Heracles – Arnhem 3:5 (kon.) | Groningen – Zwolle 1:0 (kon.) | Venlo – Waalwijk 1:0 (kon.)
Heerenveen – Twente 2:1 (kon.)
FC Groningen
1:0 (0:0)
PEC Zwolle
Sobota 23.02.2013, 19:45 • Euroborg, Groningen • Nizozemská Eredivisie

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:39:57)

Důležité tři body si připisuje po vítězství 1:0 domácí Groningen, který si tak upevnil pozici uprostřed ligové tabulky. Naopak, hosté jsou nešťastní, neboť dnes sahali nejen po bodu, ale hned po třech, neboť si dokázali v průběhu utkání vytvořit několik dobrých šancí, nicméně ani jednu nevyužili a v poslední minutě nastaveného času poprvé inkasovali. A právě tento gól rozhodl o tom, že Zwolle si alespoň jeden bod do záchranářských bojů nepřipíše.

Je to tak, Groningen tak v nejzažší možný okamžik rozhodl o svém vítězství a zisku tří bodů, když na jedinou branku utkání si fanoušci museli počkat do poslední minuty celého utkání!

90+3
    Groningen právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Nenápadné autové vhazování domácích z levé strany do pokutového území nešťastně nadzvedl Bram Van Polen přímo k na zadní tyči čekajícímu MICHAELU DE LEEUWOVI, který střelou z voleje překonává Boera a pravděpodobně dává vítěznou branku utkání!

90+3
    Běží poslední minuta nastaveného času, domácí u míče.

90+2
    Hosté takticky střídají, ze hřiště odchází Denni Avdič, nastupuje Jesper Drost.

90+1
    Tři minuty nastaví tři minuty.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, vzhledem k množství faulů ve druhé půli je zřejmé, že sudí Janssen nějakou tu minutku nastaví.

89
    Blíží se závěr utkání a stále jsme branku nezaznamenali, což není tak časté v útočně laděné holandské lize!

88
    Dlouhý centr z pravé strany do pokutového území Zwolle, ale jeden z obránců nekompromisně odkopává až na polovinu soupeře.

87
    Obrana Zwolle odvrací, ani teď branka nepadla.

86
    Bram Van Polen možná fauluje Van Dijka v pokutovém území, ale rozhodčí nepíská pokutový kop pro Groningen. Domácí budou "pouze" zahrávat rohový kop!

84
    Taktický faul domácího Keese Kwakmana na polovině hřiště, za který dostává žlutou kartu.

82
    Groningen velice opatrně kombinuje, v předchozích vteřinách mohl inkasovat!

81
    Furdjel Narsingh se dostává do zakončení, střílí z levé strany, ale Bizot předvedl výborný zákrok.

80
    Začíná poslední desetiminutovka dnešního utkání, na první branku stále čekáme.

78
    Ze hřiště domácí stahují Zeefuika, na hřiště sprintuje David Texeira.

77
    Další faul, navíc se střídá, úroveň hry padá do podprůměru.

76
    Nepřesný volný kop hostů, Groningen rychle postupuje kupředu.

74
    Zatím se ale oba týmy trochu trápí v zakončení.

73
    Zeefuik fauluje uvnitř středového kruhu, Zwolle bude rozehrávat.

72
    Hosté rozehrávají z levé strany, domácí signalizují hraní rukou, ale nakonec míč končí v náruči připraveného Bizota.

71
    Kappelhof zasáhl proti střele soupeře a je z toho rohový kop pro Zwolle.

69
    Hosté střídají, hřiště opouští Mokhtar, nahradí ho Arne Slot.

67
    Ale tento volný kop nebyl dobře rozehraný, obrana Zwolle odvrací.

66
    Groningen má k dispozici zajímavou standartní situaci ve vzdálenosti přibližně sedmadvaceti metrů od brány Zwolle z levé strany.

65
    Leandro Bacuna výborně zasáhl proti útočnému pokusu jednoho z hráčů Groningenu, Boer může rozehrávat od své brány.

64
    I oni měli možnost dvakrát zahrávat z jedné strany, ale ani z jednoho rohového kopu branku Bizota neohrozili.

63
    Nyní si rohový kop kopnou i hosté.

62
    Groningen poprvé v utkání střídá, Henka Bose nahradí Leandro Bacuna.

61
    Další rohový kop Groningenu a opět bez úspěchu, obrana Zwolle odvrací.

60
    Groningen zahrával dva rohové kopy, ani z jednoho však branku hostujícího týmu ohrozit nedokázal.

59
    Ještě před jeho zahrání hosté střídají, hřiště opouští Gioannis Gravenbeek, nahradí ho Furdjel Narsingh.

58
    Rohový kop pro Groningen.

57
    Hosté připravují střídání, ale až poté, co domácí zakončí svou útočnou akci.

56
    V blízkosti středového kruhu faulován Burnet.

55
    Tentokrát vhazují domácí, ale opět na vlastní polovině.

54
    Míč končí v autu, z pravé strany vhazují hosté na polovině soupeře.

53
    Bram Van Polen faulován na polovině, hosté rozehrávají.

52
    A opět Zeefuik, střílí ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, ale přímo do náruče připraveného Boera.

51
    Hostům se nyní nedaří rozehrát, o míč okamžitě přichází.

50
    Kdo jiný, než Genero Zeefuik, znovu střílí na Boera, ten se po míči natahuje, leč ten končí těsně vedle brány!

49
    Ale více práce má gólman Zwolle Boer, když se hra rychle otáčí a jak Zeefuik, tak Kirm se dostávají do zakončení, ovšem míč končí mimo!

48
    Groningen se bude bránit, Oluwafemi Ajilore musí takticky faulovat na polovině domácích.

47
    Souboje na polovině hřiště, míč létá více vzduchem, než po zemi.

46

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně ve 20:46 hodin.

Šancí si oba týmy v první pětačtyřicetiminutovce vytvořili několik, ovšem nakonec se skóre první půle neměnilo a do kabin tak oba týmy odchází za bezbrankového stavu.

Rozhodčí Janssen nakonec nenastavil ani vteřinu a skončil první poločas, v němž jsme se první branky nedočkali, přesně po vypršení pětačtyřiceti minut.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu, rozhodčí zřejmě příliš nastavovat nebude, bude-li vůbec.

44
    Youness Mokhtar se dostává ke střele na druhé straně, ale jeho pokus z levé strany z hranice pokutového území, končí v náruči gólmana Bizota.

44
    Zeefuik se chystal ke střele z levé strany, ale nakonec v nouzi vystřelil velice nepřesně, bude se rozehrávat od brány Zwolle.

43
    Nakonec se k míči opět dostávají fotbalisté Groningenu.

42
    Domácí u míče, jejich útočný pokus však končí na polovině, kde čeká záložní řada Zwolle.

41
    Volný kop ze třiceti metrů končí ve zdi hráčů Groningenu, míč se ocitá až na polovině Zwolle.

40
    Virgil Van Dijk "zajel" do Avdiče, rozhodčí mu musí hodně domlouvat, příště to již bude za kartu!

39
    Ten však v hlavičkovém souboji fauluje a hosté se dostávají znovu k míči.

38
    Míč se opět vrací k Bizotovi, který rukama naznačuje, že nemá komu přihrát, proto vykopává na Zeefuika.

37
    Denni Avdič ještě lehce centruje do pokutového území, ale míč končí mimo hřiště, Bizot bude vykopávat.

36
    Zwolle bude zahrávat rohový kop z pravé strany.

35
    A po zákroku Lindgrena se bude znovu vhazovat, tentokrát na polovině Groningenu z levé strany.

34
    Rochdi Achenteh vybojoval v osobním souboji s Ajilorem další aut z pravé strany.

33
    K míči se ale dostávají hosté, kteří budou vhazovat na své polovině.

32
    Dlouhý nákop na Denni Avdiče končí mimo hřiště, Bizot bude moci vykopávat od své brány.

31
    Groningen se do zakončení z rohového kopu nedostali a hra se přesouvá před Bizota.

31
    Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany.

30
    No vida, Genero Zeefuik je při chuti, dostává se ke střele, tentokrát z levé strany, zpoza šestnáctky pálí, ale míč letí těsně mimo vzdálenější tyče!

29
    Z ojedinělé šance se dostává do zakončení Genero Zeefuik, ale těsně před ním chytá míč do své náruče Boer!

28
    Opět jsou u míče hosté, kteří při kombinaci zatím nedělají tolik chyb, jako soupeř.

27
    Už už si chystal střelu na hranici pokutového území soupeře Denni Avdič, ale v poslední chvíli mu jeden z obránců Groningenu míč ukopl!

26
    Groningen se zatím nemůže dostat do zakončení, řada individuálních akcí končí ztrátou míče a bleskovým protiútokem hráčů Zwolle.

25
    Zwolle zahrává rohový kop z pravé strany, ale obrana Groningenu odvrací.

24
    Velmi dobrá střela Mateusze Klicha zpoza šestnáctky Groningenu a ještě lepší zákrok Bizota, který se po míči doslova vrhl ke své levé tyči, to byl krásný okamžik!

23
    Lorenzo Burnet v nouzi na vlastní polovině zahrává do autu, z pravé strany vhazují hosté.

23
    I s tím si obrana Groningenu dokázala poradit.

22
    Rohový kop pro Zwolle.

21
    Groningen kombinuje na vlastní polovině.

19
    Hra je zatím poměrně neurovnaná, zaznamenáváme spoustu ztracených míčů, nepřesností a faulů.

18
    Faul na polovině hřiště, rozehrává Groningen.

17
    Hosté vrací míč až ke svému gólmanovi, domácí rychle přistupují.

16
    Pro centr Gravenbeeka z pravé strany si opět "došel" zatím jistý Bizot.

15
    Je z toho střela na bránu, ale Bizot chytá a okamžitě rozehrává.

14
    Van Dijk fauluje na vlastní polovině Pluima, kterého stáhl za dres, hosté budou zahrávat volný kop ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů.

12
    Domácí se opět tlačí do pokutového území, ale obrana Zwolle nebezpečí odvrací.

11
    S ním si domácí fotbalisté dokázali poradit, každopádně hosté předvedli, že rozhodně na hřiště Groningenu nepřijeli bránit!

10
    Obrana Groningenu odvrací na roh.

9
    Mezitím se hra rychle přesouvá před branku domácího týmu, tam domácí faulují, Zwolle bude zahrávat volný kop ze střední vzdálenosti.

8
    Genero Zeefuik se dostává do zakončení, střílí ze střední vzdálenosti, ale míč končí hodně mimo branku.

7
    Ale hosté rozehrávají pouze zpět na vlastní polovinu a snaží se o postupný útok.

6
    Kees Kwakman fauluje ve středovém kruhu na vlastní polovině, hosté budou rozehrávat.

5
    Míč sice končí u gólmana Zwolle, ale pouze díky "malé domů" obrany hostů.

4
    Groningen kombinuje na polovině hřiště.

3
    Obrana Zwolle odvrací, míč končí u středového kruhu.

2
    Domácí budou zahrávat první rohový kop z levé strany.

1

Trávník na stadionu Euroborg je ve výborném stavu!

A právě nyní obě mužstva nastupují na hrací plochu.

Diváci již netrpělivě vyhlíží obě mužstva, které jsou zatím připravené "pouze" v útrobách stadionu.

FC Groningen: Bizot - Burnet, Kwakman, van Dijk, Kappelhof - Lindgren, de Leeuw, Ajilore - Bos, Zeefuik, Kirm

PEC Zwolle: Boer - van Polen, Lachman, Broerse, Achenteh - Gravenbeek, Pluim, Benson, Klich, Mokhtar - Avdič

Rozhodčí: Janssen - Diks, Kleinjan.

Vítejte u on-line přenosu utkání třiadvacátého kola nizozemské Eredivisie, v němž domácí FC Groningen přivítá PEC Zwolle.

Domácí vstupují do dnešního utkání z desáté pozice Eredivisie, když ve třiadvaceti odehraných utkáních nasbírali šestadvacet bodů, za sedm výher a pět remíz. Jedenáctkrát odešli hráči Groningenu ze hřiště poraženi. Dommácí se "zuby-nehty" drží v klidném středu tabulky a drží si tak bezpečný odstup od sestupových pozic. Po nepovedeném vstupu do jarní části, kdy prohrál nejprve na svém stadionu s Utrechtem 0:2, následně v Nijmegenu 1:2, přišlo konečně zlepšení a Groningen vyhrál dvakrát v řadě, nejprve na hřišti silného Alkmaaru 1:0, poté doma nad Waalwijkem 2:1. V posledním ligovém kole podlehl ve Vitesse 0:2.

PEC Zwolle
    Hosté jsou na tom v tabulce Eredivise o něco hůře, než jejich hostitel, když v doposud odehraných třiadvaceti zápasech pětkrát vyhráli a osmkrát remizovali. V deseti zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali třiadvacet bodů, což jim stačí pouze na patnácté místo. Zwolle se tak drží jen těsně nad sestupovými pozicemi, když náskok na šestnáctoou Rodu JC je pouze jednobodový. Na sedmnácté Venlo je čtyřbodový a na poslední Tillburg devítibodový. Zwolle je tak až "po uši" namočeno v záchranářských starostech!