Třinec – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Litvínov – Pardubice 5:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:2 (kon.)
Kladno – Zlín 3:2 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 1:4 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 4:1 (kon.)
Sparta – Chomutov 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 25.10.2013, 18:30 • Tipsport Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vedoucí tým extraligy Sparta přivítá na svém ledě Piráty z Chomutova, kteří mají naopak úplně jiné starosti. Se 14 body jim patří předposlední příčka tabulky.

Sparťané jsou ve vítězné euforii. V posledních čtyřech zápasech vždy stoprocentně bodovali, navíc v nich dosáhli impozantního skóre 18:3. Naposledy sparťanskou kanonádu odnesly týmy Pardubic (3:0) a Hradce Králové (5:1) a Pražané vedou tabulku o 3 body před brněnskou Kometou. V domácím prostředí prohráli zatím jediný z osmi zápasů.
    Na čele klubových statistik se nachází dvojice útočníků Petr Ton (10+9) a Jaroslav Hlinka (8+9). Oba kanonýři jsou ale zároveň na marodce a o jejich případném startu se rozhodne až v den utkání. Na listině zraněných či nemocných hráčů jsou momentálně i Martin Procházka, Tomáš Rachůnek a Karel Pilař. Tým v týdnu opustil Dominik Pacovský, který zamířil do Lva Praha.

Piráti od začátku sezony zvítězili jen třikrát. Právě první vzájemný duel se Spartou však patří mezi ty, ze kterých si dokázali odnést všechny body. Chomutovští se dlouhodobě potýkají s prostupnou defenzivou, která inkasovala druhý nejvyšší počet branek v soutěži. Na to v minulém týdnu zareagovalo i vedení klubu, které propustilo ze svých služeb rakouského reprezentačního beka André Lakose. Jeho místo v sestavě naopak zacelil exsparťanský Angel Krstev, který od počátku sezony působil v prvoligových Litoměřicích.
    Nejproduktivnějším hráčem Pirátů je útočník David Hruška (6+7). Hosté mají již více než 14 dnů na marodce obránce Tomáše Bartejse, v sobotu k němu přibyli navíc útočníci Marek Sikora a Jozef Balej. Jejich start je rovněž nejistý.

Poslední vzájemný zápas

15.9. 2013 Chomutov – Sparta 3:1

HC Sparta Praha: Pöpperle (Sedláček) – Kubát, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp (A), Hrbas – Ton, Simon, Rolinek (C) – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek (A) – Chlapík, Bahenský, Forman. Trenér: Josef Jandač.

Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) – Krstev, Malec, Mrázek, Pulpán (A), Mazanec, Kučný, Šulák – Hřebejk, Svoboda, Bartečko (C) – Hruška, Divíšek (A), Kubinčák – Kaše, Kämpf, Račuk – Jíra, Charousek, Šagát. Trenér: Jiří Čelanský.

Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Charvát, Frodl.

00:01

00:48
    Vhazuje se před Pöpperlem.

01:26
    Oba týmy vstoupily do utkání hodně rozvážně, po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

01:44
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí jdou rychle do vedení. Přibyl našel před brankou zcela volného IVANA RACHŮNKA a pro toho už nebyl problém zamířit do odkryté klece. Asistence: Daniel Přibyl a Lukáš Klimek.

02:09
    Chomutov si zahraje přesilovku. Piskáček dostává dvě minuty za podražení.

03:19
    Piráti se vůbec nemůžou usadit v útočném pásmu, mají problémy se sparťanským napadáním.

04:09
    Chomutov nepředvedl vůbec nic a domácí jsou v plném počtu.

04:28
    Simon dostal zpětnou přihrávku před branku ale z první zamířil jen těsně vedle!

06:51
    Neurovnaná pasáž hry, oba týmy mají problémy s rozehrávkou. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

07:04
    Domácí se teď nastěhovali do útočného pásma, ale jejich kombinace se omezila na prostor za brankou a roh kluziště. Chomutovští se osvobozují.

08:40
    Hra vysokou holí v útočném pásmu Pirátů, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

09:27
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací zpátky před Řehoře.

10:21
    Klimek zkoušel z úhlu překvapit gólmana Pirátů, ten však u tyčky své branky utěsnil všechny skulinky!

11:39
    Simon si najel před branku, ale jeho bekhendové zakončení těsně míjí Řehořovu klec!

11:47
    Pulpán ho u toho ale fauloval a Sparta si zahraje první přesilovou hru. Dvě minuty za sekání.

12:47
    V první minutě přesilovky Sparta jednou ohrozila Řehoře, ale Tonova tečovaná střela klec těsně minula. A k dorážce se nikdo nedostal.

13:47
    Chomutov hraje v plném počtu, ani Holešovickým se v početní výhodě příliš nedařilo.

14:45
    Sparťan Krejčík chyboval ve středním pásmu a do samostatného úniku ujel Svoboda, zkoušel forehandovou kličku, ale Pöpperle mu zmenšil střelecký úhel a hostující útočník nezakončil přesně!

15:35
    Hostující hráči jsou teď mírně aktivnější a Pöpperle musí být v pohotovosti.

16:42
    Sparťané budou mít možnost navýšit skóre. Šulák se dopustil faulu loktem a dostává dvě minuty.

17:45
    Ivan Rachůnek pálil od modré čáry, Řehoř toho mnoho neviděl, ale zvládl betonem puk vyrazit!

18:42
    Domácí se utopili v kombinaci a Šulák je na ledě. I tato přesilová hra zůstává nevyužita.

19:59
    Třetina se dohrává za brankou Sparty, ale k žádnému ohrožení branky domácích už nedojde...

20:00

První třetina je za námi, Sparta byla přece jen lepší a po právu vede. Nicméně jinak utkání poněkuď chybí tempo. Chomutov měl jedinou šanci na vyrovnání, zato stoprocentní. Svoboda ale svůj samostatný únik nedotáhl do konce. Druhá část začne v 19:17.

20:01

21:00
    Sparta se teď dopředu tlačí nahazováním a zatím jí to vychází. Domácí kombinují v pásmu.

21:20
    Řehořova lapačka teď byla na svém místě, vhazuje se po jeho levici.

22:45
    Z otočky to zkoušel hostující Jíra, ale naštěstí pro domácí zamířil jen vedle!

23:40
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v pásmu Sparty.

24:32
    Rozehrávka vázne na obou stranách. Oba týmy mají problém se souvislou kombinací.

24:46
    Dnes podruhé míří na trestnou lavici sparťan Piskáček. Dvě minuty za nedovolené bránění.

25:19
    Rychlá akce na jeden dotek na jejímž konci byl Hruška, ale proti jeho střele z kruhu vytáhl Pöpperle bleskový zákrok a vytěsnil puk až do ochranné sítě!

25:38
    Do zakončení si na brankoviště sjížděl obránce Mrázek, byl ale pod tlakem a nevystřelil důrazně!

26:12
    Bartečkova střela prošla chumlem hráčů, ale Pöpperle nakonec našel puk pod sebou!

26:46
    Sparta je v pěti.

27:37
    Sparta si teď počíná dost laxně a nechává Chomutov přebírat iniciativu.

28:09
    A pasivita se Spartě nevyplácí. Chomutov bude hrát dvě minuty 5 na 3. Souběžně jsou vyloučeni Ton za vysokou hůl a opět Piskáček za podražení.

28:47
    Sotva se Chomutov ve výhodě rozkoukal, bude to už jen 4 na 3, dvě minuty za podražení dostává Bartečko.

29:07
    Do branky patří puk, nikoli gólman. O první variantě asi teď uvažovali hostující hráči, kteří se teď pokoušeli zvrátit klec na Pöpperleho. Vhazuje se v pásmu Sparty.

29:44
    Svobodova střela vypadla Pöpperlemu z výstroje, ale sparťané uplatnili před svým gólmanem důraz a další dorážky neumožnili!

30:09
    Chomutov šanci nevyužil, začíná přesilovka 5 na 4 v podání Sparty.

30:47
    Ale kompletní je už i Chomutov.

32:25
    Hra se sice přelévá ze strany na stranu, ale do zakončení se nikdo nedostává.

34:10
    Mazanec vypálil z pravého kruhu, Pöpperle si povyskočil a puk vyrazil.

35:27
    Ivan Rachůnek vyhodil puk mimo ledovou plochu a Piráti si zahrají další přesilovou hru.

35:45
    Střílenou přihrávku tečoval těsně nad břevno Mrázek!

36:32
    Piráti teď nezvládli přechod přes modrou čáru. Ofsajd.

37:27
    Sparta je kompletní.

38:39
    Petr Ton unikl hostující obraně, zkoušel se natlačit před branku, ale přitom ho fauloval křižující Mazanec. Dostává dvě minuty za držení protihráče.

38:59
    Sparťané kombinují, ale chybí tomu střelba. Puk končí po teči hostující obrany mimo ledovou plochu.

39:21
    Ton pálí po přihrávce od mantinelu těsně vedle!

39:33
    Teď Chomutovští před brankou nepředvedli zrovna "férovku". Patrně si byli vědomi výškové převahy Kumstáta a vrhli se na něj ve dvou...

39:33
    Za držení protihráče inkasuje dvě minuty Mrázek, Sparta si zahraje 5 na 3.

40:00

Ve druhé třetině jsme neviděli žádnou branku a to i přesto, že obě mužstva hrála několikrát přesilovou hru. Došlo i na výhodu 5 na 3, ale Pöpperle domácí klec ustrážil, dvojnásobnou sparťanskou výhodu rozděluje přestávka. Objektivně je třeba říct, že ve druhé části byl lepším týmem Chomutov, Sparta ale bude mít v úvodu třetí části možnost zlomit tuhý odpor soupeře. Zápas pokračuje ve 20:12.

40:01

40:01
    Sparťané budou hrát ještě 39 vteřin přesilovku 5 na 3.

41:05
    Domácí výhodu 5 na 3 nevyužili, trefují se ale v klasické výhodě. DANIEL PŘIBYL dostal sice puk na brusle, rychle jej však vrátil na hůl a mezi tělem a tyčkou prostřelil Řehoře. Asistence: Karel Kubát a Lukáš Pech.

42:35
    Spartu vstřelená branka uklidnila a má teď častěji puk na hokejkách.

43:06
    Chlapík nedosáhl na křížnou přihrávku a puk zamířil na zakázané uvolnění.

43:43
    Kumstát vypíchl puk hostující obraně, která už byla na cestě ven z pásma, puk zamířil na hůl JANA BUCHTELEHO a ten přesně trefil mezi betony gólmana Pirátů. Asistence: Petr Kumstát.

44:42
    Piráti dostanou příležitost korigovat výsledek. Petr Ton nezvykle už dnes podruhé na trestné lavici. Dvě minuty za podržení.

45:47
    Chomutov hraje přesilovku bídně, do šance se naopak mohl proháčkovat Lukáš Pech, ale puk mu utekl. Sparta teď na ledě jasně kraluje, a to přesto, že je ve čtyřech.

46:42
    Hosté vůbec nevystřelili na branku a Sparta je v plném počtu.

48:00
    Ve středním pásmu hákoval Hřebejk a Sparta si zahraje přesilovku.

48:35
    Po výborné narážečce ve středním pásmu se dostal do zakončení Ivan Rachůnek, ale jeho kličku do bekhendu Řehoř vykryl!

49:50
    Vyraženou střelu chtěl do klece vrátit Simon, ale byl u puku o chvíli později, než bylo třeba!

50:00
    Chomutov je v plném počtu.

51:10
    Mrázek pálil po přihrávce z rohu jen do Pöpperleho.

51:20
    V dalším solo úniku byl Bahenský, stahoval si puk na bekhend a šikovně nakonec zkoušel forehand, ale těsně minul.

51:47
    Chlapík mohl zaznamenat svůj první gól za Spartu. Po přihrávce od Formana byl sám před prázdnou klecí, ale puk promáchl!

52:31
    Ivan Rachůnek dostává dvě minuty za hákování.

53:48
    Hosté hráli v brankovišti, rozhodčí hru vykazuje do středního pásma.

54:21
    Mrázek byl sám před odkrytou klecí, ale Pöpperle se fantasticky přesunul a zachránil čisté konto!

54:31
    Sparta je v plném počtu.

56:07
    V posledních okamžicích je hra hodně neurovnaná, mírně aktivnější je Sparta.

57:27
    Pechův pokus z mezikruží končí po teči beků vysoko nad brankou.

59:20
    Tipsport Aréna je na nohou a už oslavuje další domácí výhru.

60:00

Sparta si připisuje pátou výhru v řadě, čtvrtou nulu má gólman Tomáš Pöpperle. Chomutov byl ale dnes houževnatým soupeřem, který první dvě třetiny statečně vzdoroval. Zlomily ho až dvě rychlé branky v úvodu třetí části. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (20:45:18)

Robin Mana

Branky a nahrávky: 2. Rachůnek I. (Přibyl, Klimek), 42. Přibyl (Kubát, Pech), 44. Buchtele (Kumstát)

Rozhodčí: Homola, Pavlovič – Charvát, Frodl

Diváci: 4 985