Pittsburgh – NY Islanders 4:3 (kon.) | Washington – Montreal 2:3 (kon.) | Calgary – Florida 4:3 (3:2 po s.n.)
Vancouver – Columbus 6:2 (kon.) | Anaheim – Tampa 1:0 (po pr.) | Boston – Carolina 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Minnesota 2:3 (1:2 po s.n.)
Vancouver Canucks
6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 23.11.2013, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Toť je ode mne vše a přeji Vám hezký sobotní den. (06:41:09)

1. Henrik Sedin (VAN) 2+0
    2. Daniel Sedin (VAN) 1+2
    3. Alexander Edler (VAN) 1+1.

Vancouver ve 3. třetině kontroloval hru a pouze přidal další branku, když nahození Daniela Sedina tečovalo v polovině třetiny jeho dvojče Henrik. Columbus v závěru utkání pouze korigoval skóre, když se prosadil Anisimov. Vancouveru vrátil půl minuty před koncem čtyřbrankové vedení tečí Welsh.

60:00

59:31
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Stanton propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Jeho střelu před brankou dokonale tečoval JEREMY WELSH. Asistence: Ryan Stanton, dale Weise.

58:44
    Luongo musel těsně před koncem ještě jednou zasahovat.

58:01
    Poslední 2 minuty zápasu.

56:58
    Columbus právě vstřelil branku!
    Umberger prověřil Luonga, který vyrazil puk pouze před ARTEMA ANISIMOVA, jenž měl lehkou práci v podobě doklepnutí do prázdné branky. Asistence: R.J. Umberger, David Savard.

56:33
    Domácí útočník nenašel mezírku mezi Bobrovského betony.

56:33
    Bylo nařízeno trestné střílení pro Vancouver. Pojede ho Hansen.

56:20
    Další technický přestupek Kosatek.

55:26
    Nepřesná rozehrávka Vancouveru znamená zakázané uvolnění domácích.

54:00
    Na obou týmech je vidět, že už ze zápas pouze dohrává,

52:49
    Sestito si to rozdal s Folignem. Z pěstního souboje vyšel vítězně domácí obránce. Nyní si ale oba hoši půjdou odpočinout 5 minut na trestnou lavici.

51:37
    Richardson to zkoušel individuálně, nakonec však pouze jenom odevzdal kotouč hostům.

50:31
    Vancouver se opět tlačí před hostujícího gólmana.

49:05
    Hostům to ukázali domácí jak s to dělá, když nahození Daniela Sedina dokonale tečoval mimo dosah Bobrovského HENRIK SEDIN. Asistence: Daniel Sedin, Ryan Stanton.

48:20
    Columbus uzamkl svého soupeře v obranném pásmu, nedostal se však ke střele.

47:35
    Oba týmy jsou v posledních minutách nepřesné v rozehrávce a proto se hra odehrává hlavně ve středním pásmu.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 20. D. Sedin (Edler), 33. Kassian (Richardson, Stanton), 34. H. Sedin (D. Sedin, Kesler), 35. Edler (Higgins, Santorelli), 50. H. Sedin (D. Sedin, Stanton), 60. Welsh (Stanton, Weise) – 3. Calvert (Chaput), 57. Anisimov (Umberger, Savard)

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Tanev, Hamhuis, Bieksa, Stanton – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Kesler, Santorelli, Higgins – Hansen, Richardson, Kassian – Weise, Welsh, Sestito.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Tjutin, Johnson, Erixon, Murray, Nikitin, Savard – Umberger, Johansen, Foligno – Atkinson, Anisimov, Jenner – Comeau, Letestu, MacKenzie – Chaput, Boll, Calvert.

Rozhodčí: Furlatt, Meier – Murchison, Lazarowich

Diváci: 18 910