Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Carolina 5:4 (kon.)
Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Nashville – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
NY Rangers – Detroit 3:0 (kon.) | Florida – Boston 2:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 09.03.2014, 01:20 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký nedělní den. (04:05:41)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHI) 0+2, 3 střely, čas na ledě 20:22

1. Joffrey Lupul (TOR) 1+1
    2. Kimmo Timonen (PHI) 2+0
    3. Troy Bodie (TOR) 0+2

Dnešní utkání sledovalo 19 583 diváků.

Dnešní vyrovnané utkání muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se štěstí přiklonilo na stranu Toronta, které tedy poráží Philadelphia 4:3. Toronto si tedy připisuje do tabulky velmi cenné dva body, zatímco Letci se musí spokojit s bodem jedním.

Střely na branku: 36 – 31.

62:21
    Toronto právě vstřelilo branku!
    V dnešním utkání vítězí hokejisté Toronta. Phaneuf našel z levé strany před brankou úplně volného JOFFREYHO LUPULA, který dokázal z velké blízkosti přehodit ležícího Masona. Asistence: Dion Phaneuf, Carl Gunnarsson.

61:42
    Letci operují v útočném pásmu, kde se jim nedaří dostat do zakončení.

60:53
    Zatím se hraje v oslabení velmi opatrně.

60:01

Philadelphie dokázala ve třetí třetině dvakrát vyrovnat a vynutila si za stavu 3:3 prodloužení.

Střely na branku: 35 – 31.

60:00

59:42
    Utkání pomalu směřuje do prodloužení.

58:56
    Letci jsou aktivnějším týmem a snaží se utkání rozhodnout.

58:21
    Z pravého kruhu nedokázal přesně zamířit Read.

57:28
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    V Torontu je opět vyrovnáno! Od modré čáry se do kotouče opřel BRAYDON COBURN, jenž ho poslal do levého horní rohu. Letci tak opět sahají po bodu. Asistence: Brayden Schenn, Michael Raffl.

57:10
    Philadelphia začíná mít jednoznačně více ze hry a snaží se vyrovnat.

56:35
    Mohlo být opět vyrovnáno! Z levé strany se dostal před branku Timonen, který poslal kotouč do pravé tyče.

55:50
    Na řadu přichází komerční přestávka.

54:59
    Od modré čáry vystřelil MacDonald, ale Bernier dokázal včas zasáhnout.

53:34
    Toronto se raduje, jelikož se znovu dostává do vedení. Velmi dobrou práci odvedl na brankovišti MASON RAYMOND, který se na něm dokázal zorientovat a dorazil do branky odražený kotouč. Asistence: Jay McClement, Troy Bodie.

53:07
    Komerční přestávka.

52:38
    Utkání se stále hraje ve vysokém tempu.

51:51

50:58
    Od modré čáry to zkusil Rielly, ale Mason dokázal jeho pokus udržet na svém těle.

50:22
    Toronto se dlouho drželo v útočném pásmu, ale k žádné střele na branku to nevedlo.

49:51
    Toronto bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Timonen.

49:15
    Voráček je dnes velmi aktivní. Tentokrát dokázal vybojovat střeleckou příležitost pro Girouxe, který z pravého kruhu branku netrefil.

48:31
    Mason si připisuje úspěšný zákrok poté, co z velkého úhlu střílel Kadri.

47:19
    V Torontu máme vyrovnáno! Voráček našel před brankou KIMMA TIMONENENA, který zadovkou poslal kotouč k pravé tyči. Asistence: Jakub Voráček.

46:08
    Bernier výborným zákrokem udržel svůj celek ve vedení! Voráček našel z levé strany před brankou úplně volného Streita, který nadvakrát nedokázal kotouč dostat do branky, když Bernier prvně zasáhl betonem a poté kotouč ukryl ve své lapačce.

45:35
    Voráček vystřelil od modré čáry, ale Bernier bez problémů zasáhl.

44:24
    Toronto mohlo navýšit své vedení. Bozak vytvořil střeleckou příležitost pro Kessela, který z levé strany nedokázal přesně zamířit.

44:00
    Toronto se dopustilo zakázaného uvolnění.

43:17
    Z levé strany nahodil na Masona kotouč McLaren, ale brankář hostí si poradil.

42:21
    Hosté velmi aktivně napadají a snaží se vstřelit druhou branku, která by znamenala vyrovnání.

40:42
    Kessel se dostal podél levého mantinelu do útočného pásma a snaží se natlačit do zakončení, ovšem kotouč mu ujel.

40:01

Ve druhé třetině se prosadili pouze hosté, kterým se podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Toronto tedy vede po dvou třetinách na Flyers 2:1 a má blíže k vítězství. Hosté se ale určitě pokusí vyrovnat, ne-li celé utkání otočit. Třetí třetina začne přibližně v 3:11.

Střely na branku: 25 – 21.

40:00

39:42
    Toronto kontroluje závěr druhé třetiny.

38:52
    Sledujeme hokej nahoru dolů. Toronto se pokouší navýšit své vedení, zatímco hosté chtějí vyrovnat.

38:02
    Letci se konečně dočkávají branky a snižují na rozdíl jednoho gólu. Na levém kruhu se dostal ke kotouči KIMMO TIMONEN, který střelou zápěstím překonal Berniera. Asistence: Jakub Voráček, Scott Hartnell.

37:13
    Do zakončení se dokázal dostat Kulemin, který z levého kruhu Masona překonat nedokázal.

36:33
    Toronto se dokázalo dostat z menšího herního útlumu a kombinuje v útočném pásmu.

35:51

35:20
    Mezi kruhy si sjel od modré čáry Grossman, který se střelou z první nedokázal prosadit.

34:14
    Z levého kruhu to nyní pro změnu zkoušel Lecavalier, ale Bernier opět úspěšný.

33:04
    Z pravého kruhu se ke střele přes obránce dostal Giroux, který kotouč nasměroval do připraveného Berniera.

32:31
    Následuje komerční přestávka.

31:59

31:40
    Philadelphia oslabení zvládá na výbornou, když se domácí nemohou dostat do zakončení.

31:20
    Torontu se nedaří usadit v útočném pásmu.

30:10
    V oslabení se vydal na útočný výlet Coburn, jehož střela z levého kruhu skončila vedle branky.

29:59
    Lecavalier je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl, když po vhazování trefil do obličeje Phaneufa.

29:27
    Od modré čáry vystřelil Streit a Bernier si připisuje úspěšný zákrok, když udržel kotouč na své hrudi.

28:19
    Do pěstní výměny názorů se dostal McLaren s Rosehillem. Vítězem bitky se stál útočník Flyers. Oba si na trestné lavici posedí 5 minut.

27:35
    Toronto hraje velmi aktivně a kombinuje v útočném pásmu. Hosté se brání a nemohou se dostat ke kotouči.

26:17
    Raymond se vrátil z trestné lavice a hned mohl navýšit vedení Toronta, ale Mason si připsal úspěšný zákrok lapačkou.

25:26

24:28
    Z levého kruhu se ke střele dostal Simmonds, ale Bernier jeho pokus vyrazil ramenem nad branku.

24:00
    Domácí se osvobozují, když je kotouč u branky Masona.

23:26
    Raymond je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Flyers budou hrát přesilovou hru.

22:42
    Z mezikruží se pokoušel prosadit McClement, ale Mason opět úspěšný.

21:12
    Z pravého kruhu střílel Kessel, ale Mason dokázal tento pokus vyrazit.

20:45
    Toronto začalo druhou třetinu aktivněji a drží se v útočném pásmu.

20:01

První třetinu lépe zvládlo domácí Toronto, které Flyers vstřelilo dvě branky. Hostům se po špatném začátku podařilo dostat do utkání, ale branku nevstřelili. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Ta začne přibližně v 2:12.

Střely na branku: 14 – 9.

20:00

59:50
    Z pravého kruhu ještě střílel Simmonds, ale jen vedle branky.

19:00
    Toronto se drží v útočném pásmu, ale nedokáže se dostat do zakončení.

18:41
    Začíná přesilová hra Toronta.

18:21
    Bernier předvedl velmi pohledný zákrok lapačkou, když zastavil střelu Coburna.

17:22
    Simmonds fauloval Berniera a je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. Bude se hrát čtyři na čtyři.

17:12
    Mezi kruhy se dostal ke střele Hartnell, ale jeho rána skončila nad brankou.

16:41
    Hosté budou hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Holland.

15:40
    Z levého kruhu vystřelil Van Riemsdyk těsně nad ledem, Mason dokázal zasáhnout, ale kotouč vypadl před něj, kde se k němu dostal jako první jeden z bránicích hráčů.

15:14
    Kessel vyslal do útočného pásma Bozaka, kterému se ale nepovedlo přesně zakončit.

15:00
    První lajna Flyers se dokázala dostat do útočného pásma, ale do zakončení nikoliv.

14:16

13:44
    Flyers se mírně vzpamatovali ze špatného začátku, když se začínají zapojovat do hry.

12:55
    Na modré čáře napřáhl Rielly a poslal kotouč těsně nad branku.

12:26
    Střelou přes obránce se pokoušel prosadit Lecavalier, ale Bernier dokázal bez problémů zasáhnout.

11:31
    Na modré čáře se dokázal dostat ke kotouči Phaneuf, jenž také velmi tvrdě vystřelil. Mason dokázal však bez problémů zasáhnout.

10:20

9:43
    Bozak prošel hostující obranou jako nůž máslem, když se bez větších problémů ocitl sám před Masonem, kterého po kličce do forhendu nedokázal překonat.

8:36
    Giroux se pokoušel dostat přes dva bránící hráče, ale nakonec upadl a o kotouč přišel.

7:46
    Letci se už velmi dlouhou dobu nedokázali dostat do útočného pásma, natož vystřelit.

7:18

6:54
    Toronto je stále velmi aktivní a operuje v útočném pásmu. Mason však v posledním střídání nemusel zasahovat.

5:48
    Ke střele přes obránce se dostal Lupul a Mason opět předvedl velmi nejistý zákrok.

5:21
    Z otočky se pokoušel prosadit z pravého kruhu Bozak, ale jeho rána byla sražena vedle branky.

4:46
    Mason se opět vydal za brankou pro kotouč, který poté vyhodil do hlediště. Měl velké štěstí, že kotouč škrt konec mantinelu.

3:38
    Toronto je na koni a přidává druhou branku. Při přečíslení tři na dva se dostal mezi kruhy ke kotouči NAZEM KADRI a přesnou střelou k pravé tyči přidává druhou branku Toronta. Asistence: Joffrey Lupul, Morgan Rielly.

3:15
    Mason chyboval za brankou při rozehrávce a může být rád, že toho Van Riemsdyk nevyužil.

2:21
    Do vedení se však dostává Toronto! Po velkém závaru před branku Masona se ke kotouči dostal JAKE GARDINER, jenž dlouho čekal a poté poslal kotouč k levé tyči. Asistence: Troy Bodie.

1:12
    Letci začali velmi aktivně. Od modré čáry tentokrát střílel Streit, jehož pokus dokázal Bernier vyrazit do ochranné sítě.

0:26
    Od modré čáry vystřelil Coburn a Bernier si připisuje první úspěšný zákrok.

00:01

Na ledové ploše probíhá ceremoniál. Na řadu přichází státní hymna Kanady.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Kulemin, Kadri, Lupul – Bodie, Holland, Raymond – Ranger, McClement, McLaren

Philadelphia Flyers: Mason (Heeter) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, L. Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Lecavalier – Read, Couturier, Raffl – Rosehill, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Morton, Pollock – Cherrey, Shewchyk.

Toronto se nachází na čtvrtém místě ve Východní konferenci a má nakročeno do vyřazovacích bojů. Ovšem v případně špatných výkonů, by se do něj ještě dostat nemuselo. V posledním utkání porazilo Toronto New York Rangers 3:2.

Philadelphia se ve Východní konferenci nachází na šestém místě a o play-off bude ještě velmi tvrdě bojovat. Poslední tři utkání se však Flyers vydařili, když ve všech vyhráli. Naposledy porazili Flyers Washington 6:4.

Přeji krásnou hokejovou noc. NHL dnes pokračuje dalšími zápasy, které budou zcela jistě zajímavé, jelikož se velmi rychle blíží konec základní části. My se zde zaměříme na utkání Toronto Maple Leafs – Philadelphia Flyers, tedy utkání mezi celky, které se ve Východní konferenci nachází na postupových pozicích.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 3. Gardiner (Bodie), 4. Kadri (Lupul, Rielly), 54. Raymond (McClement, Bodie), 63. Lupul (Phaneuf, Gunnarsson) – 39. Timonen (Voráček, Hartnell), 48. Timonen (Voráček), 58. Coburn (B. Schenn, Raffl)

Rozhodčí: Morton, Pollock – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 19 583