Chomutov – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Hr. Králové – Písek 5:4 (po pr.) | Třinec – Olomouc 9:2 (kon.)
HC Plzeň – Sparta 3:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:5 (po pr.) | Zlín – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 4:3 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:4 (3:4 po s.n.)
K. Vary – Letňany 4:2 (kon.) | Slavia – Jihlava 3:4 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)

65:00
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    JOSEF MATOUŠEK rozhoduje o tom, že druhý bod zůstává v Budvar aréně.

Třetím Jihočechem bude Natan Vráblík a proměňuje.

Jakub Planý si na Kváču nepřišel.

Druhým aktérem byl Pavel Samohejl a nedal.

Za hosty jel Dupljaku a nedal.

První nájezd proměnil Josef Matoušek.

Prodloužení patřilo Budějovickým, ale opět nedokázali výborného Růžičku překonat. Následují trestná střílení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Střela Somohejla byla sražena do sítě.

64:32
    Vojtěch Sedmík (MLB) – 2 minuty – faul kolenem – 4/3.

64:10
    Od modré vystřelil Ondřej žalud a Kváča vyrazil.

63:27
    Po nahození Samohejla má puk v lapačce Růžička.

62:20
    Jan Brož našel před brankou volného Petra Panáčka, ale ten minul odkrytou branku.

62:05
    Náhle se nám ozvala siréna, která oznamuje konce zápasu.

61:48
    Teď jsou domácí v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim ani Růžičku ohrozit.

60:31
    První šanci měli Bruslaři, když v situaci dva na jednoho minul hostující hráč branku.

60:01

Ve třetí části byli domácí sice lepší, ale do vedení šli Bruslaři, kteří si počkali a pak zkušeně udeřili. Už to vypadalo, že si odvezou vítězství, když nabídli domácím přesilovku a ti ji dokázali využít a zápas tak skončil v základní hrací době nerozhodně.

60:00

59:38
    Hosté si berou oddechový čas.

59:38
    Bruslaři mají nyní více ze hry a inkasovaná branka je příliš nevyvedla z míry.

58:50
    Domácí vyrovnávají v power-play. JOSEF MATOUŠEK vystřelil od modré a vše před sebou propálil. Asistence: Janek Křikava, Pavel Samohejl.

58:12
    Domácí odvolali brankáře a hrají se šesti muži v poli.

58:12
    Domácí tlačí a snaží co to dá. Od modré střílí Josef Matoušek a puk skončil na ochranné síti.

57:14
    Bruslaři vyhráli důležité vhazování a puk letí za Kváču.

57:09
    Domácí trenér Trummer si bere oddechový čas.

57:09
    Vojtěch Semdík (MLB) – 2 minuty – podražení – 5/4.

55:49
    Po střetu se z ledu těžko zvedá Jakub Šafář.

53:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    LIRIDON DUPLJAKU dostal z poza branku přihrávku na mezikruží a přesně trefil k tyči. Asistence: Jakub Planý

52:51
    Bruslaři teď měli pár příležitostí. Nejprve Planý a po něm ještě Průšek, ale Kváca stačil na poslední chvíli nebezpečí zažehnat.

52:36
    Domácí jsou aktivní i při oslabení.

51:17
    Daniel Klimecký(CEM) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/5.

51:06
    Stále mají Jihočeši více ze hry, ale k brance mají stejně daleko jako hosté.

49:38
    Jakub Šafář střílí jen doprostřed branky a tak Růžička bez problémů chytá.

48:35
    Od modré natáhl David Marček a Kváča má další zákrok.

48:26
    Vojtěch Sedmík po delší době v dobré pozici trefil Kváču.

47:15
    Josef Matoušek od modré je do brankáře Růžičky, který drží.

45:30
    Domácí se sice radují, ale Růžička má puk pod betony a ty má před brankovu čarou a rozhodčí rozpažuje.

44:35
    Pavel Samohejl zkusil zamíchat puk a nakonec vystřelil z bekhendu a Růžičku puk spíše jen trefil.

43:33
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách a vázne tak mezihra,

41:00
    Tomáš Fencl zase zkoušel prostřelit puk mezi tyčí a Růžičkou a zase mu to nevyšlo.

40:01

Ve druhé části byli domácí jasně lepším celkem a měli také více šancí. Hodně se snažil Vráblík a Samohejl, ale brankář Růžička pochytal vše co na něj šlo. Na druhé straně Kváče příliš práce neměl. Zatím jsme v Budvar aréně branku neviděli.

40:00

38:49
    5/5.

38:01
    Vojtěch Semdík vystřelil z úhlu a Kváča se po delší době zahřál zákrokem.

36:49
    Útočný faul domácích.
    Jiří Šergl(CEM) – 2 minuty – podražení – 4/5.

34:35
    5/5.

34:09
    Pavel Samohejl měl dva střelecké pokusy, ale vše jen do brankáře.

33:46
    Natan Vráblík z první trefil odražená kotouč, ale Růžička byl na svém místě.

32:33
    Ondřej Žalud (MLB) – 2 minuty – podražení – 5/4.

32:33
    Šance domácích jako hrom. Nejprve střílel Bláha a pak ještě dorážel Fencl, ale Růžičky zázračně vyrazil a drží hosty.

31:54
    Jakub Planý byl před Kváčou, ale ten stačil puk zalehnout.

31:29
    Hra se trochu zpřesnila a útoky se střídají na obou stranách.

29:27
    5/5.

28:18
    Pavel Samohejl osvobozuje domácí tým.

27:27
    Jan Brož (CE) – minuty – zdržování hry -4/4.

26:44
    Jakub Planý vystřelil od modré čáry a Kváča ramen vyrazil do ochranné sítě.

26:19
    5/5.

25:27
    Domácí ve vlastním oslabeni jeli dva na jednoho. Samohejl našel volného Vráblíka a tomu nestačily ani dva pokusy na vstřelení branky.

24:31
    Natan Vráblík ujel ve vlastním oslabení, ale Růžička jeh pokus zlikvidoval.

24:19
    První vyloučení ve druhé části. Jakub Šafář (CEM) – 2 minuty – hákování – 4/5.

23:51
    Pavel Samohejl to vzal středem hřiště a jeho střela skončila pod betony domácího brankáře.

22:16
    Obraz hry je stejný jako v první třetině.

20:59
    Natan Vráblík se dostal s puk do brankoviště, ale puk se po jeho střele odrazil ven.

20:01

První třetina zápasu byla vyrovnaná. Nejprve byli lepší Jihočeši, kteří zápas rozehráli aktivněji. Postupně se Bruslaři zlepšovali a ke konci již byli více než vyrovnaným soupeřem. Oba brankáři měli pár zákroků, ale ani jedno mužstvo nemělo vyloženou šanci. Po dvaceti minutách je tedy stav bezgólový.

20:00

19:44
    Tomáš Fencl si sjel z levé strany a opět zkoušel Růžičkovu těsnost u tyče, ale tam místo není.

19:10
    Konec třetiny je ve znamení tlaku Bruslařů, kteří vycítili, že mají šanci dát první branku.

17:12
    5/5.

17:09
    Jakub Planý v oslabení dojel až před Kváču a nebezpečně vystřelil.

16:16
    Jihočeši tentokrát nemohou do pásma, stále se jim nedaří rozehra.

15:12
    Opět mají domácí šanci. Jan Prokop(MLB) – 2 minuty – hákování – 5/4.

14:03
    Jan Bárta se dostal sám před Růžičku a ani dva pokusy mu nestačily na to, aby poprvé rozvlnil síťku.

12:58
    Budějovičtí se sami nepřesností připravili o pásmo.

12:00
    Tentokrát si přesilovku zahrají domácí. Jan Mašek (MLB).- 2 minuty – podražení – 5/4.

10:50
    Hosté si vytvořili tlak před Kváčou a ten se měl co ohánět.

09:41
    5/5.

08:01
    Jakub Planý dojel individuálně až před Kváču a ten stačil jeho střelu s problémy vyrazit.

07:41
    Jan Benda (CEM) – 2 minuty – podražení – 4/5.

07:15
    Jakub Šafář opět zkoušel jestli Růžička dobře těsní svoji tyčku.

06:48
    Jihočeši jsou v zápase zatím aktivnějším týmem, ale gólovou šanci si ještě nevypracovali.

06:09
    5/5.

05:09
    Domácí jsou komplet a hrají minutu přesilovku.

04:47
    Liridon Dupljaku vyprášil betony domácího gólmana Kváči.

04:09
    Síly se vyrovnají. David Marček (MLB) – 2 minuty – hákování – 4/4.

03:53
    Jihočeši se zatím brání bez větších potíží.

03:09
    Jakub Doktor(CEM) – 2 minuty – faul loktem – 4/8.

02:18
    Jakub Šafář se pokusil nachytal Růžičku u tyčky, ale ten ji dobře kryl.

01:20
    Hned po buly nebezpečně pálil Tomáš Fencl a Růžička puk stačil vyrazit.

Domácí se ihned vrhli do útoku a hlavně Samohejl měl střeleckou možnost.

00:01

Dobrý podvečer. Vítáme vás na dalším kole RAKO extraligy mladšího dorostu. Oba dnešní soupeři se již utkali ve druhém kole a ve městě aut vyhráli domácí 2.1. Jihočeši tedy dnes mají prostor pro odvetu.

HC České Budějovice: Kváča (Kadlec) – Šergl, Farka, Benda, Klimecký, Matoušek, Stehlík, Křikava – Brož, Fencl, Vráblík, Samohejl, Bláha, Doktor, Kubeš, Bahula, Šafář, Bárta, Panáček.

BK Mladá Boleslav: Růžička(Kořínek) – Černý, Žalud, Mašek, Marček, Mattis, Tůma, Macura, Tichý, Němec. Sedmík, Durdil, Průšek, Skořepa, Planý, Dupljaku, Prokop, Švejda, Vajsetl, Veselý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Miroslav Mayer

Branky a nahrávky: 59. Matoušek (Křikava, Samohejl), 65. Matoušek – 54. Dupljaku (Planý)

HC Motor České Budějovice: Kváča (Kadlec) – Šergl, Farka, Benda, Klimecký, Matoušek, Stehlík, Křikava – Brož, Fencl, Vráblík, Samohejl, Bláha, Doktor, Kubeš, Bahula, Šafář, Bárta, Panáček.