Omsk – Chanty-Mansijsk 2:6 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 7:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 4:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 4:3 (kon.)
Jaroslavl – Minsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:5 (po pr.) | Mytišči – Záhřeb 3:2 (po pr.)

Diváci: 3960 (17:30:01)

Skončil zápas plný zvratů a obratů, po kterém mají lepší náladu hokejisté Spartaku Moskva. Ti nejprve vyrovnali v 55. minutě a bonusový bod si připsali po úspěšném zásahu Junkova v prodloužení.

62:54
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté z Moskvy nakonec rozhodují zápas ve svůj prospěch. V prodloužení díky svému důrazu v brankovišti zaúřadoval MICHAIL JUNKOV. Asistence: Deron Quint, Pavel Medveděv.

61:14
    Hostující Quint nic velkého nevymýšlel a před modrou čárou nahodil kotouč na gólmana, Kasutina raději puk podržel.

60:23
    Kasutin si poradil se střelou Kozlova i následnou dorážkou.

60:01

Když už to vypadalo, že vyhraje Čerepovec, vyrovnal Anderson. A tak se bude prodlužovat!

60:00

58:17
    Time-out si vybral kouč Spartaku Moskva.

56:41
    Špirko je dnes vynikající, nyní málem skóroval střelou z otočky!

55:52
    Dramatický zápas nekončí, stále mají oba celky k vítězství stejně daleko.

54:50
    Hosté se ještě nezvdávají a v závěru vyrovnávají. Prosadil se MATT ANDERSON. Asistence: Tom Wadell, Rastislav Špirko.

52:14
    Krátká rozmíška před brankou Čerepovce, vylučovat se ale nebude.

51:48
    Aktivní Špirko střílel z levého kruhu, Kasutin se ale překvapit nenechal.

50:21
    Čerepovec nyní dlouho rozehrával svou útočnou akci, až z toho byl nakonec icing.

49:05
    Spartak přesilovku nezužitkoval, ani ji neodehrál vůbec dobře.

47:04
    Gimbatov (CER) vyloučen na dvě minuty za hákování.

46:12
    Glass musel zasahovat po ostré střele Antipova!

45:12
    Hra má nyní velké tempo, Čerepovec podpořily dvě slepené branky a je ho plný led!

43:23
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    To jsou věci, skóre se zase otáčí ve prospěch Čerepovce. Nabuzení domácí podnikli rychlou akci, po níž se raduje VADIM BERDNIKOV. Asistence: Alexander Bumagin.

41:07
    Severstal záhy přesilovku využil a vyrovnal! Obránce Čerepovce pálil od modré, jeho střelu Glass vyrazil, poté ale Spartak ztratil kotouč ještě ve vlastní třetině, čehož využil rychlou střelou JEVGENIJ MONS. Bez asistence.

40:57
    Čerepovec si zahraje přesilovku v úvodu třetí třetiny. Alexej Krutov (SPM) dostal dvě minuty za hákování.

40:01

Ve druhé třetině se dvakrát prosadil Spartak, a tak otočil vývoj utkání ve svůj prospěch. O obě branky ve druhé třetině se postaral výborně hrající Rastislav Špirko.

40:00

39:41
    V závěru druhé části Čerepovec operoval v útočném pásmu, nakonec Andersen pálil od modré, Glass jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

38:21
    Do brejku ujel Špirko, ale tváří tvář nad Kasutinem nevyzrál!

37:03
    Čerepovec dostal při své přesilovce Spartak pod tlak, pozorného Glasse ale nepřekonal.

35:02
    Junkov (SPM) vyloučen za podražení.

33:38
    Severstal přesilovku nevyužil, Spartak již hraje v pěti.

32:00
    Čerepovec rozehrál svou přesilovkovou kombinaci, hraje první početní výhodu v zápase.

31:38
    Megalinskij (SPM) vyloučen za vražení na hrazení.

30:21
    Domácí Videll číhal u tyčky a když k němu dojel puk, z dobré pozice promáchl!

28:04
    Kasutin je už zpět v brance.

27:50
    Kasutinovi se při gólové situaci stalo něco s výstrojí a odjel na střídačku, do branky se dostal Artěmejev.

27:50
    RASTISLAV ŠPIRKO je dnes k neudržení, znovu se prosadil v početní výhodě a Spartak otáčí vývoj zápasu. Asistence: Deron Quint.

26:08
    Stašenko (CER) vyloučen za držení, Spartak si zahraje další přesilovku.

25:12
    Hostující Špirko chtěl zasunout kotouč zpoza branky, Kasutin jeho úmysl ale vystihl.

24:47
    Domácí nyní zahrozili, ale hra se znovu vrátila do jejich obranného pásma.

23:05
    Kasutin si připsal další zákrok, hra zůstane před brankou Severstalu.

22:34
    Spartak se i nadále tlačí do útoku, jeho nasazení je evidentní.

21:56
    Druhá třetina začala náporem Spartaku, hosté zůstali v tlaku ještě po přesilovce. Jejich snažení zužitkoval RASTISLAV ŠPIRKO střelou z mezikruží. Asistence: Pavel Medveděv, Michail Junkov.

20:01

Máme za sebou svižnou první třetinu, Čerepovec se dostal do dvoubrankového vedení a měl soupeře na lopatě, těsně před první přestávkou ale snížil v dvojnásobné přesilovce Nikulin.

20:00

19:39
    Domácí se při oslabení neubránili, střelu Sergejeva dorazil ALEXANDER NIKULIN. Asistence: Andrej Sergejev.

17:55
    Následně je vyloučen i domácí Kiselevič (CER), rovněž za podražení. Domácí jdou do tří.

17:50
    Klimenko (CER) vyloučen na dvě minuty za podražení.

17:18
    Hosté jsou překvapeni, přece jen dvě slepené inkasované branky se na jejich hře musí podepsat.

16:16
    A vzápětí jsme svědky druhé branky Severstalu. Domácí šli hned po buly do útočné třetiny a bleskový útok skončil další brankou. Prosadil se JEVGENIJ KOVIRŠIN. Asistence: Vladimir Antipov – 2:0!

16:00
    Na úvodní gól jsme museli čekat do 16. minuty, kdy se střelou tahem z mezikruží prosadil domácí NIKOLAJ BUŠUJEV. Bez asistence.

14:05
    Komerční přestávka.

13:41
    Koviršin projel po levém mantinelu, posléze ale ztratil puk.

11:24
    Hned po buly pálil z první Nikulin, dobrý zákrok Kasutina!

11:21
    Spartak nyní přitlačil a donutil domácí ke hře pod tlakem, výsledkem byl icing Serkina. Hra se stěhuje opět před Kasutina.

09:24
    Špirko přešel přes obránce a chtěl poslat na branku zajímavý pokus, pak mu klepl do hokejky Popov, a tak slovenský útočník střílel velmi nepřesně.

08:23
    Gólman Spartaku Glass měl zatím více práce, ale svůj tým nadále drží.

07:21
    Čerepovec předvedl přímočarou akci, od pravého mantinelu pak skrytou střelu přes beka poslal na Glasse domácí Bušujev!

06:05
    O puk se bojuje ve středním pásmu...

04:21
    Nyní ale Kasutin zasahoval po svižném pokusu Junkova.

03:59
    Spartak nyní krátce operoval v útočné třetině, ale povětšinou po rozch, takže Kasutin se do akce nedostal.

02:10
    Junkov pouze nahodil kotouč do středního pásma, za brankou se puku zmocnili opět hokejisté Čerepovce.

01:54
    Čerepovec je v úvodu aktivní, téměř dvě minuty v kuse ohrožuje hostujícího brankáře.

00:58
    Z mezikruží pohotově střílel Bumagin, Glass raději podržel puk, bude se vhazovat.

00:21
    Úvodní buly vyhrál domácí Čerepovec a hned se pustil do útoku.

00:01

Severstal Čerepovec: Kasutin (Artěmejev) – Serkin, Stašenko, Andersen, Šinin, Čáslava, Popov, Kiselevič – Berdnikov, Bumagin, Klimenko – Antipov, Koviršin, Buchněvič – Bušujev, Videll, Mons – Gimbatov, Fedosejev, Dedunov.

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Vasiljev, Mamkin, Bodrov, Sorokin, Kulik, Megalinskij – Černych, Špirko, Kozlov – Nikulin, Anderson, Junkov – Bobrov, Krutov, Ignašin – Wandell, Nesterov, Medveděv.

Rozhodčí: Naumov, Šjenov – Maitak, Proškin.

V úvodu sezóny budeme sledovat souboj dvou kvalitních celků KHL. Čerepovec přivítá na svém ledě soupeře ze Spartaku Moskva.

Lepší vstup do ročníku zaznamenal Spartak, který dříve nepatřil mezi favority KHL, v současné době předvádí ale velmi solidní hokej. Právě Spartak je v Tarasavově divizi na druhém místě za vedoucím Dynamem Moskva. Spartak zatím nasbíral za sedm utkání 14 bodů při skóre 18:13.

Severstal je na tom o něco hůře, ale se svou bilancí zatím může být rovněž spokojen. Po sedmi zápasech nabíral devět bodů při skóre 17:26 a nachází se na pátém místě v divizi s minimální ztrátou na třetí Doněck.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 16. Bušujev, 17. Koviršin (Antipov), 42. Mons, 44. Berdnikov (Bumagin) – 20. Nikulin (Sergejev), 22. Špirko (Medveděv, Junkov), 28. Špirko (Quint), 55. Anderson (Wadell, Špirko), 63. Junkov (Quint, Medveděv)

Severstal Čerepovec: Kasutin (28. – 29. Artěmejev) – Serkin, Stašenko, Andersen, Šinin, Čáslava, Popov, Kiselevič – Berdnikov, Bumagin, Klimenko – Antipov, Koviršin, Buchněvič – Bušujev, Videll, Mons – Gimbatov, Fedosejev, Dedunov.

Rozhodčí: Naumov, Šjenov – Maitak, Proškin