Salzburg – Wacker 6:0 (kon.) | Admira – Grödig 0:4 (kon.) | Wolfsberger – Wiener 1:1 (kon.)
Ried – Austria 1:1 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
6:0 (4:0)
FC Wacker Innsbruck
Sobota 19.10.2013, 16:30 • Red Bull Aréna (31 000) • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobrý den, vítám Vás u dnešního přenosu Rakouské fotbalové ligy. Dnes se mezi sebou utkají domácí FC Red Bull Salzburg a hostující FC Wacker Innsbruck. Zápas začíná v 16:30.

FC RED BULL SALZBURG

Domácí začali sezónu výtečně. Po odehraných jedenácti zápasech vedou celou Rakouskou fotbalovou ligu s počtem pětadvaceti bodů. Salzburg v této sezóně ještě nenašel přemožitele, když v odehraných jedenácti duelech vyšel sedmkrát vítězně a čtyřikrát se musel o body rozdělit.

FC WACKER INNSBRUCK

Hostující Innsbruck nemůže být spokojen se svými výsledky, když se po již skončeném jedenáctém kole nachází na nelichotivém osmém místě tabulky se ziskem deseti bodů. Devátý Wolfsberger ztrácí na Innsbruck pouze jeden vstřelený gól. Innsbrucku se letos podařilo vyhrát pouze jednou, sedmkrát remizovat a třikrát prohrát.

FC Wacker – FC Admira Wacker 3:3
    SK Sturm Graz – FC Wacker 1:0
    SV Grödig – FC Wacker 3:3
    FC Wacker – SK Rapid Vídeň 0:4
    FK Austria Vídeň – FC Wacker 1:1

Poslední vzájemný zápas se odehrál v Innsbrucku. Zápas skončil nerozhodně 1:1, když obě branky padly již v prvním poločase. Již desetkrát v řadě se nepodařilo Wacker Innsbrucku porazil Salzburg. Dnes budou mít jedenáctý pokus. Naposledy Wacker vyhrál nad Salzburgem 23.4. 2011.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Švento, Ramalho, Hinteregger, Ulmer – Kampl, Leitgeb, Ilsanker, Mane – Soriano, Alan
    Náhradníci: Berisha, Gustafsson, Meilinger, Nielsen, Reyna, Schiemer, Teigl

FC Wacker Innsbruck: Safar – Bergmann, Abrahám, Vucur, Hauser – Löffler – Kuen, Jevtič, Piesinger, Schütz – Hinterseer
    Náhradníci: Brauneis, Grundler, Jaio, Schober, Wallner, Wernitznig.

Domácí Salzburg nastupuje v bílých dresech, hosté mají dresy černé.

Hráči se staví na své pozice a zápas nám brzy začne.

1

1
    Hosté rozehráli dnešní utkání. Brankář Safar si hned sáhl na míč.

1
    První šance utkání. Domácí Mane centroval do vápna, tam ale nikoho nenašel.

2
    Red Bull je aktivnější. Nyní ovšem díky nepřesné rozehrávce přišel o balón.

3
    Hosté faulovaly a u míče je opět Mane.

4
    První rohový kop vybojovali hráči Salzburgu,

4
    Domácí rozehráli roh nakrátko, poté se chtěli dostat do vápna, ale to jim nevyšlo a hosté odkopli míč mimo nebezpečí.

5
    Alan v souboji jeden na jednoho vybojoval další rohový kop.

5
    Ani tentokrát to neslavilo úspěch. Hostující obránci odvrátili hrozbu.

6
    Alan zkoušel uličkou vysunout Soriana, ale jeho nahrávku zachytili hostující obránci.

7
    Mane vybojoval v pořadí již třetí roh pro domácí.

7
    Soriano hlavičkoval, ale jeho pokus skončil vysoko nad bránou a tak bude Safar vykopávat od své brány.

8
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí špatně rozehráli. K míči se dostal Kampl a z levé strany centroval na úplně volného ALANA, který otevírá skóre dnešního utkání ránou do prázdné brány.

10
    Domácí jsou při chuti. Innsbruck se zatím k ničemu vážnějšímu nezmohl.

11
    Dušan Švento zasprintoval a s pomocí gólmana Safara získává další rohový kop.

11
    Ani tento roh nepřinesl domácím ovoce, ti ovšem zůstávají u míče.

13
    Bergmann bude vhazovat míč do hřiště. Hosté se po delší době podívají na polovinu domácích.

14
    Při útočném snažení si Mane dopomohl faulem.

15
    Ramalho odvrátil na roh. Hosté mají šanci vyrovnat.

16
    Nepřehlednost ve vápně vyřešil střelou mimo tři tyče Piesinger.

16
    Penalta pro domácí tým.

16
    Safar srazil ve vápně Maneho a dostává červenou kartu!

17
    Hosté vystřídají. Jevtic je stažen ze hry a do branky se postaví Schober.

18
    Schober už jde do brány a bude čelit pokutovému kopu.

19
    Schober letěl na opačnou stranu, než Soriano kopl, ale ten přímo zahodil penaltu, když jeho pokusu scházela razance a hlavně mířila úplně mimo tyče.

20
    Hosté se dostali k rohovému kopu, ovšem domácí pozorně odvrátili mimo nebezpečí.

21
    Další roh pro Salzburg, který ho rozehrál nakrátko, ovšem tentokrát jim to hrubě nevyšlo a míč má Wacker.

22
    Další skvělý centr přímo na hlavu Šventovi, který ale hlavičkuje vysoko nad branku.

23
    Hosté jakoby vůbec nehráli. Kampl si přitiknul s Leitgebem a poté uvolnil ALANA, který proti Schuberovi nezaváhal a vstřelil svůj druhý gól v zápase.

25
    Innsbruck vypadá hodně odevzdaně. Domácí jsou při chuti a tímhle tempem to vypadá na pěkný debakl.

26
    Jako bych to neříkal. Další branka Salzburgu je na světě. STEFAN ILSANKER vystřelil z pětadvaceti metrů a Schoberovi zapadl míč k pravé tyči.

28
    Nálada na stadionu je velmi dobrá. Není se čemu divit, když jejich tým vede po necelé půl hodině 3:0.

30
    Na středovém kruhu leží Ramalho po faulu na Hinterseera, ten za tento faul získal žlutou kartu.

31
    Ramalho je za pomoci lékařů odváděn mimo hrací plochu, ale vypadá, že se do hry ještě zapojí.

32
    Je to tak, domácí stoper je zpět na hřišti.

33
    Švento se elegantně zbavil protihráče a domácí můžou jit směrem vpřed.

33
    Abrahám byl sražen jedním z útočících hráčů domácích a rozhodčí píská faul.

34
    Hosté se osmělili a Walke musel čelit velmi nebezpečné ráně Hinterseera, který měl snížení na kopačce.

35
    Švento přetáhl svůj centr do vápna, kdyby byl trošku kratší, tak by dopadl přesně na nohu Alana, který byl sám ve vápně.

36
    Alan zůstává po souboji s Abrahámem ležet na zemi. Vypadá to na vyražený dech.

38
    Obraz hry se trochu uklidnil, ale jsou to stále domácí, kdo drží míč.

39
    Schober musel vytasit pěkný zákrok proti pokusu Maneho z hranice vápna.

40
    Alan byl blízko gólu, udělal Schoberovi kličku a poté pálil, ovšem hostující brankář ještě zasáhl a vyrazil ho na roh.

41
    Domácí z následného rohu nic nevytěžili a Schober může vykopávat.

42
    Hosté vyrazili do útoku, ale míč se dostal k Walkemu a ten okamžitě rozehrává na své kolegy.

43
    Vucur odvracel míč na další rohový kop domácích.

44
    Alan vyslal přízemní centr do vápna a tam si SADIO MANE věděl rady. Do protipohybu Schobera zvyšuje již na 4:0.

45+1
    Hosté se dostali k možnosti v podobě rohového kopu.

45+2
    Ten byl ovšem špatně proveden a Salzburg může zaútočit.

45+3
    Vypadá to, že poločas se již jen dohraje.

Je za námi první poločas zápasu FC Red Bull Salzburg – FC Wacker Innsbruck. Domácí jasně dominují v zápase. Ke dvěma brankám Alana se přidali ještě Ilsanker a Mane. Proto domácí vedou 4:0. Skóre mohlo být ještě vyšší, ale Soriano zahodil penaltu. Druhý poločas je už víceméně jen o nutnosti dohrát utkání, ale nechme se překvapit.

46

46
    Jak poločas skončil, tak také začíná. Domácí jsou u míče a kombinačně se chtějí dostat do vápna.

47
    Kuen fauloval Šventa. Domácí mají pěknou pozici k ohrožení branky.

47
    Míč vlétl do vápna, ale tam se ho nikdo nedotkl a tak končí v zámezí a Schober odkopává.

48
    Ilsanker se snažil přihrát ve vápně do středu, ale jeho nahrávku Abrahám zlikvidoval.

50
    Salzburg bude rozehrávat další roh.

51
    Schober si ovšem pohlídal míč a efektně ho vyboxoval pryč z vápna.

52
    Útočící Hauser se dopustil faulu a rozhodčí ho nenechal pokračovat dál.

53
    Hosté se za polovinu hřiště víceméně nedostávají. Aktivita domácích už ale také není taková jako dříve.

54
    Nyní ovšem musel Schober lapit míč po střele Leitgeba, kterému ale balón moc nesedl.

55
    Nyní se i Wacker dostal na dostřel branky Walkeho, ale Ramalho získal míč a rozehrál další útok Red Bullu.

56
    Mane posílal centr před branku , ale tam vůbec nikdo nebyl.

57
    Salzburg se mohl dostávat do dobré šance, ovšem nahrávka na paty Sorianovi vše ukončila.

58
    To byla nádhera. DUŠAN ŠVENTO dostal nahrávku za obranu. Před ním byl jen brankář Schober, kterému exslávista udělal kličku do protipohybu a míč jen lehce poslal do úplně prázdné branky,

60
    Dlouhý centr již Ulmer nestihl na ploše.

60
    Domácí střídají. Dokonce dvakrát. Ze hřiště odchází Kampl společně s Ramalhem, jejich místa zaujímají Berisha se Schiemerem.

62
    Pěkná šance Soriana, který vystřelil ve vápně, ale jeho pokus mířil vedle. Dnes mu není přána branka.

63
    Salzburg se provinil ofsajdem.

64
    Schober teď zabránil Alanovi vstřelit hattrick, když jeho pokus kolenem vyrazil na roh.

64
    Ulmer rozehrál rohový kop, ten je ovšem rychle odvrácen a míč míří na polovinu hřiště.

65
    Pokus Maneho z dálky byl bez úspěchu.

66
    Hosté podruhé střídají. Odpočinout si půjde Löffler. Na hřiště nastupuje čerstvý Jaio.

67
    Hosté si koledují o další gól. Ve vápně hostí byl takový zmatek, který končí nakonec jen těsně vedle Schoberovy branky.

68
    Domácí nemají s obranou sebemenší problémy. Jeden z mála pokusů hostí projít do útoku skončil již v zárodku.

69
    Mane zkoušel centroval, ale jeho pokus byl zblokovaný a končí v rukavicích Schobera.

70
    Mane fauloval a hosté budou rozehrávat z půli hřiště.

71
    Další faul, tentokrát je viníkem Berisha.

73
    Domácí jsou stále aktivní. Pětigólové hody jim nestačí. Hráči, ale i diváci by chtěli další.

74
    Walke si po dlouhé době sáhl na míč, když mu ho dozadu přihrál Berisha.

75
    Ulmer se ujímá dalšího rohového kopu.

75
    Z něho domácí nevytěžili nic a ještě byli přistihnuti v ofsajdu.

76
    Střelec dvou branek Alan jde do sprch. Salzburg posílá na hřiště Meilingera.

77
    Schober bude odkopávat od své svatyně.

78
    Nádherná rána Šventa a ještě hezčí zákrok Schobera. Následuje roh.

79
    Domácím v dnešním utkání rohové kopy nevychází. Tento byl další z kategorie špatně zahraných.

79
    Melinger měl gól na noze, ovšem jeho rána byla pomalá a Schober ji chytil.

80
    Další pokus, tentokrát z nohy Ilsankera. Jeho střela letěla ovšem vysoko nad branku.

81
    To je vraždění neviňátek! Domácí špatně rozehráli a po nahrávce Leitgeba se trefuje kapitán týmu JONATHAN SORIANO.

83
    Hosté už vyhlíží konec a chtějí být ze hřiště pryč. Ovšem to je ještě čeká přibližně deset minut i s nastavením.

85
    Hosté naposledy střídají. Ze hřiště jde Hinterseer. Opačným směrem vyběhne Gründler

86
    Red Bull je opět ve vápně a zkouší se probít do střeleckých pozic.

87
    Dušan Švento se provinil faulem.

88
    Tempo domácích upadá a vypadá to, že se zápas bude jen dohrávat.

89
    Plno nepřesností teď ničí dojem ze hry.

90
    Švento se ocitl sám před gólmanem. Chtěl trefit centrovaný míč z voleje, ale to se mu nepodařilo tak jak by chtěl a proto skončil míč vysoko nad brankou. Veliká šance.

90+1
    Schober kryje míč před dvěmi dotírajícími hráči Salzburgu.

90+3
    Abrahám si málem srazil centr do vlastní brány. Je z toho rohový kop domácích.

90+2
    Soriano se ocitl sám za obranou, ale tváří v tvář na Schobera nevyzrál. Další rohový kop.

90+3
    Z toho nic nebylo a rozhodčí ukončí dnešní utkání.

Skončilo nám utkání dvanáctého kola Rakouské Bundesligy mezi domácích FC Red Bull Salzburgem a hostujícím FC Wacker Innsbruckem. Zápas měl od začátku svého vítěze. První poločas totiž domácí vyhráli po dvou brankách Alana, Ilsankera a Maneho 4:0. Nutno dodat, že od brankář Innsbrucku Safar byl vyloučen v šestnácté minutě. Následnou penaltu ovšem Soriano neproměnil. Ve druhém poločase přidali branky ještě Švento a Soriano. S konstatováním, že domácí Salzburg porazil Wacker Innsbruck 6:0 se s Vámi loučím. (18:25:01)