Boston – San Jose 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.) | New Jersey – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Tampa – Chicago 6:5 (po pr.) | Nashville – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Minnesota – Carolina 3:1 (kon.) | Dallas – Calgary 5:1 (kon.) | Edmonton – Washington 1:4 (kon.)

Bruins právě vstřelili branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Zápas na sto procent směřoval do prodloužení, pravděpodobnost nás ale tentokrát zklamala a DAVID KREJČÍ lehkou tečí McQuaidova nahození těsně před Niemim mezi jeho betony rozhodl. Asistence: Adam McQuaid, Milan Lucic.

57:39
    Krejčí ujel do přečíslení, řešení celé akce ale vzal na sebe a Niemi se blýskl důležitým zákrokem!

54:55
    D. Hamilton nebezpečně před Niemim tečoval Seidenbergovo nahození od modré, nakonec těsně mimo!

44:35
    Joe Thornton poměrně zbytečně dohrál souboj u mantinelu a je vyloučen na dvě minuty za podražení Cháry.

43:20
    Demers se díky snaze svých spoluhráčů dostal k odraženému kotouči, Rask se ale položil na led a zázračně zasáhl!

42:50
    Rask přerušil hru, Hertl se jej snažil dojet a Chára proti němu zvedl hokejkou, kterrou jej trefil do obličeje! Vylučovat se nebude.

42:26
    Rask opět vyrazil puk jen před sebe, Kennedy tentokrát ale neměl dostatek nápadů a z bezprostřední blízkost nastřelil jen domácího brankáře!

40:36
    J. Thornton ujel do přečíslení společně s Hertlem, jemuž předložil ideální přihrávku, avšak český útočník pohořel na skvělém roztáhnutí se Niemiho!

40:18
    San Jose právě vstřelilo branku!
    PATRICK MARLEAU své zaváhání ve druhé třetině napravuje hned po osmnácti vteřinách té třetí! Rask neudržel Vlasicovu ránu od modré a Marleau pohodlně doklepl puk za jeho záda. Asistence: Marc-Edouard Vlasic.

38:48
    Přestože nemají domácí střeleckou převahu, dostávají se do vedení. Krejčího nahození bylo před Niemim tečováno tak nešťastně, že se od zadního mantinelu odrazilo k JAROME IGINLOVI, jenž mezi Niemiho betony vstřelil nejen první branku utkání, ale také svou první letošní. Asistence: David Krejčí, Dennis Seidenberg.

37:09
    Bergeron ujel společně s Marchandem na jediného obránce Irwina, dostal přihrávku přesně na hokejku, jenomže Niemi se rychle přemístil od pravé tyče k levé a zasáhl!

28:13
    Marleau se zjevil naprosto sám před Raskem, udělal mu kličku, avšak nedokázal zasunout puk do prázdné branky!

22:55
    Boston se vymanil ze sevření a dopředu ujel S. Thornton, jenž dva metry za modrou napřáhl k tvrdé ráně, která orazítkovala Niemiho tyč!

17:22
    Zřejmě největší šanci první třetiny měl Hertl! Rask podcenil odraz kotouč od zadního mantinelu, jenž se odrazil právě k českému mladíkovi, jenž ale z bezprostřední blízkosti trefil jen levý beton domácího brankáře.

01:41
    Rask měl teď mnohem více práce než Rask před chvílí, ležíc na ledě ale přežil tři střely soupeře!

00:41
    Krejčí měl velké štěstí, že stihl do střely vstoupit Braunovi. Následně ale fauloval Jarome Iginla (hrubost) a San Jose si zahraje první přesilovku.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 39. Iginla (Krejčí, Seidenberg), 60. Krejčí (McQuaid, Lucic) – 41. Marleau (Vlasic)

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Boychuk, Chára, D. Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Caron, Kelly, Soderberg – S. Thornton, Campbell, Paille
    San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Stuart, Irwin, Demers, Hannan – F. Hamilton, J. Thornton, Hertl – Marleau, Couture, Kennedy – Wingels, Pavelski, Nieto – Brown, Desjardins, McCarthy

Rozhodčí: Hasenfratz, Walsch – Driscoll, Nansen