Carolina – Toronto 6:1 (kon.) | Buffalo – Florida 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Dallas 1:0 (kon.)
Tampa – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:4 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:5 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:4 (kon.) | San Jose – Detroit 4:1 (kon.) | Los Angeles – Boston 4:2 (kon.)
San Jose Sharks
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Detroit Red Wings
Pátek 10.01.2014, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný páteční den. (07:13:57)

Dnešní utkání sledovalo 17 562 diváků.

Dnešní utkání končí vítězstvím San Jose v poměru 4:1. Celé utkání rozhodla druhá třetina, kterou jednoznačně ovládlo domácí San Jose a dostalo se do vedení o tři branky, které si už ve třetí třetině pohlídalo. Detroit tedy ani dnes San Jose neporáží a potvrzuje tak, že se mu proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří.

Střely na branku: 26 – 25.

60:00

59:32
    Pavelski se mohl dočkat hattricku, ale z levého kruhu branku netrefil.

58:59
    Demers zablokoval před brankou tvrdou ránu od Kronwalla, ale při pohledu do jeho tváře je jasné, že by nyní raději uhnul.

58:07
    Další bitka je na světě. Cleary udeřil loktem do obličeje Hannana a ten si to líbit nenechal a vydal se útočníka Detroitu ztrestat. Oba hráči dostávají trest na pět minut + Cleary 2 minuty za faul loktem a Hannan 2 minuty za vyprovokování bitky.

57:59
    Glendening se snažil najít z mezikruží Clearyho, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.

56:57

56:23
    Detroit se nedokáže dostat do tlaku. San Jose se velmi dobře brání i v tomto oslabení.

55:58
    U branky Detroitu se strhla další potyčka. Wingels se pustil do boje s Bertuzzim a oba dostávají 2 minutový trest za hrubost.

55:55
    Mrázek předvedl velmi dobrý zákrok. V oslabení se dostal za obranu Detroitu Wingels, který však po kličce do forhendu puk za Mrázka nedostal.

55:20
    Detroitu se dnes přesilové hry vůbec nedaří. Kotouč je u branky Howarda.

54:57
    Do pěstního souboje se pustil Kennedy a Quincey. Navrch měl v bitce obránce Detroitu, který svého soka poslal k ledu. Oba dostávají 5 minutový trest, navíc útočník San Jose Burns dostává 2 minuty za sekání. Detroit tak bude hrát přesilovou hru.

54:06
    Na druhé straně minul branku Brown.

53:57

53:55
    Kindl od modré čáry branku těsně minul.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 5. Pavelski (Thornton, Burns), 30. Desjardins (Kearns, Vlasic), 33. Pavelski (Stuart, Braun), 37. Boyle (Demers, Thornton) – 17. Tatar (Glendening, Smith)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Boyle, Stuart, Braun, Demers, Hannan – Burns, Thornton, Pavelski – Wingels, Marleau, Nieto – Kennedy, Desjardins, Kearns – Brown, McCarthy, Hayes
    Detroit Red Wings: Howard (41. Mrázek) – Smith, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Kindl, Lashoff – Alfredsson, Zetterberg, Nyquist – Bertuzzi, Abdelkader, Miller – Samuelsson, Andersson, Tatar – Eaves, Glendening, Cleary

Rozhodčí: Pollock, Rooney – Gibbs, Murphy

Diváci: 17 562