Carolina – Toronto 6:1 (kon.) | Buffalo – Florida 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Dallas 1:0 (kon.)
Tampa – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:4 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:5 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:4 (kon.) | San Jose – Detroit 4:1 (kon.) | Los Angeles – Boston 4:2 (kon.)

Jaroslav Halák (STL) (33 zásahů)

Zápas v kanadském městě Calgary končí poměrně jasný výsledkem 0:5. Hosté ze St. Louis rozhodli o svém bodovém zisku už v průběhu první třetiny a zasloužene vítězí. To i přes fakt, že domácí dnes vyslali více střel na branku. Nebylo jim to nic platné, když nedali ani gól.

60:00

59:33
    Calgary Flames ale další branku nepřipouští a v oslabení vyhazují přes všechny čáry až k Halákovi.

59:10
    Začala poslední minuta třetí třetiny a zcela určitě také zápasu. Hosté hrají s pukem v útočném pásmu.

58:47
    Rozhodčí v průběhu dnešního duelu s vyloučením rozhodne nešetří. Za plexisklo odjíždí další hokejista, tentokrát domácí. Dvě minuty za krosček odpyká Brian McGrattan (CGY).

58:06
    Stempniak napadá kotouč u mantinelu a zápasí o něj, není mu to nic platné. Hosté vyhazují od své branky alespoň do středního pásma.

57:24
    Nyní už navíc hrají také hosté v plném počtu a ubránili celkem v klidu své další dnešní oslabení.

56:58
    Stále stejný probíhající přesilové hry Calgary – málo střel. Když už se dostanou domácí k puku v útočné třetině, nedokáží situace využít dostatečně.

56:16
    Opět jistý Halák. Slovenský gólman absolutně bere veškeré naděje z holí střelců soupeře. Ti si na něm úplně vylamují zuby.

56:04
    Ještě pořád Blues v sevření kolem vlastního gólmana. Mike Cammalleri byl posledním kdo se dotkl puku, ještě než jej ve své výstroji schoval brankář hostů.

55:35
    Domácí sice drží kus černé gumy, následně střílející Jiřá Hudler ovšem netrefil přesně branku Haláka.

55:22
    Možnost na vstřelení alespoň jedné branky pro domácí hráče. Chris Stewart (STL) už odjíždí za katr odpykat dvě minuty, které dostal uděleny za držení.

54:32
    Oshie nastřelil puk z pravého kruhu a jenom výborný zákrok brankáře Calgary Flames zastavil kotouč ještě před brankovou čarou!

53:39
    Také po konci vlastní přesilové hry obsazují útočníci St. Louis pásmo soupeře. Sice nemají vyložené šance, ale to je za stavu 5:0 rozhodně mrzet nemusí.

53:16
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Po reklamní pauze se bude vhazovat právě v neutrální zóně.

52:58
    Tohle už byla daleko zajímavější situace pro Davida Backese. Ale ani on nevyužívá přesilovou hru a trefuje pouze betony Karriho Rama.

52:17
    A další vyhození. Když už nemohou domácí nijak zaútočit, jeliko hrají oslabení, alespoň drží kotouč co nejdále od své svatyně. Zatím se jim to daří dobře.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 10. Stewart (Roy, Morrow), 12. Sobotka (Jackman, Halák), 27. Cole (Tarasenko), 42. Pietrangelo (Shattenkirk), 44. Tarasenko (Leopold, Sobotka)

Calgary Flames: Rämö – Giordano, Brodie, Wideman, Šmíd, O'Brien, Butler – Stempniak, Backlund, Cammalleri – Hudler, Monahan, Byron – Bouma, Stajan, Galiardi – McGratta, Colborne, Westgarth
    St. Louis Blues: Halák – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Leopold, Cole – Oshie, Backes, Schwartz – Tarasenko, Berglund, Sobotka – Stewart, Roy, Päajarvi – Reaves, Lapierre, Morrow

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Brad Watson – Derek Nansen, Mark Wheler

Diváci: 19289