NY Rangers – Ottawa 2:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Nashville – Edmonton 6:0 (kon.)
Colorado – Chicago 6:2 (kon.) | Anaheim – Calgary 4:0 (kon.) | NY Islanders – Washington 5:2 (kon.)
Boston – Philadelphia 3:0 (kon.) | Columbus – Detroit 3:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 3:4 (po pr.)
San Jose Sharks
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
St. Louis Blues
Sobota 09.03.2013, 22:10 • HP Pavilion, San Jose, CA • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:10.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala celkem 10 zápasů, v jednom z nich se utká San Jose Sharks a St. Louis Blues.

Dnešní střetnutí nabídne souboj dvou celků, kteří si v dosavadním průběhu ročníku NHL vedou dá se říci stejně. Oba celky mají na svém kontě 26 bodů, jediný rozdíl je v tom, že Sharks mají odehráno o jedno utkání méně než jejich dnešní soupeři ze St. Louis. Žraloci se mohou letos pochlubit skvělou defenzívou, která patří k nejlepším v lize, trochu překvapivě mají ale problém v útoku, když vstřelili pouze 51 branek, což je po Nashvillu vůbec nejméně v rámci celé ligy! Blues zatím drží poslední postupovou příčku do play-off, pod čarou ale zle dotírá hned řada dalších klubů.

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Boyle, Irwin, Vlasic, Stuart, Demers, Murray - Kearns, Thornton, Couture - Pavelski, Marleau, Kennedy - Sheppard, Gomez, Clowe - Burish, Handzuš, Desjardins

St. Louis Blues: Allen (Halák) - Pietrangelo, Redden, Shattenkirk, Jackman, Polák, Russell - Oshie, Backes, Schwartz - Stewart, Berglund, Perron - D'Agostini, Sobotka, Porter - Reaves, Nichol, Cracknell

Rozhodčí: Kozari, Charron - Henderson, Sharrers.

00:01

01:02
    Patrick Marleau předvedl povedený hit.

02:04
    Niemi musí poprvé zasahovat proti střele Russella.

02:55
    Bluesmani se dostali do menšího tlaku.

03:50
    Oshie kombinoval s Backesem, do jejich souhry ale vstoupili obránci Sharks.

04:17
    Gomez se tlačil do zakončení, Allen předvedl první úspěšný zákrok v dnešním zápase.

04:51
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté těží ze své aktivity v úvodu první branku, Shattenkirk nahodil puk na branku, kde bylo hodně hráčů, puk se odrazil k volnému VLADIMÍRU SOBOTKOVI, který pohodlně z dorážky otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: Kevin Shattenkirk a Wade Redden.

05:45
    Trochu zaskočení domácí hráči se snaží o rychlou odpověď.

06:20
    Perron nahazuje do útočného pásma, kde už domácí obránce forčekuje Stewart.

06:54
    Thornton střílel z úhlu, Allen vyrazil ramenem.

07:25
    První lajna domácích se dostala do tlaku, během kterého dokonce stihli vystřídat.

08:40
    Žraloci jsou nyní hodně na puku, hostům ho moc nepůjčují.

09:10
    Allen musí zasahovat proti střele Couturea z velkého úhlu.

09:29
    Vzájemné vyloučení na obou stranách, za hrubost si půjdou zchladit hlavu na trestnou lavici Chris Stewart a Ryane Clowe.

09:57
    Ofsajd hostů.

10:07
    A postavení mimo hru také na druhé straně.

10:38
    Tečovaná střela Jackmana skončila na zadním mantinelu.

11:24
    Gomezovi přeskočil puk hokejku a skončil na střídačce Blues, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:30
    Oshie ztratil puk za brankou Sharks, hrát tak mohou domácí.

12:42
    Uvidíme první přesilovku v dnešním zápase, Michal Handzuš je vyloučen za podražení.

13:20
    Hostům se zatím v početní výhodě vůbec nedaří.

13:48
    Žraloci opět vyhazují až k Allenovi.

14:10
    A opět puk míří pryč z útočné třetiny St. Louis, Bluesmani ještě v přesilové hře nevystřelili.

14:35
    Porter se snažil procpat puk zpoza branky za Niemiho záda, domácí brankář si prostor u bližší tyče pohlídal.

15:19
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tommy Wingels natlačil puk do brankoviště, ten se několikrát odrazil a nakonec skončil na hokejce volného LOGANA COUTURA, který do prázdné branky pohodlně srovnává! Asistence: Tommy Wingels a Matt Irwin.

16:14
    Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru zpátky před Niemiho.

16:39
    Allen kryje střelu Joe Pavelskiho.

17:19
    Icing tentokrát na straně Blues.

17:43
    Střela Marleaua neměla naději na úspěch.

18:30
    Domácí hráči se dnes prezentují velkou řadou bodyčeků.

19:43
    Scott Nichol se ještě žene a pukem za Niemiho branku.

19:54
    Niemi musí zasahovat proti střele Krise Russella.

20:00

První třetina nabídla celkem dvě branky, po jedné na obou stranách. Do vedení šli v 5. minutě hosté, když se z dorážky prosadil Vladimír Sobotka. V 16. minutě ovšem podobným způsobem jako český útočník srovnal Logan Couture, který si našel volný kotouč v brankovišti Blues. Po prvních dvaceti minutách je tak stav vyrovnaný 1:1.

20:26
    Puk vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Blues.

21:17
    Porter se snažil opět o střelu po vyjetí zpoza branky, byla ovšem pusunuta branka.

22:10
    Polákovo nahození sráží Niemi do rohu.

23:05
    Doácí hokejisté se s problémy nakonec vymanili z tlaku Blues.

23:40
    Allen likviduje střelu Couturea.

24:08
    Joe Thornton tvrdě narazil Russella na hrazení a vidí dvou minutový trest.

24:40
    Krkolomná kombinace hostů v útočné třetině k ničemu nevedla, Niemi ale raději pokryje kotouč pod svou lapačkou.

25:18
    Redden se pokusil o střelu, mířil ale hodně mimo tři tyče.

25:39
    Domácí vyhazují až k Allenově brance.

26:08
    Thornton se vrací na led, domácí hrají v plném počtu.

26:50
    Schwartz se snažil dorážet z otočky, puk ale skončil hodně mimo branku.

27:35
    Střela Clowea měla dobré parametry, skončila ale mimo.

27:45
    Nyní už se domácí ale dočkali, Sheppardovu střelu Allen s velkými problémy ještě zkrotil, na dorážku SCOTTA GOMEZE už byl ale krátký! Asistence: James Sheppard a Ryane Clowe.

28:16
    Allen kryje střelu Vlasica.

28:54
    Polákova střela k Niemimu nedošla.

29:13
    V krátkém sledu dvakrát pálil Wade Redden, ani jedna jeho střela ale netrefila prostor mezi třemi tyčemi.

30:00
    Boj o puk v rohu kluziště nakonec vyhráli hosté, kteří tak pokračují v ltaku v útočném pásmu.

31:02
    Niemi si vychutnal zákrok lapačkou proti střele Kevina Portera.

31:19
    Patrick Marleau se dostal do samostatné úniku, Jake Allen byl ale úspěšný!

32:15
    Do dalšího brejku se hnal Tommy Wingels, neodkázal ovšem vystřelit-

32:46
    Niemi likviduje pokus Reavese.

33:09

34:00
    Kevin Shattenkirk netrefil branku, hosté ale pokračují v tlaku.

34:30
    Berglund z mezikruží minul Niemiho klec!

34:48
    Allen kryje střelu z velkého úhlu.

34:48
    David Perron je vyloučen za nedovolené bránění brankáře.

35:26
    Allen se opět vyznamenal proti Marleauovi.

36:10
    Hosté vyhazují.

36:31
    Domácím se přesilovka moc nedařila až od modré čáry napřáhl MATT IRWIN a prostřelil vše, co mu stálo v cestě do branky! Asistence: Justin Braun a Scott Gomez.

37:30
    Hosté se v útočném pásmu moc dlouho nezdrželi.

38:06
    Niemi kryje střelu Kevina Shattenkirka.

38:46
    Hráči Blues v ofsajdu.

39:09
    Kennedyho střela sražena do ochranné sítě.

39:23
    Boyleova střela trefila do nepříjemných míst Shattenkirka, který se nyní v bolestech svíjí na ledě.

39:23
    Shattenkirk nakonec po svých odjíždí na střídačku, vypadá to, že bude v pořádku.

40:00

Stejně jako první třetina nabídla i druhá perioda dvě branky, tentokrát ovšem dvakrát lovil ze své branky puk Jake Allen. Nejdříve se v 28. minutě prosadil z dorážky Scott Gomez, poté se ve 37. minutě trefil v přesilové hře Matt Irwin od modré čáry, pro mladého obránce Sharks to byla teprve druhá branka v kariéře v NHL. Po čtyřiceti minutách tak vedou Žraloci nad Bluesmany 3:1.

40:51
    Allen vyrazil střelu Logana Coutura, poté se posunula jeho branka.

41:26
    Sobotka nabízel kotouč svým spoluhráčům mezi kruhy, tam ovšem byli pouze hráči Sharks.

42:45
    Oshie zůstal s bolavým ramenem ležet v rohu kluziště, rozhodčí nechal pokračovat ve hře, hostující útočník tedy musel sám odjet na střídačku.

43:30
    Murray pálil z pravého kruhu, branku minul.

44:18
    Niemi hrubě podcenil střelu VLADIMÍRA SOBOTKY z rohu kluziště, pouze promáchl lapačkou do vzduchu a puk skončil přesně pod horní tyčkou! Asistence: Roman Polák a Kris Russell.

45:13
    A hosté mají šanci na vyrovnání, Dan Boyle je totiž vyloučen za nedovolené bránění.

45:38
    Máme tu hattrick! Stewart skvěle clonil Niemimu ve výhledu a VLADIMÍR SOBOTKA tak prostřelil domácího brankáře potřetí v dnešním zápase! Asistence: Chris Stewart a Kevin Shattenkirk.

45:38
    A domácí mění brankáře, místo Niemiho nastupuje Alex Stalock.

46:00
    Domácí se snaží rychle odpovědět.

46:10
    V přemíře snahy ale Joe Thornton fauluje Jackmana a hosté tak budou mít příležitost v podobě další přesilovky.

46:50
    Sobotka je opět na ledě, hosté vyhráli boj o puk v rohu kluziště.

47:15
    Domácí vyhazují.

47:52
    Pietrangelova střela sražena do rohu.

48:10
    Thornton je na ledě, domácí jsou kompletní.

48:45
    Nažhavení domácí hráči kombinují v útočné třetině.

49:10
    Stalock předvedl skvělý zákrok proti Porterovi.

49:49
    Icing hostů posouvá hru před Allenovu branku.

50:11
    Allen likviduje pokus Coutura.

51:18
    Russellova střela byla sražena do rohu kluziště.

51:30
    Logan Couture odchází s nějakým zdravotním problémem do šatny.

52:10
    Postavení mimo hru domácích.

53:02
    Icing domácích, mezitím se Couture vrátil zpátky na střídačku a bude pokračovat ve hře.

53:39
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Allenem.

54:08
    Oshieho střela končí na zadním mantinelu.

54:22
    Přesilovka pro domácí! Za hru vysokou holí je vyloučen hostující kapitán David Backes.

55:05
    Allen musel čelit hned několika střeleckým pokusům domácích, nikdo ale mladého brankáře Blues neprostřelil.

55:52
    Hosté vyhazují alespoň do středního pásma.

56:22
    Backes se vrací na led, Blues hrají v plném počtu.

57:10
    Rozvážná kombinace hostů končí ztrátou kotouče.

58:17
    Oshie svým nepříjemným napadáním nakonec dokázal vybojovat puk pro svůj tým.

59:18
    Stalock likviduje střelecký pokus Stewarta z pravého kruhu.

59:59
    Hosté v závěru základní hrací doby ujeli do brejku 2 na 1, D'Agostini zkusil vystřelit, netrefil však branku!

60:00

Ve třetí třetině hosté dokázali smazat dvoubrankové manko zásluhou dvou branek Vladimíra Sobotky, který tak uzavřel svůj první kariérní hattrick! Jelikož 60 minut vítěze nenašlo, za malou chvíli tak začne prodloužení.

60:01

60:18
    Allen stáhl k sobě puk po střele Marleaua.

60:50
    Hosté se dostali v prodloužení do velkého tlaku.

61:12
    Máme tu konec! Z velkého tlaku hostů nakonec vyústila rozhodující branka, o kterou se postaral PATRIK BERGLUND, který šikovně tečoval Jackmanovu střelu! Asistence: Barret Jackman a Alex Pietrangelo.

Zblokované střely: 4:9 (celkem 15:23)

Do dnešního zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se už v 5. minutě zásluhou Vladimíra Sobotky dostali do vedení 1:0, do první přestávky ale srovnal Logan Couture. V druhé třetině se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když se prosadili Scott Gomez a Matt Irwin. Třetí perioda ale přinesla stíhačku v podání St. Louis, kteří během 80 vteřin ve třetí třetině srovnali, obě branky vstřelil Sobotka, který tak zkompletoval hattrick. V základní hrací době už žádná branka nepadla, rozhodnout tak muselo prodloužení, ve kterém rozhodl Patrik Berglund.

Zblokované střely: 15:23

Branky a nahrávky: 16. Couture (Wingels, Irwin), 28. Gomez (Sheppard, Clowe), 37. Irwin (Braun, Gomez) – 5. Sobotka (Shattenkirk, Redden), 45. Sobotka (Polák, Russell), 46. Sobotka (Stewart, Shattenkirk), 62. Berglund (Jackman, Pietrangelo). Rozhodčí: Kozari, Charron - Henderson, Sharrers. Diváci: 17562.