CSKA Moskva – Mytišči 1:4 (kon.) | Minsk – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Pátek 25.10.2013, 18:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám tu všechny hokejové nadšence. V rámci pátečního programu Kontinentální hokejové ligy přivítá Dinamo Minsk ve své aréně Amur Chabarovsk. Jde o souboj dvou trápících se týmů z chvostku tabulky. Oba totiž dosud získaly jen 18 bodů a z celé KHL je na tom hůře už jen Novokuzněck.

HC Dinamo Minsk:
    Běloruský celek zahájil sezónu hodně špatně a s 18 body aktuálně uzavírá tabulku Západní konference. Dinamo loni bojovalo o postup do play-off až do poslední chvíle, ale letos ze hry o vyřazovací boje odpadává velice rychle. Hokejisté Minsku prohráli již pět zápasů v řadě a během této doby dokázali získat jediný bod za prohru po nájezdech v Čechově.

Amur Chabarovsk:
    Amur je na tom v podstatě stejně jako Dinamo, jen s tím rozdílem, že 18 bodů stačí na východě na předposlední příčku – ještě horší je totiž Novokuzněck. Hokejisté z Chabarovska prohráli poslední dva zápasy, před tím dokázali alespoň porazit 4:2 Jugru. Amur letos inkasoval již 61 branek, což je třetí nejvyšší počet v celé KHL.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Šelepnjov) – Krajíček, Goroško, Meech, Šinkevič, Filičkin, Kaznaděj – Irgl, Platt, Kaljužnyj – Materuchin, Kristek, Surový – Meleško, Stas, Jefimenko – Dadonov, Zacharov, Kitarov – Kirjuščenkov.

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, A. Loginov, V. Loginov, Salcido, Bykov, Těrjajev, Bilalov – Korotkov, Šiškanov, Stěpanov – Muršak, Krjukov, Petružálek – Tarasov, Lugin, Litovčenko – Dubinin, Smurov, Klimčuk.

Rozhodčí: Kiseljov, Naumov – Ivanov, Putilin.

Probíhá představování zahajovací sestavy domácích.

A nadešel čas pro národní hymny. Nejprve ruská, následovat bude běloruská.

00:01

00:59
    V první minutě hry jsme neviděli žádnou střelu na branku. Začíná se opatrněji.

01:17
    Hráči Amuru zahráli na icing.

02:04
    Zacharov vypálil hned po přejetí modré čáry, ale kotouč až na hostující branku neprošel.

03:05
    Dinamo zatím více drží kotouč, ale většinou se s ním pohybuje hlavně ve středním pásmu.

03:34
    Šiškanov vyloučen na dvě minuty a domácí si zahrají přesilovku.

04:11
    Po přihrávce Jefimenka pálil od modré Meech, ale Murygin našel kotouč ve své výstroji.

04:51
    Kaljužnyj hledal zpoza branky Platta, ale kotouč až k adresátovi neprošel.

05:31

05:40
    Šiškanov se po návratu z trestné lavice dostal spolu se spoluhráčem Litovčenkem do situace 2 na 1. Prvně jmenovaný zakončoval sám a Haugen puk přikryl.

06:15
    Přesilovou hru si zahrají i hosté. Vyloučen Jaroslav Kristek.

06:56
    Domácí vyhazují.

07:15
    Stěpanovovi při přechodu do pásma předčasně přejel modrou někdo ze spoluhráčů a je pískán ofsajd.

07:45
    Další vyhození domácího týmu.

08:15

08:44
    A vylučuje se zase na straně Amuru. Na trestnou lavici odchází Dmitrij Lugin, který v útočném pásmu podrazil Goroška.

09:10
    Velký závar před Muryginem. Nejprve se snažil nadvakrát protlačit puk za záda hostujícího brankáře zblízla Meech, po něm dorážel také Materuchin, ale skóre se nemění.

10:12
    Kombinaci domácích zakončoval golfákem z vrcholu kruhů Irgl, branku však přestřelil.

10:45
    Hosté kompletní.

12:09
    Haugen musel schovat ve výstroji nahození od modré čáry a po delší době si sáhl na kotouč.

12:35
    Na druhé straně si Murygin poradil se střelou Krajíčka téměř od červené čáry.

13:46
    Tato pasáž není zrovna moc zajímavá, na ledě se toho mnoho neděje.

14:59
    Brankář Haugen našel přesnou přihrávkou najíždějícího útočníka Kirjuščenkova. Ten se však alespoň ke střele dostat nedokázal.

15:40
    Výjezdem zpoza branky se prezentoval Jakub Petružálek, Lars Haugen má ale kotouč pod betony.

16:14
    Po nahození z rohu hřiště se natlačil před Murygina Platt, který se hned naněkolikrát pokoušel dostat puk za brankářova záda. Murygin svou brankovou čáru uhájil.

17:03
    Jefimenkovi přejel předčasně do pásma Meleško a domácím je tak odpískáno postavení mimo hru.

17:41
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! MICHAIL KLIMČUK se dostal s pukem do útočného pásma a střelou zápěstím od pravého mantinelu překvapil Haugena, který přitom výhled zakrytý neměl.

18:51
    Další nadějná přiležitost Amuru. Haugen musel zastavit střelu Stěpanova a následně zalehnout puk před dojíždějícím protihráčem.

20:00

První třetina přinesla vyrovnaný hokej a jeden gól, který vsítili hosté. V 18. minutě nachytal Haugena nenápadnou střelou zápěstím Klimčuk.

Střely na branku v 1. třetině – 13:11

Další třetina začne přibližně v 18:51.

20:01

21:19
    Druhou třetinu začali trochu aktivněji hosté. Střelu Štěpanova srazila domácí obrana do ochranné sítě.

22:00
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Po přihrávce Surového se přesně trefuje ALEXANDER MATERUCHIN, který tak zaznamenal svůj třetí gól v sezóně. Asistence: Tomáš Surový.

23:43
    Dmitrij Meleško vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro hosty.

25:30
    Domácí vyhazují a zdá se, že oslabení přežijí.

25:44
    Murygin odklepal poslední vteřinky trestu domácího Meleška, ten je již na ledě.

26:55
    Domácí gólman Haugen byl sražen projíždějícím hráčem Amuru. K nelibosti fanoušků Dinama se nevylučuje.

28:51
    Po individuální akci jednoho z hráčů hostí zasáhl lapačkou Haugen.

30:03
    Platt s Irglem bojovali za hostující brankou, ale k ohrožení Murygina to nevedlo.

31:02
    Nebezpečná situace před Muryginem, kterou však hosté přestáli bez ztráty kytičky.

31:47
    Tomáš Surový z pravé strany pálil na Murygina, ale branku netrefil.

32:34
    Další dobrou šanci Dinama měl Meleško, ale ani on nemířil přesně.

33:59
    Platt nedokázal dostat kotouč z domácí obranné třetiny a vystřelit tak mohl Krjukov. Haugen úspěšně zasáhl a přerušil hru.

34:27
    Petružálek našel přesnou přihrávkou Vladimira Loginova, který si najel až před brankoviště. Hostující obránce tam byl úplně sám, ale zblízka Haugena nepřekonal. To byla superšance!

35:36
    Kirjuščenkov z úhlu vyzkoušel pozornost Murygina, ten má kotouč někde v klíně.

36:09
    Haugen snadno zachytil nahození od modré čáry, následovat bude buly po jeho levici.

37:09
    Krajíček vyvezl kotouč od své branky až do útočného pásma, ale po zaváhání Kaljužného mají puk hosté.

38:01
    Přetlačovaná u mantinelu přerušena hvizdem rozhodčího. Na trestnou lavici nakonec vykázán hostující Stěpanov.

39:01
    Ofsajd domácích hokejistů.

39:39
    Meechova bomba od modré v síti neskončila a hosté následně vyhazují.

40:00

Také ve druhé periodě padl jediný gól a radovat se tentokrát mohlo domácí Dinamo. Už po dvou minutách hry totiž vyrovnal Materuchin a toto skóre vydrželo i přes několik šancí na obou stranách až do konce druhé části.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:4
    Střely na branku celkem – 20:15

Třetí třetina začne přibližně v 19:37.

40:01

40:54
    Domácí s kotoučem za svou brankou, odkud budou chtít rozehrát útočnou akci.

41:15
    Amur jde do vedení! Slovinec JAN MURŠAK se prezentoval odvážnou individuální akcí, kdy se od mantinelu natlačil až před brankoviště a zasunul kotouč za Haugena – 1:2.

43:22
    Od modré čáry vystřelil Platt, Murygin má kotouč ve své rukavici.

43:59
    Muršak se pokusil o podobnou akci, jako předvedl před několika okamžiky při svém gólu, ale tentokrát nebyl tak úspěšný a domácí se ubránili.

45:23
    Po pravém křídle ujel domácí obraně Petružálek. Svou ránu namířil na bližší tyč, ale Haugen kotouč vytěsnil do bezpečí.

45:27
    Vzápětí přichází vyloučení domácího Kitarova. Přesilová hra Chabarovsku.

46:36
    Domácí se zatím dobře brání a soupře k ničemu nepustili.

47:28
    Domácí kompletní.

47:45
    Kitarov se po naskočení z trestné hned zapojil do útoku, nic vážnějšího však nevymyslel.

48:39
    Máme tu komerční přestávku.

48:46
    Stěpanov si vybruslil zpoza branky, ale nekompromisně ho srazil jeden z domácích obránců.

50:06
    Nebezpečná protiakce Amuru. Petružálek nahrál na levý kruh Krjukovovi, jehož střelu vyrazil Haugen, jenž pak přikryl kotouč před dojíždějícím českým útočníkem.

50:57
    Hosté se dopustili ofsajdu. Běloruský tým má na vyrovnání ještě devět minut.

51:22
    Dobré střídání první domácí formace. Platt však pálil z levého křídla vedle a neujaly se ani pokusy Irgla či Kaljužného.

53:15
    Dinamo v posledních minutách zvyšuje tlak a touží po vyrovnání.

54:14
    Účinkem se minula i akce Meleška. Ten střílel z levého kruhu, ale kotouč do sítě nedostal.

55:27
    Hosté dostali kotouč za branku soupeře a vrátili se do obrany.

56:15
    Hostující formace s Jakubem Petružálkem sbírá cenné sekundy v útočném pásmu.

57:52
    Domácí místo aby stříleli, tak motali kotouč po rozích. Tímhle způsobem gól vstřelí jen těžko.

58:38
    Zakázané uvolnění hostí. Že by si domácí vzali time-out a odvolali brankáře?

58:38
    Ano, oddechový čas a power-play Dinama...

58:44
    Domácím to neskutečně vyšlo! Kaljužnyj vyhrál buly na Meeche, který od modré okamžitě pálil. Muryginem vyražený kotouč se pak nadvakrát snažil dopravit do sítě Surový, ale skórovat se podařilo až dojíždějícímu ALEXEJI KALJUŽNÉMU, jenž dorážel do úplně prázdné branky – 2:2! Asistence: Tomáš Surový, Derek Meech.

60:00

Tak domácím se podařilo 76 sekund před koncem vyrovnat a následovat tedy bude prodloužení.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:11
    Střely na branku celkem – 29:26

60:01

61:39
    Za nahozeným kotoučem sprintoval do rohu kluziště Stas, ale tam byli důraznější obránci Amuru.

62:15
    Irgl vystavil spoluhráče Surového do postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

62:36
    Pěkný výlet obránce Meeche, který se přes protihráče natlačil až před gólmana. Vše ale skončilo jen posunutou brankou za Muryginem.

62:59
    Z dobré pozice střílel Kristek, ale na Murygina si nepřišel.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

64:47
    Po nepřesné střele Goroška si našel odražený puk Meech, ale ani on nemířil do černého.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Střely na branku v prodloužení – 1:0
    Střely na branku celkem – 30:26

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel hostující Tarasov. Při pokusu o forhendovou kličku mu ale ujel puk a vůbec tak nezakončil.

Zbyněk Irgl mazácky proměňuje a posílá Dinamo do vedení – 1:0.

Bekhendovou kličku Šiškanova zlikvidoval Haugen – 1:0.

Materuchin také nepřekonal Murygina – 1:0.

Petružálek musí dát!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    Petružálka vychytal Haugen a Dinamo tak v nájezdech vítězí. Rozhodující gól zaznamenal hned v první sérii ZBYNĚK IRGL.

Hokejisté Dinama Minsk udolali Amur Chabarovsk 3:2 po samostatných nájezdech a po pěti porážkách v řadě konečně opět okusili chuť vítězství. Domácí přitom dělilo od další prohry pouhých 76 sekund, kdy při závěrečné hře bez brankáře srovnal Kaljužnyj, který tak posunul zápas do prodloužení. V něm gól nepadl a rozhodnutí tedy musely přinést až samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl hned v první sérii Zbyněk Irgl. (20:34:39)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Materuchin (Surový), 59. Kaljužnyj (Surový, Meech), rozh. náj. Irgl – 18. Klimčuk, 42. Muršak

Rozhodčí: Kiseljov, Naumov – Ivanov, Putilin