Vítkovice – Liberec 8:4 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:4 (kon.)
Pardubice – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:4 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta – Slavia 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 10.01.2014, 18:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Tipsport extraliga

To je pro dnešek z brněnské KAJOT ARENY vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. (20:32:13)

Nejlepšími hráči zápasy byli vyhlášeni útočníci. Na domácí straně střelec první branky Štěpán Novotný, z třineckého týmu byl vybrán střelec třetí branky Martin Adamský.

Kometa to už nezvládla a po velkém boji tak dnes vítězí třinečtí Oceláři. Jako rozhodující se nakonec ukázala Růžičkova branka těsně před koncem druhé třetiny, po které se hosté dostali do třígólového vedení. Ve třetí třetině sice dokázala Kometa díky Svobodovi a Zohornovi snížit během necelé minuty na rozdíl jediné branky, vyrovnat se už ale modrobílým nepodařilo. Kometa tak nebere bod ani ze třetího zápasu roku 2014, Třinec naopak vítězí už počtvrté v řadě a svého dnešního soka dohnal na rozdíl tří bodů.

60:00

59:45
    Kubošovu ránu obětavě blokuje Hrabal a opět se přerušuje. Čas se krátí, Kometa ale stále drží útočné pásmo.

59:38
    Po přerušení se do sebe živelně pustili Galvas a Němec. Domácí drobný útočník dostal od silného beka Třince naloženo a ocitl se na ledě. Oba kohouti jsou vyloučeni na dvě plus dvě minuty za hrubost. Vhazuje se před Hamerlíkem.

59:38
    Závar před brankou Třince, puk ale drží ve výstroji Peter Hamerlík.

59:26
    Kováčikova několikrát tečovaná rána končí mimo branku.

59:20
    Novotný pálil z nepřipravené pozice a Hamerlík předvedl jistý zákrok. Bude se před ním vhazovat.

59:15
    Do třetice to domácí zkouší v šesti.

59:01
    Teď navíc domácí musí opět vyklidit pásmo. Kvůli úmyslnému ofsajdu se hra naopak stěhuje před branku, ve které už opět stojí Marek Čiliak.

58:42
    Brno drží puk na holích, nedaří se mu ale ohrozit Hamerlíkovu branku.

58:28
    Kometa v útočném pásmu, Čiliak opět na střídačce.

58:07
    Domácí přihrávka rukou posílá hru do středního pásma, Čiliak se tedy vrací do branky.

58:03
    Je to tak, necelé dvě minuty do třetí sirény to Kometa zkouší v šesti bruslařích a s prázdnou brankou.

58:03
    Před vhazováním v útočném pásmu si vybírá domácí trenér Kýhos oddechový čas, Čiliak už asi zůstane na střídačce.

58:03
    Po nahození ze středního pásma drží Hamerlík puk v lapačce před dotírajícím Káňou.

57:37
    Kováčikovu ránu od modré asi Hamerlík moc neviděl, puk ho ale trefil do výstroje.

57:18
    Zdá se, že Kometě už nezbývá tolik sil na závěrečný nápor, momentálně se hosté brání docela v pohodě.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 13. Novotný (Burian), 46. T. Svoboda (Kempný), 47. Zohorna (Burian, Hanzlík) – 8. Hrňa (Matuš, Rufer), 12. Polák (Bonk), 28. Adamský (Hrabal, Polanský), 40. Růžička (Galvas, Polanský)

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Vondráček, Čermák (C), Hruška – T. Svoboda, Němec, Káňa – Jenyš, Novotný, Burian – Dočekal, H. Zohorna, Wasserbauer.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Krejčí, Nosek – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Orsava, Bonk (C), Polák – Květoň, Peterek, Rákos – Hrňa, Matuš, Rufer.
    Trenér: Jiří Kalous.

Rozhodčí: Husička, Hradil – Barvíř, Blümel