Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Lev 3:5 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 5:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 2:6 (kon.)
Admiral Vladivostok
4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 27.09.2013, 11:00 • Fetisov Aréna, Vladivostok • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Češi na ledě
    V sestavě Admiralu nenastupuje žádný Čech.

Také za CSKA Moskva žádný český hrát nehraje.

CSKA Moskva
    Hosté vstupují do dnešního utkání z pozice sedmého týmu Západní divize, když v dosudu odehraných sedmi utkáních získali třináct bodů, za tři výhry v normální hrací době, jednu výhru v prodloužení a po nájezdech. Další tři zápasy CSKA Moskva prohrál.

Vladivostok v doposud odehraných sedmi ligových kolech nasbíral pět bodů, což zatím stačí pouze na předposlední místo Východní konference, se stejným počtem bodů i odehraných zápasů, jako má poslední Amur Chabarovsk. Horší, v rámci celé ligy, jsou již pouze Dinamo Minsk a Slovan Bratislava ze Západní konference, kteří mají o bod méně.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž ADMIRAL VLADIVOSTOK přivítá na svém ledě Fetisov Arény CSKA MOSKVA.

Admiral Vladivostok: Lundstrom (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Těrnavskij, Perry, Zemčjonok, Kostromitin, Poleščuk – Schutz, Lisin, Bergfors – Lesnuchin, Drugov, Bortnikov – Kuzněcov, V. Pěrvušin, Barbašev – Sokolov, Gračjov

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – A. Pěrvyšin, Mišarin, Denisov, Gončarov, Gimajev, Naumenkov, Kurbatov – Žarkov, Grigorenko, Prochorin – Filppula, Zubov, Širokov – Ljubimov, Reid, Saprykin – Fefelov, Zajnullin, Kamajev

Rozhodčí: Bondar, Bělov – Matjuša, Černyšev.

00:01

00:42
    Domácí si hned zkraje utkání zahrají přesilovou hru. Za vyhození kotouče mimo hrací plochu si dvouminutový trest odpyká Andrej Pervyšin.

02:42
    Admiral výhodu jednoho muže na ledě nevyužil.

05:11
    Hosté z hlavního města jsou zatím mírně aktivnějším týmem, na úvodní gól ale čekáme.

07:50
    Admiral se bude muset bránit. Antropov dostává dvě minuty za bránění ve hře.

09:50

09:50
    Ani CSKA ale nabídnutou možnost ve skórování nepřetavilo. V polovině úvodní periody tak trvá i nadále bezbrankový stav.

10:00
    Po prvních deseti minutách jsme zatím gól nezaznamenali, CSKA je o něco aktivnější.

12:11
    Vhazování ve středním pásmu, hosté útočí.

12:49
    Vhazuje se po levé ruce Rastislava Stani.

13:19
    Oleg Saprykin pálí z pravé strany, Joakin Lundstrom pozorný.

14:07
    Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet u mantinelu, je to Zajnullin, který ale padl na led vlastní chybou, nevylučuje se.

15:13
    Domácím se zatím nedaří při přechodu přes útočnou modrou, kde často ztrácí puky.

16:14
    A. Pěrvušin čeká za vlastní brankou na dostřídání, hosté posílají na led druhou pětku.

16:57
    Maxim Gončarov střílí z pravé strany, od modré, Lundstrom chytá.

17:40
    Blíží se závěr první třetiny, v jejím závěru se hra vyrovnala.

18:17
    První pětka CSKA naskakuje na led.

18:37
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Ale sotva elitní řada hostů přišla na led, hned inkasuje! Ještě ne zcela zformované obrany využil VIKTOR DRUGOV, který střelou z levé strany překonává Rastislava Staňu a domácí vedou 1:0. Bez asistence.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:28
    Hostům se podařilo dostat puk do středního pásma.

20:00

V prvních dvaceti minutách jsme mohli sledovat poměrně opatrný hokej, v němž byli více aktivnější hosté. kteří vystřelili na Lundstroma devětkrát. Na gól jsme si museli ale počkat až do předposlední minuty, když se v 19. minutě trefil Drugov.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 11:57 hodin.

20:01

20:38
    To je vstup! Admiral Vladivostok se prosazuje již v prvních vteřinách druhé třetiny, když Staňu překonává ENVER LISIN. Bez asistence.

20:49
    Ale, ale, ale... nyní neskutečně chyboval Rastislav Staňa, který nestihl odehrát za brankou, k puku se dostal Sergej Lesnuchin, tomu se ještě nepodařilo dostat puk do branky, ale z levé strany odkrytou branku trefuje VIKTOR DRUGOV. Asistence: Sergej Lesnuchin.

20:49
    A slovenský gólman CSKA, Rastislav Staňa, opouští brankoviště a přenechává své místo Proskurjakovi.

22:36
    Tak to byl skvělý vstup Vladivostoku do druhé dvacetiminutovky, jak tomu bude v dalším průběhu?

23:18
    Bergfors neprostřelil z levé strany bránícího Denisova.

24:15
    Enver Lisin je vyloučen na dvě minuty, hosté si zahrají přesilovou hru.

24:50
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté poměrně rychle využívají přesilovou hru. Z pravé strany překonává Lundstroma NIKOLAJ PROCHORKIN. Asistence: Ilja Zubov, Andrej Pěrvyšin.

25:20
    Proskurjakov nyní skvěle zasáhl proti rychlému brejku soupeře, z pravé strany střílí V. Pěrvušin, puk končí v lapačce domácího gólmana.

26:18
    Enver Lisin zkouší pozornost Proskurjakova střelou z mezikruží, domácí gólman pozorný.

27:15
    Pískán ofsajd Prochorinovi při pokusu o přechod do útočného pásma, vhazování ve střední třetině.

28:10
    Proskurjakov nerozehrává nahozený puk soupeře a přerušuje hru.

28:38
    CSKA ve třetině Admiralu, ale nakonec puk opouští třetinu, domácí se ubránili.

29:21
    Ve velké šanci se ocitl hostující Oleg Saprykin, který se zjevil na levé straně v dobré střelecké pokusy, jeho střelu ale Lundstrom chytá.

29:50
    A. Pěrvušin dává nepřesnou "zadovku" ve třetině Admiralu, hosté se tím připravují o možnost ohrozit branku.

30:07
    Icing Admiralu, vhazování po pravici Lundstroma.

30:20
    Zubov to zkouší z pravé strany, neúspěšně.

31:10
    Vladivostok nyní přenechal iniciativu soupeři.

31:38
    Lundstrom "krotí" další střelu soupeře, z pravé strany střílí Prochorkin.

32:40
    Domácí mají skvělou produktivitu. DENIS OSIPOV se prosazuje z pravé strany, Proskurjakov zřejmě puk vůbec neviděl a domácí vedou opět o tři góly. Bez asistence.

33:10
    Puk míří na najíždějícího Žarkova, který na něho před Lundstromem nedosáhl, to mohla být velká šance CSKA!

33:50
    CSKA nyní znovu točí domácí obranu před Lundstromem.

34:17
    Domácí se ubránili a sami mohou zaútočit, jenže ztrátou puku ve středním pásmu se o tuto možnost připravují.

34:44
    Širokov s Drugovem opět "otravovali" Lundstroma, ten raději přerušuje hru.

35:21
    Znovu CSKA v útočné třetině.

35:45
    Chvílemi to vypadá, jako by hosté hráli přesilovou hru!

35:49
    Maxim Gončarov střílí od modré, ukrytá střela, Lundstrom pozorný!

35:59
    A další skvělý zákrok švédského gólmana ve službách Admiralu, tentokrát zneškodnil střelu Grigorenka z mezikruží, to byla gólovka!

36:25
    Zatím pouze první útočná řada Admiralu se dokáže vymanit z tlaku soupeře.

37:25
    Publikum píská, Admiral je pod velkým tlakem.

37:36
    Zajnullin se ocitá v dobré šanci na levém křídle, ale Lundstrom jeho střelu vyrazil vedle branky.

38:10
    Barbašov střílí z levé strany, Proskurjakov v pohodě vyráží, to nebyl těžký zákrok.

39:00
    Je před námi závěrečných šedesát vteřin druhé třetiny, dočkáme se ještě nějakého gólu?

40:00

Je dobojováno, ve třetí třetině budou hosté dohánět třígólovou ztrátu, což ovšem, vzhledem k velkému tlaku, který CSKA dokázalo vyvinout ve druhé třetině, není rozhodně beznadějný úkol! Rozhodně ale hosté nesmí napodobit stejný úvod, jako ve druhé třetině, kdy dvakrát bleskově inkasovali a rázem to z 0:1 bylo 0:3. Ve 21. minutě se prosadil domácí Lisin a hned za jedenáct vteřin se domácí radovali z dalšího gólu, to se podruhé v utkání trefil Drugov. Ve 25. minutě sice hosté zásluhou Prochorkina snížili, ale zatím konečnou podobu skóre dal ve 33. minutě domácí Osipov.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně ve 12:49 hodin.

40:01

41:37
    Rozhodčí přerušují hru, vhazuje se ve třetině Admiralu.

44:00
    Reid je vyloučen, domácí si zahrají přesilovou hru.

44:38
    Puk opouští třetinu CSKA.

45:05
    Admiral ve třetině hostů.

45:30
    Zatím je ale přesilová hra domácích hodně neurovnaná.

46:00

46:26
    Lundstrom zasahuje proti střele Zubova.

47:12
    ILJA ZUBOV si výtečně najel na puk zpoza branky a zblízka překonal Lundstroma, hosté snižují na 2:4. Asistence: Denis Denisov, Ilari Filppula

47:55
    Další útočná akce hostů končí bez střeleckého pokusu, domácí nyní mohou trochu zklidnit hru.

49:15
    Hraje se nahoru – dolů, oba gólmani se nyní musí mít na pozoru.

49:35
    Z pravé strany střílí Mišarin, nepřesně.

50:00
    Je před námi posledních deset minut třetí třetiny, domácí vedou o dvě branky, podaří se jim náskok udržet až do konce?

50:45
    Hosté nahazují do útočného pásma, bezvýsledně.

51:35
    Felix Schutz se dostal do samostatného úniku, ale nedokázal překonat Proskurjakova, to byla gólová šance pro Vladivostok!

52:20
    Vladivostok nyní těžko přechází do útočného pásma, hosté pozorně brání střední pásmo.

53:01
    Žarkov zkouší vystřelit na levém křídle, ale byl ubráněn a skončil s pukem v rohu.

53:34
    Proskurjakov chytá puk do své lapačky a raději nerozehrává, přerušuje hru, vhazuje se po jeho pravici.

54:35
    Závar před domácí brankou, Lundstrom ve střehu, obránce Admiralu vyhazuje puk ze třetiny.

55:45
    K vidění je i velká spousta drobných faulů, které však v dnešním zápase ponechávají sudí bez povšimnutí.

56:09
    Nyní se již píská, ale nikoliv kvůli faulu, ale kvůli tomu, že puk opustil ledovou plochu, vhazovat se bude ve střední třetině.

56:35
    Čas do konce třetí třetiny ubíhá poměrně rychle a ani s tlakem CSKA to zatím nevypadá nějak nadějně.

56:46
    Filppula již byl s pukem ve středním pásmu, čárový píská.

57:30
    Hosté nyní postupovali ve třech proti dvěma bránícím hráčům Vladivostoku, ale Širokov to zkouší sám, jeho střelu Lundstrom v pohodě vyráží.

58:15
    Ne, jako by i hosté již na výsledek rezignovali.

59:00
    Zatím to ani nevypadá, že by lavička CSKA odvolala Proskurjakova, hraje se totiž ve třetině hostů.

59:12
    Navíc je odpískán icing CSKA, vhazovat se bude před Proskurjakovem.

59:21
    Antropov ještě usedá na trestnou lavici, hosté si zahrají přesilovou hru.

59:21
    Hosté hrají v šesti, branka CSKA je prázdná.

59:50
    Jenže puk opouští třetinu Admiralu, zdá se, že je rozhodnuto.

60:00

Je dobojováno. Domácí se radují z velmi cenné výhry nad silným CSKA, které jim zařídila hlavně skvělá druhá třetina. Ve třetí dvacetiminutovce se prosadil již pouze Zubov, který stanovil konečné skóre zápasu na 4:2 pro Vladivostok. Hosté dnes mohou litovat menšího důrazu v koncovce, jako by dnes hokejisté CSKA hráli bez "náboje", tento výkon nemohl na body stačit!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (13:22:17)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 19. Drugov, 21. Lisin, 21. Drugov (Lesnuchin), 33. Osipov – 25. Prochorkin (Zubov, A. Pěrvyšin), 48. Zubov (Denisov, Filppula)

Admiral Vladivostok: Lundstrom (Ivannikov) – Osipov, Antropov, Porseland, Těrnavskij, Perry, Zemčjonok, Kostromitin, Poleščuk – Schutz, Lisin, Bergfors – Lesnuchin, Drugov, Bortnikov – Kuzněcov, V. Pěrvušin, Barbašov – Sokolov, Gračjov
    CSKA Moskva: Staňa (21. Proskurjakov) – A. Pěrvyšin, Mišarin, Denisov, Gončarov, Gimajev, Naumenkov, Kurbatov – Žarkov, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Zubov, Širokov – Ljubimov, Reid, Saprykin – Fefelov, Zajnullin, Kamajev

Rozhodčí: Bondar, Bělov – Matjuša, Černyšev