Carolina – Toronto 6:1 (kon.) | Buffalo – Florida 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Dallas 1:0 (kon.)
Tampa – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:4 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:5 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:4 (kon.) | San Jose – Detroit 4:1 (kon.) | Los Angeles – Boston 4:2 (kon.)
Arizona Coyotes
1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Minnesota Wild
Pátek 10.01.2014, 03:00 • Jobing.com Arena, Glendale • NHL

S konstatováním, že Minnesota díky hattricku Justina Fontaina a třem svým gólům v závěrečné dvacetiminutovce porazila Phoenix na jeho ledě 1:4 se s Vámi loučí a dobré ráno přeje Tomáš Lysý. (05:44:55)

Československá stopa v utkání:
    Rpstislav Klesla (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:31.
    Radim Vrbata (PHX) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:08.
    Martin Hanzal (PHX) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:58.

Využítí: 1-1.

První třetina dnešního zápasu se lépe povedla domácím, kteří měli střeleckou převahu, jenže jak už to bývá, své šance nevyužili. Minutu před koncem se tak prosadil hostující Fontaine. Na začátku druhé třetiny bylo po trefě Boedkera srovnáno. I nadále měl Phoenix více ze hry, jenže gólman Backstrom podávál skvělý výkon. Rozhodla tak třetí třetina, kdy nejprve čtyři minuty po jejím začátku vstřelil vítězný gól Brodziak. Za další čtyři minuty vedla Minnesota již o dva góly zásluhou Fontaineho, který pak dvaasedmdesát vteřin před koncem zkompletoval trefou do prázdné branky hattrick.

60:00

59:07
    Sedm vteřin před koncem se ještě bude vhazovat před Mike Smithem.

59:02
    Střela Michaela Stona končí kde jinde, než u Backstroma.

59:00
    Hosty dělí od jistých tří bodů minuta.

58:48
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Risk v šesti hráčích v poli se Kojotům nepodařil. JUSTIN FONTAINE zakončuje po přihrávce Brodziaka svůj dnešní hattrick a měl by podle mě být vyhlášen první hvězdou zápasu. Asistence: Kyle Brodziak, Nino Niederreiter.

58:28
    Domácí v šesti, Mike Smith je na střídačce.

58:00
    Derek Morris neohrozil ránou od modré Backstroma.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu.

56:27
    Hokej nahoru dolu vidíme v posledních vteřinách. Charlie Coyle se neprosadil střelou švihem.

56:09
    David Moss netrefil z pravého kruhu tři tyče.

55:40
    James Brodin se neprosadil při protiútoku hostů, Mike Smith ojedinělou střelu za poslední minuty chytá.

55:00

54:30
    Ani Oliver Ekman-Larsson se po zranění neprosadí, jeho ránu zápěstím likviduje famózní Backstrom.

54:00
    Polovina z přesilovky hostů je pryč.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. Boedker (Doan, Stone) – 19. Fontaine (Cooke), 44. Brodziak (Cooke, Scandella), 48. Fontaine (Pominville, Niederreiter), 59. Fontaine (Brodziak, Niederreiter)

Arizona Coyotes: Smith (Greiss) – Morris, Ekman-Larsson, Yandle, Murphy, Stone, Klesla – Korpikoski, Hanzal, Vrbata – Doan, Ribeiro, Boedker – Klinkhammer, Vermette, Moss – Bissonnette, Halpern, Kennedy. Trenér: Dave Tippett.
    Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Blum, Stoner – Niederreiter, Granlund, Pominville – Heatley, Coyle, Zucker – Cooke, Brodziak, Fontaine – Veilleux, Haula, Mitchell. Trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: 15 Jean Habert, 21 Don VanMassenhoven – 78 Brian Mach, 82 Ryan Galloway

Diváci: 10075