Chomutov – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Hr. Králové – Písek 5:4 (po pr.) | Třinec – Olomouc 9:2 (kon.)
HC Plzeň – Sparta 3:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:5 (po pr.) | Zlín – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:4 (3:4 po s.n.)
K. Vary – Letňany 4:2 (kon.) | Slavia – Jihlava 3:4 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)
Piráti Chomutov
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pátek 27.09.2013, 12:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Na ledě jedné z ploch chomutovské SD ARÉNY se proti sobě v rámci devátého kola RAKO extraligy staršího dorostu postaví druhý a poslední tým skupiny Západ.

Piráti v úvodním vzájemném utkání letošního ročníku v krajské metropoli pod Střekovem neinkasovali, nyní se budou snažit navázat nejen na výhru 3:0, ale také přidat čtvrtý korálek na šňůru domácích vítězství.

To Ústečtí Lvi by se rádi dostali na dvouciferný počet vstřelených gólů, neboť v předešlých osmi duelech skórovali jen sedmkrát. Pokud ústecký tým uspěje v normální hrací době a předposlední Letňany zaváhají, dotáhne se Slovan bodově právě pražský celek.

Piráti Chomutov: Štefka (Danylec) – Páleník, Gröger, Hlaváček, Hierman, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Dufek, Wágner, Strunz, Taraška

HC Slovan Ústečtí Lvi: Zvědělík (Kosina) – Hübsch, Hucek, Kvaček, Melichar, Kašek, Drha, Techl, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom.

Rozhodčí: Zubzanda – Havelec, Fiala.

00:01

00:01
    Na první buly se postavili Kašpar s Koptou, úspěšnější byl hostující útočník.

00:38
    Domácí obrana se snažila založit útok dlouhou přihrávkou, která však prošla bez teče až do brankoviště Zvědělíka, který puk raději přikryl lapačkou. Vzahuje se po jeho levé ruce.

01:15
    Dimitrov napřáhl na modré, jeho tečovanou střelu zastavil Zvědělík levým betonem.

01:37
    Piráti se provinili zakázaným uvolněním, vhazuje se po levé ruce Štefky.

02:02
    Hosté udrželi útočné pásmo, ale puk se pohyboval většinou kolem mantinelu. Do střelecké pozice se ústečtí hráči nedostali.

02:44
    Prvním vyloučeným hráčem utkání je domácí Wágner, který dostal dvě minuty za hákování

02:57
    A Piráty čeká dlouhé oslabení ve třech. Za sekání odchází na trestnou lavici Páleník. Domácí budou ve třech minutu a 47 vteřin.

03:06
    Domácí se dostali z obrany a hnali se do útoku. Zvědělík však bekhendový pokus chytil stejně jako následnou dorážku.

04:04
    Kašek mohl po skrumáži dorážet, ale Štefka cestě puku do sítě zabránil.

04:24
    Kašek je při chuti. Z bezprostřední blízkosti napálil po hezké kombinaci puk jen do tyče.

04:25
    Znovu se rozezvučela branková konstrukce domácích. Kvačkovu ránu zastavila až tyč Štefkovy branky.

04:44
    Domácí jsou ve čtyřech, oslabení o dva hráče ustáli, i když při nich stálo štěstí.

04:57
    A Piráti jsou kompletní.

05:01
    Hned z trestné lavice dostal puk do jízdy Páleník, který šel sám na Zvědělíka, ale přestřelil branku.

06:32
    Piráti se vzpamatovávají z oslabení a vyrovnávají hru.

07:03
    Chomutov se tlačí do zakončení, Zvědělík si připisuje další zákrok, po němž se odehraje buly v útočném pásmu Pirátů.

07:30
    Z prostoru mezi kruhy to nyní dvakrát zkoušel Adámek, ale Zvědělík byk pozorný.

08:27
    Kašpar nyní operoval za brankou, odkud našel na modré Páleníka. Jeho pokus však mezi tři tyče nemířil.

08:40
    Kašpar opět v akci. Tentokrát se pokoušel dorážet u levé tyče ústecké branky, ale neuspěl. Jeho následná zadovka zpoza branky nikoho ze spoluhráčů nenašla.

09:48
    Nahození domácích končí mimo mantinely. Buly ve středním pásmu blíže ústecké branky.

10:07
    Piráti sice vhazování prohráli, ale dobrým forčekingem a obranou středního pásma nedovolují hostům založit útočnou akci.

10:53
    Wágner přecházel modrou čáru, kterou však jako první přejel Kašpar. Ten upadl a byl v útočném pásmu první. Postavení mimo hru.

11:10
    Po zakázaném uvolnění Ústeckých Lvů se vhazuje před Zvědělíkem.

11:29
    Hosté sice situaci zvládli, ale následně se znovu provinili zakázaným uvolněním.

11:35
    Gröger vypálil od modré, ale puk zastavil chumel hráčů před Zvědělíkem.

11:51
    Vhazuje se před Zvědělíkem, hra byla přerušena, neboť na ledě zůstal ležet ústecký Kopta. Hostující útočník se však zvedl bez pomoci a dojel na střídačku.

12:21
    Piráti drží útočné pásmo, ale pozorná a důrazná obrana Lvů je nepouští do šance.

12:54
    Až nyní po Grögerově střele vznikla před Zvědělíkem skrumáž, ve které však nikdo z Pirátů nedorazil puk do sítě.

13:03
    A znovu trma vrma před Zvědělíkem. Gröger nahodil, ale nikdo z domácích útočník nedokázal dotlačit puk do ústecké sítě.

14:02
    Hosté se dostali do útočného pásma, domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Buly před Štefkou.

14:34
    Wágner objel branku, ale Zvědělík si prostor u pravé tyče pohlídal a puk ukryl do své výstroje.

14:59
    Petr Macháček se už už probíjel před Zvědělíka, ale puk zůstal za ním a domácí útočník ho netrefil ideálně.

15:21
    Útočnou akci Ústeckých zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu, blíže chomutovské branky.

15:50
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí vyhodili puk až za ústeckou branku, ale o zakázané uvolnění se nejednalo. Následný forčekink Dimitrova vybojoval puk pro Martina STRUNZE, který z jízdy z první napálil puk z levého kruhu do sítě. Asistence: Jakub Dimitrov.

17:05
    Techl obešel Hiermana, který se snažil hostujícího útočníka zastavit, ale pomohl si faulem. Chomutovský obránce dostává dvě minuty za hákování.

17:43
    Hosté rozestavili přesilovkový vzorec, ale domácí obrana je nepouští ke střele.

18:01
    A Ústí je vykázáno do středního pásma, neboť útočící hráč stál v brankovišti.

18:14
    Po buly se dral na branku Strunz, obešel obránce, ale k zakončení se nedostal, neboť při kličce ztratil rovnováhu.

18:45
    Hucek vystřelil zpoza obránce, Štefka jeho pokus vyrazil do rohu.

19:05
    Piráti jsou v plném počtu.

19:57
    Ještě vhazování před Štefkou, který raději ukryl puk v lapačce.

20:00

Do zápasu vstoupili aktivněji ústečtí starší dorostenci, kterým pomohla přesilovka pět na tři. V té hosté dvakrát trefili tyč. Poté se hra vyrovnala a domácí postupně převzali otěže zápasu a na konci 16. minuty vyjádřili svůj tlak gólově.

20:01

20:02
    Také druhé úvodní buly třetiny vyhrál hostující Kopta, který byl lepší Kašpara.

20:26
    Postavení mimo hru Pirátů posouzeno jako úmyslné, vhazuje se v obranném pásmu domácích.

20:47
    Ústecký Rubeš přehnal důraz při napadání a odchází na trestnou lavici se dvěma minutami za hákování.

21:00
    Puk je za brankou Pirátů, hosté se osvobodili.

21:26
    Když už to vypadalo, že se Piráti usadí v útočném pásmu, sami se kombinací vyhnali do střední třetiny.

21:58
    Páleník od modré jen vyprášil Zvědělíkovy betony.

22:12
    Hostující brankář zastavil tlak Pirátů, když lapačkou chytil puk u své levé tyče.

22:47
    Přesně s návratem Rubeše skončila zblokovaná střela v ochranné síti a vhazuje se před Zvědělíkem. Ústí je v plném počtu.

23:12
    Páleníkova rána k brance nedoputovala, následně šli do útoku hosté, ale ještě před modrou puk ztratili. Domácí však vyhodili až na zakázané uvolnění. Buly před Štefkou.

23:36
    Vypadalo to na stejný prohřešek hostů, ale domácí obránce se po puku natáhl a ve střední pásmu jej tečoval.

24:13
    Ústecká obrana je nyní velmi obětavá. Na Zvědělíka projde minimum střeleckých pokusů. Řadu z nich bránící Lvi zblokují.

24:56
    Ústecký Drha prošel až do útočného pásma, ale jeho střelu srazil mimo obránce.

25:29
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Štefka vyjel z branky za pukem, ale situaci neodhadl. Navarra jej o puk obral, předložil před prázdnou branku Ondřeji KOPTOVI, který měl snadnou pozici a dokonal dílo chomutovské zkázy. Asistence: Roman Navarra.

25:36
    Zakázané uvolnění hostů.

26:26
    Icing Pirátů.

26:41
    Ústí se nyní usadilo v útoku, jeho hráči operovali před brankou, ale Štefka si jejich akci pohlídal. Následně dal Hlaváček jasně najevo, že na domácího gólmana nikdo dotírat nebude.

26:57
    Ústecký Ozom fauloval a dostává dvě minuty za podražení. Piráti hrají druhou přesilovku.

27:54
    Chomutov kombinuje v útočném pásmu, ale střely zastavují obětaví hosté. Stejně dopadl i projektil Páleníka od modré.

28:28
    Hierman zpracovával puk na modré, až jej dostal do středního pásma. Píská se postavení mimo hru Pirátů.

28:49
    Domácí jsou znovu v útočném pásmu, ale jejich pokusy opět končí na výstroji bránících hráčů.

28:57
    Slovan se i podruhé ubránil a je kompletní.

29:31
    Wágner to zkoušel zpoza branky, ale neuspěl.

29:45
    Nebezpečnou přihrávku Ústeckých vyrazil v brankovišti Štefka mimo.

30:08
    Domácí špatně střídali a dostávají dvě minuty za příliš mnoh hráčů na ledě.

30:36
    Huckovo nahození zastavil až levý beton Štefky.

31:02
    Síly na ledě se vyrovnají. Navarra se provinil krosčekem a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

31:25
    Buly před Zvědělíkem.

31:42
    Ústí vhazování vyhrálo a dostalo puk až za branku Pirátů...

31:48
    ...ti chtěli založit akci dlouhou přihrávkou, ale bylo z toho jen zakázané uvolnění.

32:06
    Domácí jsou kompletní a Hlaváček, který odseděl trest za příliš mnoho hráčů jel ze strany na Zvědělíka. Trefil ovšem jen boční síť.

32:36
    Útok Pirátů zastavilo postavení mimo hru.

32:52
    Pirátům utekl kotouč, který hosté vyhodili do středního pásma.

33:02
    Ústí je nyní v plném počtu.

34:24
    Hra se sice nyní přelévá ze strany na stranu, ale jakýkoliv náznak šance maří obrany obou celků či nepřesná přihrávka.

34:34
    Vhazování po pravé ruce Štefky po zakázaném uvolnění domácích.

34:44
    Hra se přenesla směrem k ústecké brance, ale domácí si nepohlídali přechod útočné modré čáry, takže ofsajd.

35:13
    Hierman vyslal na zteč Wágnera, který si však z pravého kruhu na Zvědělíka nepřišel.

35:55
    Piráti se snaží o založení útoku, ale Ústí velmi dobře vykrývá prostory, takže domácím jde rozehrávka ztuha.

36:04
    Puk se nakonec dostal do obranného pásma Slovanu, ale Zvědělík neměl problém jej chytit a přidržet. Vhazování v obranné třetině Ústí.

36:26
    A hosté se dostávají do vedení. Bořek OZOM zavezl puk do útočného pásma, vystřelil v pravím kruhu přes obránce a našel skulinku v postoji Štefky. Bez asistence.

37:06
    Domácí si přihráli rukou, vhazuje se ve středním pásmu blíže ústecké branky.

37:32
    Piráti se usadili v útočné třetině, ale Lyszczarczyk na sražený puk před poloprázdnou brankou nedosáhl.

38:07
    Zvědělík nyní uhlídal svou pravou tyč před několika dotírajícími Piráty.

38:31
    Rozhodčí raději přerušili hru, protože Kopta se v obranném pásmu nezvedal z ledu. Nakonec bez problém vstal a odjíždí na střídačku. Vhazuje se ve střední pásmu blíže ústecké branky.

38:54
    Rohlův pokus z levého křídla míří nad.

39:24
    V rohu obranného pásma Pirátů probíhá boj o puk, který zvládli lépe domácí.

39:44
    Wágner vyjel zpoza branky a po pokusech o dorážky se strhla před ústeckou brankou mela. Jejím výsledkem jsou dva vyloučení na každé straně. Domácí Kašpar s Wágnerem i hostující Kvaček s Melicharem dostávají dvě minuty za hrubost. Pokračuje se v pěti proti pěti.

40:00

Ve druhém dějství měli optickou převahu Piráti, ale Ústí hrálo v obraně obětavě. Položilo tak základ dvěma trefám, díky kterým hosté otočili vývoj střetnutí. Skórovali Kopta a Ozom. Třetí číst hry začne přibližně ve 13:36

40:01

40:02
    I třetí buly v úvodu třetiny vyhráli hosté.

40:34
    Piráti dávají od začátku třetí dvacetiminutovky najevo, že hodlají vyrovnat. Přetlačovaná u zadního mantinelu v obranném pásmu Ústí skončila hvizdem rozhodčího, po němž se vhazuje po levici Zvědělíka.

41:10
    Gröger zastavil ve vlastní třetině u pravého mantinelu čistým způsobem rodící se přečíslení dvou na jednoho.

41:28
    Rozhodčí nyní pískali a vypadalo to na vyloučení. Nestalo se tak, po krátké diskuzi se vhazuje ve středním pásmu blíž ústecké brance.

42:19
    Páleníkův pokus ze středního pásma vyrazil Zvědělík před sebe a přikryl puk na ledě. vhazuje se po jeho levici.

42:26
    Po buly nahodil Gröger k volnému puku se dostal Aleš Macháček, ale do branky puk nezasunul. Beton ležícího Zvědělíka byl proti. Domácí útočník nezvedl kotouč na brankářův chránič.

43:06
    Ústecký Tůma měl nyní na levém křídle dost prostoru, ale puk mu utekl až do rohu obranného pásma Pirátů.

43:28
    Šance pro domácí na vyrovnání. Hucek padl pod nohy útočníka je vyloučen na dvě minuty.

43:31
    Hned po buly míří kotouč až za chomutovskou branku.

44:03
    A domácí budou hrát minutu a 25 vteřin proti třem. Kopta vyfasoval dvě minuty za hákování.

44:16
    Domácím stačilo k využití početní výhody pšti proti třem pouhých třináct vteřin. Hierman s Páleníkem si na modré několikrát vyměnili puk a domácí kapitán Jan PÁLENÍK bombou od modré vyrovnal. Asistence: Jakub Hierman.

45:29
    Piráti v pokračující přesilovce pět na čtyři kombinují v útočném pásmu, ale ústecká obrana je pozorná a rychle se přemisťuje.

45:54
    Když už se puk dostane na brankoviště, zasáhne Zvědělík. Jako nyní, kdy hostující gólman přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

46:03
    Slovan je v plném počtu.

46:28
    Další buly po pravici Zvědělíka poté, co hráči zašlápli puk u bočního mantinelu.

46:43
    Wágner z pravého kruhu přestřelil branku.

47:04
    Drhova střela neměla dostatečnou sílu, aby Štefku zaskočila. Domácí brankář však musel puk nechat na své hrudi před dotírajícími protivníky.

48:07
    Kašpar s Alešem Macháčkem zaměstnali na dlouhé vteřiny v rohu obranu Ústí, ale druhý jmenovaný se po výjezdu mezi kruhy k pořádné střele nedostal. Pokus Petra Macháčka byl následně sražen do ochranné sítě, takže se vhazuje před Zvědělíkem.

48:30
    Po náznaku skrumáže před ústeckou brankou vhodí čárový sudí kotouč znovu v obranném pásmu Slovanu.

49:11
    Hosté nyní výborně brání střední pásmo a neumožňují domácím, aby se dostali do útoku.

49:55
    Chomutovský Hierman použil svou hokejku nedovoleně a je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

50:01
    Krátce po buly to zkoušel Amirov, ale Štefkův levý beton byl na místě.

50:30
    Piráti dostali puk z obranného pásma a drží hosty na distanc od své branky.

50:45
    Kozák fauloval v útočném pásmu kolenem Rubeše a dostává dvě minuty. Piráti budou více než minut hrát ve třech.

50:59
    Obrana Chomutova dostal puk do středního pásma.

51:19
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před jejich branku.

51:54
    Vteřinu před návratem Hiermana se hosté přece jen prosazují. Navarra našel přihrávkou podél brankoviště u druhé tyče Martina TŮMU, který posílá Ústí znovu do vedení. Asistence: Roman Navarra.

52:45
    Domácí jsou kompletní a mohou se pokusit o vyrovnání.

53:13
    Ale zatím útočí hosté. Štefka musel zasahovat proti jejich výpadu. Buly v obranné třetině Pirátů.

54:20
    Kopta objel branku, ale Štefka si místo u pravé tyče pohlídal. Vhazuje se po pravici domácího mladíka s maskou.

54:58
    Polák předložil osamocenému Strunzovi, který však Zvědělíka nepřekonal. Hostující brankář si lehl na zem a naskládal betony na sebe, což zabránilo střele, aby prošla do sítě.

55:08
    Ihned po buly vyhazují hosté na zakázané uvolnění.

55:33
    Páleníkovi střela nesedla, puk míří mimo tři tyče.

55:40
    Druhým pokusem v rychlém sledu trefil domácí kapitán hráče před sebou.

56:27
    Piráti tlačí do útoku, ale ústecká obrana hraje velmi koncentrovaně.

56:37
    Domácí to zkouší dlouhými přihrávkami, ale jeden takový úmysl nevyšel a je z toho zakázané uvolnění.

56:42
    Další zakázané uvolnění domácích.

56:56
    Polák to zkoušel proti třem bránícím hráčům, ale ti jeho průnik zpacifikovali.

57:24
    Nyní se bojuje o puk v rohu útočného pásma Pirátů.

57:50
    Puk se dostal až za chomutovskou branku, domácí musí začít útok znovu.

58:14
    Další přetlačovaná v rohu kluziště vedle ústecké branky.

58:35
    S bodovými nadějemi domácích to vypadá špatně. Dufek dostává dvě minuty za sekání.

58:57
    Piráti se i v oslabená vydávají do útoku a zkouší to bez brankáře.

59:31
    Domácí pálí jeden puk za druhým, ale není jim to nic platné. Obrana všechny pokusy blokuje.

60:00

Piráti sice ve třetím dějství vyrovnali v přesilovce pět na tři, ale ve stejné situaci si Ústí vzalo vedení zpět a už jej udrželo. Chomutov tak nepotvrdil roli favorita a pozici druhého celku tabulky, podlehl poslednímu Slovanu o jediný gól. (14:13:44)

Libor Kult

Branky a nahrávky: 16. Strunz (Dimitrov), 45. Páleník (Hierman) – 26. Kopta (Navarra), 37. Ozom, 52. Tůma (Navarra)

HC Slovan Ústí nad Labem: Zvědělík (Kosina) – Hübsch, Hucek, Kvaček, Melichar, Kašek, Drha, Techl, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom

Rozhodčí: Zubzanda – Havelec, Fiala