Hr. Králové – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 4:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
BK Havlíčkův Brod
Neděle 29.09.2013, 12:00Liga juniorů

Poslední třetina už vyzněla jednoznačně pro domácí, kteří tak proti dvanáctce hokejistů Havlíčkova Brodu nakonec vyhráli o čtyři góly. Pro favorizovaný Hradec to nebyl snadný zápas, Rebelové šli do vedení jako první, ale postupem času se domácí útočná síla i fyzická převaha začaly naplno projevovat.

Ode mě je to z malé haly hradeckého stadionu vše, příjemný zbytek hokejové neděle. (14:09:04)

60:00

59:30
    Zatím Rebelové snadno vyhazují puky až k Veselému.

58:52
    Čeněk Novák však prožije hektickou poslední minutu. Václav Motl (HBR) – 2 minuty za podražení.

58:47
    Ještě mohli skórovat Tvrdík s Hlavatým a Jebavým, ale jejich brejk sedmou radostí neskončil.

58:16
    Trma-vrma u hradecké střídačky už ani žádné emoce nevyvovala, hokejisté chtějí zápas dohrát.

56:35
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nakonec se i hradecká devítka dočkala, domácí tahoun si gól více než zasloužil. LUKÁŠ NEDVÍDEK přijal v mezikruží přesnou přihrávku od Michala Procházky a pak zamířil po ledě k druhé tyči – 6:2. Asistence: Michal Procházka, Jan Kulhánek.

56:03
    Hradecký bek Daniel Souček se na druhé straně stačil vrátit a tělem povedeně zablokovat Semráda.

55:41
    Po delší době se puk dostal do pásma hostů, Nedvídek se pokoušel dostat dlouhou kličkou kolem svého protivníka. To se mu ale nepovedlo.

55:15
    Hraje se už oboustranně bez nervů, domácí trochu nechávají svého soupeře útočit.

53:51
    A ještě jeden kotouč z hokejek Východočechů, který jde přes všechny čáry.

53:14
    Domácí hrají v plném počtu, teď se dopustili zakázaného uvolnění. Nezdá se ale, že by se mělo na bodovém rozdělení něco změnit.

52:38
    Stále platí, že hradečtí hokejisté obětavě vypomáhají svému brankáři.

52:15
    Když už se Martin Hynek ke střele dostal, hokejka bránícího Hradečáka ji zblokovala.

51:23
    Domácí zatím drží soupeře na uzdě.

50:45
    Podražení Martina Matějčka (HKR) znamená, že Královští lvi se budou muset bránit v oslabení.

49:54
    Krásný vingl domácího kapitána a Hradec už má vítězství na dosah ruky! PAVEL HLAVATÝ se s tím po přejezdu modré čáry nepáral, jen napřáhl, a trefil se přesně do druhého růžku – 5:2! Asistence: Dominik Rejl.

49:24
    Průnik Daniela Šepse po pravé straně skončil zákrokem Nováka, jenž puk vyrazil do mezírky mezi plexisklem a ochrannou sítí.

48:53
    Lukáš Nedvídek zůstal chvíli za bránou a když jeho obránce po chvíli vystřelil, už byl Nedvídek připraven kotouč tečovat. To se mu však nepodařilo.

48:10
    Po delší době také zajímavá sitace z pohledu hostů. Skrytá Skotarova střela šla jen pár centimetrů vedle a od brankové konstrukce se odrazila do ochranné sítě. Možná v tom měl prsty i Veselý.

47:40
    Lukáš Žemlička tvrdým hitem skolil Lukáše Breberu. Rozhodčí museli hru přerušit, ale útočník Rebelů je v pořádku.

46:49
    Tak tohle byl pro Rebely pořádný pech! Lukáš Žemlička sice výtečně našel před brankovištěm MATĚJE SUKA, toho ale Novák vychytal. Puk však vykopl přímo do nohy svému obránci, od níž se odrazil do sítě – 4:2! Asistence: Lukáš Žemlička.

46:12
    Po delší době je tu trest, následuje přesilovka hradeckých barev. Václav Motl (HBR) – 2 minuty za podražení.

45:32
    Hradečtí se dopustili zakázaného uvolnění. Jejich brankář František Veselý ve třetí třetině moc práce nemá.

43:56
    Lukáš Žemlička výtečně forčkeoval a Čeňka Nováka o puk obral. Už už zakončoval do prázdné brány, ale natažená hokejka hostů puk v poslední chvíli zastavila!

42:40
    Tentokrát se mezi kruhy ocitl Lukáš Nedvídek, ale ani jemu se skórovat nepodařilo!

41:40
    Daniel Šeps nabízel Josefu Wolfovi puk před brankoviště, teč druhého jmenovaného útočníka zamířila do ochranné sítě.

40:22
    Nedvídek s Procházkou zase vymýšleli gólové ohrožení branky hostů, Čeněk Novák však odolává.

40:01

Rebelové už drží krok s domácím týmem každou minutou hůř a hůř. Měli sice také několik nadějných pasáží, ale Hradec je jinak přehrává. Lvi určitě mohli vést větším než nejtěsnějším rozdílem, ten však znamená pro Havlíčkův Brod ještě slušnou naději na bodový úspěch.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:35.

40:00

39:51
    Kotouč v ochranné síti za Novákem, ještě jedno vhazování.

39:30
    Lukáš Nedvídek nyní zakončoval nepřehlednou situaci, ovšem Čeněk Novák měl beton na svém místě.

38:59
    A už je tu zase Nedvídek s Žemličkou a Procházkou. První jmenovaný hledal druhého na modré čáře, třetí ale v tísni těsně přejel do útočného pásma dřív.

38:28
    Hradec Králové se dopustil ofsajdu, který museli rozhodčí pousoudit jako úmyslný.

37:20
    Wolf s Kastnerem ale svým spoluhráčům zdatně sekundují. Josef Wolf teď rozjel hradecké číslo 88, to ale muselo před Novákem proskakovat kolem beka a zakončit už nestihlo!

36:36
    První útok domácích je dnes rozhodně nejaktivnějším. To ale platí víceméně už od začátku soutěže.

35:32
    Procházka další povedenou akci směřoval v poslední chvíli na Nedvídka, ten ale situaci o pár centimetrů přejel.

35:10
    Stále se hraje otevřený hokej nahoru – dolů s mírnou převahou domácích. Brod se nyní usazuje ve třetině díky nahození od červené.

33:51
    Jakmile byli Rebelové v plném počtu, mohli vyrovnat z přečíslení tři na jednoho. To ale skončilo nad hradeckým břevnem!

33:19
    Znovu dostávají hokejisté z Vysočiny puk přes všechny čáry.

32:46
    Teď už se Rebelům daří uklidnit hru.

32:11
    Žemlička s Procházkou si přiťukli na modré čáře. Střela druhého jmenovaného se ale mezi tři tyče nevešla!

30:45
    Vyloučení se nám zatím pravidelně střídají, teď je za hákování potrestán Tomáš Ludvík (HBR).

30:40
    Pohledná kombinace Hradeckých pro změnu skončila u Josefa Wolfa. Jeho střelu k tyčce Novák betonem vytáhl.

29:57
    Už nechybělo moc k vyrovnání. Lukáš Brebera na modré přijal výborný pas, ale z levé strany pak přestřelil druhou tyč!

29:32
    Hradecký puk šel přes všechny čáry, leč rozhodčí zakázané uvolnění neodpískali. Sudí jsou dnes slabým článkem utkání.

29:06
    Po špatné hradecké rozehrávce zkoušel Martin Hynek překvapit Veselého z takřka nulového úhlu. Hradecký brankář si ale prostor pod nohama pohlídal.

28:34
    Brejk tři na jednoho pro Hradec! Kapitán Pavel Hlavatý se však rozhodl vypálit sám a Novák kotouč udržel ve výstroji.

28:05
    Josef Wolf se na druhé straně zkoušel odpovědět odvážnou stahovačkou. Chyběly centimetry, aby mu vyšla, na poslední chvíli mu kotouč uklouzl.

26:52
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Tentokrát se Rebelové v přesilovce překvapit nenechali, naopak už po šesti sekundách výhodnou možnost využívají! Hradečtí si po buly špatně rozebrali hráče a puk se přes Breberu a Křesťana dostal k TOMÁŠI LUDVÍKOVI, který od modré udělal pár temp a pak nedal Veselému na vyrážečku nárok – 3:2! Asistence: Vít Křesťan, Lukáš Brebera.

26:46
    Nyní jdou do čtyř pro změnu Hradečtí. Daniel Souček (HKR) – 2 minuty za hákování.

25:46
    Další příležitosti měli Josef Wolf a posléze Lukáš Kastner, ale čtvrtý puk v síti Rebelů nekončí.

24:29
    Hradec je ve druhé třetině výrazně lepším týmem a teď střílí důležitý gól, kterým svému soupeři utíká! V rychlé akci přihrál Michal Procházka LUKÁŠI ŽEMLIČKOVI, který puk pověsil k bližší tyčce, a zazanamenal tak druhou branku proti "svým" – 3:1! Asistence: Michal Procházka.

24:11
    Tadeáš Ouzký uháněl dopředu po straně sám, ale rozhodl se pro zadovku, která nenašla žádného spoluhráče.

23:34
    Rebel hraje v plném počtu.

23:18
    A tak se v oslabení vydal do protiútoku Martin Hynek. Veselý však předvedl výborný odhad, když pro puk vyjel daleko z branky a odpálil ho pryč.

22:37
    Nyní si Dominik Rejl sjel až mezi kruhy pro přihrávku, ale Novák byl na svém místě.

21:58
    Kulhánek předal na modré puk Rejlovi, a ten zajistil Novákovi práci.

21:24
    Hradec si zahraje svou první přesilovku. Tomáš Ludvík (HBR) – 2 minuty za podražení.

21:24
    Michal Procházka z dorážky trefuje tyč!

20:37
    Rebelové nahodili puk na Veselého a čároví rozhodčí měli odpískat úmyslný ofsajd, ale nestalo se tak.

20:01

Prvních dvacet minut nabídlo vyrovnaný obraz hry, nicméně hosté se ujali vedení poměrně šťastně. Hradečtí ale zvládli skóre jedním sporným a jedním povedeným úderem obrátit. Dneska nás v hradecké malé hale nuda rozhodně nečeká.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:49.

20:00

19:57
    V samotném závěru třetiny si zase domácí nepočínali příliš dobře a před Veselým zůstal nejaktivnější Rebel Kozlík. Zblízka ale znovu neuspěl.

19:09
    Lukáš Nedvídek po parádním průniku nejspíš trefil puk do zadní konstrukce Novákovy branky, ale sudí ho za brankovou čarou neviděl!

18:26
    Po pravé straně brodského pásma se pustil Tadeáš Ouzký a hledal někoho ze spoluhráčů mezi kruhy. Byli však o krok pozadu.

17:18
    David Kozlík předvedl velkolepý slalom mezi hradeckou pěticí. Před Veselým už byl ale tak tísněn, že ho domácí brankář stačil zastavit levým betonem!

16:37
    Michal Procházka už si brousil zuby na daší gól, ovšem těsně před Novákem mu puk uskočil.

16:18
    Hradec je v plném počtu.

15:42
    Domácí se navíc blýskli i několika zákroky do těla, což jejich střídačka náležitě oceňuje.

15:03
    Takhle si to hosté rozhodně nepředstavovali. Hradečtí se i nadále brání bez potíží.

14:09
    Jenže pouhých osm sekund po buly v hradeckém pásmu přichází gól domácích v oslabení! Lukáš Nedvídek parádně našlápl po levém hrazení a pak vybídl MICHALA PROCHÁZKU, který zblízka ztečoval puk za bezmocného Nováka – 2:1! Asistence: Lukáš Nedvídek.

14:01
    Rebelové však na inkasovaný gól reagují velkou aktivitou, kterou podpoří přesilovka po krosčeku Tadeáše Ouzkého (HKR).

12:03
    A máme vyrovnáno! Velký tlak pro změnu na brankoviště Rebelů zahájil svou ranou Michal Procházka a po první dorážce LUKÁŠE ŽEMLIČKY se hradecký útočník zorientoval nejrychleji i napodruhé. Už to vypadalo, že je klec hostů posunutá, ale rozhodčí gól uznal – 1:1! Bez asistence.

11:46
    Hynkova teč prudké rozehrávky přišla ještě před červenou čarou a po icingu se hra stěhuje před Čeňka Nováka.

11:10
    Obrovský závar před domácí brankou. Z dorážejících hráčů byl nejaktivnější David Kozlík, ani ten však puk zpod klubka těl nevydoloval!

10:35
    Havlíčkobrodští vystihli hradeckou kombinaci a uháněli dopředu, ale zastavil je ofsajd.

09:45
    Delší dobu se o puk bojovalo ve středním pásmu, než ho jeden z hostujících hokejistů poslal přímo do hlediště.

08:56
    Jako blesk z čistého nebe přichází vedoucí gól Rebelů! Po chybě hradecké obrany zůstal před Veselým nehlídaný DOMINIK KITTLER, jenž tečoval Kozlíkovu střelu mimo dosah Františka Veselého – 0:1! Asistence: David Kozlík.

08:44
    Znovu domácí roztočili svá útočná kolesa, ale tentokrát se k ohrožení branky nedostali.

08:07
    Další povedená kombinace z dílny Východočechů. Bezděk však tečuje střílený pas do ochranné sítě.

07:33
    Lukáš Nedvídek po průniku z pravé strany vymyslel chytrou přihrávku na volného Lukáše Žemličku. Ve velké šanci ho ale vychytal Čeněk Novák!

07:03
    A ještě jedno. Úvod poledního střetnutí je tedy poněkud na rozjezd.

06:32
    A teď je to dokonce zakázané uvolnění v podání Královských lvů.

06:16
    Na straně hradeckého týmu přichází ofsajd.

05:37
    Zatím se hraje s minimem přerušení, sledujeme svižný hokej. Žádný z týmů však nedokáže nic vymyslet.

05:05
    Dominik Skotar to na Veselého zkusil dokonce od červené čáry.

04:35
    Kotouč sice domácí ztratili, ale protiútok soupeře skončil ještě před modrou čarou.

04:12
    Hradecká první lajna se už v pásmu usazuje a vymýšlí, co dál.

03:24
    Hradecký Drahoš Jebavý neudžel za bránou kotouč pro svůj tým, ale soupeř ho vzápětí poslal na zakázané uvolnění.

02:41
    Rebelové prokazují, že budou střílet za každé situace. Veselý to měl ale zase snadné, na Pecnovu dělovku dobře viděl.

01:59
    Další šance Lukáše Kastnera, tentokrát po přiťuknutí Josefa Wolfa. Novák byl u tyče bezchybný.

01:31
    Na druhé straně střílel Lukáš Kastner a za Novákem zazvonila tyč!

01:02
    Další zákrok Františka Veselého přišel po propagační střele Lukáše Brebery. Puk skončil až v ochranné síti.

00:47
    Hradec se z územního tlaku Brodu vysvobodil, dál už se hostům tolik nedaří.

00:17
    První střelu zápasu vyslal ze své hole Martin Hynek, Veselý si připsal zákrok lapačkou.

00:01

Největší prestiž má dnešní souboj jednoznačně pro hradeckého útočníka Lukáše Žemličku, který až do loňska působil právě v Brodě. Do Hradce se přesunul kvůli škole a hned se stal jedním z tahounů mužstva.

Rebelové, kteří mají od začátku ročníku velké problémy složit hráčský kádr, dnes přijeli s dvanácti hokejisty do pole. Nechme se překvapit, jak zvládnou utkání po fyzické stránce...

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Petr) – Bezděk, Suk, Souček, Rejl, Matějček, Novotný, Kulhánek – Procházka, Nedvídek, Žemlička – Šeps, Kastner, Wolf – Tvrdík, Hlavatý "C", Ouzký – Matouš, Jebavý. Trenér: Petr Luštinec.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák – Křesťan, Motl, Pecen, Ludvík, Hlídek, Hynek, Kozlík, Kittler, Brebera, Krajhanzl, Semrád, Skotar. Trenér: Karel Dvořák.

Královští lvi zatím proplouvají ligou bez ztráty kytičky. Venkovní zápasy se pro ně staly naprosto snadnou kořistí, když vyhráli 7:0 ve Strakonicích a v pátek dokonce 14:2 v Berouně. Mezitím zvládli i mnohem těžší domácí bitvu s Třebíči, kterou až díky třetí třetině přetlačili poměrem 3:2.

Že by ale Rebelové měli přijet na východ Čech ustrašení, to v žádném případě. V úvodním kole sice prohráli 2:5 ve Velkých Popovicích, pak ale 4:3 porazili Písek a naposledy vyhráli nečekaně jednoznačně 5:0 v Třebíči. Směrem k hradeckému týmu tak vztyčili varovný prst.

Druhá nejvyšší soutěž juniorů odstartovala o minulém víkendu a dnes je na programu její čtvrté kolo. Ve městě pod Bílou věží se odehraje souboj dvou týmů z čela tabulky – první Hradec Králové doma vyzve třetí hokejisty Havlíčkova Brodu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 13. Žemlička, 15. Procházka (Nedvídek), 25. Žemlička (Procházka), 47. Suk (Žemlička), 50. Hlavatý (Rejl), 57. Nedvídek (Procházka, Kulhánek) – 9. Kittler (Kozlík), 27. Ludvík (Křesťan, Brebera)

Královští lvi Hradec Králové: Veselý (Petr) – Bezděk, Suk, Souček, Rejl, Matějček, Novotný, Kulhánek – Procházka, Nedvídek, Žemlička – Šeps, Kastner, Wolf – Jebavý, Hlavatý "C", Ouzký – Tvrdík, Matouš. Trenér: Petr Luštinec.
    BK Havlíčkův Brod: Novák – Křesťan, Motl, Pecen, Ludvík, Hlídek, Hynek, Kozlík, Kittler, Brebera, Krajhanzl, Semrád, Skotar. Trenér: Karel Dvořák.

Rozhodčí: Třasák – Barvíř, Blümel.