Plzeň – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Liberec – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Slavia – Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:3 (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Steinbach Black Wings Linz
Pátek 07.03.2014, 18:30 • Zimní stadion Znojmo • Play-off EBEL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký den! Mezinárodní zápolení na poli Erste Bank Eishockey League se přehouplo do svého absolutního vrcholu jménem play-off. První čtvrtfinálové zápasy jsou na programu již v pátek a dá se očekávat, že nás čeká hodně horký březen a první polovina dubna. Ve středu našeho zájmu je čtvrtfinálový duel Znojma s Linzem.

Linz je již tradičním účastníkem vyřazovacích bojů EBEL. Také letos se svěřenci kouče Roba Dauma bez větších obtížů prokousali do play-off ze šestého místa. Hned v prvním kole play-off jim bylo přisouzeno utvořit pár se Znojmem, na které nemají právě ty nejlepší vzpomínky. Vždyť ze čtrnácti vzájemných zápasů dokázala Černá křídla zvítězit jen ve třech případech. Hráči i trenéři ale svorně tvrdí, že minulost je nazajímá a do čtvrtfinále mohou jít s čistým štítem.

„V Linzi máme dobrý tým. Minulost nás nezajímá. Pro nás je důležité to, že nás čeká první zápas play-off,“ říká gólman Linze Michael Ouzas, na nějž se budou upírat mnohé zraky.

„Je to pro nás nový začátek. Všichni hráči jsou fit. Máme vše potřebné k tomu, abychom mohli zvítězit,“ říká Rob Daum, který svůj tým přivezl do Znojma již ve čtvrtek.

Znojmo může jít do série s chladnou hlavou a zdravým sebevědomím. Dobře zvládnutý závěr nadstavby i skvělá bilance s Linzem mohou být kvalitním odrazovým můstkem k vysněnému postupu do semifinále. Ale pozor! I Orli jdou do série s pokorou.

„Vyřazovací boje jsou ošemetné. Prakticky začínáme od nuly a karty jsou nově zamíchány,“ varuje před euforií asistent trenéra Milan Navrátil. V brankovišti se objeví Fin Sasu Hovi.

Další čtvrtfinálové duely:
    EC Red Bull Salzburg – Dornbirner Eishockey Club
    HCB Südtirol – SAPA Fehérvár AV19
    UPC Vienna Capitals – EC VSV

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Fechtig, Mayr – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, Lukas P., Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Smetana – Nagy, Smeibidlo.

Za bouřlivého potlesku vjíždějí Orli na ledovou plochu.

O chvíli později je následují také hráči soupeře.

Nyní se představují pětky obou celků.

Vše je připraveno k začátku čtvrtfinále EBEL.

00:01

00:13
    Sýkora zachytil špatnou rozehrávku v útočném pásmu, ale puk si nedokázal zpracovat.

00:36
    Hosté vyhodili puk a není to icing.

00:55
    Přihrávka na Havlíka byla zblokovaná, následně i Podešvova rána. Puk končí v ochranné síti za brankou.

01:07
    Havlíkovi kličky k šanci nevedly.

01:18
    Hosté se na chvíli usadili v pásmu, tečovaný puk končí nakonec mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:43
    Orli právě vstřelili branku!
    Nejprve nevyužil dobrou šanci Šeda, ale akce pokračovala. K puku se na modré čáře dostal Kolarz, nahodil jej na bránu a tečovat jej ještě dokázal DAVID BARTOŠ. Kotouč zamířil do protipohybu brankáře, Ouzas byl bez šance.
    Asistence: Michael Kolarz a Jiří Beroun.

02:35
    Orli pokračovali v útočné aktivitě, Novák ale o puk přišel a hosté vyhazují.

03:24
    Mitterdorfer se dostal na modré k odraženému kotouči, jeho střela byla zblokována.

03:45
    V dobré šanci Lebler, jenž také zkusil střelu do protipohybu, vzdálenější tyč jen těsně minul. Štěstí pro Orly.

04:32
    Pucherovi puk utekl a do šance se nedostal.

04:39
    Ouzas raději podržel nahození na bránu ve své lapačce.

05:10
    Štach na obranné modré zneškodnil průnik soupeře.

05:28
    Lukas P. trefil jen hráče před sebou.

05:45
    Teď raději znojemský brankář schoval puk pod lapačku. Vhazovat se bude v obranném pásmu Orlů.

06:10
    Tvrdá Thomasova rána od modré těsně minula levou tyč hostující svatyně.

06:26
    Hra přerušena pro přihrávku rukou, vhazovat se bude v pásmu Znojma.

06:45
    Sýkora pokazil přihrávku Blatnému, Znojmo se ale přeci jen osvobodilo bez icingu.

07:01
    Linz právě vstřelil branku!
    Znojmo propadlo v obranné fázi před brankou a je po zásluze potrestáno. Hisey vybojoval kotouč za brankou, vyjel k levé tyčce a všiml si u pravé tyče zcela nekrytého ANDREWA JAKOBA KOZEKA, kterému ihned přihrál a jeho spoluhráč neměl problém zasunout kotouč do zcela odkryté brány.
    Asistence: Rob Hisey.

07:56
    Nyní to jsou hosté, kdo je na koni. V další šancích ale nebyli úspěšní.

08:38
    Murphy nahazoval od modré a odešel střídat. Hovi puk vyrazil vyrážečkou.

08:50
    Ofsajd Znojma.

09:10
    Kolarzova rána byla zblokována.

09:44
    Sýkora nezachytil puk letící kolem mantinelu, hosté díky tomu vyhazují.

10:13
    Tak teď pánové v pruhovaném hodně pomohli Linzi. Nejprve nepotrestali jasný faul, poté přehlédli ofsajd a následně odpískali hodně přísný icing Orlům.

11:00
    Baumgartner zachytil špatnou rozehrávku Havlíka, jeho pokus z ostrého úhlu pokryl Hovi.

11:20
    Sovova rána od modré byla ztečována do rohu kluziště.

11:36
    Leahy nahodil od levého mantinelu, nikdo ze spoluhráčů před brankou puk tečovat nedokázal.

11:53
    Tečovaný puk opustil hrací plochu.

12:40
    To Znojmu je ofsajd zapískán ihned.

13:23
    Domácí mohli do přečíslení dva na jednoho, Lattner byl ale podražen a o puk přišel. Vylučovat se nebude.

13:33
    A zasahovat musí Hovi proti nebezpečné ráně od modré, proti které měl ale dobrý výhled.

13:44
    Havlík na útočné modré místo střely ještě přihrával Pucherovi, což byla chyba. Orli se do šance nedostali.

14:01
    A přichází trest. Hisey přihrál zpoza branky na úrovni kruhů stojícímu ANDREWU JACOBOVI KOZEKOVI, který střílel bez přípravy, puk tečovala ještě hokejka bránícího hráče Znojma a poslala jej pod horní tyč. Hovi byl bez šance.
    Asistence: Rob Hisey a Patrick Leahy.

15:15
    Fiala přihrával Procházkovi k tyčce, kde stál úplně sám, ale před prázdnou bránou kotouč promáchl. Tohle by se mělo dávat.

15:38
    Lattnerova rána z dálky byla hodně nepřesná.

15:47
    Hosté ujeli do přečíslení tři na dva, Ulmer vybídl ke skórování po levé ruce najetému FRANKLINOVI MACDONALDOVI a ten trefil horní růžek branky.
    Asistence: Jason Ulmer.

16:11
    Havlík mohl snížit, z bezprostřední blízkosti ale trefil jen hostujícího gólmana.

17:29
    Bořuta chyboval na útočné modré, ale svoji chybu vzápětí napravil a soupeři nedovol jít do přečíslení.

18:37
    Spannring netrefil odražený puk, což bylo pro Orly štěstí.

19:02
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:28
    Hezká akce na jeden dotek, Sýkora ale mezi tři tyče nezamířil.

19:55
    Sova v dobré pozici netrefil přihrávku z pravé strany ideálně.

19:59
    Ještě před koncem první části dostává dvouminutový trest Ulmer (LNZ) na dvě minuty za hákování.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:18.

Znojmo začalo první třetinu velice dobře, když už po dvou minutách tečoval puk za záda Ouzase Bartoš. Avšak hosté nezůstali pozadu a po chybách soupeře třemi góly nepříznivý výsledek otočili. Orli mají dvě třetiny na to, aby se jim povedlo to samé. Do druhé navíc půjdou s přesilovkou na kontě.

20:01

20:26
    Velká skrumáž před hostující brankou, o dorážku se pokoušeli tři domácí hráči, ale buď zasáhl pravým betonem Ouzas nebo byl puk zblokován.

21:06
    Fiala trefil jen před sebou stojícího Blatného.

21:11
    A Blatný o chvíli později trefuje z vrcholu kruhu jen Ouzasovu náruč.

21:15
    Další zblokovaný puk jde nad bránu hostů.

21:35
    Špatná souhra domácích, hosté vyhazují.

21:51
    Pavlikovského slabý pokus trefil jen přesouvajícího se brankáře.

22:05
    Po návratu vyloučeného Ulmera se v další šanci ocitl Pavlikovský, tentokrát měl víc času na rozmyšlení, ale kotouč poslal nad branku.

22:51
    Hosté už opět řežou domácí jak řešeto. Nejprve inkasoval tvrdý úder Sova, po kterém zůstal ležet na ledě, vzápětí tvrdost ucítil i Thomas. Vylučovat se nebude.

23:09
    Hedlund v dobré pozici trefil jen před sebou položenou hokejku.

23:49
    Hosté mohou být rádi, že je vyloučen pouze Hisey (LNZ), na dvě minuty za hákování.

24:13
    Podešva zadovkou poslal puk jen na hůl protihráče.

24:54
    Pavlikovského rána byla zblokována, hosté ale nevyhodili.

25:13
    Havlík při střele zlomil hokejku, následně má Ouzas puk v náručí.

25:34
    Opět zasahuje Ouzas, avšak na tyto rány velice dobře vidí.

25:40
    Po buly hosté vyhazují.

25:50
    A hrají v plném počtu.

25:56
    Ouzas raději podržel puk ve své lapačce.

26:44
    Šeda nepříjemně nahazoval od modré čáry, Ouzas s obtížemi puk pokryl.

27:04
    Kozek vyjel zpoza branky a ocitl se sám před Hovim, ten ale včas sklapl k sobě své betony.

27:07
    Vyloučen Štach (ZNO) na dvě minuty za hákování.

27:20
    Ihned po buly končí puk v pásmu hostů.

27:32
    Orli se osvobozují.

27:45
    Znojmo se zatím brání dobře, puk končí opět u Ouzase.

28:37
    Linz zastavuje ofsajd. Hovi zatím nemusel v oslabení zasahovat.

28:56
    Hosté si špatně přihráli a Orli vyhazují.

29:07
    Nyní jsou kompletní.

29:20
    Blatného nahození na branku schovává Ouzas pod lapačku.

29:25
    Pavlikovského nahození prošlo vedle brány.

29:46
    Lattner v situaci jeden na jednoho vzdálenější tyč minul.

30:08
    Znovu v akci Lattner, který se snažil podél mantinelu dostat k brance, ale uklouzl a před svatyni soupeře se nedostal.

30:36
    Podešvovu tvrdou střelu vyrazil Ouzas vyrážečkou.

30:47
    Teď už se hostující brankář díval za sebe, k jeho velkému štěstí ale kotouč šel těsně vedle pravé tyče.

32:00
    Novák byl podražen na útočné modré, pokračuje se ve hře.

32:16
    Fiala z ostrého úhlu trefil jen boční síť.

32:33
    Vyloučen Kozek (LNZ) na dvě minuty za vysokou hůl.

33:02
    Oberkofler se dostal do samostatného nájezdu, Štach se ale stačil vrátit a čistě jej odzbrojit.

33:14
    Fiala střílel znovu z ostrého úhlu, Ouzas se střelou počítal a pravý beton měl u tyčky správně položený.

33:22
    Hosté vyhazují.

33:38
    Ouzas raději Lattnerovo nahození schoval do lapačky.

33:40
    Znovu gólman Linze schovává puk do lapačky, tentokrát ihned po buly.

33:45
    Znojmo se nyní samo připravilo o pásmo.

34:00
    Špatnou rozehrávkou darovali puk hostům.

34:24
    Štach v dobré šanci trefil Ouzase, dorážející Havlík by nejspíš dal gól, ale puk mu přeskočil hůl.

34:33
    Hosté jsou kompletní.

35:10
    Teď Sova v dobré šanci netrefil kotouč ideálně a branku neohrozil.

36:05
    Novák z levé strany trefil špičku Ouzasova betonu, k odraženému kotouči se dostal Procházka, který jej ihned nahodil zpět před branku puk se šťastným odrazem dostal znovu k PATRIKU NOVÁKOVI, který sám před prázdnou bránou nezaváhal.
    Asistence: Milan Procházka a Michael Kolarz.

36:30
    Ofsajd hostů.

37:00
    Vhazování po pravici Ouzase.

37:04
    Hisey (LNZ) dostává dvě minuty za zdržování hry. Hosté sice protestují, ale tohle bylo víc než jasné.

37:10
    Hosté po buly vyhazují.

37:32
    Štachovo nahození minulo branku.

37:43
    Orli si špatně přihráli, hosté vyhazují.

37:56
    Znojmo nemá dnes štěstí na odražené puky, Fiala mohl vyrazit podél mantinelu do dobré šance, ale kotouč mu skočil na hůl a skončil mimo hrací plochu.

38:22
    Kolarzovu ránu Ouzas dobře viděl a puk vyrazil.

38:43
    Blatný šikovně tečoval před brankou, ale těsně vedle.

39:01
    Kolarz přihrál jen protihráči.

39:04
    Hosté jsou kompletní, běží poslední minuta druhé třetiny.

39:48
    Havlíkovo nahození k brance nedošlo.

39:54
    Ouzas přerušil hru, ještě se bude vhazovat po jeho pravici.

39:58
    Pavlikovský se střelou příliš váhal, nakonec trefil jen hráče před sebou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20:10.

Znojmo bylo ve druhé třetině lepším mužstvem, ale podařilo se mu vsítit jen jeden gól. Po šťastném odrazu snížil Novák. Orli doplácí na řadu nepřesností v přihrávkách, ale také na velkou shovívavost rozhodčích, kteří spoustu nedovolených zákroků soupeře ponechávají bez povšimnutí.

40:01

40:10
    Ulmer hned zajel do pásma a zahrozil, tečovaný puk skončil nad brankou.

40:43
    Nepříjemná rána od modré, puk byl několikrát tečován, ale skončil vedle levé tyče znojemské brány.

41:15
    Pucherův pokus z těžké pozice se odrazil zřejmě od bočního hrazení.

41:49
    Havlík dostal pěknou přihrávku před branku, jeho rána už tak pěkná nebyla. Ouzas zasahovat nemusel.

42:34
    Nejprve se sám před bránou ocitl Baumgartner, ale dřív než stihl zakončit o puk přišel, na druhé straně Šedův bekhend končí v lapačce gólmana.

42:47

42:56
    Icing hostů.

43:22
    Blatný málem zachytil špatnou rozehrávku hostů, nakonec se Linzi daří vyvézt puk.

43:58
    Další icing Linze.

44:04
    Havlíkova rána od modré byla tečována, naštěstí pro Linz mimo branku.

44:22
    Moc pěkná akce Znojma na jeden dotek, ze středu hřiště z dobré vzdálenosti pálil bez přípravy Havlík, ale jeho rána po zemi trefila jen gólmana.

45:15
    Hosté si teď pomáhají víceméně pouze zakázaným uvolněním.

45:41
    A další icing rakouského týmu.

46:07
    Procházka se snažil dostat k volnému kotouči před odkrytou bránou, ale byl sražen k zemi, následně pálil od modré Sova, ale trefil jen boční síť.

46:21

46:29
    Pro změnu opět icing.

46:43
    I Orli si špatně rozuměli při souhře, icing.

47:01
    Blatný se snažil přiťuknout do jízdy Bořutovi, ten neměl pro jeho úmysl pochopení.

47:20
    Po delší době musel zasahovat Hovi, který nejprve vyrazil nebezpečnou ránu od pravého mantinelu, následně raději puk schoval pod lapačku.

47:36
    Havlík prokázal své rychlé nohy, dojel vyhozený puk, ale byl už příliš blízko brance.

48:32
    Tečovaný puk končí na hostující střídačce.

48:55
    Nahozený puk Sovy končí v Ouzasově lapačce.

49:00
    Kolarzova špatná zadovka vyhnala jeho tým z pásma.

49:17
    Vyloučen Lebler (LNZ) na dvě minuty za faul loktem. Přiznám se, že tento faul jsem opravdu neviděl.

49:40
    Velice špatná znojemská kombinace a hosté vyhazují.

50:06
    Podešva se snažil projet před branku, ale byl sražen k zemi, hosté vyhazují.

50:04
    Lattner zastavil vyhozený puk, přihrál do dobré pozice na modré čáře ANTONÍNU BOŘUTOVI, který nejprve trefil hráče před sebou, následnou dorážku ale zamířil pod horní tyč.
    Bez asistence.

52:07
    Novák přihrál před brankou dobře postavenému Pavlikovskému, ten však trefil jen hokejku před sebou a puk s končil nad bránou.

52:19
    Blatný bekhendem trefil jen připraveného gólmana.

53:18
    Iberer se dostal před Hoviho, objel branku a chtěl zasunout do volné části znojemské svatyně, ale Hoviho zastoupil Sova, který zabránil puku v cestě.

53:26

53:40
    Beroun nahodil od modré, nikdo ze spoluhráčů kotouč netečoval a tak skončil až u Ouzase. Ten přerušuje hru.

54:07
    Lukas P. objel branku, nasunout puk se mu ale nepodařilo, neboť mu kotouč ujel z čepele.

54:57
    Havlík byl tvrdě atakován u mantinelu, zle se podíval po čárovém rozhodčím, který vše dobře viděl a poté odjel na střídačku.

55:27
    Lattnera v útočné snaze zastavil hvizd arbitra pro ofsajd.

55:27
    Hosté situaci neunáší a vyvolávají šarvátky.

55:27
    Vylučovat se nebude.

55:46
    Pavlikovský zahrál vysokou holí, vhazovat se bude před Hovim.

56:22
    Podešva se dostal k odraženému kotouči, z bezprostřední blízkosti v obrovské šanci trefil jen Ouzase.

56:53
    Icing Linze.

57:32
    Hosté teď dlouho zlobili Orly v obranném pásmu, nakonec se Znojmu podařilo vyhodit.

57:53
    Vyloučení na obou stranách, za domácí Blatný (ZNO), za hosty Moran (LNZ), oba na dvě minuty za sekání.

58:25
    Nejprve po buly střílel Štach, Ouzas vyrazil vyrážečkou, o chvíli později se do šance dostali hosté, ale Hovi zasahuje.

58:40
    Velká šance Znojma, na trestnou lavici odjíždí Lebler (LNZ) na dvě minuty za hrubost.

59:02
    Poslední minuta třetí části.

59:27
    Nepříliš nebezpečná rána, Ouzas zasahuje.

59:32

59:50
    Lukas P. jel sám na Hoviho, puk mu v rozhodující chvíli ujel od hokejky.

60:00

Prodloužení začne cca. ve 21:03 .

Znojmu se ve třetí části podařilo vyrovnat a poté dokonce sahalo po vítězství, své šance ale domácí hráči už nevyužili. Do prodloužení si ale odnáší přesilovku 4 na 3, která bude trvat 41 vteřin. Připomínám, že se hraje tzv. náhlá smrt.

60:01

60:07
    Orli vyhráli buly a drží se ve svém pásmu.

60:42

60:59
    Blatný ztrácí kotouč za bránou a končí na zemi v rohu kluziště. Hosté mají možnost vydat se i s pukem na druhou stranu ledové plochy.

61:30
    Znojemští hokejisté ale byli pozorní.

61:55
    Pavlikovský poslal přesnou přihrávku před bránu Havlíkovi. Ten minul

62:15
    Leahy poslal kotouč na hůl Hiseye a proti nim stál jediný domácí obránce, který ale celou situaci zvládl s přehledem.

62:47
    Hovi znovu podržel svůj tým, když zalehl před bránu a znemožnil soupeřům vystřelit.

63:05
    Murphy si najel před domácí bránu, ale byl ve špatné pozici a nepodařilo se mu zakončit. Domácí obrana ho poté vystrkala pryč od Hoviho.

64:27
    Nahození od jednoho z domácích hráčů schovává Ouzas pod lapačku.

64:08
    Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích. Linz byl ale na buly úspěšnější. Daleko se ale s pukem nedostal a Orli jsou znovu v pásmu.

64:28
    Pavlikovský zachytil přihrávku mezi soupeři, ale bohužel pro Znojmo přestřelil.

64:48
    Další vyhrané buly v podání hostů znamená větší opatrnost na znojemské straně.

65:01
    Linz se provinil zakázaným uvolněním.

65:16
    Fiala ukradl kotouč na modré jednomu hostujícímu hráči a Orli se chystají k útoku.

65:36
    První pokus ale končí mimo.

65:38
    Oddechový čas pro hosty.

65:53
    Blatný poslal kotouč před bránu, nikdo tam ale nebyl.

66:29
    Murphyho střelu Hovi vyráží nad bránu.

66:37
    Tohle se Znojmu příliš nehodí. Vyloučen Podešva (ZNO) – 2 min. za zdržování hry.

66:37
    Chystá se buly před domácí bránou.

66:58
    Orli se osvobozují!

67:20
    HIsey dovezl kotouč až do útočného pásma, objel bránu, ale Hovi jen tak tak stihl nacpat beton k pravé tyčce. Kotouč se odrazil do mezikruží, kde se ho následně ujal ještě Murphy. Jeho dorážka ale skončila v náručí domácího gólmana.

68:18
    Ulmer poslal kotouč před bránu na Morana, Hovi vyráží.

68:45
    Ulmerova střela z mezikruží šla těsně vedle!

68:37
    Hovi si může na chvilku odpočnout. Domácí jsou kompletní.

69:18
    Sovovu střelu z těsné blízkosti zablokoval hostující hráč.

69:33
    Za domácí bránou se teď mírně začaly obě pětky trochu pošťuchovat. Rozhodčí ale situaci uklidnili. Na hráčích už se podepisuje nervozita.

69:48
    Lattner udržel svůj tým v útočném pásmu.

70:08
    Lattner nestihl včas zpracovat přihrávku, kterou dostal před bránu a připravil se tak o možnost skórovat téměř do prázdné branky.

70:43
    Novákova střela se odrazila od brusle protihráče. Kotouč si to namířil do středního pásma.

71:16
    Orli se za každou cenu snaží udržet Linz od Hoviho. Zatím se jim to daří.

71:46
    Havlík vyslal tvrdou střelu od modré. Kotouč se odrazil od betonu hostujícího gólmana a najel kousek od brány, kde ale bohužel nestál žádný ze znojemských hráčů a volná branka tak zůstala neohrožena!

72:36
    Puk skončil v ochranné síti a sudí na chvilku přerušují. Oba celky tuto pauzu využívají ke střídání.

72:42
    Štach to zkoušel přímo z mezikruží. Ouzas ale stihl srazil betony včas k sobě.

73:03
    Před hostující bránou se nahromadilo velké množství hráčů. Ouzas ležel na zemi a kotouč byl nejspíš pod ním, protože spousta znojemských hráčů pod ním šmátralo hokejkami. Nikomu se ale nepodařilo kotouč najít.

73:41
    Orli teď na chvilku nechali Linz přejít do svého obranného pásma. Na střelu to ale zatím nevypadá.

74:13
    Neuvěřitelné zakončení v podání znojemských Orlů!!! Tři domácí hráči šli proti jednomu. Peter Pucher poslal přihrávku rozjetému MICHAELU KOLARZOVI, který bez přemýšlení poslal puk k pravé tyčce!! Neuvěřitelné! Orli porážejí Linz v prvním zápase play-off!
    Asistence: Peter Pucher.

Orli poprvé vítězili na domácím ledě ve vyřazovacích bojích, a to proti rakouskému Linzi! Neuvěřitelný zápas. Orli si pohlídali celé prodloužení, nepouštěli Linz do žádných větších akcí, a to se jim vyplatilo.
    Stav série je tedy 1:0.
    Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera ze zimního stadionu ve Znojmě. (21:32:31)

Petr Frömel

Marcela Procházková

Branky a nahrávky: 2. Bartoš (Kolarz, Beroun), 37. Novák (Procházka, Kolarz), 51. Bořuta, 75. Kolarz (Pucher) – 8. Kozek (Hisey), 15. Kozek (Hisey, Leahy), 16. MacDonald (Ulmer)

HC LERAM Orli Znojmo: Hovi (Čech) – Pavlikovský, Štach, Sova, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák – Špaček.
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Fechtig, Mayr – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, Lukas P., Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Smetana – Nagy, Smeibidlo