Čeljabinsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 1:0 (1:0 po s.n.) | Ufa – Kazaň 1:0 (kon.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 3:5 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
CSKA Moskva – Záhřeb 1:3 (kon.) | Atlant – Omsk 2:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 3:2 (kon.)
Riga – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | HC Slovan – Doněck 1:2 (kon.) | Lev – Minsk 3:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 28.02.2014, 14:00 • Yunost Sport Palace • KHL

To je pro dnešní den vše, díky za pozornost a přeji pěkný páteční den. (16:13:01)

Pohledný duel v bouřlivé atmosféře tak skončil výhrou Traktoru 3:2, Čechov však předvedl sympatický výkon a nemá se rozhodně za co stydět. K minimálně bodu mu chybělo málo.

Hosté už to nestihli, jejich snaha byla marná. Potřetí v zápase tak nedokázali vyrovnat a Traktor bere po bojovném výkonu tři body. Pořádně se na vítězství nadřel a rozhodl až necelé čtyři minuty před koncem v přesilové hře. To byl dnes klíčový faktor, Čeljabinsk využil hned dvě, zatímco soupeř jednu. Po této výhře je tak stále v elitní osmičce přetlak a rozhodovat se bude do posledního kola.

60:00

59:39
    Čechov to zkusí v šesti, brána zůstává prázdná.

59:39
    Možná k tomu dojde za chvíli, hostující trenér si vybírá oddechový čas. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:17
    Už se hraje poslední minuta a Traktor to sehrál výborně, stále byl nastěhovaný před Saprykinem, který nemohl střídat. Hosté nemohli hrát v šesti.

58:37
    Saprykin už se hlásí o odvolání z brány, ale soupeř k tomu nedává žádný prostor. Traktor je totiž stále u kotouče.

57:37
    Hraje se ve středním pásmu, Čechov bojuje o vyrovnání.

56:06
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se domácí dočkali a přesilovku zhodnotili v možná vítězný gól. Obránce Kondratěv vypálil od modré, Saprykin dokázal puk vyrazit pouze před sebe a ve skrumáži se nejlépe zorientoval finský útočník PETRI KONTIOLA, který pohotově procedil puk do brány Viťazu Čechov. Asistence: Maxim Kondratěv.

55:48
    Ovšem, bude to mít v posledních minutách složité. Ziazov jde za hákování na trestnou.

55:37
    Celý stadion bouří, žene své hráče k vítězné brance, ale Saprykin stále odolává.

55:16
    Kuzněcov znovu operoval před hostující bránou, zadovkou se snažil najít Bulise, ale přihrávka mu vůbec nevyšla. Sám připravil svůj celek o útočné pásmo.

54:26
    Ještě na to má něco přes pět minut, pokud nepadne branka ani na jedné straně, půjdeme samozřejmě do prodloužení.

53:26
    Čas běží a stále se nedaří dát Čeljabinsku potřebnou branku.

52:28
    Hraje se pořádně od podlahy, první formace Traktoru pořádně přiložila pod kotlem a Jan Bulis se ocitl v dobré šanci. Stadion už burácel, ale Saprykin byl proti.

51:30
    No, i hosté nejsou spokojeni s tímto výsledek a spoléhají na brejky. Jeden málem využil Soloduchin, který si najížděl před Garnettovu bránu. Domácí gólman ale perfektně zasáhl na brankové čáře. Poté mu pomohla vlastní obrana.

50:39
    Nápor Traktoru se stále zvyšuje, Kuzněcov krouží útočným pásmem a hledá své spoluhráče. Především Kontiola byl v dobré pozici, prchl po pravé straně a jeho rána švihem končí na betonech gólmana Viťazu Čechov.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 7. Bulis (Čistov, Kuzněcov), 35. Kokujov (Glinkin, Katičev), 57. Kontiola (Kondratěv) – 19. Koroljuk, 43. Porseland (Podzinš)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Kondratěv, White, Rjabykin, Bondarev, Borodkin, Katičev, Klimontov, Chlystov – Kontiola, Kosticyn, Valejev – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Popov, Glinkin, Kokujov – Panov, Mokin, Zavaruchin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Děnisov) – Porseland, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Rozin, Mezei, Kudinov – Cibák, Koroljuk, Šitikov – Klimenko, Kousal, Afinogenov – Soloduchin, Koroljov, Ziazov – Mamin, Podzinš, Makejev.

Rozhodčí: Zacharov, Naumov – Matjuška, Petrov