New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Detroit Red Wings
Pátek 28.02.2014, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (04:20:46)

Dnešní utkání sledovalo 18 931 diváků.

Vítězem dnešní utkání se stává Detroit, který poráží Ottawu vysoko 6:1. Hosté o svém vítězství rozhodli už v první třetině, ve které dokázali vstřelit čtyři branky a to byla pro domácí taková rána, že se z ní nedokázali po celý zápas vzpamatovat. Detroit si tak připisuje ve dvou dnech druhé vítězství a dělá velmi důležité kroky pro účast v play-off. To Ottawě se vstup do ligy po olympijské přestávce vůbec nevydařil.

Střely na branku: 38 – 26.

60:00

59:45
    Ten se ale s úspěchem nesetkal.

59:32
    Kotouč je za brankou Ottawy, která se ještě pokusí založit útok.

59:00
    Nahození Helma od modré čáry Hammond bez problémů zastavil.

58:35
    Utkání se v poklidu dohrává. U kotouče se drží hokejisté Detroitu.

58:05

57:16
    Quincey nahodil kotouč na branku od modré čáry, ale Hammond dokázal kotouč vyrazit.

56:47
    Odražený kotouč od zadního mantinelu Hammond raději zalehl.

56:14
    Detroitu se nedaří usadit v útočném pásmu, ale to hostům vadit nemusí.

55:00
    Detroit v přesilové hře nikam nespěchá a snaží se v klidu utkání dohrát.

54:05
    Neil nakonec dostává s Franzenem 10 minutový osobní trest. Dále je vyloučen Neil na 2+2 minuty za hrubost – trest odsedí Hoffman.

54:05
    Chris Neil opět ukázal, proč patří k nejtrestanějším hráčům v lize. Naprosto zbytečně strhl helmu Franzenovi a chtěl se s ním pustit do bitky. Útočník Detroitu se mu však vysmál.

52:41

52:19
    Z pravé strany zkusil štěstí Hoffman, ale jeho střela skončila na pravé tyči.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 25. Ryan (Zibanejad, Methot) – 11. Sheahan, 12. Franzen (Nyquist), 14. Franzen (Alfredsson, Kronwall), 18. Jurčo (Kronwall, Tatar), 24. Franzen (Nyquist), 26. Tatar (Jurčo)

Ottawa Senators: Lehner (26. Hammond) – Karlsson, Methot, Wiercioch, Cowen, Ceci, Phillips – Michálek, Spezza, Greening – Condra, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Neil, Z. Smith, Conacher
    Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, B. Smith – Nyquist, Dacjuk, Franzen – Alfredsson, Helm, Abdelkader – Jurčo, Sheahan, Tatar – Glendening, Andersson, Miller

Rozhodčí: Martell, Jackson – Henderson, Shewchyk

Diváci: 18 931