Ústí n. L. – Opava 0:0 (kon.) | Bohem. Pr. – Vlašim 3:1 (kon.) | Sokolov – Karviná 1:1 (kon.)
Pardubice – Zlín 2:0 (kon.) | Most – Znojmo 1:1 (kon.) | HFK Olomouc – Bohemians 1905 0:2 (kon.)
Bohemians Praha
3:1 (2:0)
FC Graffin Vlašim
Sobota 10.11.2012, 10:15 • SK Prosek • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u dnešního on-line přenosu z utkání Bohemians Praha. K dnešnímu utkání se nám dostaví soupeř z Vlašimi, který je pouze o skóre horší než domácí tým. Vyrovnané utkání má stanovený výkop v 15:15h.

Středočeský tým nepřijíždí do Prahy v nejlepším rozpoložení. Poslední tři zápasy hosté prohráli což přineslo velký pád v druholigové tabulce. Nutno dodat, že všechny porážky byly o jeden gól (Varnsdorf 2:3, Táborsko 1:2, Ústí nad Labem 1:2). Dnes tak Vlašim nutně potřebuje bodovat, ale v cestě bude stát brankář Winter neboli místní hrdina.

Domácí celek může vstoupit do utkání s větší pohodou, v posledních zápasech se klokani začali o něco více prosazovat a porazili 4:1 lídra ze Znojma. Minulý týden odehráli velmi těžký zápas ve Zlíně, kde uhráli velešťastnou remízu po obdivuhodném výkonu uzdraveného Wintera.

Favoritem dnešního zápasu je domácí celek, ale jak bývá ve druhé lize zvykem tak to neznamená vůbec nic.

Bohemians Praha:
    Winter - Nesvadba, Grussmann, Fenyk, Križan, Penc (K), Očovan, Lencevič, Demeter, Šenkeřík, Kuzmanovič.

Trenér: Ivan Pihávek

FC Graffin Vlašim:
    Pávek - Petrů (K), Macháček, Krob, Průcha, Starý, Klán, Matoušek, Janda, Pokorný, Křeček.

Trenér: Martin Frýdek

Rozhodčí: Kalenda - Štěrba, Ratajová.

Na hřiště nám přicházejí účastníci dnešního zápasu, hosté v modrobílé kombinaci, domácí tradičně v zelenobílém.

1

1
    Úvodní výkop měli na starost domácí, kteří se od začátku zápasu snaží útočit, ani jeden ze dvou náznaků nekončí střelou, u míče Winter.

2
    Z přímého kopu domácích vyrazili hosté do rychlého protiútoku, který se jim také podařilo zakončit, přízemní střela šla mimo bránu.

2
    Při útoku hostí se provinil faulem domácí Grussmann a dostává žlutou kartu.

5
    Lencevič naslepo nakopl balon dopředu kde k němu směřoval Kuzmanovič, Petrů dokázal ubránit a nedovolil soupeři únik.

8
    Nebezpečná situace pro Wintera, ten vykopával jen těsně nad klouzajícím se Průchou.

8
    Po centru Očovana vyhrál souboj Šenkeřík a Kuzmanovič mohl zakončovat, z otočky vůbec netrefil bránu.

10
    Starý si v souboji s Kuzmanovičem pomohl faulem a domácí získali výhodu standardního kopu. K jeho exekuci se postavil Križan a nebýt jednoho z hostujících hráčů propadl by balon k hráčům domácích!

13
    Demeterův centr na Očovana zachytl letící Pávek.

14
    Krátkodobé obležení na půlce Vlašimi ukončili sami domácí vlastní chybou, když se zasekl Očovan.

15
    Demeter se dostal za obranu Vlašimi a nebýt těsného ofsajdu šel by na brankáře zcela sám!

18
    Vysunutý blok hráčů hostí dělá klokanům potíže.

20
    Starý se blýskl nádherným výkopem balonu ze stadionu.

21
    Bohemians Praha právě vstřelili branku!

Grussmann poslal centr do vápna kde si na něj ideálně naběhl ZDENĚK ŠENKEŘÍK. Na jeho hlavičku neměl Pávek sebemenší nárok!

22
    Šenkeřík měl na noze druhý gól, stál sám před Pávkem, který se štěstím vyráží nad bránu!

26
    Hra opět upadá do recese, Vlašim nedokáže přejít půlku s balonem a domácí k jejich radosti zakopávají balony.

28
    Obrovská chyba Pávka, ten nezvládl odkopnout balon a Grussmann se po kličce objevil sám před bránou. V polopádu trefil jen tyč!

29
    Souboj dvou dvanáctek, po kterém dostává kartu Starý.

32
    Demeter si při sprintu zbytečně daleko předkopával balon až mu ho hosté zakopli.

34
    Koncem poločasu se hosté snaží vyrovnat a poznání častěji sídlí před vápnem.

36
    Velice aktivní Kuzmanovič v další šanci, zády si sklepl balon do běhu a nebýt slabšího sprintu mohl se pokusit přelobovat Pávka.

38

Dokonalá brazilská show JANA PENCE. Ten si sklepl centr pod nohy a zakončil k tyči Pávka, který to absolutně nečekal! Ani 9 hráčů hostí ve vápně nestačilo.

40
    Pro změnu útok domácích dva na brankáře, Kuzmanovič si ještě udělal kličku před obránci a Demeter na balon nedosáhl!

41
    Ojedinělá šance hostí, Petrů mířil hlavou mimo bránu.

43
    Zmar hostí podtrhl Průcha, který sám ve vápně domácích balon vykopl pryč místo toho aby zakončil.

45
    Ještě před poločasem akce domácích, Pávek chytá.

První poločas byl zcela jasně domácích, kteří dali dva góly a nejméně další dva dát mohli. Hosté nepředvedli zatím vůbec nic!

46

46
    Do druhého poločasu vstupují hosté se dvěma změnami, odešel nevýrazný Klán, kterého nahradil Jícha.

46
    A Křečka vystřídal Kraus.

47
    Ve druhém poločase opět začala útočně domácí Bohemka, uvidíme zda se ve slunečném druhém poločase prosadí hosté.

49
    Grussmann se prokličkoval skrze hostující obránce a přenechal balon Očovanovi který centroval do vápna na Demetera, ten se k balonu nedostal.

51
    Vlašim právě vstřelila branku!

Protiútok Vlašimi končí výstavním gólem, JAN KROB se za vápnem napřáhl ke střele a vymetl pavučinky šibenicí! Hosté snižují.

52
    A hosté se rozjeli parádně, teď zatápěli ve vápně opět ale nedokázali se propracovat ke střele!

53
    Další útočné štace Vlašimi, ta teď byla opravdu kousek od vyrovnání když Winterovi propadl balon a Průcha mohl zakončovat do odkryté brány. Domácí brankář ještě ze země dokázal zakročit!

54
    Unikajícího Očovana i za cenu žluté karty zastavil Krob.

55
    A také Grussmann fauluje mimo pravidla a mohl dostat červenou kartu! Hosté oprávněně nadávají!

59
    Vlašim šla do útoku ale chyba Pokorného vše ukončila.

60
    Žlutá karta pro Pokorného.

60
    První střídání domácího týmu, odešel Grussmann kterého nahrazuje matador Macháček.

62
    Opět mohlo být vyrovnáno! Hosté se lehkým útokem dostali až před vápno kde Jícha zbytečně přeběhl dopředu. Kdyby zůstal na svém stanovišti mohl zakončit do prázdné brány.

63
    Šenkeřík měl opět šanci, tentokráte bránu netrefil.

65
    Hodně tvrdý faul Matouška na Križana. Za žlutou kartu může být rád!

66
    Ostrý faul Pence, za žlutou kartu!

67
    Obraz hry se naprosto změnil, domácí jsou teď pod permanentním tlakem Vlašimi!

69
    Rychlý protiútok hostí končí u Jandy, který se nezpracoval tvrdou přihrávku.

70
    Kuzmanovič si lehce obešel několik hráčů a vyrazil vpřed, kde byl zastaven.

71

Za svojí aktivitu je NEMANJA KUZMANOVIČ náležitě odměněn gólem. Pohlídal si ofsajdovou past a pelášil s balonem až před Pávka kterému svojí tvrdou ránou nedal šanci!

72
    Poslední střídání Vlašimi, odešel Matoušek který je střídán Jeřábkem.

74
    Ani po třetí obdržené brance hostí neskládají zbraně a snaží se dál.

77
    Špatný výkop Wintera zachránil Fenyk hlavičkou do zámezí.

78
    Z přímého kopu mířil Kraus pouze do boční sítě.

81
    Druhé střídání domácích, Vojta střídá Demetera.

81
    Domácí šetří čas na útočné polovině, dnes už to na vyrovnání nevypadá.

82
    Janda zbytečně kličkoval před Winterem a nechal se o balon připravit.

83
    Jícha s Jeřábkem odstavili od Vojtu od balonu i za cenu faulu, standardní kop pro domácí.

84
    Chybně odpískaný ofsajd hostí, Ti teď byli neprávem připraveni o útok.

87
    Minutová kombinace domácích vyústila pouze k protiútoku hostí který zakončil Winter svým výběhem a odkopem.

88
    Dnešní mariáš obohatil Macháček faulem na útočné polovině.

89
    Obrovská šance Očovana, ten utekl hostujícímu kapitánovi a šel sám na brankáře. V posledním momentě mu balon skočila trefuje tyč!

90
    Domácí využívají posledního střídání, odešel Šenkeřík a na zbytek zápasu nastupuje Krystan.

90
    Ke dnešnímu zápasu jsou nastaveny dvě minuty.

90+1
    Utkání se pouze dohrává, domácí si dávají pozor aby nedostali zbytečný gól.

Dnešní utkání sledovalo 463 návštěvníků!

Utkání je minulostí, domácí tým se loučí výhrou 3:1, která je zasloužená. V prvním poločase to byla jednoznačná podívaná když hosté nestačili a dostali dva góly, ve druhém poločase už byli vyrovnaným či lehce lepším týmem a snížili na rozdíl jednoho gólu. Poté nebyli daleko od vyrovnání ale své šance nevyužili a muž zápasu Nemanja Kuzmanovič zasadil třetí úder. Zbytek zápasu si pak domácí pohlídali a připisují si plný počet bodů.

To je z areálu Bohemians Praha pro rok 2012 vše, přeji pěkný zbytek letošního roku a na dalším domácím zápase se připojím v sobotu 2.3.2013 od 10:15 kdy bude hostem Opava. (12:11:12)