Pittsburgh – NY Islanders 4:3 (kon.) | Washington – Montreal 2:3 (kon.) | Calgary – Florida 4:3 (3:2 po s.n.)
Vancouver – Columbus 6:2 (kon.) | Anaheim – Tampa 1:0 (po pr.) | Boston – Carolina 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
New York Islanders
Sobota 23.11.2013, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je z mé strany pro dnešní noc vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů nejlepší hokejové soutěže světa se opět těším na počtenou! (03:48:52)

Československá stopa v utkání:
    Radek Martínek (NYI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 15:37

1. Chris Kunitz (PIT) 2+1
    2. Sidney Crosby (PIT) 1+1
    3. Thomas Vanek (NYI) 2+0

Už se zdálo, že vyrovnané utkání dojde do prodloužení, ovšem to 76 sekund před koncem duelu odmítl Sidney Crosby, který zaznamenal svůj 250. gól v kariéře v NHL. Hosté už nedokázali vyrovnat ani ve hře bez brankáře, jenž byla vylepšena i vyloučením Glasse. Islanders ale na ledě favorita předvedli dobrý výkon. Ve druhé třetině smazali dvoubrankové manko a dlouho to vypadalo, že alespoň bod si dnes odvezou. Událostí zápasu je také gól Jevgenije Malkina, který ve 27. minutě zvyšoval na 3:1 a ukončil tak svůj dlouhý střelecký půst.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:9
    Střely na branku celkem – 34:35

59:46
    Pens vyhazují až za branku soupeře, Ostrovanům dochází čas...

59:14
    Na ledě zůstal ležet Nielsen, kterého krosčekoval Adams. To zavánělo faulem, ale domácí do tří nepůjdou.

58:52
    Hosté odvolali i brankáře, takže budou hrát přesilovku 6 na 4.

58:50
    Úplně zbytečně se nechal vyloučit Glass a Islanders budou hrát přesilovku!

58:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    76 sekund před koncem se Penguins ujímají vedení! Po souboji mezi Martínkem a Kunitzem se kotouč za brankou dostal k Dupuisovi, který nahrávkou přes brankoviště našel SIDNEYHO CROSBYHO a domácí kapitán se trefil do poloodkryté branky i přesto, že při zakončení zlomil hůl! 250. gól Crosbyho v kariéře. Asistence: Pascal Dupuis a Chris Kunitz.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Hned po buly vypálil James Neal. Puk už propadl za Poulinova záda, ale hostující brankář se ještě stačil zorientovat a v brankovišti ho zalehnout!

57:22
    Tentokrát získali útočné pásmo domácích, Poulin si nedovolil před dojíždějícím Nealem rozehrát.

57:09
    Zatkoff svým zákrokem přerušuje hru.

56:54
    Okposo uvolnil Tavarese, jehož tečovaná střela skončila nad břevnem.

55:59
    Rána Radka Martínka byla velice tvrdá a Zatkoff měl štěstí, že kotouč mířil právě do míst, kde klečel.

54:55
    Malkin jel sám na Poulina, pokusil se hostujícího brankáře rozhýbat a poslat kotouč mezi jeho betony. Ovšem Poulin puk vytěsnil mimo bránu!

54:26
    Je tu další reklamní přestávka.

54:26
    Nahození Engellanda podržel Poulin. Zdá se, že utkání směřuje k prodloužení.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Kunitz (Crosby, Malkin), 8. Kunitz (Neal, Martin), 27. Malkin (Neal, Jokinen), 59. Crosby (Dupuis, Kunitz) – 22. Vanek (Okposo, Martínek), 32. MacDonald (Cizikas), 33. Vanek (Okposo, Tavares)

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Orpik, P. Martin, Letang, Määttä, Engelland, Niskanen – Bennett, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Dupuis – Gibbons, Sutter, Jokinen – Adams, Vitale, Glass. Trenér: Dan Bylsma
    New York Islanders: Poulin (Nilsson) – Hamonic, MacDonald, Hickey, Martínek, Carkner, Donovan – Okposo, Tavares, Vanek – Grabner, Nielsen, Bailey – Clutterbuck, Regin, Bouchard – M. Martin, Cizikas, McDonald. Trenér: Jack Capuano

Rozhodčí: Kimmerly, St. Laurent – Murphy, Heyer

Diváci: 18515