Boston – Washington 3:0 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:3 (kon.)
Chicago – Columbus 6:1 (kon.) | Nashville – St. Louis 1:2 (kon.) | Detroit – Colorado 2:3 (po pr.)
Dallas – Vancouver 6:1 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – NY Islanders 3:2 (po pr.)
San Jose – Pittsburgh 5:3 (kon.)
San Jose Sharks
5:3 (0:2, 1:0, 4:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 07.03.2014, 04:40 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:40.

Češi na ledě
    Jediným Čechem na ledě by dnes mohl být dvaatřicetiletý útočník San Jose Martin HAVLÁT.

Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Sidney CROSBY, který nasbíral třiaosmdesát bodů za devětadvacet gólů a čtyřiapadesát asistencí a aktuálně vede pořadí kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Jevgenij MALKIN, který má na svém kontě také jedenašedesát bodů za osmnáct gólů a třiačtyřicet asistencí, aktuálně mu patří třinácté místo v bodování NHL.

PITTSBURGH PENGUINS

________________________________________

Penguins patří dlouhodobě k nejlepším týmům Východní konference a i aktuálně vedou pořadí o tři body před Bostonem a oba dva týmy již v tuto chvíli mají jistotu postupu do play-off. V rámci Metropolitní divize vede Pittsburgh s pohodlným náskokem čtrnácti bodů před Philadelphií, byť bilance z posledních zápasů není nijak oslnivá – tři prohry v řadě ukončila až výhra v posledním zápase v Nashvillu. Na ledě San Jose odehrají Penguins třetí z pěti venkovních zápasů.

Nejproduktivnějším hráčem Sharks je Joe PAVELSKI, který nasbíral devětapadesát bodů za třiadvacet gólů a sedmadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtrnácté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem San Jose je Joe THORNTON, který má na svém kontě také devětapadesát bodů za osm gólů a jedenapadesát asistencí, aktuálně mu patří šestnácté místo v bodování NHL.

SAN JOSE

Sharks odehráli po olympijské přestávce čtyři zápasy, z toho první tři na hřištích soupeřů, kdy po vysoké výhře ve Philadelphii (7:3) přišla prohra v Buffalu, které je sice nejhorším týmem v lize, ale Sabres hrají v posledních zápasech ve velké pohodě. Svou reputaci napravili Sharks v New Jersey, kde Jágra a spol. přehráli 4:2, ale v posledním domácím zápase zase Sharks "klopýtli", když v prodloužení nestačili na Carolinu (2:3) a v pořadí Západní konference klesli až na páté místo.

Předpokládné sestavy:

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Demers, Irwin, Braun, Hannan, Boyle – Pavelski, J. Thornton, Nieto – Marleau, Couture, Wingels – Havlát, Sheppard, Burns – Torres, Desjardins, Kennedy

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Orpik, Despres – Kunitz, Crosby, Gibbons – J. Jokinen, Malkin, Neal – Pyatt, Sutter, Vitale – Glass, Adams, Engelland.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž San Jose Sharks přivítá na svém ledě Pittsburgh Penguins.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Demers, Irwin, Braun, Hannan, Boyle – Pavelski, J. Thornton, Burns – Marleau, Sheppard, Wingels – Torres, Couture, Nieto – Burish, Desjardins, Kennedy

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Orpik, Despres – Kunitz, Crosby, Gibbons – J. Jokinen, Malkin, Neal – Pyatt, Sutter, Vitale – Glass, Adams, Engelland

Rozhodčí: Joanette, Rooney – Galloway, Heyer.

00:01

00:45
    První útok domácích, James Neal najíždí do útočného pásma, jeho střelu Niemi vyráží.

01:05
    Niskanenova střela od modré zablokována.

01:55
    Aktivní hra hostů v úvodních vteřinách.

02:07
    Ale do úniku se dostává domácí Torres, který však neměl dostatek prostoru na to, něco před Zatkoffem vymyslet.

03:08
    Crosbyho bekhendová střela z pravé strany neúspěšná.

03:31
    Také Kunitz se dostává za obranu soupeře, ale těsně před Niemim nedokázal nic s pukem vymyslet.

04:10
    Skvělý hokej v úvodu zápasu, hraje se stále bez přerušení!

05:21
    Wingels pálí z pravé strany, Orpik zablokoval střelu mimo branku.

05:33
    A až po více, než pěti a půl minutách hry, se poprvé přerušuje, ofsajd Penguins na útočné modré.

06:19
    Zatkoff vyzrál na Thorntona, který pálí z levé strany a přerušuje hru.

06:19
    První komerční přestávka.

07:25
    Vhazování po pravici Niemiho, domácí získávají puk.

08:09
    Niskanen odvádí zatím velmi dobrou práci v defenzivě, i nyní vybojoval puk ve vlastní třetině a osvobozuje svůj tým.

09:11
    První dnešní vyloučení, na trestnou lavici za hákování míří J. Jokinen (PIT), domácí si zahrají přesilovou hru.

09:38
    Zatím se ale Penguins v pohodě brání.

09:49
    Až nyní Sharks v přesilovkovém rozestavení.

09:59
    Pavelski netrefil odkrytou branku na levé straně, po střele Thorntona, kterou Zatkoff vyrazil!

10:25
    Penguins se urputně brání, Sharks stále kombinují v útočném pásmu.

10:41
    Až po zablokované střele Coutureho se hosté osvobozují.

10:58
    Těžkou pozici měl nyní Zatkoff proti třem útočícím hráčům Sharks, kteří se dostali za obranu Penguins, ale skvělým zákrokem získává gólman Pittsburghu puk a přerušuje hru.

11:11

11:20
    Irwinova střela zablokována, přesto domácí zůstávají v útočném pásmu.

11:38
    Až Maatta osvobozuje svůj tým a dostává puk alespoň do středního pásma.

12:47
    Komerční přestávka.

12:57
    Vhazování po pravici Niemiho, hosté na chvíli získali puk, nyní již hrají ale Sharks.

14:30
    Hosté nahazují puk za branku Sharks, hrají však domácí.

15:09
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins napadali rozehrávku soupeře, Niemi vyráží střelu z mezikruží, ovšem přímo před aktivního OLLI MAATTU, který právě čeká na hranici brankoviště, aby mohl pohodlně dorazit puk do branky soupeře. Asistence: Tanner Glass a Marcel Goc.

15:28

15:40
    Opět se vylučuje, tentokrát však putuje na trestnou lavici domácí Burns za hrubost, hosté si zahrají přesilovou hru.

16:11
    Puk ve středním pásmu.

16:21
    Skvěle sehraná akce Penguins, tři bránící hráči Sharks se stáhli k levé straně, odkud pohotově přihrává před branku Malkin, přímo na hůl CHRISE KUNITZE, a ten již měl pozici značně ulehčenou, Niemi bez šance, hosté využívají přesilovou hru. Asistence: Jevgenij Malkin.

17:11
    Po střele Torrese, z pravé stran, zasahuje Zatkoff, který raději přerušuje hru.

17:42
    Hosté vyhazují puk ze třetiny, není to icing.

18:20
    Skvělá hra Pittsburghu, hosté napadají rozehrávku hluboko ve třetině soupeře.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:16
    Zakázané uvolnění Sharks, vhazovat se bude po pravici Niemiho.

19:58
    A zakázané uvolnění se píská i nyní, dvě vteřiny před koncem, tentokrát vyhazují přes všechny čáry hosté.

20:00

A ještě se Joe Thornton dostal ke střele přímo z buly, Zatkoff však byl na svém místě a chytl nepříjemnou střelu! Hosté odchází do kabin s dvoubrankovým náskokem, který jim zajistily trefy Maatty a Kunitze ze 16. a 17. minuty. Sharks si také vypracovali nějaké šance, ovšem ani jednou se jim skórovat nepodařilo, v dalším průběhu utkání tak musí dohánět dvoubrankovou ztrátu.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

San Jose Sharks: 13

Pittsburgh Penguins: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:35 hodin.

20:01

20:42
    Pavelski s Couturem postupují do útočného pásma.

21:02
    Nakonec Couture pálí z mezikruží, ale netrefuje branku.

21:55
    Matt Irwin si jde odpočinout na trestnou lavici za hákování, přesilová hra Pittsburghu, který dnes již jednu přesilovku využil.

22:09
    Malkinova táhlá střela z pravé strany končí na levém betonu Niemiho.

22:32
    Penguins v útočném pásmu, ale domácí bleskově přistupují.

22:49
    Nakonec se domácím podařilo dostat puk alespoň do střední třetiny.

23:06
    A nyní již puk míří přes všechny čáry, Sharks budou moci prostřídat.

23:12
    Rozhodčí pískají ofsajd Penguins na útočné modré, bude se vhazovat ve středním pásmu.

23:55

24:15
    Zatkoff zasahuje proti střele Pavelskiho a raději přerušuje hru, Burns se tam z pravé strany snažil dorážet.

24:30
    Opět se vylučuje, Tanner Glass dostává dvouminutový trest za hákování a přesilovou hru si nyní zahrají domácí.

24:58
    Vhazování po pravici Zatkoffa, domácí získávají puk.

25:15
    Pavelski pálí od modré, ale střela byla zablokována.

25:27
    A puk opouští třetinu Penguins.

25:35
    Kunitz se dokonce dostává ke střele, je ale bráněn.

25:40
    Vhazování po levici Niemiho, domácí vyhrávají a spěchají do útoku.

26:05
    Již necelá půl minuta zbývá domácím z přesilové hry, Sharks v útočném pásmu.

26:17
    Po střele Irwina se rozezněla branková konstrukce branky Penguins!

26:30

26:37
    Nahozený puk Zatkoff "krotí" ve své lapačce, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

27:32
    Niemi zastavuje za svou brankou nahozený puk a pomáhá v rozehrávce.

28:17
    Zakázané uvolnění Sharks, druhá třetina nemá takový náboj, jako měla první třetina.

28:55
    Zatkoff vyráží nahozený puk Thorntonem.

29:08
    Nyní zasahuje proti střele Vlasice z levé strany a přerušuje hru.

29:20
    Na trestnou lavici putuje domácí Hannan za podražení, přesilová hra Penguins.

30:06
    Střelu Justina Brauna Zatkoff chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

30:41
    Zatím hodně nevydařená přesilová hra hostů, na ledě to vypadá, jako by se hrálo v plném počtu na obou stranách.

31:06
    Ani Crosby se ke střele nedostal a nyní dokonce ztrácí puk z mantinelu ve třetině Sharks.

31:20

32:30
    Domácí pouze nahazují puk do třetiny Penguins.

32:38
    Hosté se v pohodě brání, nikam se neženou a čekají na to, s čim "přijdou" domácí.

33:56
    Sharks mají na ledě svou elitní formaci, která ale sotva přejde přes útočnou modrou, ztrácí puk.

35:25
    Probíhá poslední pětiminutovka druhé třetiny, která je hodně opatrná z obou stran, nepomohlo ani vyloučení, na gól stále čekáme.

37:12
    Desjardins zaváží puk po levém křídle, ale obrana Penguins pracuje více, než spolehlivě.

37:43
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Dobrá práce Wingelse, který se nenechal odstavit od puku a zabojoval za brankou Penguins, získal puk, z pravé strany spíše nahodil puk na Zatkoffa a JUSTIN BRAUN ho dokázal doklepnout za jeho záda. Asistence: Tommy Wingels a Andrew Desjardins.

38:02
    Na dramatickou třetí třetinu jsme si tak tímto gólem San Jose "zadělali".

38:37
    A najednou to jde, hokejistů Sharks je najednou všude plno.

38:55
    Zatkoff musí likvidovat střelu Demerse z mezikruží.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:02
    Bude se vylučovat, to vše ale až po komerční přestávce.

39:02
    Brooks Orpik usedá na trestnou lavici za sekání, přesilová hra San Jose.

39:51
    Zatkoff zasahuje proti střele Marleaua a přerušuje hru, to vše devět vteřin před koncem druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina nenabídla tak atraktivní hokejovou podívanou, jako ta první. Téměř celou dobu jsme sledovali hlavně pozorný výkon Pittsburghu, který si celkem v pohodě bránil svůj dvoubrankový náskok. Domácím nepomohla ke snížení ani přesilová hra, přesto se jim v samém závěru snížit podařilo, když se ve 38. minutě prosadil důrazem před brankou Burish. Poté domácí zvýšili "obrátky", ale vyrovnat se jim nepodařilo. Do třetí třetiny budou domácí vstupovat s výhodou necelé minuty přesilové hry.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:33 hodin.

40:01

40:34
    Penguins vyhazují puk ze třetiny.

40:47
    Couture nahazuje na Zatkoffa, ten vyráží.

40:57
    I Pavelskiho dorážku, přesilová hra San Jose pomalu končí.

41:02

42:26
    Opět se vylučuje a tentokrát je to trest 2+2 pro nebezpečnou hru vysokou holí pro domácího Nieta, to bude dlouhé oslabení San Jose!

42:26
    Naštěstí nebyl hostující Despres nijak výrazně zraněn, ten zákrok, kdy mu z hlavy odlétla i helma, nevypadal vůbec dobře!

42:55
    Hosté v útočném pásmu.

43:05
    Penguins na ledě s Niskanenem, Kunitzem, Nealem, Malkinem a Crosbym.

43:20
    Puk se dostává až za branku Zatkoffa a oba týmy střídají.

43:35
    Na ledě zůstal Malkin (PIT), ostatní vystřídali.

43:55
    I Malkin je již na lavici, naskočil Stempniak, ovšem domácí se osvobozují.

44:25
    Pozor, Marleau vystihl přihrávku ve středním pásmu, ovšem pohořel na vracejícím se Malkinovi, skvělý obranný zákrok ruského borce!

44:52
    Do konce přesilové hry Pittsburghu zbývá ještě více, než minuta a půl.

45:07
    Všechny střely hostů končí buď vedle branky nebo na dobře chytajícím Niemim.

45:18
    Jason Demers vystihl přihrávku ve vlastní třetině, všiml si připraveného PATRICKA MARLEAU, který dostává přihrávku a po pár krocích je sám před Zatkoffem, jehož překonává střelou mezi betony a je to gól v oslabení! Asistence: Jason Demers.

45:39
    Hosté ale přece jenom dlouhou přesilovou hru využívají, OLLI MAATTA se dostává k puku na levé straně a střelou do odkryté branky, kdy se Niemi nestihl včas přemístit, dává dnes svůj druhý gól a celkově třetí svého týmu. Pittsburgh využívá přesilovou hru. Asistence: Brandon Sutter a Jussi Jokinen.

46:09
    Skóre se nám tedy pohnulo na obou stranách, stále tak platí, že hosté vedou o gól na ledě San Jose.

46:32
    Pavelski zaváží puk po pravé straně, ale pod nohy se mu tam vrhl obránce Penguins.

46:50
    Přesto domácí bojují o puk ve třetině Penguins.

46:52
    A bojují úspěšně, Joe Thornton odvedl skvělou práci v pravém rohu, odkud přihrává Pavelskimu, jenž si všiml před brankou volného BRENTA BURNSE. Ten dostává přesnou přihrávku a střelou "z první" překonává Zatkoffa, je vyrovnáno. Asistence: Joe Pavelski a Joe Thornton.

47:21
    Tak to bylo rychlé, máme opět vyrovnáno!

47:34

47:34
    Jokinen odchází na trestnou lavici a přesilovou hru si zahrají domácí.

47:55
    Domácí od úvodních vteřin před Zatkoffem, který nyní několika skvělými zákroky podržel svůj tým.

48:03
    A nyní již Zatkoff přerušil hru, dává tak potřebný klid bránící čtveřici Penguins.

48:10
    Znovu se to před Zatkoffem "mlelo", ale puk končí mimo branku hostů.

48:25
    Domácí zůstávají v útočném pásmu.

48:36
    Až nyní hosté odpalují puk přes všechny čáry.

49:10
    Domácí bojují o puk za brankou Penguins.

49:34
    Raffi Torres nakonec puk nevybojoval a přesilová hra Sharks končí.

49:34

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, Crosby spěchá za pukem do útočného pásma.

50:35
    Niskanen si sjel blíž k brance Sharks, ale Niemi vyráží.

50:47
    A na druhé straně se Brent Burns dostává do samostatného úniku, parádní pas Thorntona, ale trefuje pouze jednu z tyček!

51:24
    Skvělá hokejová podívaní ve třetí třetině!

51:25

52:51
    Crosby získal puk ve vlastní třetině v souboji s Thorntonem.

53:08
    Bleskový útok Crosbyho, puk končí vedle branky, stejně tak zaútočili i domácí, střelu Nieta Zatkoff vyráží nad branku.

53:45
    Sharks nyní doslova "kousají" svého soupeře, Penguins se urputně brání.

54:12

54:21
    Jako správný kapitán nyní dostává JOE THORNTON svůj tým do vedení! Po vyhraném buly ve středním pásmu pálí od modré, z levé strany a to byl hodně rozpačitý zákrok Zatkoffa, který buď střelu totálně podcenil nebo "vrtící" se puk prostě nedokázal lapit. Asistence: Joe Pavelski.

54:56
    Skvělý obrat domácích, Penguins nyní budou muset hodně přidat, pokud chtějí dnes pomýšlet na body!

56:29
    Po střele Niskanena zasahuje Niemi, parádní zákrok, hosté zůstávají v útoku.

56:46
    Ale již to neplatí, domácí se osvobozují.

57:32
    Penguins nahazují puk do třetiny soupeře.

57:45
    Sheppard dostává puk zpět do středního pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:12
    Sutterovi se obětavě pod nohy vrhl Raffi Torres a Niemi tak nemusel zasahovat.

58:27
    Znovu Sutter v šanci, Niemi vyráží.

58:35
    Penguins nyní mají drtivý tlak.

58:40
    A Zatkoff je na lavičce, branka Penguins prázdná, hosté hrají v šesti.

59:00
    Poslední minuta do konce třetí třetiny, podaří se hostům vyrovnat?