Neděle 29.09.2013, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Chrudim: Chalupa (Ament) – Švadlenka, Vích, Polák, Formánek, Dobiáš, Turčáni, Dvořák, Cvrček, Budínský, Seidler, Ondráček, Langr, Urban, Zrůst, Brychta, Slavík, Holub

HC Náchod: Luňák (Navrátil) – Horčička, Hendrich, Kosík, Pazdera, Špetla, Zeman, Leeder, Petr, Hradecký, Rail, Škoda, Verner, Šejnoha

Rozhodčí: Hájek – Budínský, Teplý.

00:01

00:28
    David Cvrček ihned po vhazování vlétl do útočné třetiny a prověřil pozornost brankáře Luňáka. Ten jeho pokus odrazil hrudí.

01:22
    Zatím se hraje velmi svižně a převážně před brankou Náchoda. Střelecký pokus si na své konto připsal také Michael Urban, jehož nahození od modré čáry ale nenadělalo Luňákovi žádné problémy.

02:25
    Máme zde první přerušení, které bylo způsobeno nedovoleným zákrokem. Za katr putuje hostující Jiří Rail (NAC) za hákování.

03:44
    Do velké šance se prodral Radek Slavík, který se z ničeho nic objevil před brankářem. Volil techniku místo razance, ale jemnou střelou na zadní tyč neuspěl! Puk proklouzal těsně mimo!

04:25
    Náchodští byli v oslabení pod tlakem, stále však drží v Chrudimi bezbrankové skóre. Rail je zpět na ledě.

04:50
    Druhé přerušení, druhé vyloučení. Na lavici hanby tentokrát usedne hostující Jiří Hendrich (NAC), jenž se provinil zdržováním hry, když vyhodil kotouč ze svého obranného pásma na tribunu.

05:37
    Druhá početní výhoda Chrudimi zatím nepřinesla žádnou výraznější příležitost, s pukem si dvakrát zahrál brankář Chalupa.

06:35
    Nyní si musel mladý brankář v chrudimské svatyni dokonce připsat zákrok, z mezikruží zkoušel bekhendem štěstí Vít Hradecký, Chalupovi kotouč zaplul do výstroje.

06:53
    I druhé oslabení Náchod přežil a může se znovu začít soustředit také na hru dopředu.

07:59
    Václav Petr ve středním pásmu obral o kotouč Jiřího Poláka, v protiútoku poslal pas na Zemana, jenže ten ho nedokázal pořádně zpracovat.

08:57
    Tlak Chrudimi již není tak silný, jak v úvodních minutách. Náchodští se naopak oklepali a také začínají vystrkovat růžky.

09:22
    A jejich aktivita je odměněna. Zdeněk Formánek (CHR) zastavil unikajícího protihráče a za podražení si půjde odsedět menší trest na trestnou lavici.

10:31
    Náchod právě vstřelil branku!
    Hosté nyní Chrudimi ukázali lekci z produktivity. Jak správně se má využívat přesilová hra předvedl JAN ŠEJNOHA, který dostal přesnou přihrávku na pravý kruh a ještě přesnější střelou překonal přesouvajícího se Chalupu – 0:1! Asistence: Aleš Pazdera.

11:24
    Domácí se snaží co nejrychleji srovnat, v brance Náchoda však figuruje zatím neomylný Filip Luňák.

12:09
    Vyrovnáno není, právě naopak. Náchodští se postupnou kombinací dostali až do útočného pásma, křižná přihrávka našla hokejku FILIPA KOSÍKA, jenž z první umístil kotouč přímo k tyči – 0:2! Asistence: Vít Hradecký.

Omlouváme za drobné technické problémy, od druhé třetiny bude probíhat tradiční onlajn přenos.

20:00

20:01

20:58
    Domácím hokejistům se závěrečné minuty vydařily více než soupeři, stejně tak v úvodu druhé části se hraje před Luňákovou brankou.

22:13
    Chrudimští mohou svůj tlak přetavit ve vstřelených gól, budou totiž hrát přesilovou hru. Vyloučen je totiž Petr Zeman (NAC) za hákování.

23:55
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Chrudimi se nakonec daří přesilová hra využít. Puk do sítě dostal MICHAEL URBAN z levé strany – 1:2! Asistence: Lukáš Budínský.

25:57
    Domácí jsou v těchto chvílích jednoznačně aktivnější, Luňák musel zasahovat proti střele Slavíka od pravého mantinelu.

26:36
    Luňák je nyní v permanenci, na své konto si během krátké chvíle připsat další dva obtížné zákroky. Domácí si hlasitě říkají o vyrovnání.

27:21
    Náchodští se snad poprvé ve druhé dvacetiminutovce podívali na polovinu soupeře, Milan Škoda byl ale proti třem protihráčům a o puk vzápětí přišel.

28:00
    Velmi nebezpečně si nyní počínal před brankou hostí David Holub, který nejprve zpoza branky hledal některého ze spoluhráčů před ním, o několik sekund později pálil příklepem zpoza kruhů do lapačky Luňáka.

29:34
    S velkým štěstím prošla křižná přihrávka Hradeckého na Raila, sám útočníka Náchoda byl tak překvapen, že nedokázal kloudně zakončit.

30:39
    Po delší době se znovu přerušuje, Langr se protáhl podél pravého mantinelu. Bekhendový pokus z ostrého úhlu poslal do náruče náchodského brankáře.

31:31
    V brance Náchoda dochází ke střídání, Filipa Luňáka nahradí Jiří Navrátil!

33:28
    Chrudimský tlak bude nyní umocněn. Za katr totiž odchází Vít Hradecký (NAC) za podražení.

34:17
    Domácí hokejisté se dnes podruhé prosazují v početní výhodě! Ondřej Polák posunul kotouč na modrou čáru na ZDEŇKA FORMÁNKA, který ho posléze střelou na vzdálenější tyč poslal do sítě – 2:2! Asistence: Ondřej Polák.

35:53
    Rozehrávku Chrudimi vystihl Milan Škoda, který mohl Náchod znovu poslat do vedení, to by ale musel trefit z bezprostřední blízkosti chrudimskou branku!

36:47
    Chrudimští posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

37:00
    Tři minuty před koncem druhé periody se bude trestat na obou stranách. Vzájemně jsou totiž vyloučeni za hrubost Petr Zeman (NAC) a Michael Urban (CHR). Pokračovat se tak bude ve čtyřech.

38:34
    Hra s menším počtem hráčů na ledové ploše více vyhovuje chrudimským hokejistům, Náchod se zatím pouze brání.

39:06
    Krátce po návratu obou hráčů dostal nabito Jiří Polák, prudkou přihrávku ale nedokázal trefit.

40:00

Druhé dějství patřilo jednoznačně chrudimským hráčům. Ti dokázali v přesilových hrách umazat náskok soupeře a šance jsou tak před třetí dvacetiminutovkou vyrovnané. Ta třetí, možná rozhodující, odstartuje zhruba v 19:26.

40:01

40:31
    První okamžiky ve třetím dějství patří Náchodu, střela Václava Petra skončila u Chalupy.

41:50
    Chrudimský brankář musí být stále v pozoru, na domácí klec se valí jeden útok za druhým.

42:20
    Na druhé straně zakončoval protiútok Roman Seidler, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.

42:47
    Přesilovou hru si vyzkouší také Náchodští. Za katr putuje Ondřej Brychta (CHR) za faul kolenem.

44:12
    Jan Šejnoha se dostal do obrovské šance, těsně před brankou ale bekhendem minul!

44:47

44:52
    Vzápětí měl Jan Šejnoha před sebou prázdnou branku, ale nedokázal trefit přihrávku svého spoluhráče!

45:31
    Roman Seidler vyzkoušel štěstí od červené čáry, Navrátil si povyskočil a míč ukryl do připravené lapačky.

45:41
    Icing Náchoda vrací hru před Navrátila.

46:14
    Na chrudimském zimním stadionu přihlíží utkání 30 diváků.

48:30
    Hraje se hodně zezadu. Je vidět, že ani jeden z týmů nechce zbytečně přijít o šanci vyhrát dnešní zápas.

49:09
    Hosté se v posledních vteřinách dostali pod tlak, a proto raději volí vyhození kotouče přes všechny čáry na icing.

50:00
    Přesně v polovině třetí třetiny měl velkou šanci chrudimský Radek Slavík, z pravé strany ale orazítkoval tyč Navrátilovy branky!

51:03
    Náchodští se trochu zamotali na modré čáře, nakonec je jejich akce ukončena pro ofsajd.

51:41
    Kotouč se po několika odrazech dostal až na modrou čáru, kde ho do výstroje Navrátila poslal Zdeněk Formánek.

52:40
    Necelých osm minut před koncem zde máme zvrat v zápase! Hosté si berou nazpět vedení z první třetiny, ve skrumáži na brankovišti se totiž nejlépe zorientoval JIŘÍ RAIL a bekhendem uklidil kotouč pod víko – 2:3! Asistence: Vít Hradecký a Jiří Hendrich.

53:17
    Domácí mají příležitost znovu srovnat z přesilové hry. Aleš Pazdera (NAC) se totiž provinil hrou vysokou holí.

53:48
    Chrudimi však nevyšla rozehrávka, při vlastní početní výhodě se tak domácí dopustili zakázaného uvolnění.

54:15
    Formánkova rána se od zadního mantinelu odrazila na hokejky hostujících hráčů, ti posílají kotouč až k Chalupovi.

55:17

56:18
    Domácím v tuto chvíli utíká čas mnohem rychleji..

56:29
    Náchod si vybírá oddechový čas!

57:31
    Náchodští zatím brání velmi přesvědčivě a soupeře nepouští do žádné příležitosti.

58:03
    Chrudimští se sami nepřesnou rozehrávkou vyhánějí z útočného pásma.

58:24
    Přichází icing Náchoda, po kterém bude následovat time out Chrudimi.

58:24
    Chalupa zůstane na střídačce, domácí to zkusí v šesti!

58:31
    Šance Chrudimi roste, na trestnou lavici totiž míří Aleš Pazdera (NAC). Nyní to bude šest proti čtyřem.

58:48
    Prudká rozehrávka od vlastí prázdné branky znamená zakázané uvolnění. Chalupa i přesto zůstane na střídačce, vhazovat se tak bude před odkrytou klecí.

59:25
    Luděk Vích si nyní nepovedenou přihrávkou málem vstřelil vlastní gól, Chrudimi se nedaří usadit v útočné třetině.

59:51
    Asi poslední šanci na vyrovnání maří postavení mimo hru, které navíc bylo posouzeno jako úmyslné.

60:00
    Konec zápasu. (19:57:01)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 24. Urban (Budínský), 35. Formánek (Polák O.) – 11. Šejnoha (Pazdera), 13. Kosík (Hradecký), 53. Rail (Hradecký, Hendrich)

HC Náchod: Luňák (32. Navrátil) – Horčička, Hendrich, Kosík, Pazdera, Špetla, Zeman, Leeder, Petr, Hradecký, Rail, Škoda, Verner, Šejnoha

Rozhodčí: Hájek – Budínský, Teplý