Kometa Brno – Havířov 3:2 (kon.) | HC Kladno – Chomutov 1:6 (kon.) | Letňany – HC Litvínov 3:5 (kon.)
Liberec – Motor ČB 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Vsetín 7:1 (kon.) | Olomouc – Zlín 6:0 (kon.)
Pardubice – Písek 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:0 (kon.) | Jihlava – Hr. Králové 3:0 (kon.)
Třinec – Přerov 9:2 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 3:2 (po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 26.10.2012, 17:00 • MFH Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Dnešní utkání bylo plně v režii vítkovického týmu a tři body tedy zaslouženě zůstávají v Ostravě. Celek Vsetína působil staticky a pohybem se Vítkovicím nevyrovnal. Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl Samuel Ollender, který asistoval u čtyř gólů. Branky Vítkovic vstřelili Adam Škutchan, Jakub Illéš, Radomír Churý, Šimon Stránský a Jakub Schwarz. Vsetín snížil až v závěru třetí třetiny zásluhou přesné střely Adama Hořanského.

Z MFH se s Vámi loučí Simona Volníková. Příjemný zbytek večera. (19:09:14)

60:00

59:11
    Vsetín bojoval o puk ve svém útočném pásmu. Za faul loktem je však na dvě minuty vyloučen hostující útočník Lukáš Kuchařík.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Útočnou snahu Vsetína překazil offside. V postavení mimo hru se ocitl Mikula.

56:02
    Vítkovicím odpískán úmyslný offside. Hra se stěhuje před Tomáše Mizeru.

55:47
    Hosté ze Vsetína po vstřelené brance evidentně ožili a navazují na svou aktivitu z první poloviny druhé třetiny.

55:28
    Icing Vítkovic.

54:19
    Vsetín vstřelil branku!

Vsetínští se po 54 minutách hry dočkali gólu. Při signalizovaném vyloučení překonal Mizeru ADAM HOŘANSKÝ. Asistence: René Pancza, Jan Ščotka.

52:45
    Hostujícímu celku bylo odpískáno zakázané uvolnění.

52:28
    Na ledě zůstává ležet otřesený Dominik Kafka. Za pomoci spoluhráčů se po chvíli zvedá a odjíždí na střídačku.

50:38
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Jan Ščotka se na led vrací už po necelé minutě. Přesilovkovou kombinaci proměňuje v sedmý gól Vítkovic ADAM ŠKUTCHAN. Asistence: Tomáš Jáchym.

49:33
    Z týmu Vsetína je za nedovolené bránění vyloučen Jan Ščotka.

45:53
    Mizera si připsal další důležitý zákrok. Na betonech zkrotil nebezpečnou střelu Josefa Mikuly z levého kruhu.

45:37
    Střelu Adama Škutchana z bezprostřední blízkosti zblokovala obrana hostí. Vhazování po levici vsetínského gólmana.

44:02
    Tomáš Mizera se vyznamenal skvělým zákrokem hokejkou, kterým nyní zamezil takřka jistému gólu hostů.

43:26

JAKUB SCHWARZ proměnil sólo přes půli hřiště v šestý gól svého celku. Asistence: Ivan Puzič

42:14
    Nebezpečí před Vlachem. Vítkovicím však scházela přesnost v zakončení.

41:26
    Adam Škutchan nezachytil rozehrávku Stankeho. Puk končí na zakázaném uvolnění.

40:35
    Ballner s Jáchymem výborně napadají rozehrávku hostujícího celku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:30.

40:00

39:10

Po špatné rozehrávce vsetínské obrany se podruhé v zápase gólově prosazuje JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Samuel Ollender.

38:15
    Hra probíhá v útočném pásmu Vítkovic.

35:15
    Nepřehledná situace před Vlachovou brankou. Puk vystřelený z hole Radomíra Churého skončil po zákroku gólmana na brankové konstrukci.

36:21
    Schwarz vyzkoušel pozornost brankáře Vlacha střelou z pravého kruhu pro vhazování, vsetínský brankář přerušil hru.

33:22
    Vsetín vyvíjí velkou snahu se stávajícím skóre něco udělat. Pokusy hostujících hráčů ale končí zákroky Mizery nebo hráčů před ním. Vítkovická obrana funguje na výbornou.

31:58
    Hra plyne delší dobu bez přerušení. U puku častěji Vítkovičtí. Vsetín však umí zahrozit, Mizera v brance domácího celku působí velmi jistě.

29:40

Vítkovice využívají přesilovou hru a střílí čtvrtý gól utkání. Vlach spolu s obranou dokázali čelit množství nebezpečných pokusů vítkovické přesilovkové pětky, ADAM ŠKUTCHAN ale dokázal dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Jáchym a David Ballner.

28:49
    Na dvě minuty za hákování je sudím Klapetkem vyloučen Lukáš Kuchařík.

26:18
    Velká šance Vsetína. Jan Forch po přihrávce Ondřeje Tydlačky minul odkrytou branku domácích.

25:08
    Druhý icing domácích v krátkém sledu za sebou.

24:58
    Vítkovicím odpískán icing.

23:48
    Vsetínští hráči jeli dva na jednoho. Dominiku Rudlovi se ale střelu podařilo zblokovat a hrozící nebezpečí tak zlikvidovat.

23:17
    Vítkovice stále před Vlachem.

22:40
    Schwarzův pokus jen těsně minul branku Vsetína. Výbornou brankovou příležitost pro něj vytvořil aktivní Kafka.

21:44
    Vítkovice jsou aktivnější a častěji u puku. Nyní se ale provinily zakázaným uvolněním.

00:28
    Mizera skryl střelu Tydlačky z úhlu do své lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:49
    Mizera musel zasáhnout betony proti nebezpečné střele Jana Ščotky od modré. Vsetínu později odpískána přihrávka rukou.

19:17

Nenápadná akce končí třetím gólem domácích. Střelcem branky je ŠIMON STRÁNSKÝ. Asistence: Samuel Ollender, Daniel Spratek.

18:15
    Střela Ondřeje Grygara mířila jen do plexiskla za Mizerovou brankou.

17:16
    Se Stokláskovou střelou od modré čáry si Vlach poradil. Hra pokračuje v útočném pásmu Vítkovic.

16:04

15:22
    Vítkovice se samy vystrnadily z obranného pásma Vsetína. V přesilové hře se jim zatím moc nedaří.

14:04
    Druhá přesilovka Vítkovic v utkání. Na dvě minuty za hákování je vyloučen František Rod.

13:38
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

12:28

Po rychlém protiútoku vstřelil druhou branku utkání JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Samuel Ollender

12:08

11:09
    Vítkovice jsou v přesilové hře nebezpečné. Střelu Lukáše Kloka od modré viděl vsetínský brankář na poslední chvíli, vhazuje se po jeho levici.

10:08
    Vyloučení na straně Vsetína. Za hákování odjíždí na trestnou lavici Ivo Svozílek.

08:42

Líbivá kombinace tria Ollender, Illéš, RADOMÍR CHURÝ končí prvním gólem Vítkovic.

07:47
    Velký závar před Vlachovou brankou. Ten načal svou tvrdou střelou Samuel Ollender, dorážky jeho spoluhráčů ale hostující brankář dokázal zlikvidovat.

07:00
    Domácí v plném počtu. Vsetínu se přesilovka nepovedla, jak by si představoval.

05:00
    Za zdržování hry - vyhození puku z hrací plochy je na dvě minuty vyloučen domácí Vojtěch Stanke.

04:20
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

02:56
    Tvrdou střelu Hryciowa od modré Mizera ukryl do své lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.

01:57
    Vítkovice se dopustily zakázaného uvolnění.

01:40
    Po nepřesné rozehrávce vsetínské obrany se k puku dostal Churý, který přihrával Illéšovi do velké šance. Jeho střela však nebyla dostatečně přesná.

01:15
    Mizera poprvé zasahuje. Akce Vsetínských nebyla nijak nebezpečná.

00:56
    Samuel Ollender prověřil pozornost Vlacha ve vsetínské brance. Ten betonem vyráží.

00:01

V Multifunkční hale v Ostravě se dnes odehraje třetí vzájemný souboj mezi HC Vítkovice Steel a HC Vsetín této sezóny. Oba předešlé zápasy vyhrály Vítkovice, když nejprve zvítězily na svém ledě 7:0, a na soupeře vyzráli rovněž na jeho hřišti, a to v poměru 4:2. Tým z Ostravy je v aktuálním pořadí na třetím místě s 22 body, Vsetín s 15 na místě sedmém.

HC Vítkovice Steel: Mizera (Šrámek) - Puzič, Demel, Charvát, Klok (A), Stanke, Rudl, Pop (C) - Ballner (A), Illéš, Jáchym, Schwarz, Churý, Kafka, Škutchan, Volný, Ollender, Spratek, Stoklásek, Stránský

VHK Vsetín: Vlach (Gottwald) - Hajda (C), Žabčík, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Ščotka (A), Januška - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Hořanský, Rod

Rozhodčí: R. Klapetek - J. Jureček, P. Rychlý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 9. Churý (Illéš, Ollender), 13. Illéš (Ollender), 20. Stránský (Ollender, Spratek), 30. Škutchan (Jáchym, Ballner), 40. Illéš (Ollender), 44. Schwarz (Puzič), 51. Škutchan (Jáchym) - 55. Hořanský (Pancza)

HC Vítkovice Ridera: Mizera (Šrámek) - Puzič, Demel, Charvát, Klok (A), Stanke, Rudl, Pop (C) - Ballner (A), Illéš, Jáchym, Schwarz, Churý, Kafka, Škutchan, Volný, Ollender, Spratek, Stoklásek, Stránský
    VHK ROBE Vsetín: Vlach (Gottwald) - Hajda (C), Žabčík, Svozílek, Vašíček, Hryciow, Ščotka (A), Januška - Pancza, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Kuchařík, Grygar, Hořanský, Rod

Rozhodčí: R. Klapetek - J. Jureček, P. Rychlý