Boston – San Jose 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.) | New Jersey – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Tampa – Chicago 6:5 (po pr.) | Nashville – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Minnesota – Carolina 3:1 (kon.) | Dallas – Calgary 5:1 (kon.) | Edmonton – Washington 1:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 7:4 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Winnipeg Jets
Pátek 25.10.2013, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ještě jednou vítejte o dalšího utkání zámořské NHL. Dnes se zaměříme mimo jiné na zápas Nashvillu Predators, na jehož hřiště zavítají hosté z Winnipegu Jets.

Predátoři hrají na svém ledě po třech utkáních na hřištích soupeřů, z nichž byli dvakrát úspěšnější právě hráči Nashvillu a jeden z těchto zápasů byl přímo ve Winnipegu, kde domácí podlehli svému soupeři poměrem 1:3. Nashville má na svém kontě 10 utkání, ve kterých dokázal nasbírat 11 bodů, což jej momentálně staví na 9. místo tabulky Západní konference.

Hosté jsou na tom tabulkově ještě o něco hůře, než domácí Nashville. Se stejným počtem odehraných utkání, ale s pouhými 9 body jsou až na 12. místě. Hráči Winnipegu odehráli posledních 6 utkání na domácí půdě a zvítězit se jim podařilo pouze dvakrát, z toho jednou až po samostatných nájezdech v zápase proti St. Louis Blues.

Vzájemné zápasy

Letošní vzájemný zápas, který byl úspěšnější pro Predátory jsme již zmínili. V sezóně 2011/2012 spolu oba soupeři odehráli celkem tři vzájemná klání a všechna ve prospěch Nashvillu. Z dostupných faktů bychom tak domácí dnes mohli považovat za mírné favority.

Češi na ledě

Jediní čeští hráči v dnešním utkání jsou na straně hostů z Winnipegu, kde nás reprezentují brankář Ondřej Pavelec a útočník Michael Frolík.

Obě mužstva vjíždějí na ledovou plochu.

Posloucháme státní hymny.

Nashville Predators: Hutton (Hellberg) – Jones, Weber, Ekholm, Klein, Bartley, Ellis – Wilson, Fisher, Hornqvist – Smith, Cullen, Bourque – Stalberg, Legwand, Forsberg – Nystrom, Gaustad, Hendricks, Spaling, Clune.

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Clitsome, Byfuglien, Bogosian, Enstrom, Postma, Stuart – Setoguchi, Little, Ladd – Wheeler, Scheifele, Kane – Frolík, Jokinen, Halischuk – Peluso, Tangradi, Wright.

Rozhodčí: Koval, Pochmara – Kovalchik, McElman.

00:01

00:35
    První nápor před Huttonem, do kterého ještě najel jeden z hostujících útočníků, ale hra se stěhuje na druhou stranu.

01:29
    Seth Jones byl v obranné třetině zasažen pukem do obličeje a hra se přerušila.

02:15
    Další útočná akce hostů, po které se bude vhazovat po Huttonově levici.

03:02
    Domácí nahazují kotouč do útočného pásma.

03:53
    Jets se ale bez problémů ubránili a pro změnu postupují dopředu právě hosté.

04:21
    Hutton čelil bekhendovému pokusu, který vyrazil do rohu kluziště.

04:43
    Daleko lepší začátek Winnipegu potvrzuje i střelecká bilance 5:0 ve prospěch hostujícího celku.

05:49
    Domácí teď hosty nepustili přes střední pásmo a získali tak kotouč pro sebe.

06:18
    Netrvalo ovšem dlouho a u puku jsou znovu hráči Winnipegu.

07:05
    Pavelec stále nemusel zasahovat.

07:20
    A hosté si zahrají první početní výhodu, Pavelec odjel z brány a Winnipeg hraje v šesti.

07:42
    Teď už ale Jets nedokázali udržet kotouč a před přesilovkou nás čeká komerční přestávka.

07:42
    2 minuty za podražení si odsedí Colin Wilson.

07:42
    Jsme zpět a přesilovka hostů může začít.

07:51
    Hned ze začátku se hráčům Nashvillu podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

08:29
    A znovu se domácím povedlo alespoň posunout kotouč do středního pásma.

09:05
    Wheelerovi nesedla střela a ztratil kotouč a dopředu jdou do konce domácí ve dvou proti dvěma.

09:11
    Klein nakonec vystřelil a Pavelec musel poprvé zasahovat při vlastním oslabení.

09:42

10:37
    Komerční přestávka.

11:07
    Dalšímu pokusu o útok Winnipegu se domácí ubránili a sami teď spěchají dopředu.

12:23
    Hosté už dlouho drží útočnou třetinu, ale k většímu ohrožení Huttona zatím nedošlo.

12:46
    Až teď se Nashvillu podařilo dostat puk z pásma, ale né na dlouho, jelikož hosté zakládají nový útok.

13:37
    Domácí se pokoušeli o přechod do útoku, ale důrazná obrana Jets je nenechala přejít ani přes modrou čáru.

14:18
    Predátorům se po delší době povedlo na chvilku usadit v útočné třetině a vystřelit. Před Pavelcem se snažilo několik hráčů tečovat a dorážet odražený puk, ale za gólmanova záda nikdo puk umístit nedokázal.

14:25

15:09
    Po dalším útoku domácího celku si půjde odsedět menší trest Blake Wheeler a početní výhodu si tak vyzkouší také Nashville.

15:48
    Po nepovedené rozehrávce domácích se hráči Winnipegu řítili dokonce dva na jednoho, ale domácí obránce se zvládl rychle vrátit a zabránit neštěstí.

15:53
    Nashville právě vstřelil branku!
    Z protiútoku udeřili domácí. Střelou z levého kruhu se krásně trefil kapitán domácího mužstva SHEA WEBER. Asistence: David Legwand, Filip Forsberg.

17:22
    Wheelerův pokus bekhendem Hutton vyrazil.

18:44
    Nahození na Pavelce, které český brankář raději podržel pod lapačkou.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Po Cullenovo obkroužení brány měli domácí další velkou příležitost, kterou tentokrát výborně zlikvidoval Pavelec.

20:00

První třetina je u konce. Minimálně první polovina z ní určitě patřila především hostům, kteří svému soupeři nedovolili prakticky ani jeden střelecký pokus. Vše se ale změnilo, když se v 16. minutě nechal vyloučit Wheeler. V tomto oslabení se hostům nejprve podařilo ujet do přečíslení dva na jednoho, z následného protiútoku ovšem skóroval domácí kapitán Weber, díky jehož brance Nashville vede po první třetině 1:0.

Druhá třetina začne přibližně ve 3:00.

20:01

20:31
    Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu.

21:27
    Hosté přenesli hru na druhou stranu hřiště, ale Nashville brzy získal kotouč zpět.

22:16
    A další útok domácích, který zakončila střela Bourqueho, jehož pokus chytá Pavelec.

23:30
    Hosté kombinují za domácí brankou.

23:41
    A Winnipeg si vynutil faul. Na 2 minuty za sekání si půjde sednout Matt Hendricks.

24:37
    Hutton musel likvidovat již dvě nebezpečné šance Jets.

24:54
    A teď dalším výborným zákrokem Hutton chytá Byfuglienův pokus.

25:16
    A domácí po dlouhé době vyhazují kotouč ze třetiny a spěchají střídat.

25:41

25:48
    Při útoku domácích si po návratu z trestné lavice říkal o puk Hendricks, ale jeho spoluhráč zvolil vlastní zakončení, které Pavelec chytá.

26:15
    Postavení mimo hru domácích.

26:21

26:49
    Predátoři se ocitli v dalším postavením mimo hru.

27:07
    Před Pavelcovo bránou vidíme menší potyčku obou týmů.

28:41
    Hosté zavezli kotouč do útočného pásma a bojují teď o puk v rohu kluziště.

29:07
    Domácí se dokázali osvobodit a mají teď puk na svých hokejkách.

29:32
    Hráči Nashvillu získali útočné pásmo.

30:11

31:33
    Po Tangradiho pokusu zasahoval Hutton. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

32:00

32:42
    Hendricks pálil od modré čáry, ale Pavelec jeho pokus vyrazil a dopředu jdou hosté.

33:17
    Hra se teď velmi rychle přelévá ze strany na stranu.

33:49
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    ANTHONY PELUSO obkroužil branku Huttona a v otočce dokázal zasunout puk za brankovou čáru. Asistence: Olli Jokinen, Michael Frolík.

33:49
    Hosté čekají na potvrzení své branky videorozhodčím, ale podle všeho puk rozhodně za brankovou čárou byl.

33:49
    Ano, branka platí! 1:1.

34:18

34:30
    Vhazování přes Huttonem.

35:05
    Po střele od modré čáry puk jen tak tak neskončil za Pavelcovými zády.

37:01
    Domácí se snaží útočit, ale hosté teď velmi dobře brání.

37:44
    Zakázané uvolnění domácích.

38:35
    Domácí šli do přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka na najíždějícího útočníka byla zablokována obráncem.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Vhazování před Huttonem.

40:00

Ve druhé třetině domácí podstatně přidali na tempu. Tato část byla velmi vyrovnaná, ale branku tentokráte vstřelilo mužstvo hostí po Pelusově objetí brány, když jeho gól musel potvrdit až videorozhodčí.

Třetí dějství začne přibližně ve 3:56.

40:01

40:26
    Hutton si připisuje první zákrok ve 3. třetině.

41:35
    Hosté pokračují v útočné aktivitě.

42:25
    Domácí se vymanili z tlaku a sami teď zaměstnávají Pavelce.

43:20
    Hosté posunuli puk do středního pásma, ale domácí jsou znovu v náporu.

44:03
    Smith pěkně vystřelil z pravé strany, ale brankář hostí jeho pokus chytil.

44:47
    Hráči Nashvillu si dobře uhlídali obrannou modrou a nepustili hosty do pásma.

45:02
    Vhazování po Pavelcově pravici.

46:04
    Domácí se ujímají podruhé v zápase vedení. Po odražené střele z pravé strany se k puku dostal PATRIC HÖRNQVIST, který přesnou střelou pod víko dává druhý gól domácích. Asistence: Mike Fisher, Seth Jones.

47:15

47:39
    Domácí pokračují v náporu, ale Ondřej Pavelec drží těsný náskok Nashvillu.

47:57
    Hosté si zahrají přesilovku po té, co se Paul Gaustad provinil držením svého soupeře.

48:46
    Na trestnou lavici usedá také Tobias Enstrom z Winnipegu za držení.

48:46
    Minutu a jedenáct vteřin se bude hrát 4 na 4.

49:31
    Hutton si připisuje další zákrok po střele Ladda.

49:57
    Začíná zkrácená přesilovka domácích Predátorů.

50:29
    Pavelec chytá puk do lapačky a přerušuje hru.

50:46

51:36
    Pavelec má znovu puk po svou lapačkou a v rohu kluziště se strhla menší potyčka, už je ale vše uklidněno.

51:36

52:02
    Po ztrátě pásmo hráči Nashvillu znovu nahazují a dojíždějí kotouč za Pavelcovými zády.

52:32
    Hra se přenesla na druhou stranu a Jets kombinují na modré čáře.

53:18
    Domácí mají problémy ve vlastní třetině, ale už se jim podařilo vyhodit kotouč ven.

54:37
    Hraje se velmi rychlý a otevřený hokej ze strany na stranu.

56:17
    Po útocích Winnipegu se hra znovu přesouvá před Pavelce.

56:33

56:59
    Je vyrovnáno! Odražený kotouč dorazil za Huttonova záda BLAKE WHEELER. Asistence: Zach Bogosian, Andrew Ladd.

57:13
    Mike Fisher odchází na trestnou lavici na 2 minuty za sekání a hosté si zahrají v početní převaze.

58:29
    První polovina přesilové hry hostům větší příležitost nepřinesla.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:13

60:00

Ani třetí třetina nerozhodla a tak nás čeká prodloužení, případně samostatné nájezdy. Ve třetí části vstřelila obě mužstva po jedné brance. Nejprve ve 47. minutě zajistil vedení domácím Hörnqvist a v 57. minutě vyrovnával Blake Wheeler. Do prodloužení tak nastupujeme za stavu 2:2.

60:01

60:25
    Do prodloužení vstoupil aktivněji Winnipeg.

60:37

61:02
    Pavelec musel zasahovat proti nepříjemnému pokusu Cullena.

61:39
    Znovu se hraje v útočné třetině hostů.

62:17
    Další tvrdá střela domácích, která ovšem na branku nemířila.

63:20
    Střely na branku v dnešním utkání jsou velmi vyrovnané 32:34.

64:03
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:43
    Už to vypadalo, že rozhodovat o dnešním vítězi budou až samostatné nájezdy, ale Byfuglien po veliké chybě v obraně ztratil kotouč, ke kterému se dostal CRAIG SMITH, jehož střela prošla až za Pavelcova záda. Asistence: David Legwand.

Dnešní utkání tak tedy končí nakonec přeci jen úspěšněji pro domácí Nashville, který sice v závěru třetiny přišel o jednobrankové vedení, ale nakonec po chybě hostujícího obránce prostřelil Pavelce Smith a rozhodl tak ve prospěch Predátorů.

Hvězdy v utkání:

1. Craig Smith (NSH): 1+0
    2. Carter Hutton (NSH): 34 zákroků, 2 obdržené branky
    3. Blake Wheeler (WIN): 1+0

Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (WIN): 0+1, 5 střel, čas na ledě 14:58.
    Ondřej Pavelec (WIN): 30 zákroků, 3 obdržené branky. (04:56:33)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 16. Weber (Legwand, Forsberg), 47. Hörnqvist (Fisher, Jones), 65. Smith (Legwand) – 34. Peluso (Jokinen, Frolík), 57. Wheeler (Bogosian, Ladd)

Rozhodčí: Koval, Pochmara – Kovalchik, McElman

Diváci: 16075