Boston – Arizona 2:1 (kon.) | Columbus – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Tampa – Florida 5:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 6:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 2:1 (kon.)
Dallas – Columbus 0:1 (pře.) | Los Angeles – Toronto 2:3 (kon.)
St. Louis Blues
6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Edmonton Oilers
Pátek 14.03.2014, 01:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Ode mne je to vše, přeji vám pěkný zbytek noci. (03:50:53)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 1+2, 2 střely, čas na ledě 12:51
    Roman Polák (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:39

1. Vladimír Sobotka (STL) 1+2
    2. Jaden Schwarz (STL) 2+0
    3. T.J. Oshie (STL) 1+2

Velký podíl na vítězství St. Louis má i český útočník Vladimír Sobotka, který ve svém prvním zápase po návratu z listiny zraněných hráčů zazářil. Připsal si branku, dvě asistence a po právu byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Je dobojováno! Domácí díky fantastické třetí třetině ovládli celý dnešní duel a svého soupeře poráží vysoko 6:2. Hosté s favoritem dokázali držet krok jen první dvě třetiny, v té poslední již domácí ukázali, že ne náhodou vedou tabulce Západní konference NHL.

60:00

59:40
    Utkání se již jen dohrává.

59:23
    Hosté ještě kombinují před Millerem, k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře se ale nemohou dostat.

58:41
    Vyloučen domácí Shattenkirk za krosček. Hosté tak plynule pokračují v přesilové hře.

58:24
    A hned další přečíslení domácích dva na jednoho. Tentokrát vzal vše na sebe Lapierre, jeho střela švihem ale skončila na mrštném Scrivensovi.

57:49
    Oshie s Schwarzem prchli ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho. První nahrál druhému, který sám před Scrivensem neuspěl se svoji rychlou kličkou. Domácí útočník tak odmítnul nabídku hattricku.

56:42
    Český útočník Sobotka, který byl ve strkanici také zapojen, inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

56:42
    Vyloučeni jsou Roy (STL) a Hall (EDM), oba na dvě minuty za hrubost.

56:42
    Hostujícího Halla brzdí ofsajd. Následuje další postrkování mezi hráči obou týmů.

56:02
    Lapierre se snažil obejít svého protihráče na pravém křídle, ten ho ale dál nepustil.

55:43
    Domácí kombinují stále s pukem na holích, nikam nespěchají a zápas si užívají.

54:35
    Domácí pokračují v obrovské herní pohodě. Hosté si již přejí konec.

52:56
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Skvělá třetí třetina domácího týmu pokračuje i dále! Domácí po konci přesilové hry přidávají šestou branku v zápase a o vítězi je již prakticky rozhodnuto. Lapierre se vymotal v útočném pásmu na levý kruh a následně poslal puk na bránu. Ten těsně před Scrivensem trefil ještě JADEN SCHWARZ a nasměroval ho do hostující brány. Asistence: Maxim Lapierre, Magnus Paajarvi.

52:33

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 19. Sobotka (Tarasenko, Oshie), 26. Tarasenko (Oshie, Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 45. Schwarz (Backes, Steen), 48. Oshie (Steen, Shattenkirk), 53. Schwartz (Lapierre, Paajarvi) – 8. Perron (Hall, Ference), 39. Fraser (Gordon, Joensuu)

St. Louis Blues: Miller – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Cole, Polák – Schwartz, Backes, Steen – Tarasenko, Sobotka, Oshie – Berglund, Roy, Ott – Paajarvi, Lapierre, Reaves.
    Edmonton Oilers: Scrivens – Fraser, Schultz, Marincin, Petry, Klefbom, Ference – Jakupov, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Perron – Hendricks, Gordon, Joensuu – Gazdic, Smyth, Jones.

Rozhodčí: Pollock, Rooney – Murray, Wheler