Slavia – Jihlava 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Pardubice 8:0 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:6 (kon.)
HC Plzeň – Letňany 3:2 (kon.) | PZ Kladno – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Třinec – SHK Hodonín 13:0 (kon.)
HC Plzeň 1929
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
HC Letci Letňany
Neděle 09.03.2014, 13:00 • ČEZ Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Je konec. Domácí si pohlídali na jedničku závěr třetiny a dnes po velkém obratu berou všechny body. Hostům úplně přestal fungovat útok, od poloviny utkání neměl Wolf téměř žádnou práci. Indiáni byli lepším týmem, od pohodlnějšího výsledku je udržel jen gólman Mokrý.

Tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu. (14:59:43)

60:00

59:50
    Až nyní se hosté dostali ke kotouči a odvolávají gólmana.

59:05
    Za vzájemnou strkanici jsou vyloučeni Petr Kodýtek (PLZ) a Tomáš Brabec (LET). Domácí hráč navíc za řeči inkasuje i desetiminutový osobní trest.

58:58
    Krystl z pravého kruhu na Mokrého nevyzrál.

58:35
    Hosté se stále nemohou dostat k puku.

57:52
    Domácí kombinují v útočném pásmu a šetří čas.

56:58
    Osamocenému Kodýtkovi na brankovišti prudká přihrávka přeskočila čepel.

56:16
    Wolf neudržel pokus od modré a jen tak tak přikryl černý nesmysl před dorážejícím Chalupou.

55:26
    Krystl to zkusil z ostrého úhlu a trefil jen boční síť.

54:53
    Po vzájemném souboji ve středním pásmu končí touš mimo mantinely.

53:57
    Eret si sjel z druhé vlny a z levého kruhu napálil vzdálenější tyč!

53:13
    Indiáni zahráli milimetrový icing.

52:36
    Průžek se dostal ke střele z mezikruží, Sysel jeho pokus srazil do rohu.

52:04
    Icing Letňan.

50:57
    Danov od modré pálí mimo.

49:49
    Stejně se ale nyní provinili proti pravidlům i domácí.

49:07
    Hosté byli znovu pod velkým tlakem a raději odpalují na zakázané uvolnění.

47:51
    Roubal střílel z mezikruží, nepropálil však hradbu těl před sebou.

47:19
    Ofsajd Letňan, které se po dlouhé době vymanily z pod tlaku a vlastního obraného pásma.

45:01
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté zcela propadli v obraně, Mokrý lapil střelu Čechury i dorážku Kvasničky, ale na další z hole PETRA ERETA již neměl nárok. Asistence: David Kvasnička, Michael Čechura.

44:41
    Eret to zkusil od pravého mantinelu, Mokrý sklapl betony včas.

43:26
    Rousek vypálil přes obránce z mezikruží, Wolf pozorný.

42:33
    Syslova rána od modré proletěla až na pravý beton Mokrého.

42:12
    Krásný udělal pár kroků za modrou, ale pak nezamířil přesně.

41:25
    Icing Letců.

41:01
    David Roubal schytal ránu od modré od spoluhráče a kulhá na střídačku.

40:01

Čtyřicet minut hry je za námi a prostřední část patřila domácím. Ti si však doslova lámou zuby nad skvělým Mokrým. Nechme se překvapit, jak a jestli vůbec rozhodne závěrečná třetina.

Poslední dvacetiminutovka začíná přibližně ve 14:26.

40:00

39:55
    Indiáni ještě podnikli jeden výpad, Mokrý zasahovat nemusel.

39:19
    Domácí drží touš ve své moci a již nikam nespěchají.

38:49
    K Eretovi se odrazil černý nesmysl po zákroku Mokrého, brankář Letců se však proti jeho dorážce dokázal přesunout!

38:11
    Kantner lehce tečoval před Mokrým pokus od modré Rubnera, hostující gólman stihl zasáhnout.

36:49
    Zakázané uvolnění Letňan.

35:44
    Gaspar střílel z pravého kruhu, obránci srazili do rohu.

34:48
    Icing Plzně, které nyní narostla křídla.

33:56
    Domácí faul rychle potrestali, když pokus Kantnera dopravil na místo určení PETR KODÝTEK. Asistence: Matyáš Kantner, Josef ROubal

33:29
    Domácí tlačí a nyní si podražením pomohl Tomáš Fabiánek (LET).

32:58
    Rubner vypálil přes klubko těl z pravého kruhu, Mokrý pozorný.

31:49
    Průžek to zkusil z ostrého úhlu, Wolfa ale nepřekvapil.

31:17
    Letci nyní přibrzdil ofsajd.

30:47
    K dorážce na brankovišti se dostal Straka, hostující gólman na místě.

30:05
    David Roubal se řítil sám na Mokrého z pravé strany, ten vyráží.

29:38
    Rousek napřáhl z pravého kruhu a rozezvučel brankovou konstrukci!

28:10
    Josef Roubal vypálil z mezikruží, obránci jeho pokus ale srazili do rohu.

25:56
    Hostující Volf odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku. Zřejmě ale bude v pořádku.

25:29
    Jeden z čárových sudí, konkrétně Malá, je nyní ošetřována na ruce po zásahu pukem.

24:48
    Fabinánek neuspěl střelou přes obránce z pravého kruhu.

23:11
    Burda objel klec, ale následným rychlým zakončením si na Wolfa nepřišel.

22:31
    Kačena pálí od modré těsně mimo.

21:18
    A stejný hráč nyní netrefil příhru mezi kruhy.

20:46
    Kantner dělovkou z pravého kruhu přestřelil.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut vyrovnaného utkání. V první třetině bychom jen těžko hledali lepší tým, spíše najdeme celek, který udělal o chybu v obraně více.

Nechme se překvapit, jak zajímavé utkání bude pokračovat.

Druhá část začne přibližně ve 13:43.

20:00

19:40
    Domácí tlačí, ale nedaří se jim prokombinovat se ke střele.

17:49
    Domácí byli pod tlakem, ovšem všechny střely hostů dokázali hráči indiánů zblokovat.

15:43
    Kantner se utrhl hostujícím obráncům, ovšem těsně před Mokrým se černý nesmysl zastavil o sníh a následné zakončení již bylo pouze do připraveného gólmana Letců.

14:16
    Kovařík obdržel přihrávku v situaci dvou na jednoho, ovšem poodkrytou klec vůbec netrefil.

13:37
    Letňany právě vstřelily branku!
    Domácí špatně vystřídali, čehož využil k samostatnému úniku LUKÁŠ ROUSEK, jenž zakončil po kličce do bekhendu přesně pod břevno. Asistence: Tomáš Brabec.

12:24
    Otočit vývoj utkání mohl Krásný, ale po příhře v situaci dvou na jednoho přemisťujícího se Mokrého nepřekonal.

11:18
    Hostům se nedařilo vyhodit, na modré touš zachytil PETR KODÝTEK, popojel pár kroků a vypálil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Matyáš Kantner.

11:00
    Letci nic nevymýšleli, z pod tlaku se osvobodili zakázaným uvolněním.

09:48
    Icing Západočechů.

09:07
    Hra nyní dlouze plynula bez přerušení nahoru-dolů bez šancí, až nyní hosty zastavilo postavení mimo hru.

07:10
    Plzeň je kompletní.

06:50
    Kučera přejel modrou a hned vypálil přes obránce, mimo.

06:10
    Letňanům se nedaří získat pásmo.

05:28
    Domácí se osvobozují.

05:10
    Útočným faulem, konkrétně držením hole, se provinil David Roubal (PLZ).

04:53
    Váchal vypálil od modré, Mokrý srazil do rohu.

03:49
    Hosté překročili útočnou modrou, nic nevymýšleli, na modré napřáhl PAVEL KUBÁT a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Kučera.

03:18
    Kačena vypálil od modré, touš propadl mezi klubkem hráčů na brankovišti, přesto dokázal hostující gólman včas zareagovat.

02:29
    Erhart objel branku a jal se rychle zakončovat, Mokrý jeho úmysl vystihl.

01:38
    Danov střílel přes obránce z levé strany, minul vzdálenější tyč.

01:20
    Krásný si z rohu vybruslil až na brankoviště, Mokrý si místo u bližší tyče pohlídal.

00:59
    Domácí nyní zastavil ofsajd.

00:34
    Kodýtek vyslal první střelu utkání, od pravého mantinelu ale minul.

00:01

Oba týmy se zdraví na modré čáře. Pohodlně se usaďte, za chvíli začínáme...

HC Plzeň 1929: Wolf (Krasanovský) – Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura, Kačena – Kantner "A", Kodýtek "C", D. Roubal, Rubner "A", J. Roubal, Krásný, Eret, Krystl, Pour, Kovařík, Erhart, Straka, Hanzlík.

HC Letci Letňany: Mokrý (Špirek) – Pařík, Antoš, Gaspar, Brabec "A", Kolenatý, Kubát – Mařík, Burda "C", Volf, Chalupa, Rousek, Průžek, Danov, Kučera, Fabiánek, Sklenář.

Hezky den u ELIOD extraligy mladšího dorostu!

Společně se budeme věnovat duelu třiatřicátého kola, ve kterém Plzeň vyzve Letňany.

Domácí jsou v tabulce západ třetí, hosté čtvrtí, oba soupeře však dělí hned dvacet bodů. Indiáni již prakticky nemohou v základní části své postavení změnit, naopak jejich soupeř bojuje s Kladnem o čtvrté a tedy poslední postupové místo do play-off, aktuálně mají Letci náskok tří bodů.

V minulém kole právě modrobílí svému soupeři, který padl doma s Pískem, pomohli, protože na ledě Rytířů vyhráli.

Ve vzájemných duelech jsou na tom lépe plzeňští hráči, když uspěli 4:1, a 4:3, naposledy však podlehli 1:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 12. Kodýtek (Kantner), 34. Kodýtek (Kantner, J. Roubal), 46. Eret (Kvasnička, Čechura) – 4. Kubát (Kučera), 14. Rousek (Brabec)

Rozhodčí: Markov – Malá, Šimán