Olomouc – Jihlava 5:2 (kon.) | Zlín – Liberec 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Třinec – Sparta 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:1 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 3:2 (kon.)
Vsetín – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 2:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Sobota 23.11.2013, 13:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

Loučím se s vámi s konstatováním, že všechny tři body dnes zůstávají pod Javorovým. Třinečtí si výhru vybojovali ve druhé třetině, kdy odskočili na rozdíl dvou branek a výhru si již nenechali vzít, i když Sparta měla pár dobrých šancí. Skvěle zachytal také gólman Svoboda. Všem čtenářům tedy popřeji krásný zbytek víkendu a někdy zase u online přenosu na shledanou. (15:07:16)

60:00

59:10
    Luboš Vacek měl na hokejce snížení, ale skvělý Svoboda dokázal reagovat na jeho kličku a jeho ránu vytěsnil.

58:58
    Klec Sparty zeje prázdnoutou.

58:31
    A nyní zakázané uvolnění Sparty, tudíž se hra bude stěhovat před jejich gólmana.

58:17
    Oceláři se ale velmi dobře brání a Spartu do nějakého tlaku vůbec nepouštějí, Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:43
    Oddechový čas pro hosty.

57:43
    A tlak Sparty bude asi velký, protože Vít Christov si odsedí dvě minuty za podražení.

57:14
    Sparta začíná Oceláře mlít a chystá se na finální tlak.

56:25
    Před Kovařčíkem zela prázdná brána, ten ale kotouč promáchl a nepojistil tak vedení Třince.

55:47
    Další poněkud komický moment v rohu za bránou Sparty, kde si doslova jeden z hostujících nasedl na záda třineckému útočníkovi. Vše bylo v zápalu boje o kotouč,

54:51
    Dlouho se nic moc nedělo, teď to vypadalo, že se přece jen něco zajímavého stane, ale sudí píská vysokou hůl zrovna, když se Oceláři usazovali v pásmu soupeře.

52:56
    Valíček vyslal dělovku od modré a Langer kotouč vytáhl ramenem až na ochrannou síť.

51:38
    Hned na to se Sparťané snažili za každou cenu propasírovat puk za záda Svobody, ale z velkého závaru nakonec nic nebylo.

50:50
    Tomáš Franek si zajel pro puk až za bránu Sparty, kde se zbavil obránce, vyjel si před bránu, ukličkoval i gólmana, ale Langer stihl ještě zachránit Spartu od čtvrtého inkasovaného gólu. Tohle byla hokejová paráda.

50:10
    A Jiří Černoch gól nedává, kotouč se mu zamotal a Černoch jej nechal za sebou. Svoboda ani nemusel zasahovat.

50:10
    Jiří Černoch pelášil sám na Svobodu a byl sekán Jarošem, takže si svůj nájezd zopakuje.

49:28
    Už se opět hraje ve čtyřech na obou stranách. Sparta si ve své přesilovce nevypracovala lepší šanci.

48:31
    Sparta si zahraje přesilovku čtyři na tři, a jak říká hodně hokejistů, tato varianta je pro ně asi nejlepší. Petr Heider už peláší na trestnou lavici, kde bude pobývat dvě minuty za nedovolené bránění.

Tomáš Golasowski

Branky a nahrávky: 19. Franek, 27. Růžička (Franek, Běhal), 38. Matuš (Růžička) – 10. Skřivánek (Chlapík)

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal, Mravec, Matyáš, Heider, Valíček, Foltýn – Pěnčík, Franek, Christov, Růžička, Kofroň, Kovařčík, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Jaroš
    HC Sparta Praha: Langer (Neužil) – Mikliš, Kliment, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Soumelidis, Hemr, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc