Boston – Washington 3:0 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:3 (kon.)
Chicago – Columbus 6:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 1:2 (kon.) | Detroit – Colorado 2:3 (po pr.)
Dallas – Vancouver 6:1 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – NY Islanders 3:2 (po pr.)
San Jose – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Colorado Avalanche
Pátek 07.03.2014, 02:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (05:06:48)

Dnešní utkání sledovalo 20 066 diváků.

Dnešní utkání končí vítězstvím Colorada v prodloužení 3:2, ale rozhodně se nedá tvrdit, že by byl celek z Denveru lepším týmem. Detroit byl po celé utkání aktivnějším týmem, ale zradila ho koncovka, když většina velmi dobrých šancí skončila na Giguerovi, jenž dnes podal velmi dobrý výkon. Colorado si tedy do tabulky připisuje body dva, zatímco Detroit se musí spokojit s bodem jedním a nadále ho čeká těžký boj o play-off.

Střely na branku: 37 – 25.

64:28
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Colorado dnes vítězí! MacKinnon našel z pravé strany na levém kruhu nikým nehlídaného ANDREHO BENOITA, který z první poslal kotouč pod horní tyčku. Howard se nestihl včas přesunout. Asistence: Nathan MacKinnon, Erik Johnson.

64:03

63:51
    Z levého kruhu to zkusil Franzen, ale Giguere dokázal zasáhnout ramenem.

63:30
    Detroit se usadil v útočném pásmu. Zatím se ke střele na branku nedostal.

62:55
    Detroit hraje v plném počtu.

62:50
    Od modré čáry vystřelil Ericsson, ale jeho pokus až k brance nedoletěl.

62:26
    Po levé straně se pokoušel prosadit O'Reilly, ale Smith ho dokázal o kotouč připravit.

62:03
    Stastny se dopustil za brankou Detroitu podražení a je vyloučen na 2 minuty. Bude se hrát tři na tři.

61:45
    Kotouč je ve středním pásmu.

61:31
    Howard výborným zákrokem udržel kotouč před brankovou čáru. Po přihrávce z levé strany střílel do odkryté branky Duchene, ale brankář Detroitu se rychle přesunul a střelu udržel ve své výstroji.

61:15
    Od modré čáry vystřelil Barrie, ale jeho pokus dokázal zablokovat Glendening.

60:55
    Oddechový čas pro hosty.

60:55
    Duchene ujížděl sám na Howarda a byl faulován Kronwallem. Rozhodčí však neodpískal trestné střílení, ale obránce Detroitu vyloučil na 2 minuty za držení.

60:13
    Ze středního pásma vystřelil Duchene, ale Howard dokázal jeho střelu vyrazit.

60:01

Coloradu se podařilo ve třetí třetině vyrovnat na 2:2 a utkání tak půjde do prodloužení. Oba týmy již mají po jednom bodu, takže otázkou je, kdo získá ten druhý.

Střely na branku: 36 – 23.

60:00

59:45
    DeKeyser drží kotouč za brankou, Detroit hlídá remízový výsledek.

59:20
    Abdelkader se nedokázal dostat z levé strany do zakončení.

59:00
    Začíná poslední minuta základní hrací doby.

58:37
    Tatarova střela z pravého kruhu byla zablokována.

58:16
    Mitchell vyhodil kotouč do hlediště a dlouho se sudí domlouvali, jestli hráče Colorada vyloučí. Nakonec se shodli, že kotouč ještě škrtl mantinel, takže se bude hrát v plném počtu.

57:52
    Nyní se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

57:25
    Coloradu se v posledních chvílích daří držet v útočném pásmu, ale obrana Detroitu nepouští svého soupeře do zakončení.

56:05
    Útočnou snahu Colorada ukončilo postavení mimo hru.

55:52
    Na řadu přichází poslední komerční přestávka v utkání.

54:36
    Detroit je aktivnějším týmem a více se tlačí za třetí brankou. Ovšem v brance Colorada dnes stojí Giguere, který chytá velmi dobré utkání.

53:52
    Od modré čáry vystřelil nepřesně Quincey.

53:36
    Z pravé strany střílel Sheahan, ale Giguere opět úspěšně zasáhl.

52:53
    Chybu v hostující obraně mohl potrestat Legwand, ale jeho střelu bekhendem dokázal Giguere vyrazit.

52:16
    Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

51:25
    Od pravého mantinelu nahodil kotouč na Howarda Landeskog, ale brankář Detroitu úspěšně zasáhl betonem.

50:50
    V posledních střídáních je ve hře spousta nepřesností. Ani jeden z týmů se nedokáže udržet u kotouče.

49:30
    Alfredsson dlouho držel kotouč v útočném pásmu, ale nakonec byl natlačen k mantinelu, kde o kus černé gumy přišel.

48:14
    Do slibné šance se dokázal dostat MacKinnon, jehož střela z velké blízkosti skončila vedle branky.

47:44
    Giguere si připisuje další zákrok. Tentokrát zastavil střelu Kronwalla od modré čáry.

47:28
    Ze středního pásma nahodil kotouč na branku Colorada Bertuzzi, ale Giguera nepřekvapil.

46:58
    Následuje komerční přestávka.

46:39
    Vedení na stranu Detroitu mohl vrátit Smith, ale jeho ránu dokázal Giguere vyrazit nad branku.

45:49
    Colorado podruhé v utkání vyrovnává. Na přihrávku Duchene zpoza branky si na brankovišti počkal P.A. PARENTEAU a bekhendem poslal kotouč za záda Howarda. Asistence: Matt Duchene.

45:21
    Andersson nahodil kotouč na branku z levé strany, ale Giguere jeho pokus vyrazil.

44:30
    Domácí se nadále drží v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat do zakončení.

43:43
    Detroit zatím nedovoluje svému soupeři, aby se dostal do tlaku, z kterého by mohlo Colorado vyrovnat.

42:58
    Tatar se pokusil prosadit z velkého úhlu, ale Giguere jeho střelu s přehledem vyrazil.

42:02
    Ke střele z mezikruží se dostal Miller, jehož pokus byl však sražen do ochranné sítě.

41:35
    Třetí třetina začala velmi opatrně.

40:31
    Střela Duchena skončila na výstroji připraveného Howarda.

40:01

Po druhé třetině vede opět Detroit, když ve druhé třetině vstřelily oba týmy jednu branku, takže stav utkání je 2:1. Colorado má před sebou poslední třetinu, aby se pokusilo otočit vývoj utkání a odvezlo si z Detroitu vítězství, ale bude to velmi těžké, protože domácí dnes hrají velmi dobře. Třetí třetina začne přibližně v 4:12.

Střely na branku: 24 – 15.

40:00

39:35
    Detroit kontroluje hru a daří se mu to na výbornou. Hosté se nemohou dostat ke kotouči.

38:47
    Komerční přestávka.

38:24
    Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Nyquist, ale jeho ránu vytěsnil nad břevno ramenem Giguere.

37:41
    Zasahovat musel nyní i Howard, když se do zakončení dostal Stastny.

36:55
    Kombinace mezi Bertuzzim a Anderssonem branku nepřinesla, když střely obou hráčů skončily na betonech Giguera.

35:23
    Z levého kruhu vystřelil bekhendem Jurčo, ale jeho rána skončila těsně vedle branky.

34:47
    Colorado ale přitvrdilo, což by mohlo dělat domácím problémy. Zatím se ale nadále drží v útočném pásmu.

33:33
    Detroit hraje po vstřelené brance opět velmi aktivně a snaží navýšit své vedení.

32:10
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit se v přesilové hře vrací do vedení! Legwand vybojoval kotouč za brankou Giguera, přihrál před branku Sheahanovi, jenž ještě našel u levé tyče TOMÁŠE JURČA a pro toho nebyl problém uklidit kotouč do branky. Asistence: Riley Sheahan, Danny DeKeyser.

31:30
    Detroit se drží v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat do zakončení.

30:48
    Kronwall nedokázal zachytit kotouč na modré čáře a ten se dostal do středního pásma.

30:27
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Holden.

30:11
    Colorado po rychlém protiútoku vyrovnává. MATT DUCHENE se dostal před brankovištěm ke střele, kterou namířil do bruslí Franzena a od nich se kotouč odrazil do branky Howarda. Asistence: Erik Johnson, Ryan O'Reilly.

29:15
    Na druhé straně minul branku DeKeyser, který také střílel od modré čáry.

28:42
    Benoit se dostal ke kotouč na modré čáře a pokusil se o střelu, která skončila na betonech připraveného Howarda.

28:06
    Od levého mantinelu vyzkoušel Howarda střelou zápěstím Landeskog, brankář Detroitu udržel kotouč ve své výstroji a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

27:24
    Střelou přes obránce zkusil štěstí Stastny, ale Howard byl pozorný.

26:36
    První lajna Detroit se drží v útočném pásmu, ale nedokáže se dostat k přímému ohrožení branky Giguera.

25:41
    Pokus o rychlé založení útoku ze strany Detroitu končí zakázaným uvolněním.

24:35
    Alfredsson přihrával z pravé strany před branku, kde nedokázal kotouč usměrnit do branky Abdelkader.

23:24
    Detroit byl velmi blízko přidání druhé branky. Franzen se obtočil okolo branky a vystřelil. Jeho pokus zastavil přesně na brankové čáře Giguere betonem a zamezil tak brance.

21:59
    Úvod druhé třetiny je plný nepřesností.

21:06
    Útočná akce Detroitu končí postavením mimo hru, do kterého se dostal DeKeyser.

20:35
    Do ideální pozice pro střelu se dostal O'Reilly, ale Howard si zkraje druhé třetiny připisuje úspěšný zákrok.

20:01

První třetina končí lépe pro Detroit, který vede díky brance Kronwalla nad Coloradem 1:0. Vedení domácího celku je však zasloužené, jelikož byli svěřenci trenéra Babcocka v první třetině aktivnějším týmem. Uvidíme, jak Colorado vstoupí do druhého dějství. To začne přibližně v 3:20.

Střely na branku: 13 – 8.

20:00

19:27
    Detroit v závěru první třetiny hraje velmi zodpovědně do obrany.

18:29
    Z levé strany se pokusil překvapit Giguera Abdelkader, ale jeho střela skončila pouze na boční síti.

17:48
    Tak to byla velká šance Detroitu. Sheahan našel z levého kruhu u pravé tyče volného Tatara, který střelou z první branku těsně přestřelil.

16:43
    Ihned po oslabení se dostal do velmi slibné šance Andersson, který z levého kruhu trefil nakonec jen dobře připravenou lapačku Giguera.

16:40

16:02
    Od modré čáry vystřelil Parenteau, ale jeho pokus dokázal zablokovat Miller.

15:40
    Coloradu se stále nedaří usadit v útočném pásmu.

15:17
    Nyní dopravil kotouč do středního pásma Glendening, zatím Detroit velmi dobře brání.

14:51
    Detroit začíná oslabení velmi dobře, když Kronwall poslal kotouč k brance Giguera.

14:40

14:40
    Colorado bude hrát přesilovou hru. Lashoff si pomohl hákováním a je vyloučen na 2 minuty.

14:04
    Howard si rovněž připisuje úspěšný zákrok. Tentokrát po střele Talbota.

13:54
    Z pravého kruhu se pokoušel prosadit střelou přes obránce Franzen, ale Giguere zasáhl vyrážečkou a kotouč vyrazil.

12:33
    Detroit se dostává do vedení! NIKLAS KRONWALL se vydal na útočný výlet a je z toho úvodní branka utkání. Obránce Detroitu přihrál kotouč na modrou čáru Anderssonovi, který mu posléze kotouč vrátil a Kronwall poté střelou bekhendem z pravého kruhu poslal kotouč do pravé šibenice. Asistence: Joakim Andersson, Jonathan Ericsson.

12:21
    Z levého kruhu to pro změnu zkoušel Mitchell, ale Howard úspěšně zasáhl.

11:31
    Ke střele přes obránce se dostal McGinn, který z pravého kruhu poslal kotouč těsně vedle branky.

10:57

10:28
    Colorado pomalu vyrovnává hru a pokouší se tlačit do útoku.

9:05
    Z levého kruhu vystřelil zápěstím Quincey a jeho pokus skončil na tyči branky Giguera.

8:00
    Ve středním pásmu nabral slušnou rychlost Duchene, jenž se také dokázal natlačit do zakončení, které bránicí hráč srazil do ochranné sítě.

7:27
    Stastny prověřil svým pokusem Howarda, který kotouč raději podržel na své hrudi. Následuje komerční přestávka.

7:20
    Nyní od modré čáry neuspěl se svým pokusem Ericcson. Detroit ze všech možných pozic střílí na branku.

6:49
    Střela Quinceyho od modré čáry skončila na připraveném Giguerovi.

6:23
    Do útočného pásma se dostal po pravé straně Bertuzzi, který také následně vystřelil z vrcholu levého kruhu těsně vedle pravé tyče.

5:39
    Detroit hraje zatím velmi aktivně. Coloradu dělá velký problém dostat se do utkání.

4:42
    Od modré čáry nahodil kotouč na Giguera Legwand, ale brankář Colorada tento pokus bez problémů vyrazil.

4:02
    Od modré čáry vystřelil Ericcson, ale jeho ránu zastavil jeden z bránicích hráčů.

3:41
    Franzen se ocitl v další velmi výborné příležitosti. Když dostal v útočném pásmu přihrávku za obranu, po níž vystřelil těsně nad branku.

2:01
    To vše změnil až Parenteau, který se obtočil okolo branky a chtěl kotouč zasunout k pravé tyči. Howard jeho zámysl přečetl a kotouč vyrazil.

1:32
    Do útočného pásma se poprvé v utkání dostal hokejisté Colorada, kteří se zatím k přímému ohrožení branky Howarda nedostali.

1:04
    Z levého kruhu to zkusil Sheahan, ale Giguere opět pozorný.

0:48
    Z pravé strany se dostal před branku Tatar, ale Giguere dokázal zasáhnout levým betonem.

0:21
    Hned první útok Detroitu přinesl před brankou Colorada rozruch. Legwand našel z levé strany před brankou Franzena, kterému se ale nepovedlo přesně zakončit.

00:01

Stále ještě není slávy v Detroitu konec a utkání se opět o pár minut odkládá.

Dnešní utkání zřejmě začne o malou chvíli později. Důvodem je slavnostní ceremoniál, kdy byl vyvěšen dres Nicklase Lidstroma pod strop Joe Louis Arény.

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Smith, Lashoff – Franzen, Legwand, Nyquist – Jurčo, Sheahan, Tatar – Alfredsson, Andersson, Abdelkader – Bertuzzi, Glendening, Miller

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Johnson, Hejda, Guenin, Barrie, Benoit, Holden – MacKinnon, Stastny, Landeskog – Parenteau, Duchene, O'Reilly – McGinn, Mitchell, Talbot – Bordeleau, Cliche, McLeod

Rozhodčí: Pochmara, Sutherland – Cherrey, Shewchyk.

Detroitu patří ve Východní konferenci deváté místo a tak musí celek z Hockeytownu výrazně zabrat, aby se dostal do vyřazovacích bojů. Pomoci by mu měl David Legwand, který by měl zacelit mezeru při zraněních Dacjuka se Zetterbergem. V posledním zápase prohrál Detroit na ledě New Jersey těsně 3:4.

Coloradu se v posledních utkáních daří, také proto se nachází na čtvrtém místě v Západní konferenci a ve vyřazovacích bojích si s největší pravděpodobností zahraje. V posledním zápase vyhrálo Colorado na ledě Chicaga 4:2. Vyloupí dnes i Joe Louis Arenu?

Přeji krásnou hokejovou noc. V Detroitu dnes čeká velký večer Niklase Lidstroma, jehož dres dnes bude v Joe Louis Aréně vyvěšen pod střechu. Této pocty se mu dočká před zápasem Detroit Red Wings – Colorado Avalanche, tedy zápasem, který bude určitě velmi zajímavý, jelikož v hokejové historii byly zápasy Detroitu s Coloradem velmi vyhecované. Utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 13. Kronwall (Andersson, Ericsson), 33. Jurčo (Sheahan, DeKeyser) – 31. Duchene (Johnson, O'Reilly), 46. Parenteau (Duchene), 65. Benoit (MacKinnon, Johnson)

Rozhodčí: Pochmara, Sutherland – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 20 066