Magnitogorsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.) | Ufa – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Kazaň – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk
5:3 (1:0, 3:3, 1:0)
Admiral Vladivostok
Neděle 09.03.2014, 12:00 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

Máme za sebou druhé utkání osmifinálové série ve kterém Magnitogorsk potvrdil roli favorita a po zajímavém průběhu zvítězil v poměru 5:3. Série se nyní přesouvá na led Vladivostoku. Příjemný zbytek nedělního odpoledne vám přeje Petr Dejnožka! (14:19:39)

59:33
    Hosté duel ještě přece jen nedohrají v šesti, za hákování míří na trestnou lavici Alexej Ugarov (VLD).

59:25
    Ivannikov již ani nepůjde na střídačku, Magnitogorsk vyhraje také druhý zápas série.

59:07
    Až nyní se Admiralu dokázalo získat kotouč, čas na vyrovnání však již chybí.

58:29
    Hosté se však nemohou vymanit ze své obranné třetiny.

58:09
    Rozbíhají se poslední dvě minuty, Ivannikov se již dívá po střídačce.

57:36
    Asi i hosté již ztratili naději na vyrovnání v dnešním duelu, Metallurg brání velmi zodpovědně.

56:23
    Mozjakin táhl protiútok dva na jednoho, jeho křižná přihrávka ale úspěchem neskončila.

54:25
    Nahození Těrnavskije končí v moci domácích hráčů, Vladivostok to musí zkoušet znovu.

53:34
    Hraje se prakticky bez šancí, Metallurg skvěle brání a ve třetí části svému soupeři mnoho nepovolil.

52:51
    Domácí mají v tuto chvíli více ze hry, rozhodně to zatím nevypadá na nějaký drtivý tlak hostujícího Admiralu.

51:28
    Birjukov si od modré čáry sjel do dobré střelecké pozice, Ivannikov jeho následný pokus zneškodnil.

50:23
    Osalova střela byla o hokejku bránícího hráče přizvednuta až do ochranné sítě.

50:00
    Jan Kovář nastavil hokejku do letící přihrávky Zaripova, v obtížné pozici však puk mezi tři tyče neusměrnil.

49:18
    Nyní se již dlouhou dobu nepřerušovalo, čas ve třetí části utíká hodně rychle. Šance hostů alespoň na prodloužení tak klesá s každou odehranou minutou.

47:42
    Těrnavskiho střela od modré čáry byla sražena do rohu kluziště, Magnitogorsk se však opět dostává pod nepříjemný tlak soupeře.

46:26
    Gynge dvakrát za sebou prověřil pozornost Košečkina, zejména jeho druhá rána byla silně nepříjemná. Domácí gólman ale podržel Metallurg a udržel puk na hrudi.

45:58
    Ugarov si při přechodu do útočné třetiny pomohl vysokou holí, útočná akce Admiralu je nyní u konce.

45:26
    Stejná situace se opakuje o necelou minutu později. Čeká nás vhazování znovu před Jevgenijem Košečkinem.

44:46
    Vorobjov od modré čáry minul branku Magnitogorsku, domácí následně vyhazují puk na zakázané uvolnění.

43:33
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí znovu prokazují, že mají opravdu vynikající přesilové hry! Dnes se prosazují již ve druhé přesilové hře, CHRIS LEE si najel na prostor kruhů, kam dostal přihrávku a z první umístil puk přímo k tyči – 5:3! Asistence: Sergej Mozjakin a Jan Kovář.

43:01
    Nahození Birjukova od modré čáry končí v náruči Ivannikova.

42:23
    Přechod Magnitogorsku přes útočnou modrou čáru nebyl v pořádku, domácím je odpískáno postavení mimo hru.

41:44
    Mozjakin se objevil za obranou soupeře a už už hnal na branku Vladivostoku. Naumenkov (VLD) ho zastavil nedovoleně, za hákování putuje na odpočinek za katr.

40:49
    Gyngeho přihrávka po mantinelu byla sražena mimo hrací plochu, hosté zůstanou před Košečkinem.

přesilové hry: 1/3 – 1/4

Doslova bláznivá druhá třetina je u konce, domácí i přes nepředvídatelný průběh stále drží jednobrankové vedení a k výhře v zápase mají blíže. Admiral však ukázal, že se umí prát a bojovat a že ve třetí třetině se ještě pokusí při nejmenším srovnat. Třetí a možná rozhodující dvacetiminutovka začíná asi v 13:46.

40:00

39:14
    Malenovskij v dobré pozici nechal vyniknout Ivannikova, protiakce na druhé straně nevyšla hostům podle představ.

38:46
    Zakázané uvolnění Admiralu vrací hru znovu před Ivannikova.

37:48
    Po delší době zahrozili znovu domácí hokejisté, střele Maleňkicha od modré čáry skončila v moci Ivannikova. Vhazovat se bude před brankářem Vladivostoku.

37:13
    Gynge dostal puk na kruhy, příklepem z dobré pozice těsně přestřelil břevno Košečkinovy svatyně!

36:42
    Magnitogorsk pouze vyhazuje kotouče ze své obranné třetiny, Admiral má v tuto chvíli jednoznačně navrch.

35:47
    A rázem je všechno jinak, Vladivostok má hodně navrch a snaží se srovnat ještě v průběhu druhé třetiny.

34:42
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Dnešní zápas je velmi bláznivý, skóre se nám přelévá ze strany na stranu! JEVGENIJ GRAČJOV dostal puk přesně na úroveň brankové čáry, dokázal si vybruslit před brankoviště a mezi nohama Košečkina zasunul kotouč do branky – 4:3! Asistence: Justin Hodgman a Ilja Zubov.

34:07
    Domácí nyní doslova drtí svého soupeře a říkají si o definitivní rozhodnutí dnešního duelu. Jan Kovář měl obrovskou příležitost, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal trefit branku Admiralu!

32:49
    Jenže pouhé sekundy po návratu vyloučeného hráče se domácí radují ze čtvrté vstřelené branky! FRANCIS PARE stál v pravý okamžik na tom správném místě, o mantinelu se k němu odrazil puk a útočník Magnitogorsku ho bleskově vrátil do sítě Ivannikova – 4:2! Asistence: Oskar Osala a Rimat Ibragimov.

32:47
    V pěti je však již také Admiral.

32:25
    Domácím právě začala zkrácená přesilová hra.

31:50
    Zubov měl poměrně dobrou příležitost Admiralu, bohužel pro hosty napálil pouze dobře postaveného Košečkina.

30:47
    Přesilová hra Vladivostoku příliš dlouho netrvala, Mike Commodore (VLD) zahákoval soupeře a srovnal počet hráčů na čtyři na čtyři.

30:25
    A další trest pro Magnitogorsk, opět se jedná o faul v útočném pásmu. Za úder do oblasti hlavy a krku dostává Danis Zaripov (MET) dvouminutový trest, navíc ještě obdržel za faul deset minut osobního trestu.

29:43
    Admiral ucítil šanci a znovu se začíná více a více tlačit před branku soupeře. Pěkný průnik předvedl Bortnikov, jeho bekhendové zakončení si ale Košečkin dokázal pohlídat.

29:09
    Platonov se vytočil zpoza branky stejně jako u druhého gólu Kosov, Ivannikov byl tentokrát připraven.

28:31
    Hosté nakonec dokázali přesilovou hru využít a v polovině druhé části znovu oživují svoji šanci na srovnání stavu série! Po několika přihrávkách namazal Commodore DMITRIJU VOROBJOVOVI, který z první prostřelil vše před sebou – 3:2! Asistence: Mike Commodore.

28:12
    Další vyhození v podání domácí čtveřice.

27:39
    Bergforsovu střelu odrazil Košečkin betonem, Antipin následně vyhazuje pryč z obranné třetiny Metallurgu.

27:14
    Gyngeho střelu vyráží Košečkin do rohu, hosté zůstávají v útočné třetině s kotoučem na holích.

26:53
    Bogdan Potěchin (MET) nabízí hostům šanci znovu se vrátit do zápasu, v útočné třetině totiž útočník domácích zahrál vysokou holí, za což již sedí na lavici hanby. Přesilové hry však dnes Admiralu nevycházejí ani náhodou.

25:40
    Icing Magnitogorsku.

25:03
    Ivannikov znovu v problémech, nyní však ruský brankář podržel Admiral! Obrana znovu zapomněla na Oskara Osalu, který postupoval sám na brankáře. Finský útočník volil střelu z mezikruží, Ivannikov ji vytěsnil mimo tři tyče!

24:46
    Domácí jsou rázem na koni, v útočném pásmu nepříjemně točí svého soupeře. Admiral bude jen s problémy chytat své předchozí tempo.

22:52
    Hostující trenér si okamžitě vybírá oddechový čas!

22:52
    Bláznivý začátek druhé třetiny nám zřejmě rozhodne o osudu dnešního duelu! TIM BRENT vlétl jako uragán do útočné třetiny, udělal kličku do středu hřiště a příklepem umístil puk přesně k tyči! Magnitogorsk vměstnal své dva góly do rozmezí jedenácti sekund – 3:1! Asistence: Denis Platonov a Sergej Těreščenko.

22:41
    Domácí si velmi rychle a prakticky z ničeho berou vedení zpět na svoji stranu! Obrana Vladivostoku nechala za brankou volného JAROSLAVA KOSOVA, který obkroužil klec a zasunul puk neomylně k tyči – 2:1! Asistence: Rinat Ibragimov.

22:31
    Těreščenko po delší době a poprvé ve druhé třetině prověřil pozornosti Ivannikova, hostující gólman však viděl, a tak ho nahození od modré čáry zaskočit nemohlo.

21:58
    Nyní však po nedorozumění Vladivostoku je pískán icing hostujícího týmu.

21:30
    A Admiral je neustále aktivnější, snaží se dokonce strhnout vedení na svoji stranu. Před Magnitogorskem rozhodně není lehké utkání.

20:54
    Tak podobný začátek si domácí ani náhodou nepředstavovali! NICLAS BERGFORS předvedl vynikající samostatnou akci, přejel modrou čáru a z hranice pravého kruhu vymetl všechny pavučinky levého horního rohu Košečkinovy svatyně – 1:1! Bez asistence.

přesilové hry: 1/2 – 0/2

Máme za sebou první třetinu druhého utkání osmifinále play-off. Úvodní dvacetiminutovka přinesla řadu zajímavých momentů, vedoucí gól Antipina a posléze zejména silný a dlouhý tlak Vladivostoku, který však radostí a vyrovnávací brankou neskončil. Rozhodnuto však není ani náhodou, boj bude pokračovat ve druhém dějství, které odstartuje asi v 12:50.

20:00

19:03
    Rozeběhla se nám poslední minuta první třetiny, domácí jsou stále pod nepříjemným tlakem.

18:31
    Hra se nám v závěru kouskuje, Metallurg raději vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

18:21
    Bergforsovo nahození od levého mantinelu končí u Košečkina, hosté vybojovali alespoň útočné pásmo.

18:01
    Po delší době došlo znovu k závaru před brankou Ivannikova, hostující gólman dokázal ve skrumáži najít kotouč a ukryl ho pod svojí lapačkou.

17:36
    Ze stejné pozice to o několik vteřinek později zkoušel Hodgman, dopadl však totožně.

16:51
    Tempo hry nám v konci první třetiny roste, po pravé straně se prodíral Nikitěnko, jeho bekhendový pokus z ostrého úhlu domácího gólmana zaskočit nedokázal.

16:06
    Stanislav Bočarov měl obrovskou šanci na srovnání, po přečíslení Vladivostoku byl úplně sám na mezikruží a prakticky si mohl vybrat, kam pošle kotouč! Košečkin ale vynikajícím zákrokem podržel svůj tým!

15:20
    Nepřesná rozehrávka Vladivostoku končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po levé ruce Ivannikova.

14:59
    Magnitogorsk je v tuto chvíli rád, že dokáže dostat puk ze své obranné třetiny. Admiral je sice opticky jednoznačně lepší, Košečkin však ještě prakticky nemusel zasahovat.

14:18
    Gračjov se statečně pral v útočné třetině, nakonec byl v rohu kluziště o puk odbaven.

13:06
    Admiral vypadá v posledních okamžicích o něco živěji, Metallurg do žádné příležitosti nepouští. Navíc je hodně aktivní v útočné třetině.

12:23
    Už to vypadalo, že se bude konat nadějná šance Vladivostoku, ale vše bylo předčasné. Puk se totiž zamotal hráčům na modré čáře, je pískán ofsajd. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

11:52
    Nyní se hraje poměrně vyrovnaně, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit větší brankovou příležitost.

10:50
    Ani tato přesilová hra radostí hostí neskončila, vyloučený Chabarov je zpět na ledové ploše. Ihned se dral do šance, jeho přihrávka v přečíslení dva na jednoho však byla zastavena pozorným obráncem.

10:41
    Až nyní se to hráčům Vladivostoku podařilo, Pyattova rána od modré končí v náruči domácího Košečkina.

10:00
    Tato přesilová hra se Admiralu vůbec nedaří, hosté se ještě nedokázali dostat do útočného pásma.

09:25
    Dvakrát za sebou v krátké době si hru s holí vyzkoušel brankář Ivannikov.

08:50
    Rozhodčí se s tím dnes evidentně nepářou a znovu posílají na trestnou lavici jednoho z hráčů. Yaroslav Chabarov (MET) dostal menší trest za podražení.

08:13
    Přechod do útočné třetiny v podání Junkova nebyl v pořádku, domácím je odpískáno postavení mimo hru.

07:48

07:34
    Vorobjova střela sice zamířila mimo, puk se však o mantinel vrátil do prostoru brankoviště. I s tímto nečekaným odrazen si ruský brankář dokázal poradit.

07:03
    Hodgman dostal přihrávky na kruhy, ostrou ranou zápěstím však nasměroval puk přímo do náruče Vasilije Košečkina.

06:34
    Hosté v pěti, Metallurg se bude muset bránit.

05:48
    Nyní je početní výhoda Metallurgu u konce. Domácí totiž hráli v šesti a za toto zaváhání budou pykat. Za katr míří Zaripov. Pokračovat se tedy bude ve čtyřech, následně začne zkrácená přesilová hra Vladivostoku.

05:39
    Druhá přesilová hra se již Magnitogorsku tolik nedaří, Vladivostok výrazně zlepšil svoji obranu.

05:13
    Admiralu se podařilo vyhodit, domácí musí zakládat další útočnou akci až zpoza vlastní svatyně.

04:34
    A příležitost budou mít znovu v přesilové hře. Za sekání totiž odchází na lavici Richard Gynge (VLD).

04:18
    Domácí nyní drží puk na svých hokejkách a snaží se znovu zatížit konto svého soupeře.

03:44
    Schutz mohl na druhé straně postupovat do dobré příležitosti, bohužel pro hosty však podklouzl a v pádu zboural brankáře Košečkina. Hra je přerušena, vylučovat se nebude.

02:32
    Následné pokračování přesilové hry končí radostí domácích hokejistů! Osala křižným pasem podél brankoviště našel rozjetého VIKTORA ANTIPINA, který z první umístil puk do sítě přesouvajícího se Ivannikova – 1:0! Asistence: Oskar Osala a Michail Junkov.

01:39
    Jenže paradoxně při vlastním oslabení jsme viděli největší šanci dosavadního průběhu zápasu! Justin Hodgman dostal přesnou přihrávku za obranu, postupoval sám na branku, jenže jeho bekhendovou kličku Košečkin bravurně zlikvidoval!

01:10
    Hned v úvodu druhé minuty se bude vylučovat na straně Vladivostoku, Niclas Bergfors (VLD) u mantinelu podsekl Brenta a za tento přestupek si posedí dvě minuty na trestné lavici.

00:49
    Na druhé straně Ugarovovo nahození skončilo v rohu kluziště, úvodní útočná akce Vladivostoku je tím pádem také u konce.

00:14
    Úvodní vhazování vyhrál Jan Kovář, Mozjakinovo nahození však v poklidu sebrali obránci Admiralu.

00:01

Hráči již jsou na hrací ploše, stojí na modrých čarou a poslouchají ruskou hymnu.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Ibragimov, Lee, Maleňkich – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Pare, Kazjonov, Brent – Platonov, Junkov, Kosov – Grigorjenko, Potěchin, Osala – Malinovskij

Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelmach) – Naumenkov, Pyett, Bočarov, Antropov, Commodore, Vorobjov, Zemčjonok, Těrnavskij – Gračjov, Nikitěnko (C), Ugarov – Bergfors, Gynge, Schutz – Bortnikov, Zubov, Hodgman – Barbašev, Drugov, Sokolov.

Rozhodčí: Zacharov, Komarov – Metalnikov, Sirotkin.

V prvním vzájemném zápase se rozhodlo již v úvodní dvacetiminutovce, kdy se dvakrát prosadil Kovář, jednou brankou ho podpořil Zaripov a na konečném výsledku již nezměnil gól Ugarova. Po výhře 3:1 má Magnitogorsk blíže k postupu do další části play-off.

Metallurg Magnitogorsk – Admiral Vladivostok

Branky a nahrávky: 11. Kovář, 15. Zaripov (Mozjakin, Birjukov), 19. Kovář (Mozjakin) – 3. Ugarov (Nikitěnko)

Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov, Tereščenko, Chabarov, Ibragimov, Lee, Maleňkich – Zaripov, Kovář, Mozjakin (C) – Pare, Kazjonov, Brent – Platonov, Junkov, Kosov – Grigorenko, Potěchin, Osala.

Vladivostok: Ivannikov – Naumenkov, Pyett, Osipov, Antropov, Commodore, Vorobjov, Zemčjonok, Těrnavskij – Gračjov, Nikitěnko (C), Ugarov – Bergfors, Gynge, Schutz – Bortnikov, Zubov, Hodgman – Barbašev, Drugov, Sokolov.

Dalšími čtyřmi osmifinálovými duely v neděli pokračuje play-off Kontinentální ligy, proti sobě se postaví tým Metallurgu Magnitogorsk, který na svém ledě přivítá poslední tým, který si zajistil postup do vyřazovacích bojů – Admiral Vladivostok. Domácí budou jednoznačnými favority, pochopitelně budou chtít vstoupit do play-off vítězstvím!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 3. Antipin (Osala, Junkov), 23. Kosov (Ibragimov), 23. Brent (Platonov, Těreščenko), 33. Pare (Osala, Ibragimov), 44. Lee (Mozjakin, Kovář) – 21. Bergfors, 29. Vorobjov (Commodore), 35. Gračjov (Hodgman, Zubov)

Rozhodčí: Zacharov, Komarov – Metalnikov, Sirotkin