Boston – Arizona 2:1 (kon.) | Columbus – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Tampa – Florida 5:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 6:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 2:1 (kon.)
Dallas – Columbus 0:1 (pře.) | Los Angeles – Toronto 2:3 (kon.)
St. Louis Blues
6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Edmonton Oilers
Pátek 14.03.2014, 01:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Ode mne je to vše, přeji vám pěkný zbytek noci. (03:50:53)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 1+2, 2 střely, čas na ledě 12:51
    Roman Polák (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:39

1. Vladimír Sobotka (STL) 1+2
    2. Jaden Schwarz (STL) 2+0
    3. T.J. Oshie (STL) 1+2

Velký podíl na vítězství St. Louis má i český útočník Vladimír Sobotka, který ve svém prvním zápase po návratu z listiny zraněných hráčů zazářil. Připsal si branku, dvě asistence a po právu byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Je dobojováno! Domácí díky fantastické třetí třetině ovládli celý dnešní duel a svého soupeře poráží vysoko 6:2. Hosté s favoritem dokázali držet krok jen první dvě třetiny, v té poslední již domácí ukázali, že ne náhodou vedou tabulce Západní konference NHL.

60:00

59:40
    Utkání se již jen dohrává.

59:23
    Hosté ještě kombinují před Millerem, k vážnějšímu ohrožení domácího brankáře se ale nemohou dostat.

58:41
    Vyloučen domácí Shattenkirk za krosček. Hosté tak plynule pokračují v přesilové hře.

58:24
    A hned další přečíslení domácích dva na jednoho. Tentokrát vzal vše na sebe Lapierre, jeho střela švihem ale skončila na mrštném Scrivensovi.

57:49
    Oshie s Schwarzem prchli ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho. První nahrál druhému, který sám před Scrivensem neuspěl se svoji rychlou kličkou. Domácí útočník tak odmítnul nabídku hattricku.

56:42
    Český útočník Sobotka, který byl ve strkanici také zapojen, inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

56:42
    Vyloučeni jsou Roy (STL) a Hall (EDM), oba na dvě minuty za hrubost.

56:42
    Hostujícího Halla brzdí ofsajd. Následuje další postrkování mezi hráči obou týmů.

56:02
    Lapierre se snažil obejít svého protihráče na pravém křídle, ten ho ale dál nepustil.

55:43
    Domácí kombinují stále s pukem na holích, nikam nespěchají a zápas si užívají.

54:35
    Domácí pokračují v obrovské herní pohodě. Hosté si již přejí konec.

52:56
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Skvělá třetí třetina domácího týmu pokračuje i dále! Domácí po konci přesilové hry přidávají šestou branku v zápase a o vítězi je již prakticky rozhodnuto. Lapierre se vymotal v útočném pásmu na levý kruh a následně poslal puk na bránu. Ten těsně před Scrivensem trefil ještě JADEN SCHWARZ a nasměroval ho do hostující brány. Asistence: Maxim Lapierre, Magnus Paajarvi.

52:33

52:27
    Rána Bouwmeestera od modré čáry, hostující brankář připraven a vyráží.

51:36
    Přihrávka Tarasenka na modrou čáru byla moc prudká. Domácí se tak sami připravili o útočné pásmo.

51:20
    Následně se hosté dostali na puk a osvobozují se.

50:54
    Backes měl na holi šestou branku! Z levého kruhu ale nedokázal zamést vyražený puk zpět do hostující brány.

50:33
    Přesto se ale bude vylučovat. Perron vidí dvě minuty za vysokou hůl a Sobotka za hrubost.

50:33
    Sobotka se dostal do křížku s hostujícím Perronem, nakonec ale k žádné pěstní výměně nedošlo.

49:49
    Perron si na levém křídle tak dlouho rovnal puk na holi, než k němu přistoupil jeden z domácích beků a střeleckou pozici mu náležitě ztížil.

49:21

48:29
    Nebezpečná střela Tarasenka z levého křídla, Scrivens na poslední chvíli vytáhl puk mimo špičkou betonu.

47:56
    Domácí využívají dvojnásobnou početní výhodu a navyšují své vedení již na tříbrankový rozdíl, teď již bude pro hosty velmi těžké ještě něco s výsledkem udělat. Po ráně od modré se vyražený puk odrazil přímo na hůl T.J. OSHIEHO, před kterým zívala prázdná brána a velmi snadný úkol. Americký šikula se tak nemohl mýlit. Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk.

47:20
    Hosté se budou 55 vteřin bránit ve třech. Vyloučen byl Fraser (EDM) za krosček.

47:13
    Oshie se snažil protlačit ze skrumáže před hostující bránou puk do sítě, hostující obránci ale byli pohotovější a puk odpálili do bezpečí.

46:50
    Steenovi přeskočil na modré čáře puk hůl. Domácí přišli o útočné pásmo.

46:14
    Bude se vylučovat. Za krosček putuje na trestnou lavici Smyth (EDM).

46:02
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

44:25
    Domácí přidávají další branku ve třetí třetině a poprvé odskakují na více než jednobrankový rozdíl. Přesný pas mezi kruhy dostal JADEN SCHWARZ zpoza brány od Backese a zužitkoval ho přesnou střelou z první přímo za záda Scrivense. Asistence: David Backes, Alexander Steen.

43:38
    Střela Smythe z levého kruhu mířila těsně mimo vzdálenější tyč domácí brány.

42:28
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

42:06
    Další útok domácích brzdí hvizd sudího pro ofsajd.

41:50
    Oba týmy hrají v pěti.

40:42
    Domácí se z kraje třetí třetiny vrací do vedení. Sobotka vybojoval v pravém rohu puk, předložil ho na pravý kruh na chvíli volnému ALEXI PIETRANGELOVI, který se do něj opřel a s dávkou štěstí ho poslal za záda brankáře Scrivense. Třetí bod v zápase pro českého útočníka Sobotku. Asistence: Vladimír Sobotka.

40:21
    Na modré čáře napřáhl Bouwmeester, jeho pokus byl zblokován těsně mimo.

40:01

Střely na bránu:

ve druhé třetině: 8 – 6
    celkem: 23 – 14.

Další třetina začne přibližně v 3:00.

I druhá třetina přinesla po brance na každé straně. Do vedení se nejprve dostali domácí zásluhou Tarasenka, vyrovnaný stav zápasu celému vývoji vrátil hostující Fraser, jemuž bylo připsána Polákvo nešťastné skopnutí puku za záda vlastního brankáře.

40:00

39:50
    Oba dva hráči vidí tresty za hrubost. Pokračuje se čtyři na čtyři.

39:50
    Po ráně Steena od levého mantinelu se do sebe pustili Perron právě se Steenem. Oba kohouty musí od sebe odtrhávat rozhodčí.

39:45
    Třetina se již jen dohrává, puk mají na holích domácí.

38:03
    Obránce Jackman dostal kolenem do hlavy, když padal k ledu. Nakonec se ale zvedá a sám odchází do kabin na rychlé ošetření.

38:03
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají stav utkání v momentě, kdy domácí obránce Jackman ležel bezvládně na ledě. Rozhodčí však nechali hru pokračovat, hosté využili momentální přečíslení, vytvořili si tlak na hranici brankoviště, ze kterého se dokázal prosadit MARK FRASER. Puk se navíc odrazil od brusle domácího obránce Poláka do brány Millera. Asistence: Boyd Gordon, Jesse Joensuu.

37:36
    Sobotka se z levého křídla tlačil do další střelecké šance. Tělem si sice odstavil svého strážce, následně ale nedokázal zamířit přesně.

36:03
    Dobrý pokus Jackmana od levého mantinelu. Domácí obránce vyslal tažený puk do skrumáže před bránou, kde si však cestu k němu našel jako první brankář Scrivens.

35:33
    Ofsajd hostujícího týmu, buly ve středním pásmu.

35:25
    Steen dnes pálí od modré s velkou chutí. Jeho další pumelenice končí na výstroji připraveného Scrivense.

35:10
    Tarasenko se Sobotkou znovu rozpoutali kolotoč v útočném pásmu. Hosté pod tlakem musí vyhodit puk jen na zakázané uvolnění.

34:51
    Polostřela Bouwmeestera od modré čáry, beton Scrivense byl na svém místě.

33:27
    Pokus Nugent-Hopkinse z pravého křídla, snadná práce pro Millera, který na puk dobře viděl.

32:28
    Rána Frasera od modré byla sražena mimo. Miller nemusel zasahovat.

31:58

31:54
    Oshie zkoušel procpat puk do hostující brány z levého křídla, neuspěl ale.

31:01
    Hostům se podařilo vytlačit puk alespoň do středního pásma a překazit tak tlak domácích borců.

30:43
    Tentokrát pálil Steen z pravého křídla, hostující brankář vyráží náručí.

30:10
    Za Scrivensem zvoní další tyčka! Tentokrát ji od modré čáry trefil střelou příklepem Steen.

29:58
    Hostující Hall je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovka pro Blues.

29:24
    Aktivní Polák na hranici hostujícího brankoviště. Scrivens nakonec dostal puk pod svoji kontrolu a raději přeruší hru.

28:52
    Backes dostal přihrávku zpoza brány a z pravého kruhu poslal puk jen do levé tyče hostující brány!

28:09
    Střela Bouwmeestera z levého křídla měla podobný osud. I ona po teči jednoho ze soupeřů končí v ochranné síti.

27:40
    Střela Jakupova z levého křídla byla zblokována mimo, Miller nemusel ani zasahovat. Buly po jeho pravici.

26:33
    Pokus hostí o rychlý přechod do útočného pásma brzdí ofsajd.

25:41
    Nahození Gagneho od pravého mantinelu tlumí ve své výstroji domácí brankář a raději přeruší hru.

25:05
    Domácí přidávají druhou branku a ve druhé třetině jdou poprvé v zápase do vedení. Z rychlého protiútoku přenechal Oshie mezi kruhy puk mladému ruskému útočníkovi VLADIMÍRU TARASENKOVI, který švihem zamířil přesně k tyči. Asistence: T.J. Oshie, Vladimír Sobotka.

24:36
    Steen se snažil něco vymyslet u levé tyčky hostující brány, Scrivens k ní ale natlačil svůj beton a ucpal veškerý prostor.

23:59
    Ott vystřelil po přejetí modré čáry a hostující brankář si vůbec nebyl jistý svým zákrokem. Otáčel se za svá záda, puk mu nakonec ale vypadl mimo své tři tyče.

23:13
    Nahození Schultze od modré skákalo chvíli kolem domácího brankoviště, nakonec se ale puk podařil odpálit do bezpečí jednomu z beků St. Louis.

22:50
    Ofsajd domácího týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:16
    Rána Tarasenka od pravého mantinelu, o dorážku se snažil ještě Sobotka. Skóre se ale nemění.

21:01
    Rána Petryho od modré nad padajícím hráčem Blues mířila přímo do středu brány, kde číhal pohotový gólman Miller.

20:28
    Berglund se obtočil rychle na pravém kruhu, jeho střela příklepem končí na hrudi hostujícího brankáře.

20:07
    Hosté se hned po buly chtěli vrhnout do útočného pásma, přibrzdil je ale ofsajd.

20:01

Střely na bránu: 15 – 8.

První třetina je u konce, viděli jsme v ní po brance na každé straně. Aktivnějším týmem byli domácí St. Louis, kteří si vytvořili více šancí, byl jich plný led, branky se dočkali ale až v samotném závěru třetiny, kdy srovnal navrátilec do sestavy Vladimír Sobotka.

Další třetina začne přibližně v 2:02.

20:00

19:49
    Třetina se již jen dohrává.

18:48
    Domácí srovnávají krok ještě v první třetině! Tarasenko našel na pravém kruhu českého útočníka VLADIMÍRA SOBOTKU, který si sjel blíže k bráně a bekhendem poslal puk pod betonem hostujícího brankáře do domácí brány. Český útočník tak svůj návrat po zranění do sestavy oslavil tím nejlepším možným způsobem. Asistence: Vladimír Tarasenko, T.J. Oshie.

18:06
    Mezi kruhy se ke střele dostal domácí Roy, netrefil ale bránu.

17:38
    Na modré napřáhl Steen, Scrivens tlumí puk mezi svými betony a dál ho prostě nepustí.

16:43
    Střela Shattenkirka od pravého mantinelu mířila mimo, domácí však zůstávají u puku v útočném pásmu.

16:12
    Střela Sobotky z pravého křídla. Scrivens má puk pod svoji kontrolou a raději přeruší hru.

16:08
    Domácí se drží stále na puku, hosté pod tlakem vyhazují puk jen do středního pásma.

15:32
    Po pravém křídle vletěl do další šance Oshie, jeho pokus švihem dokázal hostující brankář vyrazit mimo.

14:35
    Po nahození ze středního pásma podrží Scrivens puk raději delší dobu v lapačce a přeruší tak hru.

13:38

13:19
    Jakupov našel na pravém kruhu Eberleho, ten ale puk do domácí brány přes Millera neprocpal.

12:59
    Domácí se dostali na puk a osvobozují se.

12:37
    Střela Gagneho z levého kruhu, Miller se ale stačil přemístit a puk po jeho pokusu úspěšně ztlumil na své hrudi.

12:19
    Perron se snažil z levého křídla zaskočit domácího brankáře z ostrého úhlu, svoji druhou branku v první třetině ale nepřidal.

11:58
    Hosté se sami připravili o útočné pásmo a musí začít znovu od svého brankáře.

11:38
    Za podražení je vyloučen Polák (STl). První přesilovku si tak zahraje i hostující Edmonton.

11:02
    Joensuu střílel z levého křídla přes bránícího obránce Poláka, ten však dokázal jeho pokus srazit mimo a pomoci tak svému brankáři Millerovi, který nemusel ani zasahovat.

10:33
    Dvě rány Poláka od modré, hostující brankář s však s oběma pokusy poradil na výtečnou.

09:15
    Střela Tarasenka z levého kruhu, hostující brankář připraven a vyráží puk do rohu.

08:55
    Tarasenko se snažil před bránou najít Sobotku, ten byl ale dobře pokryt.

08:22
    Jakupov mohl přidat druhou branku hostujícího týmu, sám před Millerem však selhal v koncovce a domácí brankář zkrotil jeho puk na betonu.

07:39
    Hosté se z ničeho nic dostávají do vedení! Z ojedinělého protiútok Edmontonu zapršelo, když si DAVID PERRON najel mezi kruhy, obdržel přesný pas od pravého mantinelu a střelou k pravé tyči zamířil přesně. Miller se po puku natahoval marně. Asistence: Taylor Hall, Andrew Ference.

06:35
    Domácí pokračují ve svém tlaku, brankář St. Louis Miller se zatím ve své bráně musí poměrně hodně nudit.

05:42
    Domácí jsou aktivnější, hraje se převážně jen před hostujícím brankářem Edmontonu.

04:33
    Rána Bouwmeestera od modré, Scrivens připraven.

03:40
    Po Polákově ráně od modré může Scrivens konečně přerušit hru. Domácí si v závěru přesilové hry a také po ní vytvořili před brankářem několik příležitostí. Nejblíže byly dvě střely Oshieho z levého křídla, ty však dokázal zlikvidovat hostující brankář.

03:16

02:48
    Po nahození puku do středního pásma Shattenkirkem se hosté znovu hned osvobozují.

02:20
    Minuta přesilovky je pryč, hosté se ještě nedostali ke střele. Hosté znovu vyhazují.

01:57
    Další útok se Bluesmanům nevyvedl, brzdí je ofsajd.

01:46
    Domácí se zatím dobře brání a osvobozují se vyhozením přes všechny čáry.

01:16
    Za držení je vyloučen Fraser (EDM). První přesilovka v zápase pro Blues.

00:59
    Po ráně Pietrangela od modré nevěděl domácí brankář delší dobu, kde má puk. Nakonec ho ale ani jeden z hostí neodkázal trefit a za rozhozeného brankáře Edmontonu dopravit.

00:32
    Hosté se ihned vrhli do útočení, jejich první pokus však neměl v útočném pásmu dlouhého trvání.

00:01

Úvodní hymny jsou za námi, prvnímu vhazování na středovém kruhu tak již nic nebrání.

Domácí nastoupí v bílých dresech, na hostující hráče pak čekají barvy modré.

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, zní hymny obou zainteresovaných zemí. Tudíž americká a kanadská.

Do sestavy St. Louis se po zranění vrací český útočník Vladimír Sobotka, který kvůli němu přišel o Olympijské hry v Soči.

St. Louis Blues: Miller – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Cole, Polák – Schwartz, Backes, Steen – Tarasenko, Sobotka, Oshie – Berglund, Roy, Ott – Paajarvi, Lapierre, Reaves.

Edmonton Oilers: Scrivens – Fraser, Schultz, Marincin, Petry, Klefbom, Ference – Jakupov, Nugent-Hopkins, Eberle – Hall, Gagner, Perron – Hendricks, Gordon, Joensuu – Gazdic, Smyth, Jones.

Češi a Slováci na ledě

V utkání nepřijdeme ani o přítomnost hokejisty ze středu Evropy. Jediným zástupcem bude český obránce Roman Polák působící v týmu St. Louis.

Velkým favoritem zápasu jsou domácí Bluesmani. Hokejisté St. Louis se nachází na prvním místě západní konference, přeskočili dokonce suverénně první Anaheim a již vyčkávají boje play-off. Jejich soupeř se nachází až na posledním čtrnáctém místě v celé konferenci a je smířen s faktem, že vyřazovacích bojů se ani letos nedočká.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími St. Louis Blues a hosty z Edmonton Oilers. Úvodní buly je naplánováno od 1 hodiny v noci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 19. Sobotka (Tarasenko, Oshie), 26. Tarasenko (Oshie, Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 45. Schwarz (Backes, Steen), 48. Oshie (Steen, Shattenkirk), 53. Schwartz (Lapierre, Paajarvi) – 8. Perron (Hall, Ference), 39. Fraser (Gordon, Joensuu)

Rozhodčí: Pollock, Rooney – Murray, Wheler