Švédsko – Slovensko 0:0 (kon.) | Rakousko – Švýcarsko 2:1 (kon.) | Itálie – Rusko 1:1 (kon.)
Ukrajina – Chorvatsko 1:2 (kon.)
Ukrajina
1:2 (1:1)
Chorvatsko
Sobota 11.05.2013, 19:30 • Štadión FC ViOn, Zlaté Moravce. • Mistrovství Evropy U17

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a hezký zbytek víkendu. (21:19:35)

Chorvatsko ve druhém poločase strhlo vedení na svoji stranu a své vedení už nepustilo. Díky tomu si na turnaji připsalo první vítězství a také první vstřelené góly, v současné chvíli jich má na kontě pět, ale k postupu to zřejmě nebude stačit. Ukrajina končí své účinkování na turnaji s velice špatnou bilancí, žádný bod a k tomu skóre 2:7.

80+3
    Začíná poslední minuta zápasu, ale míč mají na kopačkách chorvatští fotbalisté.

80+1
    Avšak chorvatská obrana je v tomto zápase bezchybná.

80
    Rohový kop pro Ukrajinu.

79
    Petar Mamić dává soupeři možnost na vyrovnání, po druhé žluté kartě musí předčasně pod sprchy.

77
    Znovu si obránci Ukrajiny moc nerozuměli a málem toho využil Brodić, jeho pokus však tentokrát končí u připraveného Soldatenka.

77
    Ukrajincům se čas krátí, ale útočí protivník. Další rána Haliloviće byla tečována do zámezí.

76
    Ukrajina podruhé střídá. Knyshe nahrazuje Ardelyan.

74
    Z něj však východoevropská země nezahrozila.

73
    Ukrajina to ještě nevzdává, pokus Zinchenka byl ovšem zblokovaný na roh.

71
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    Chorvaté devět minut před koncem otáčí nepříznivý vývoj zápasů ve svůj prospěch. Nehlídaný ROBERT MURIĆ se dostal k hlavičce a poslal míč k tyči. Soldatenko byl bezmocný.

71
    Filolić hezkou ranou pořádně protáhl Soldatenka, ten vyrazil míč na roh.

70
    Petar Mamić vidí žlutou kartu.

68
    Vadym Soldatenko vidí za zdržování žlutou kartu.

68
    Konečně to vyzkoušel i někdo jiný, Brodićův pokus nebyl vůbec špatný, míč jen těsně minul tyč Soldatenkovy branky.

65
    Další z jeho mnoha pokusů, znovu nepřesný.

64
    Halilović je opravdu dnes nejaktivnějším hráčem, ani jeho další střela však nekončí za zády soupeřova brankáře.

Petr Frömel

Branky: 17. Tsygankov – 40. Halilović (pen.), 71. Murić

Karty:   34. Vachiberadze (UKR), 48. Makohon (UKR), 56. Kuksenko (UKR), 68. Soldatenko (UKR) – 35. Vojković (CRO), 70. Mamić (CRO)   79. Mamić (CRO)

Ukrajina: Soldatenko – Luchkevych, Kuksenko, Makohon, Vachiberadze, Tsygankov, Osman, Knysh, Lukyanchuk, Zinchenko, Tretyakov.
    Chorvatsko: Marić — Mamić, Šunjić, Ćaleta-Car, Prce, Bašić, Roguljić, Brodić, Halilović, Vojković, Murić.

Rozhodčí: Anastasios Sidiropoulos (GRE) – Birkir Sigurdarson (ISL), Dmitri Zhuk (BLR).