New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
New York Rangers
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 28.02.2014, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Pro dnešek je to opravdu již vše, přejí příjemný zbytek pátečního rána. (03:37:29)

přesilové hry: 0/1 – 0/3

Velmi zajímavý závěr dnešního mače nakonec vyrovnání Chicaga nepřinesl, i když k němu Blackhawks byli opravdu velmi blízko! Nakonec odjíždějí domů s prázdnou, Rangers se tímto bodovým ziskem znovu o krůček přiblížili vyřazovacím bojům.

60:00

59:58
    Toews úplně sám u levé tyče puk přes ležící Talbotův beton do sítě nepropasíroval!

59:49
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Jedenáct vteřin před koncem se hosté přece jen dočkávají úvodní dnešní branky a ještě trochu dramatizují závěrečné vteřiny! PETER REGIN (3) dostal přesný pas za obranu, dostal se až před gólmana a mezi nohama mu pokazil jeho čisté konto – 2:1! Asistence: Ben Smith (11) a Brent Seabrook (29).

59:13
    Sharp byl příliš nedočkavý v přechodu do útočného pásmu, kvůli němu je odpískáno postavení mimo hru.

59:01
    Rangers dostali puk z vlastní třetiny, mezitím se rozeběhlo posledních šedesát vteřin, s největší pravděpodobností, dnešního duelu.

58:39
    Talbot přerušuje hru dalším úspěšným zákrokem, Chicago na to reauje time-outem!

58:27
    Duncan Keith od modré čáry domácího gólmana nepropálil, neujali se ani následné dorážky. Domácí dnes vítězství již pustit nechtějí!

57:54
    Brandon Saad najel přímo do gólmana, sudí ještě diskutují, zda se bude vylučovat. Nakonec to nechají bez povšimnutí, vhazovat se bude po levé ruce Talbota.

57:21
    Crawford je na střídačce, Blackhawks to ještě zkoušejí v šesti!

57:14
    Hosté se přece jen ještě snaží o zázrak, proti nim však stojí jistý Talbot, který si evidentně chce dojít pro čisté konto.

55:53
    Rangers právě vstřelili branku!
    K drtivému závěrečnému tlaku v podání Blackhwaks zřejmě nedojde! RICK NASH (19) se dostal do dobré úniku, napoprvé ho sice Hjalmarsson ještě poslal do rohu, z něho si ale čerstvý zlatý olympionik vybruslil do střelecké pozice a přímo ke vzdálenější tyči přiblížil domácí k vítězství – 2:0! Asistence: Ryan Callahan (14) a Carl Hagelin (12).

55:30
    Až nyní ho dokázal Bickell zavést do útočné třetiny, hosté se v ní však dlouho udržet nezvládli.

55:00
    Pět minut do konce, puk za brankou Chicaga.

54:07
    Máme zde poslední komerční přestávku ve třetí třetině, po ní se dá již očekávat silný závěrečný tlak Chicaga. Cam Talbot zvládl posbírat již pětadvacet zákroků a naprosto jednoznačně aspiruje na první hvězdu dnešního zápasu.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 11. Brassard (Pouliot, Miller), 56. Nash (Callahan, Hagelin) – 60. Regin (Smith, Seabrook)

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Klein, Moore – Nash, Stepan, Kreider – Callahan, Richards, Hagelin – Miller, Brassard, Pouliot – Carcillo, Moore, Boyle
    Chicago Blackhawks: Crawford (Rääntä) – Seabrook, Keith, Rozsíval, Hjalmarsson, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Regin, Versteeg – Saad, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig

Rozhodčí: Hebert, Watson – Barton, Lazarowich