Havlíčkův Brod – Pardubice 5:4 (kon.) | Jihlava – Hr. Králové 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
Zlín – Vítkovice 5:3 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Sparta 2:5 (kon.)
Havířov – Opava 1:2 (kon.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Královští lvi Hradec Králové
Neděle 22.09.2013, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Přeji hezké dopoledne z Jihlavy. Dnes se na Horáckém zimním stadionu uskuteční 4. kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu, kde Dukla Jihlava vyzve Hradec Králové.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Kořenář) – Huňáček, Pražák, Smutný, Havelka, Mareš, Váňa, Šlapáček – Branský, Mejzlík, Oščádal – Čermák, Najman, Kousal – Vrátný, Adam, Chylík – Šulák

Královští lvi Hradec Králové: Weiss (Vomáčka) – Kynčl, Hroudný, Šalda, Muška, Brádler, Fanderlik, Šimůnek, Pohl – Hidveghy, Pavlík, Hejna – Moník, Matějček, D. Matouš – Štohanzl, Dvořák, Jirásek – Maršík, M. Matouš, Pažourek

Rozhodčí: Doležal – Červenka, Obrtel.

00:01

0:26
    Pražák se na modré čáře uvolnil a snažil se vyslat do samostatného úniku Mejzlíka, ale jeho přihrávka byla hostující obranou sražena.

1:40
    Dukla začala velmi aktivně a tlačí se do útoku.

2:13
    Hosté se dostali do přečíslení, ale to úspěšně vyřešil Škarek.

2:43
    Před Škarka se dostal Pavlík, ale jeho pokus o zakončení mu nevyšel.

3:17
    Najman je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl. Hradec bude hrát přesilovou hru.

4:01
    Hradec se ale zatím nedokáže udržet v útočném pásmu.

5:17

5:35
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla se po ubráněném oslabení dostává do vedení. Mejzlík vyslal do šance VLADIMÍRA OŠČÁDALA a ten se střelou pod vyrážečku Weisse nemýlil. Asistence: Tomáš Mejzlík.

5:57
    Dukla už vede o dvě branky. Kousal se protáhl podél mantinelu do útočného pásma, předložil přihrávku mezi kruhy ONDŘEJI NAJMANOVI a ten si už věděl rady. Asistence: Pavel Kousal.

7:23
    Z levé strany střílel Branský, ale jeho pokus Weiss dokázal vyrazit.

8:33
    Zasahovat nyní musel i Škarek, když na pravém kruhu uvolnil Hidveghy a střelou nad vyrážečku jihlavského brankáře nepřekonal.

9:30
    Od modré čáry dvakrát střílel Šalda, ale Škarek dokázal oba pokusy vyrazit.

10:55
    Štohanzl je vyloučen na 2 minuty za hákování. Přesilová hra pro Jihlavu.

11:10
    V oslabení ujel jihlavské obraně Hejna, který ale Škarka překonat nedokázal.

11:43
    Huňáček dostal na modrou čáru přesnou přihrávku, ale jeho následná střela byla zablokována.

11:48
    Dukla je potrestána za mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Branský.

12:15
    Od modré čáry vystřelil Brádler, ale Škarek jeho pokus dokázal vyrazit do rohu.

12:55

13:40
    Hradec se usadil v útočném pásmu. Zakončení však nepřichází.

14:50
    Vrátný vystřelil z levého kruhu, ale Weiss si s jeho pokusem dokázal poradit.

15:15
    Čermák dokázal využít špatné rozehrávky hostí a dostal se před Weisse, kterého ale střelou bekhendem nepřekonal.

16:42
    Dukla se usadila v útočném pásmu, ale zatím se k žádné střele nedostala.

17:23
    Velký závar před brankou Škarka domácí ustáli, když si jihlavský brankář připsal minimálně dva důležité zákroky.

18:32
    Hradec se snaží před koncem první třetiny snížit na rozdíl jedné branky.

19:50
    Mejzlík se dobře vrátil do svého pásma a zamezil hostům skórovat, když si lehl do přihrávky.

20:00

20:01

20:23
    Z levé strany přihrával před branku Hejna, ale tam se k puku nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

20:50
    Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění.

21:31
    Čermák se snažil vyslat do šance Najmana, ale ten se dostal do postavení mimo hru.

22:36
    Od modré čáry střílel Pavlík, ale Najman jeho pokus dokázal zablokovat a sám se dostal po levém mantinelu do šance, když z úhlu vystřelil na Weisse a ten měl co dělat, aby mu puk nepropadl do branky.

24:26
    Huňáček ve vlastním pásmu špatně rozehrál a může být velmi rád, že toho hosté nedokázali využít.

25:20
    Hosté se dopustili úmyslného postavení mimo hru.

25:50
    Hejna se dostal s Pavlíkem do útočného pásma, ale do zakončení se dostat nedokázal

25:57
    Váňa je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení. Přesilová hra pro Hradec Králové.

26:20
    Dobrou práci odvedl Oščádal, když dokázal vybojovat a posléze ho poslat za hostující branku.

26:49
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří.

27:11
    Mejzlík se dostal s pukem až za branku Weisse, odkud poté přihrál Oščádalovi, který nedokázal dostat puk do branky.

27:17
    Hroudný je vyloučen na 2 minuty za podražení. Bude se hrát ve čtyřech.

27:57

28:00
    Od modré čáry vystřelil Havelka, branku však přestřelil.

29:00
    Dukla se usadila v útočném pásmu, z čehož pramenila střela Havelky, který od modré čáry prověřil opět Weisse.

29:17

30:32
    Domácí obraně ujel Hidveghy, který své sólo zakončil střelou do betonů Škarka.

31:23
    Na druhé straně dostali do přečíslení Mejzlík s Oščádalem, který obdržel krásnou přihrávkou, ale jeho zakončení bylo žalostné.

32:23
    Hra se teď z obou stran hodně otevřela.

32:32
    Škarek kryje lehké nahození a raději hru přerušuje.

33:50
    Škarek vyráží Hejnovu střelu z pravého kruhu.

34:07
    Hejna se dostal k další střele a opět byl úspěšnější jihlavský brankář.

35:00
    Najman se pokusil o individuální akci, která ale nebyla úspěšná, když se nedostal ani ke střele.

36:27
    Dukla má jasnou převahu, ale té zatím chybí branky. Tentokrát neuspěl Pražák, jehož střela byla zastavena hostující obranou.

37:11
    Teď už je tomu jinak! Pražák našel rozjetého ONDŘEJE NAJMANA, který si se samostatným únikem věděl rady a poslal puk nad lapačku hradeckého gólmana. Asistence: Vojtěch Pražák.

38:20
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec ale velmi rychle snižuje na rozdíl dvou branek. Po pravé straně se dostal do útočného pásma Jihlavy RADOVAN PAVLÍK, který se poté dostal až do zakončení, které provedl parádně a přehodil ležícího Škarka. Asistence: Dominik Matouš.

38:50
    Za napadení je vyloučen na 2 minuty Mejzlík. Hradec bude hrát přesilovou hru.

39:05
    Z mezikruží se dostal ke střele Pavlík, který tentokrát Škarka nepřekonal.

40:00

40:01

40:33
    Před branku si sjel Kynčl a jeho pokus o zakončení v brance neskončil.

40:50

41:06

41:44
    Za faul kolenem je vyloučen na 2 minuty Matějček. Dukla bude hrát přesilovou hru.

42:00
    V oslabení se dostal ke střele Pavlík, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci.

42:59
    Dukla se zatím nedokázala dostat do útočného pásma.

43:30
    Kousal se dostal před Weisse, ale tam mu puk ujel z hokejky a ani nevystřelil.

43:44

44:30
    Pavlík je potrestán 10 minutovým trestem za nesportovní chování.

45:30
    Hra je plná nepřesností. Zakázané uvolnění Jihlavy.

46:28
    Dukla bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Kynčl.

47:53
    Dukla se marně snaží dostat do útočného pásma.

48:22
    Tato přesilová hra se Dukle vůbec nedaří.

48:28

50:40
    Najman si mohl připsat hattrick, když se po přihrávce od Kousala obtočil okolo branky, ale nedokázal poslal puk mezi tři tyče.

51:50
    Hokejisté Hradce se pokouší vstřelit kontaktní branku, ale Jihlavu drží Škarek.

53:23
    Na Váňovi se projevila zřejmě únava, když zbytečně vyhodil kotouč na tribunu a oslabuje svůj celek na 2 minuty.

54:00
    Dukla se osvobozuje. Kotouč je za brankou Weisse.

54:45
    Kousal si neohlídal svojí hůl a ta se sklouzla do obličeje hostujícího hráče. Dukla bude hrát ve třech.

55:00
    Pavlíkova střela od modré čáry byla zablokována.

55:04
    V zápětí ohrozil Hejna branku Škarka, který ale předvedl ukázkový zákrok lapačkou.

55:29
    Přesilová hra Hradce končí. Hejna je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

56:08
    Pavlík se dokázal dostat před branku Škarka, zakončit však nikoliv.

56:33
    Od modré čáry vystřelil Hroudný, ale Škarka překonat nedokázal.

57:55
    Kousal se po pravém mantinelu dostal do útočného pásma, odkud se posléze natlačil před branku, kterou lehkou střelou minul.

58:20
    Jihlava se dopustila zakázaného uvolnění.

58:35
    Od modré čáry vystřelil Šalda, ale Škarek jeho pokus dokázal vyrazit.

58:34
    Hradec odvolává brankáře a zkusí to v šesti hráčích v poli.

59:00
    Hradec se usadil v útočném pásmu.

59:15
    Ke kotouči se dostal Oščádal a poslal jej do středního pásma.

59:41
    Škarek komplikuje Hradci jeho situaci, když všechny střelecké pokusy hostí končí v jeho výstroji.

59:50
    Od modré čáry vystřelil Šalda, ale trefil jen levou tyčku.

60:00

Dukla si ve třetí třetině pohlídala své vedení a dnes poráží Hradec Králové 3:1. Tímto se s vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (14:11:24)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 6. Oščádal (Mejzlík), 6. Najman (Kousal), 38. Najman (Pražák) – 39. Pavlík (D. Matouš)

Rozhodčí: Doležal – Červenka, Obrtel