Plzeň – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Liberec – Zlín 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:0 (kon.) | Slavia – Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:3 (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Steinbach Black Wings Linz
Pátek 07.03.2014, 18:30 • Zimní stadion Znojmo • Play-off EBEL

74:13
    Orli právě vstřelili branku!
    Neuvěřitelné zakončení v podání znojemských Orlů!!! Tři domácí hráči šli proti jednomu. Peter Pucher poslal přihrávku rozjetému MICHAELU KOLARZOVI, který bez přemýšlení poslal puk k pravé tyčce!! Neuvěřitelné! Orli porážejí Linz v prvním zápase play-off!
    Asistence: Peter Pucher.

71:46
    Havlík vyslal tvrdou střelu od modré. Kotouč se odrazil od betonu hostujícího gólmana a najel kousek od brány, kde ale bohužel nestál žádný ze znojemských hráčů a volná branka tak zůstala neohrožena!

67:20
    HIsey dovezl kotouč až do útočného pásma, objel bránu, ale Hovi jen tak tak stihl nacpat beton k pravé tyčce. Kotouč se odrazil do mezikruží, kde se ho následně ujal ještě Murphy. Jeho dorážka ale skončila v náručí domácího gólmana.

66:37
    Tohle se Znojmu příliš nehodí. Vyloučen Podešva (ZNO) – 2 min. za zdržování hry.

59:50
    Lukas P. jel sám na Hoviho, puk mu v rozhodující chvíli ujel od hokejky.

58:40
    Velká šance Znojma, na trestnou lavici odjíždí Lebler (LNZ) na dvě minuty za hrubost.

57:53
    Vyloučení na obou stranách, za domácí Blatný (ZNO), za hosty Moran (LNZ), oba na dvě minuty za sekání.

50:04
    Lattner zastavil vyhozený puk, přihrál do dobré pozice na modré čáře ANTONÍNU BOŘUTOVI, který nejprve trefil hráče před sebou, následnou dorážku ale zamířil pod horní tyč.
    Bez asistence.

49:17
    Vyloučen Lebler (LNZ) na dvě minuty za faul loktem. Přiznám se, že tento faul jsem opravdu neviděl.

37:04
    Hisey (LNZ) dostává dvě minuty za zdržování hry. Hosté sice protestují, ale tohle bylo víc než jasné.

36:05
    Novák z levé strany trefil špičku Ouzasova betonu, k odraženému kotouči se dostal Procházka, který jej ihned nahodil zpět před branku puk se šťastným odrazem dostal znovu k PATRIKU NOVÁKOVI, který sám před prázdnou bránou nezaváhal.
    Asistence: Milan Procházka a Michael Kolarz.

32:33
    Vyloučen Kozek (LNZ) na dvě minuty za vysokou hůl.

27:07
    Vyloučen Štach (ZNO) na dvě minuty za hákování.

23:49
    Hosté mohou být rádi, že je vyloučen pouze Hisey (LNZ), na dvě minuty za hákování.

19:59
    Ještě před koncem první části dostává dvouminutový trest Ulmer (LNZ) na dvě minuty za hákování.

15:47
    Linz právě vstřelil branku!
    Hosté ujeli do přečíslení tři na dva, Ulmer vybídl ke skórování po levé ruce najetému FRANKLINOVI MACDONALDOVI a ten trefil horní růžek branky.
    Asistence: Jason Ulmer.

14:01
    A přichází trest. Hisey přihrál zpoza branky na úrovni kruhů stojícímu ANDREWU JACOBOVI KOZEKOVI, který střílel bez přípravy, puk tečovala ještě hokejka bránícího hráče Znojma a poslala jej pod horní tyč. Hovi byl bez šance.
    Asistence: Rob Hisey a Patrick Leahy.

07:01
    Znojmo propadlo v obranné fázi před brankou a je po zásluze potrestáno. Hisey vybojoval kotouč za brankou, vyjel k levé tyčce a všiml si u pravé tyče zcela nekrytého ANDREWA JAKOBA KOZEKA, kterému ihned přihrál a jeho spoluhráč neměl problém zasunout kotouč do zcela odkryté brány.
    Asistence: Rob Hisey.

01:43
    Nejprve nevyužil dobrou šanci Šeda, ale akce pokračovala. K puku se na modré čáře dostal Kolarz, nahodil jej na bránu a tečovat jej ještě dokázal DAVID BARTOŠ. Kotouč zamířil do protipohybu brankáře, Ouzas byl bez šance.
    Asistence: Michael Kolarz a Jiří Beroun.

Petr Frömel

Marcela Procházková

Branky a nahrávky: 2. Bartoš (Kolarz, Beroun), 37. Novák (Procházka, Kolarz), 51. Bořuta, 75. Kolarz (Pucher) – 8. Kozek (Hisey), 15. Kozek (Hisey, Leahy), 16. MacDonald (Ulmer)

HC LERAM Orli Znojmo: Hovi (Čech) – Pavlikovský, Štach, Sova, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák – Špaček.
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Fechtig, Mayr – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, Lukas P., Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Smetana – Nagy, Smeibidlo