Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Slavia – Třinec 2:3 (kon.)
Chomutov – Liberec 0:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:4 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
4:5 (0:4, 1:0, 3:1)
HC Sparta Praha
Pátek 28.02.2014, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Tipsport extraliga

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, budu se těšit u dalších onlajnů, třeba už zítra, napočtenou. (19:52:59)

Dnešní zápas má svého vítěze. Pražská Sparta sehrála výborně úvod utkání, když po dvou minutách vedla již 2:0 a do konce první třetiny zvýšila svůj náskok na čtyři branky. Domácí nastoupili do druhé části o něco lépe, ale přesto se jim dlouho nedařilo překonat hostujícího gólmana. Do poslední třetiny vyrazili vítkovičtí s třígólovým mankem, pár minut po začátku však obdrželi další branku a nikdo by si na jejich další hru nevsadil ani pětník. Vítkovice však zmobilizovaly všechny své síly a i díky poněkud uspokojené Spartě dokázaly závěr ještě pořádně zdramatizovat. Páté, vyrovnávací, branky se ale diváci nedočkali, a proto si pražané vezou domů všechny tři body.

59:54
    Hostům se podařilo ukořistit puk a poslat jej směrem na branku..

59:49
    Vítkovický gólman Dolejš odjíždí na střídačku.

59:49
    Vítkovičtí se nahrnuli před branku, Novotný skáče po puku a schovává ho pod lapačku!

59:42
    Domácí trenéři si logicky berou oddechový čas, hala bouří.

59:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to je neskutečné!! Domácí snižují na rozdíl jediné branky – PETR STRAPÁČ se nadvakrát před Novotným přece jen prosadil – 4:5. Asistence: Jiří Burger.

59:32
    Hosté jdou do tří, Divíšek je potrestán za podražení.

59:30
    Vítkovičtí točí sparťanskou čtveřici.

59:13
    Vítkovičtí mohou snížit, za hrubost putuje na trestnou lavici Švrček.

59:04
    Sparta se dostala jen do středního pásma, vítkovičtí si berou kotouč.

58:35
    Vítkovičtí se snažili vyzrát na sparťanského gólmana, ale povedlo se to až RUDOLFU HUNOVI, který nekompromisně poslal puk za gólmanova záda – 3:5. Asistence: Ondřej Roman.

57:58
    Za podražení bude vyloučen Pech.

57:58
    Novotný si proti němu vyjel a schoval puk v náručí.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 36. Strapáč (Barinka), 46. Huna, 59. Huna (Roman), 60. Strapáč (Burger) – 2. Buchtele (Krejčík), 2. Klimek (Divíšek), 11. Forman (Přibyl, Polášek), 15. Kumstát (Buchtele), 44. Kumstát (Buchtele)

HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Pastor, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Němec, Szturc – Kucsera, Kolouch, Káňa
    HC Sparta Praha: Novotný (Málek) – Polášek, Pilař, Krejčík, Švrček, Piskáček, Philipp, Kubát – T. Rachůnek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek, Forman, Přibyl, Simon

Rozhodčí: P. Hodek, P. Lacina – J. Bláha, E. Kostka

Diváci: 6 885