Slavia – Jihlava 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Pardubice 8:0 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:6 (kon.)
HC Plzeň – Letňany 3:2 (kon.) | PZ Kladno – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Třinec – SHK Hodonín 13:0 (kon.)
HC Plzeň 1929
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
HC Letci Letňany
Neděle 09.03.2014, 13:00 • ČEZ Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezky den u ELIOD extraligy mladšího dorostu!

Společně se budeme věnovat duelu třiatřicátého kola, ve kterém Plzeň vyzve Letňany.

Domácí jsou v tabulce západ třetí, hosté čtvrtí, oba soupeře však dělí hned dvacet bodů. Indiáni již prakticky nemohou v základní části své postavení změnit, naopak jejich soupeř bojuje s Kladnem o čtvrté a tedy poslední postupové místo do play-off, aktuálně mají Letci náskok tří bodů.

V minulém kole právě modrobílí svému soupeři, který padl doma s Pískem, pomohli, protože na ledě Rytířů vyhráli.

Ve vzájemných duelech jsou na tom lépe plzeňští hráči, když uspěli 4:1, a 4:3, naposledy však podlehli 1:2.

HC Plzeň 1929: Wolf (Krasanovský) – Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura, Kačena – Kantner "A", Kodýtek "C", D. Roubal, Rubner "A", J. Roubal, Krásný, Eret, Krystl, Pour, Kovařík, Erhart, Straka, Hanzlík.

HC Letci Letňany: Mokrý (Špirek) – Pařík, Antoš, Gaspar, Brabec "A", Kolenatý, Kubát – Mařík, Burda "C", Volf, Chalupa, Rousek, Průžek, Danov, Kučera, Fabiánek, Sklenář.

Oba týmy se zdraví na modré čáře. Pohodlně se usaďte, za chvíli začínáme...

00:01

00:34
    Kodýtek vyslal první střelu utkání, od pravého mantinelu ale minul.

00:59
    Domácí nyní zastavil ofsajd.

01:20
    Krásný si z rohu vybruslil až na brankoviště, Mokrý si místo u bližší tyče pohlídal.

01:38
    Danov střílel přes obránce z levé strany, minul vzdálenější tyč.

02:29
    Erhart objel branku a jal se rychle zakončovat, Mokrý jeho úmysl vystihl.

03:18
    Kačena vypálil od modré, touš propadl mezi klubkem hráčů na brankovišti, přesto dokázal hostující gólman včas zareagovat.

03:49
    Letňany právě vstřelily branku!
    Hosté překročili útočnou modrou, nic nevymýšleli, na modré napřáhl PAVEL KUBÁT a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Kučera.

04:53
    Váchal vypálil od modré, Mokrý srazil do rohu.

05:10
    Útočným faulem, konkrétně držením hole, se provinil David Roubal (PLZ).

05:28
    Domácí se osvobozují.

06:10
    Letňanům se nedaří získat pásmo.

06:50
    Kučera přejel modrou a hned vypálil přes obránce, mimo.

07:10
    Plzeň je kompletní.

09:07
    Hra nyní dlouze plynula bez přerušení nahoru-dolů bez šancí, až nyní hosty zastavilo postavení mimo hru.

09:48
    Icing Západočechů.

11:00
    Letci nic nevymýšleli, z pod tlaku se osvobodili zakázaným uvolněním.

11:18
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hostům se nedařilo vyhodit, na modré touš zachytil PETR KODÝTEK, popojel pár kroků a vypálil přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Matyáš Kantner.

12:24
    Otočit vývoj utkání mohl Krásný, ale po příhře v situaci dvou na jednoho přemisťujícího se Mokrého nepřekonal.

13:37
    Domácí špatně vystřídali, čehož využil k samostatnému úniku LUKÁŠ ROUSEK, jenž zakončil po kličce do bekhendu přesně pod břevno. Asistence: Tomáš Brabec.

14:16
    Kovařík obdržel přihrávku v situaci dvou na jednoho, ovšem poodkrytou klec vůbec netrefil.

15:43
    Kantner se utrhl hostujícím obráncům, ovšem těsně před Mokrým se černý nesmysl zastavil o sníh a následné zakončení již bylo pouze do připraveného gólmana Letců.

17:49
    Domácí byli pod tlakem, ovšem všechny střely hostů dokázali hráči indiánů zblokovat.

19:40
    Domácí tlačí, ale nedaří se jim prokombinovat se ke střele.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut vyrovnaného utkání. V první třetině bychom jen těžko hledali lepší tým, spíše najdeme celek, který udělal o chybu v obraně více.

Nechme se překvapit, jak zajímavé utkání bude pokračovat.

Druhá část začne přibližně ve 13:43.

20:01

20:46
    Kantner dělovkou z pravého kruhu přestřelil.

21:18
    A stejný hráč nyní netrefil příhru mezi kruhy.

22:31
    Kačena pálí od modré těsně mimo.

23:11
    Burda objel klec, ale následným rychlým zakončením si na Wolfa nepřišel.

24:48
    Fabinánek neuspěl střelou přes obránce z pravého kruhu.

25:29
    Jeden z čárových sudí, konkrétně Malá, je nyní ošetřována na ruce po zásahu pukem.

25:56
    Hostující Volf odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku. Zřejmě ale bude v pořádku.

28:10
    Josef Roubal vypálil z mezikruží, obránci jeho pokus ale srazili do rohu.

29:38
    Rousek napřáhl z pravého kruhu a rozezvučel brankovou konstrukci!

30:05
    David Roubal se řítil sám na Mokrého z pravé strany, ten vyráží.

30:47
    K dorážce na brankovišti se dostal Straka, hostující gólman na místě.

31:17
    Letci nyní přibrzdil ofsajd.

31:49
    Průžek to zkusil z ostrého úhlu, Wolfa ale nepřekvapil.

32:58
    Rubner vypálil přes klubko těl z pravého kruhu, Mokrý pozorný.

33:29
    Domácí tlačí a nyní si podražením pomohl Tomáš Fabiánek (LET).

33:56
    Domácí faul rychle potrestali, když pokus Kantnera dopravil na místo určení PETR KODÝTEK. Asistence: Matyáš Kantner, Josef ROubal

34:48
    Icing Plzně, které nyní narostla křídla.

35:44
    Gaspar střílel z pravého kruhu, obránci srazili do rohu.

36:49
    Zakázané uvolnění Letňan.

38:11
    Kantner lehce tečoval před Mokrým pokus od modré Rubnera, hostující gólman stihl zasáhnout.

38:49
    K Eretovi se odrazil černý nesmysl po zákroku Mokrého, brankář Letců se však proti jeho dorážce dokázal přesunout!

39:19
    Domácí drží touš ve své moci a již nikam nespěchají.

39:55
    Indiáni ještě podnikli jeden výpad, Mokrý zasahovat nemusel.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a prostřední část patřila domácím. Ti si však doslova lámou zuby nad skvělým Mokrým. Nechme se překvapit, jak a jestli vůbec rozhodne závěrečná třetina.

Poslední dvacetiminutovka začíná přibližně ve 14:26.

40:01

41:01
    David Roubal schytal ránu od modré od spoluhráče a kulhá na střídačku.

41:25
    Icing Letců.

42:12
    Krásný udělal pár kroků za modrou, ale pak nezamířil přesně.

42:33
    Syslova rána od modré proletěla až na pravý beton Mokrého.

43:26
    Rousek vypálil přes obránce z mezikruží, Wolf pozorný.

44:41
    Eret to zkusil od pravého mantinelu, Mokrý sklapl betony včas.

45:01
    Hosté zcela propadli v obraně, Mokrý lapil střelu Čechury i dorážku Kvasničky, ale na další z hole PETRA ERETA již neměl nárok. Asistence: David Kvasnička, Michael Čechura.

47:19
    Ofsajd Letňan, které se po dlouhé době vymanily z pod tlaku a vlastního obraného pásma.

47:51
    Roubal střílel z mezikruží, nepropálil však hradbu těl před sebou.

49:07
    Hosté byli znovu pod velkým tlakem a raději odpalují na zakázané uvolnění.

49:49
    Stejně se ale nyní provinili proti pravidlům i domácí.

50:57
    Danov od modré pálí mimo.

52:04
    Icing Letňan.

52:36
    Průžek se dostal ke střele z mezikruží, Sysel jeho pokus srazil do rohu.

53:13
    Indiáni zahráli milimetrový icing.

53:57
    Eret si sjel z druhé vlny a z levého kruhu napálil vzdálenější tyč!

54:53
    Po vzájemném souboji ve středním pásmu končí touš mimo mantinely.

55:26
    Krystl to zkusil z ostrého úhlu a trefil jen boční síť.

56:16
    Wolf neudržel pokus od modré a jen tak tak přikryl černý nesmysl před dorážejícím Chalupou.

56:58
    Osamocenému Kodýtkovi na brankovišti prudká přihrávka přeskočila čepel.

57:52
    Domácí kombinují v útočném pásmu a šetří čas.

58:35
    Hosté se stále nemohou dostat k puku.

58:58
    Krystl z pravého kruhu na Mokrého nevyzrál.

59:05
    Za vzájemnou strkanici jsou vyloučeni Petr Kodýtek (PLZ) a Tomáš Brabec (LET). Domácí hráč navíc za řeči inkasuje i desetiminutový osobní trest.

59:50
    Až nyní se hosté dostali ke kotouči a odvolávají gólmana.

60:00

Je konec. Domácí si pohlídali na jedničku závěr třetiny a dnes po velkém obratu berou všechny body. Hostům úplně přestal fungovat útok, od poloviny utkání neměl Wolf téměř žádnou práci. Indiáni byli lepším týmem, od pohodlnějšího výsledku je udržel jen gólman Mokrý.

Tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu. (14:59:43)

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 12. Kodýtek (Kantner), 34. Kodýtek (Kantner, J. Roubal), 46. Eret (Kvasnička, Čechura) – 4. Kubát (Kučera), 14. Rousek (Brabec)

Rozhodčí: Markov – Malá, Šimán