Ath. Bilbao – Mallorca 2:1 (kon.) | Valladolid – La Coruňa 1:0 (kon.) | Osasuna – Getafe 1:0 (kon.)
Espanyol – Real Madrid 1:1 (kon.)
Athletic Bilbao
2:1 (1:0)
RCD Mallorca
Sobota 11.05.2013, 16:00 • Estadio San Mamés, Bilbao • Španělská LaLiga

Bilbao nakonec uhájilo těsnou výhru, byť se na ni nadřelo asi více než původně očekávalo. Po druhé brance Llorenteho to vypadalo na jasnou záležitost Bilbaa, záhy ale snížil de Marcos, který ještě v nastaveném čase měl velkou šanci na vyrovnání. V utkání jsme viděli deset žlutých karet a dvě červené pro Fontáse a Xima z Mallorky, kteří inkasovali žlutý kartónek hned dvakrát. A to ještě Aduriz nedal v první půli penaltu. (17:57:48)

90+3
    Hostující dos Santos se ještě zjevil před brankou, jeho střela ale v síti neskončila!

90+2
    Mallorca zůstává na polovině soupeře, uvidíme, zda ještě ohrozí branku Bilbaa.

90+1
    Ximo (MLR) dostal druhou žlutou kartu v zápase a míří předčasně do kabin! Mallorca dohraje zápas v devíti.

90
    Sudí Hernández nastavil druhý poločas o tři minuty.

89
    Bilbao v závěru hlavně hlídá svá defenzivní vrátka a hlídá výsledek.

87
    Llorente vyzkoušel gólmana Aouateho, ten ale jeho střelu pokryl.

86
    Susaeta na sebe vybojoval faul, Bilbao bude rozehrávat z poloviny hřiště.

85
    Tentokrát ale z toho nic nebylo, Bilbao se ubránilo.

84
    Mallorca cítí šanci, Giovanni dos Santos nyní bude kopat další standardku ze zajímavé pozice.

83
    Iraola (ATB) dostal žlutou kartu ještě v závěru utkání.

81
    Mallorca právě vstřelila branku!
    Přece jen bychom se v závěru utkání mohli dočkat dramatické koncovky. Z hranice pokutového území zakroutil ze standardky míč do sítě GIOVANNI DOS SANTOS.

79
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Domácí udělali pořádný krok k zisku tří bodů. Střídající FERNANDO LLORENTE si za svou aktivitu ve druhém poločase gól zasloužil a nakonec se ho i dočkal.

76
    Llorente se Susaetou jsou pro defenzivu hostujícího týmu velmi nebezpeční.

73
    Mallorce už nezbývá mnoho sil, nevypadá to, že by se ještě zkusila prosadit. Přece jen to má v oslabení proti dobře kombinačně připravenému soupeři složité.

70
    Mallorca vystřídala, Jose Martího nahradil Nsue.

69
    de Marcos (ATB) dostal žlutou kartu.

66
    Llorente přinesl mnoho zmantku do obrany hostů, střídající útočník srší aktivitou.