

14:12
    Vhazování před brankou Hradce Králové.

14:18
    Jeden z hráčů Dukly vypálil od modré, jeho střelu Veselý s námahou vyráží.

15:43
    Autor prvního gólu Jícha je při chuti. Nyní se dostal až před brankáře Veselého, puk však šel mimo branku hostů.

16:01
    Severa v dobré pozici minul Veselého branku.

17:28
    Chvilková neurovnaná pasáž hry končí vhazováním v obranném pásmu Dukly.

17:45
    Toto byla krásná akce Dukly. J. Mandát s Jíchou zakombinovali, ze svého obranného pásma se dostali až před branku hostů, kde druhý jmenovaný přihrával do gólové pozice Andělovi, ten však nezpracoval puk a tudíž ani nevystřelil.

18:55
    Další tvrdá střela Severy z mezikruží končí mimo.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:52
    Dukla se ještě snaží napadat Hradecké, nic z toho však již není.

20:00

V první třetině jsme viděli zajímavý hokej. Více ze hry měla domácí Dukla Jihlava, která se také po hezké kombinační akci dostala do vedení. Hosté jen díky brankáři Veselému a jinak špatné mušce domácích prohrávají pouze o jeden gól. Druhá třetina začne přibližně v 18:43.

20:01

20:31
    První střelu druhé třetiny si připisuje Dukla, Veselý však chytá.

20:58
    Voženílek obrkoužil branku Jihlavy, jeho přihrávka však adresáta nenašla a projela napříč celým obranným pásmem domácích.

21:56
    Vykoukova střela teď poněkud vystrašila brankáře Hradce Veselého, když mu prolétla kolem hlavy. Pokus však nebyl přesný.

22:33
    Svoboda se raději rozhodl podržet puk před dotírajícími hráči hostů.

22:58
    Boj o puk ve středním pásmu vyhrál Jan Mandát, následně jej zavezl až před branku hostů, vystřelil, ale Veselý jeho střelu lapil.

23:35
    Hradec se snažil kombinovat ve svém útočném pásmu, o puk však přišel.

24:27
    Jihlava se pokouší dostat před branku Hradce, není však úspěšná a její snaha končí většinou na modré čáře.

25:01
    První přesilovou hru utkání si zahrají také hosté z Hradce Králové. Na dvě minuty je vyloučen Václav Půža (JIH) za držení protihráče.

25:08
    Hradec vyhrál buly a kombinuje před jihlavskou brankou.

25:27
    Střelu hostujícího Matějčka zblokovali hráči Dukly a vyhazují puk do bezpečí.

25:57
    Dukla pozorně brání a nepouští Hradec před vlastní branku.

26:27
    To se podařilo až teď, útočné pokusy Hradce však neměly dlouhého trvání.

26:56
    V oslabení ujel Ján Mahút, jeho střelu však hradecký brankář kryje.

27:01

28:11
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

28:43
    Dukla se snaží něco vymyslet před brankou hostů, ke střele se však nedostává.

29:03
    Až nyní se na modré čáře uvolnil Jiří Severa, jeho střelu však Veselý chytá.

29:19
    Žůček kombinoval s J. Mandátem, jeho střela však byla zblokovaná.

29:55
    Jan Mandát přihrávkou přes celé útočné pásmo našel Lukáše Jíchu, ten však ve velké šanci netrefil puk.

30:28
    A znovu to byl Mandát s Jíchou, kteří se snažili zvýšit vedení Dukly. Veselý však střelu Jíchy chytá.

30:54
    Druhá přesilová hra pro Hradec Králové. Roman Čermák (JIH) vyloučen na dvě minuty za sekání.

31:14
    Hradec drží útočné pásmo, jenže bez střelby hosté jen těžko ohrozí domácího brankáře.

31:42
    Síly na ledě se srovnají. Milan Matějček (HKR) vyloučen na dvě minuty za krosček.

32:10
    J. Mandát obrkoužil hostující branku, na modré našel spoluhráče Severu, jeho zblokovan střela však míří do ochranné sítě.

32:22

Jihlava navyšuje své vedení. Tento zákrok si asi hradecký brankář Veselý za rámeček nedá. Po několika odražených pucích se kus černé gumy dostal k Simonu Beranovi, který střelou z pravého kruhu překvapil hostujícího gólmana. Puk se doslova došoural za brankovou čáru. Asistence: David Košař.

32:54

33:42

34:19
    Sledujeme poměrně rozháranou pasáž hry, ani jeden z týmu nemá puk dlouho ve své moci.

34:35
    Hradecký Pilař se pokoušel vystřelit od modré, jeho pokus však stačili hráči Dukly zblokovat do ochranné sítě.

35:28
    Tečovaný puk projel metr od branky Dukly.

35:35
    Tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí. Jan Tvrdík (HKR) vyloučen na dvě minuty za podražení.

35:54
    Dukla kombinuje před brankou hostů. Půža se dostal ke střele, trefil však jen spoluhráče clonícího před gólmanem Veselým.

36:31
    Po střele Čermáka se k dorážce dostával Anděl, na puk však nedosáhl.

37:16
    Dukla se stále drží před brankou Hradce. Po hezké kombinaci střílel Anděl, tentokrát se k němu puk dostal, ale jeho ránu z první Veselý vyráží.

37:35

38:31
    Hradečtí teď při rozehrávce ztratili puk, jenže dva domácí hráči této chyby nevyužili, když se srazili na modré čáře.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Hezká akce jihlavského obránce Čermáka. Před svojí brankou si dovolil obehrát dva napadající hráče Hradce, projel přes celé kluziště až do útočného pásma, vystřelil, ale Veselý byl pozorný.

40:00

Dukla byla ve druhé třetině opět lepším týmem a zaslouženě navýšila své vedení o další branku. Podaří se Hradci ještě zápas nějak zkorigovat nebo si Jihlava své vedení pohlídá? Třetí třetina, která začne přibližně v 19:27, rozhodne.

Domáci vyjeli dvě minuty před koncem přestávky na ledovou plochu. Čeká se na hosty.

Oba týmy jsou na ledě, může začít třetí část utkání.

40:01

40:40
    Domácí začínají i třetí třetinu mnohem aktivněji než hosté.

41:25
    Voženílek se prosadil přes obránce Dukly, jeho přihrávka před branku však nenašla žádného spoluhráče.

42:09
    Jihlavský Půža nabíral rychlost, ve středním pásmu však byl zastaven.

42:37
    Přečíslení Hradce dva na jednoho, Pilař vzal odpovědnost na sebe a vystřelil, jeho povedený pokus však Svoboda vyráží!

43:38
    Vhazování před brankou Dukly.

43:54
    Přesilová hra pro Duklu, Skála (HKR) dostává dvouminutový trest za podražení domácího Mahúta.

44:35

Využitá jihlavská přesilovka. Domácí tak dlouho kombinovali před hradeckou brankou, až se k puku dostal LUKÁŠ JÍCHA a povedenou střelou nad lapačku gólmana přidává třetí gól Jihlavy. Asistence: Roman Čermák, Jan Mandát.

46:17
    Jeden z hradeckých hráčů se po individuální akci dostal až před gólmana Svobodu, ten však střelu mezi nohy vykryl a následně zalehává puk.

47:27

48:45
    Střelou z mezikruží se neprosadil hradecký Šeps.

49:42
    Dukla zůstává nadále v útočném pásmu hostů, až nyní se Hradečtí osvobozují a zakládají útok, ten však nevedl ani ke střele.

50:39
    Voženílek míchal kotoučem za brankou Dukly, k puku se následně dostal Gančarčík, Svoboda je však nadále pozorný.

50:57
    Další hezká akce Jana Mandáta a Lukáše Anděla. Domácí hráči se dostali do protiútoku, Mandát nahrál Andělovi, ten mu vrátil přihrávku před téměř prádnou bránu, ale domácí útočník mířil vedle. Tohle by se mělo dávat.

53:12
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a o vítězi utkání je nejspíš rozhodnuto.

53:46
    Moc nechybělo, aby se k odraženému puku dostal Anděl, který by tak byl sám před gólmanem Hradce, kus černé gumy však odskočil jinam.

53:50
    Zakázané uvolnění Hradce.

54:37
    Port aktivně napadá hradecké hráče a ti tak nemají klid na rozehrávku.

55:33
    Bambula hezky uvolnil Dvořáka, ten si nabruslil až do útočného pásma Hradce, jeho střela však postrádala přesnost.

55:37
    Dukla bude mít výhodu přesilové hry. Za sekání je na dvě minuty vyloučen Lukáš Bezděk (HKR).

56:01
    Nebezpečná a tvrdá střela Čermáka od modré, Veselý ale vyráží.

57:20
    Domácí se zabydleli před brankou Hradce, Veselý však jejich pokusy kryje.

57:37

57:57
    Další přesilovka pro Duklu. Hostující lavice je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Na trestnou lavici odjíždí Štěpán Havránek (HKR).

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a já si dovolím tvrdit, že i celého zápasu.

58:28
    Půža zachytil na modré vyhození Hradce, podruhé se mu to však již nepovedlo a hosté vyhazují.

59:24
    Jícha s J. Mandátem zavezli puk do útočného pásma, dlouho se v něm však nezdrželi a hosté opět vyhazují.

59:57
    Hosté v plném počtu. Nyní je nad slunce jasné, že Svoboda udrží čisté konto.

60:00

Máme tu konec utkání, které ovládli domácí hokejisté. V každé třetině se hráčům Dukly podařilo dát jeden gól, naopak Hradečtí se v celém zápase neprosadili ani jednou. Nebýt hostujícího gólmana, byl by rozdíl ve skóre asi vyšší. Tři body tak zůstávají v Jihlavě. Z Horáckého zimního stadionu přeje hezký zbytek večera Tomáš Lysý. (19:57:13)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Jícha (Anděl, Mandát M.), 33. Beran (Košař), 45. Jícha (Čermák, Mandát J.)

Rozhodčí: Honza - Jeletz, Rampír