K. Vary – Třinec 5:7 (kon.) | Chomutov – Jihlava 2:5 (kon.) | Sparta – Zlín 1:0 (po pr.)
Slavia – Vsetín 7:1 (kon.) | Motor ČB – Havířov 3:2 (kon.) | HC Litvínov – Hr. Králové 5:4 (po pr.)
Písek – Kometa Brno 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.) | HC Kladno – Liberec 6:4 (kon.)
Letňany – Pardubice 5:3 (kon.)
HC Letci Letňany
5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 09.03.2013, 15:30 • Ice aréna Letňany • Extraliga staršího dorostu

Už to tady v Letňanech vypadalo na prodloužení, ale nakonec se podařilo domácím vsítit dvě branky. Vítězná je přiznána Martinu Šťovíčkovi. Hra jinak byla velice vyrovnaná, neztrácela na tempu a hrálo se velice dynamicky. Důstojné rozloučení s touto sezónou. Tímto se loučíme a těšíme se v příští sezoně. (17:41:44)

60:00

59:30
    Půl minuty do konce to vypadá, že domácí opustí poslední zápas sezóny jako vítězný tým.

58:41
    Letňany právě vstřelily branku!
    Štosek, Šťovíček a KEVIN POLÁK. Celé toto trio se objevilo před brankářem hostů. Ten čelil prudkému útoku opravdu obratně. Spočítal jsem čtyři dorážky, než se podařilo kotouč dorazit za brankovou čáru.

57:29
    Martin Štosek zkusil prostřelit brankáře Pardubic mezi nohama. Stibůrek sklapl betony včas.

56:44
    Tomu se říká být ve správný čas na správném místě. Po lehké skrumáži před brankou je kotouč posunut na najíždějícího MARTINA ŠŤOVÍČKA a ten s jistotou posílá kotouč za brankáře.Asistence: bez asistence.

55:45
    Hylena měl na hokejce branku, ale z první nestrefuje branku. Šla na něj prudká přihrávka zpoza brankové čáry.

53:01
    Hroboň zkusil zasunout kotouč za Stibůrka, ale ten skokem zachránil situaci a kotouč přikryl. Útočník letců poté zkusil kotouč získat a má veliké štěstí, že nejde na dvě minuty za sekání.

51:36
    A druhý icing Letců následuje v krátkém sledu.

51:26
    Domácí se dostali pod tlak a podařilo se jim zabvit kotouče poze za cenu zakázaného uvolnění.

48:36
    Stibůrek dokázal napravit chybu a kotouč, který pustil za svá záda hokejkou zablokoval a poté jej zalehl.

48:25
    Ke tvrdé střele se dostal Kysela. Netrefil branku o kousíček. S touto střelou, pokud by šla mezi tyče by si Švihálek neporadil.

46:29
    Hostům se dvakrát nepodařilo přejít modrou čáru.

43:28
    Už po uplynutí trestu Diveckého se domácím podařilo dostat se trošku do tlaku. Stačilo málo střela od modré a následná dorážka KEVINA POLÁKA. Asistence: Šťovíček.

42:17
    po zhruba minutě hry e hostům podařilo zakotvit v útočném pásmu.

41:06
    Vyloučení Hroboně za napadení je zasloužený trest za zákrok, který předvedl u střídačky svého týmu.

40:53
    Michal Neuman chybí mezi hráči na střídačce. Zřejmě je zranění vážnějšího charakteru.

40:27
    Nestrašil nadvakrát nepřekonal Stibůrka.

Hráči obou celků jsou na ledě. Připomínám, že domácí budou hrát ještě 36 vteřin přesilovou hru pět na čtyři.

Zraněným hráčem je Miloš Kalous, který se už zvedl a z kluziště odešel po svých. Hůře to vypadá s útočníkem domácích Michalem Neumanem, kterého museli hráči po ledové ploše odvést do šaten. Vypadá to na problémy s nohou.

Druhá třetina se dohrála. V rohu kluziště pracuje lékař na hráči hostů, který zůstal po posledním ataku ležet na ledě. Snad bude vše v pořádku a hra bude pokračovat přibližně v 17:05.

40:00

39:57
    Kučera zkusil vystřelit na teč, ale kotouč se ani nedostal ke Stibůrkovi.

38:06
    V rohu kluziště Divecký přidržel útočníka hostů a jde si na dvě minuty odpočinout. Nebyl to tak velký faul, ale sudí sečetli více menších prohřešků, kterých se hráči Pardubic dopustili.

36:32
    Michael Špaček dokázal zasáhnout do rozehrávky domácích a ocitl se sám před Švihálkem. Místo rychlého zakončení volil přihrávku na křídlo. Útočník s touto akcí vůbec nepočítal a tak veliká šance přišla vniveč.

33:56
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Hosté výborně využili chvilkové dezorientace obránců klubu z Letňan. FILIP KUŤÁK trefuje svoji ranou z levé strany spojnici tyče a břevna. Poté co se mu kotouč odrazil zpět na hůl udělal dva kroky do strany a vůbec neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Špaček.

32:39
    po delší době si na kotouč sáhl také Švihálek. Svojí lapačkou likvidoval pokus Kysely od modré.

31:12
    Domácí se snaží a momentálně mají více ze hry. Štosek si najel mezi kruhy a z první trefuje Stibůrka do vyrážečky.

30:20
    Neuman se s kotoučem proháčkoval až před Stibůrka, ale nedokázal zakončit.

29:46
    Hra se zklidňuje. Po špatné rozehrávce domácích se píská zakázané uvolnění.

28:19
    Vylučuje se na obou stranách. Hráči Divecký a Hroboň si odsedí dvě minuty za hrubost. Pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.

28:06
    po přihrávce z poza branky zakončuje Polák. Netrefuje branku.

26:47
    Martin Pražienka doklepl kotouč za Stibůrka. Hráči Letců se radovali, červené světlo svítilo, ale rozhodčí Hornáček se rozhodl branku neuznat, protože kotouč neviděl za zády brankáře Pardubic. Domácí tento verdikt roztrpčil, ale i brankový rozhodčí později gestikuloval, že kotouč celým objemem nepřešel přes brankovou čáru.

25:05
    Švihálek se nenechal nachytat objetím branky Chvojkou a velice přesně zasáhl betonem.

24:32
    Kysela padá a zalehl kotouč. Aby nebyl vyloučen okamžitě ho rukou posunuje pryč od těla. Sudí pískl přihrávku rukou.

24:12
    Neuman zkusil vystřelit těsně nad ledem do protipohybu brankáře pardubic. Stibůrek betonem vytlačuje kotouč do rohu.

22:34
    Velikou chybu na útočné modré čáře potrestal JOSEF HROBOŇ. Chvojkovi se nepodařilo udržet kotouč na modré a tak ve vlastním oslavení se Hroboň dostává do brejku. Proti střele zápěstím Stibůrek zasáhl lapačkou, ale kotouč mu propadl a skončil za brankovou čárou. Asistence: Bez asistence.

21:40
    Janda atakuje velice tvrdě, ale dle sudích čistě domácího útočníka a vzniká krátká výměna názorů.

21:08
    Ve středním pásmu atakuje Neuman hráče, který není v držení kotouče a za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

20:13
    Šťovíček zkouší pozornost Stibůrka od modré čáry. Ten vyrážečkou zasahuje.

20:01

Víc už se toho v první části nestane. Hostům se podařilo rychle vsítit dvě branky. Letci našli bleskovou odpověď a tak je skóre stále velice těsné. Jak to bude pokračovat uvidíme přibližně v 16:18.

20:00

19:26
    Kuťák dostává přihrávku mezi kruhy. Švihálek na střelu dobře viděl a betonem zlikvidoval tuto šanci.

17:33
    Skvělou zpětnou přihrávku na modré využívá Kalous ke střele na teč. Ke změně směru kotouče skutečně došlo, ale puk těsně přeletěl branku.

15:58
    Janda poslal kotouč na Stibůrka od modré. Jeho propagační střelu brankář radši podržel a umožnil týmům střídat.

15:28
    Hra se přerušuje pro zásah do hry někoho ze střídačky.

14:21
    Domácí mají velmi liknavou rozehrávku. Mohl toho využít Špaček, ale netrefuje branku.

13:25
    Pěknou kombinaci na jeden dotek nedotáhl do cíle Štosek. Kotouč mu ujel.

11:41
    Střelu Nestrašila likviduje Stibůrek.

10:58
    Příležitost pro Letce. Kysela nejprve skvěle zakončil akci, kterou mu připravili spoluhráči. Při této šanci se Švihálek vyznamenal, ale následně podrazil protihráče a jde na dvě minuty.

09:10
    První třetina ještě ani nedospěla do své poloviny a na tabuli se mění čísla závratným tempem. Po střele z levé strany Stibůrek vyráží kotouč na zcela volného JOSEFA MINÁŘE a před ním byl velmi snadný úkol. Asistence: Šťovíček.

07:57
    Po souboji v rohu kluziště se sudí už chystal hru přerušit, ale z klubka hráčů vyletěl kotouč na modrou čáru a z tohoto místa velmi tvrdě posílá kotouč do sítě VOJTĚCH BUDÍK. Asistence: Špaček.

07:05
    Švihálek si teď vylepšil náladu, když vyrážečkou vytěsnil pokus Chvojky.

05:09
    Zcela nepřesilovkově se podařilo hostů vstřelit branku. Ve středním pásmu se kotouče ujal MARTIN HLAVÁČEK udělal pár kroků přes modrou čáru, stáhl si kotouč, aby překřížil obránce a velice tvrdou střelou propálil Švihálka. Asistence: Chvojka.

04:21
    Domácí zatím výtečně brání.

03:46
    Hosté budou mít jako první tým v zápase možnost přesilové hry. Za faul kolenem si odsedí dvě minuty Zeliska.

03:24
    První veliká šance hostů. Skvělou průnikovou přihrávku dostal Šťovíček. Tváří v tvář Stibůrkovi trefuje lapačku.

03:05
    První složitější zákrok předvedl Pardubický gólman proti. Kučerovi.

01:02
    Pardubicím se podařilo uzamknout letce v obranném pásmu, ale nic z toho nevytěžily.

Stibůrek si připisuje první zákrok, když zachytil rozehrávku a podržel kotouč.

00:01

V Ice aréně se nepodařilo zprovoznit brankové světlo. Brankoví rozhodčí tedy vyfasovali červené praporky a utkání může začít jen s nepatrnou časovou prodlevou.

Dobré hokejové odpoledne z Letňan. V posledním zápase probíhající sezóny se proti sobě střetnou celky z Pardubic a domácí tým Letců. Domácí do hry zapojili sedm hráčů z mladší věkové kategorie. Oba celky prohráli poslední utkání. Určitě si tedy budou před pauzou chtít napravit chuť a dnes urvat vítězství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vojtěch Fiala

Branky a nahrávky: 10. Minář (Šťovíček), 23. Hroboň, 44. Polák (Šťovíček), 57. Šťovíček, 59. Polák (Štosek, Šťovíček) – 6. Hlaváček (Chvojka), 8. Budík (Špaček), 34. Kuťák (Špaček)

HC Letci Letňany: Švihálek, (Kosina), Hrdinka, Hůla. Minář, Janda, Starosta, Štosek, Hroboň, Nestrašil, Zeliska, Pražienka, Kučera, Hylena, Šťovíček, Polák, Neuman, Pařík. Trenér: Žůrek.
    HC Dynamo Pardubice: Stibůrek, (Vejmelka), Divecký, Kalous, Chvojka, Kysela, Faltýnek, Kuťák, Barkóci, Hlaváček, Bohuňek, Velínský, Špaček, Havrda, Petric, Budík, Kracík. Trenér: Martinec.

Rozhodčí: Hornáček, Beránek, Zmeškal